Zobacz pełną wersję : [Focus 2011-2014] Regulacja zakresu wycieraczek przednich


valhalem
22-04-2016, 11:03
Witam szanownych Forumowiczów.

Pędzie do Was z pytaniem nt regulacji zakresu działania wycieraczek przednich.
Mianowicie zauważyłem, że lewa wycieraczka w porównaniu do prawej ( patrzac z pozycji kierowcy ) zostawia duzo szerszy pas z brudem.
Czy jesst mozliwosc regulacji zakresu lewej wycieraczki w jakis sposob ? Potrzebuje tych 3-5 stopni zakresu wiecej zeby pas brudu nie przyslaniał mi lewej czesci widocznosci.

skylla1
22-04-2016, 11:17
Też tak mam, więc chyba to norma.

piotras31
22-04-2016, 11:30
Można odkręcić i przestawić o jeden ząb.

valhalem
22-04-2016, 11:43
Można odkręcić i przestawić o jeden ząb.

nie spowoduje to przestawienia rowniez ' punktu startowego ' wycieraczki ?
Nie bedzie troche 'wyzej' ?

skylla1
22-04-2016, 11:43
Tia i przestanie poprawnie parkować na dole :-)

kuuba89
22-04-2016, 12:02
Witam,

Z opisu ciężko wywnioskować czy faktycznie jest to wada czy cecha :)

Możliwe jest przeprowadzenie kalibracji wycieraczek za pomocą focccusa lub UCDS'a. Po przeprowadzeniu kalibracji koryguje się zakres pracy wycieraczek, jeżeli teraz jest zakres zły - kalibracja rozwiąże problem.
Korekta mechaniczna nie jest rozwiązaniem w tym przypadku.
Pozdrawiam.

lsulima
22-04-2016, 12:11
To nie norma. Położenie końcowe da się zmieniać programowo.

krzys1968
22-04-2016, 12:43
Na przedniej szybie sa znaczniki polozenia wycieraczek z jakiego miejsca powinny ruszac i zatrzymac sie . Wystarczy odkrecic i ustawic na znaczniku . Sadze ze mechanizm wycieraczek nie pozwoli innaczej wycieraci szyby jak do tej pory nawet po kalibracji mechanizmu jezeli jest mozliwe choc nie slaszalem jedynie kalibracja czujnika deszczu w automacie

valhalem
22-04-2016, 16:46
Witam,

Z opisu ciężko wywnioskować czy faktycznie jest to wada czy cecha :)



To nie bug to feature ;)
Jesli mialbym wybierac to wolalbym szerszy prawy pas anizeli lewy ;)
Czyli mechaniczna regulacja odpada zostaje ewentualna kalibracja i sprawdzenie znacznikow zakresu

tom170
21-11-2016, 20:36
Mam problem z stukaniem wycieraczek w pozycji pionowej (przy słupkach) prawdopodobnie prawa wycieraczka uderza o słupek.

Proszę o poradę czy wystarczy odkręcić ramię lekko przestawić i przykręcić spowrotem czy jednak niezbędna jest jakaś kalibracja?

krzys1968
22-11-2016, 04:55
Mam problem z stukaniem wycieraczek w pozycji pionowej (przy słupkach) prawdopodobnie prawa wycieraczka uderza o słupek.

Proszę o poradę czy wystarczy odkręcić ramię lekko przestawić i przykręcić spowrotem czy jednak niezbędna jest jakaś kalibracja?

Wystarczy odkrecic i sprzestawic , nic nie trzeba kalibrowac

lsulima
22-11-2016, 06:07
Mam problem z stukaniem wycieraczek w pozycji pionowej (przy słupkach) prawdopodobnie prawa wycieraczka uderza o słupek.

Proszę o poradę czy wystarczy odkręcić ramię lekko przestawić i przykręcić spowrotem czy jednak niezbędna jest jakaś kalibracja?



Rozumiem, że chodzi o focusa mk3? A jak ta wycieraczka wyglada w "pozycji spoczynkowej"? Jest też za wysoko? Czy jak ją przestawisz nie będzie uderzała o dolna osłonę, albo druga wycieraczkę? Wycieraczki się kalibruje.

bleekm
22-11-2016, 06:48
Mógłby ktoś opisać jak to się kalibruje w focccus? Mi pióro kierowcy opiera się delikatnie o drugie w spoczynku i już się delikatnie guma odkształciła pióra przez to - chyba że to norma? Chodź wydaje mi się że przed ostatnią wymianą piór tak nie było ale nie pamiętam niestety.

ZIBIM60
26-02-2017, 22:41
Mam ten sam problem prawa wycieraczka /patrząc od strony kierowcy/uderza o słupek i w najbliższym czasie spróbuję przestawi wycieraczki o ząbek albo dwa.muszę kupić ściągasz bo raz działałem przy tej wycieraczcenie ze ściągaczem ale musi być inny specjalny do wycieraczek.Jaki skutek napisze.Zibi

raptorf22
03-03-2017, 16:46
I jak wygląda sprawa regulacji wycieraczek? W książce "Sam naprawiam" jest podobno opis , mialem okazję zobaczyć co prawda wersję rosyjską i tam wiązało to się z wymontowaniem całego silnika wycieraczki...........

CHARONSKI
11-07-2018, 18:01
I co temat rozwiazany?,bo nie widzę odpowiedzi,a moze by się przydała

Wojtek O.
14-07-2018, 19:58
Kalibrację wycieraczek trzeba przeprowadzić przy pomocy programu ForScan np.
Przynajmniej ja tak robiłem

Tatin22
01-07-2020, 06:24
Kalibrację wycieraczek trzeba przeprowadzić przy pomocy programu ForScan np.
Przynajmniej ja tak robiłem

Cześć,
Wiem że temat stary, ale podpowiesz jak zrobić adaptację wycieraczek w Forscan :)

edmun
01-07-2020, 15:39
naprawdę chciałbym zrozumiec dlaczego ktoś tutaj wspomina o ściągaczu wycieraczek (przednich)
żadnego ściągacza nie trzeba.

Co do ustawiania, ja pomimo że zgubiłem ustawienie to ustawiłem na luzie z powrotem ręcznie bez programu.

Jest filmik na YT jak to się robi.

https://youtu.be/JoNd4IZI2QM
oglądać od 2:12

Przy ściągniętych wycieraczkach wystarczyło włączyć zapłon, zrobić cykl wycieraczek (same silniczki). zgasić zapłon. odpalić zapłon, nie włączaj wycieraczek.
zakładasz wycieraczki. pamiętaj które są u góry a które na dole. przykręć lekko nakrętke.
i tyle.
Sam robiłem. zero problemów.
Jak coś krzywo, to można delikatnie poprawić.
najważniejsze żeby ustawiać na włączonym zapłonie po jednym cyklu.


a wy kombinujecie z Focussem, Forscanem i ściągaczami :-)

sam ściągałem wycieraczki żeby się do podszybia dostać stąd potrzeba ich ponownego założenia żeby były równo.

AdoKrycha007
01-07-2020, 17:47
a jak wyregulować w MK3 przedlift te dziurki spryskiwacza z których wyskakuje płyn ?