Zobacz pełną wersję : [Focus 2011-2014] xenony, jak rozróżnić czy LHD od RHD


Maniak
19-04-2016, 22:12
Witam,
jak w temacie, potrzebuje kupić xenony, wiem tylko tyle ze mam xenony lub bixenon i na pewno są światła do jazdy dziennej
Pytanie jakie były wersje xenonow w focusie. Czy były xenony bez dziennych i czy były bixenony? czy były ganiające soczewki xenon, doświetlanie zakretow.
Noi najważniejsze przeglądając al... jak rozpoznać które to anglik?

boncio
20-04-2016, 12:34
Foka MK3 ma tylko biksenony i wszystkie zawsze z dziennymi LED. Zwykłe modele są na D3S, ale są też wersje hybrid/electric na D8S (25W) i te nie wymagają spryskiwaczy i autopoziomowania. Nie wiem czy konstrukcyjnie się różnią, nie powinny, ale pewnie inny trzonek.
Przed FL, bo taki masz prefiks było tylko statyczne doświetlanie zakrętów H1 i dodatkowo druga H1 do mrugania długimi. Po FL nie ma już tej do mrugania i są skrętne soczewki.
Anglik ma oznaczenie LHT (LHD) lub inne podobne na naklejce, europejski analogicznie z R. Według instrukcji można przestawić przesłonę z LHD na RHD, ale nie słyszałem o tym w praktyce. Jak nie ma naklejki, to świecąc w soczewkę da się zobaczyć kształt przesłony (jest od dołu :P).

Maniak
21-04-2016, 04:41
Dzieki za opis, Ulatwiles mi poszukiwania.
Jedyne co to te LHT i LHD nie zawsze sie zgadza. Przegladajac allegro i ebay to wnioskuje ze chodzi o oznaczenie DCR przy europejskich sa 00 a przy angliku strzalki i 00
zdjecie naklejki z anglika (http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/6FsAAOSwl8NVW1lo/$_57.JPG)

Sitto
07-03-2019, 23:39
Według instrukcji można przestawić przesłonę z LHD na RHD, ale nie słyszałem o tym w praktyce. Jak nie ma naklejki, to świecąc w soczewkę da się zobaczyć kształt przesłony (jest od dołu :P).

Czy mógłbyś podpowiedzieć, podesłać gdzie znaleźć w instrukcji przestawienie LHD na RHD i ewentualnie na odwrót? Albo może ktoś inny z forumowiczów podpowie? :)