Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Wymiana licznika na poliftowe kodowanie immo w kluczyku?


lukeros
27-04-2016, 17:30
Witam serdecznie a mianowicie zamierzam wymienić zegary na poliftowe tylko mam mały dylemat bo samochód kupiłem z jednym kluczem a żeby zakodować klucze to muszą być dwa objezdziłem swoje miasto i popytałem odnośnie dorobienia klucza no i dorabiają klony same a z tego co wyczytałem to klon odpada przy takiej operacji kodowania kluczy. Wiec co radzicie jak to rozwiązać? Już tak myślałem żeby dorobić sam klucz bez transpondera i gdzieś zdobyć z innego samochodu klucz z transponderem forda orginalny i przełożyć go do klucza tego dorobionego i wtedy go zakodować pod forscan co o tym myślicie? Proszę o wasze rady jak wybrnąć z takiej sytuacji.

krystianen
28-04-2016, 09:56
zrob tak:
1. zacznij zakupu drugiego oryginalnego kluczyka z surowym grotem. jestem jeden kolega na forum (dzial handlowy) który moze ci taki sprzedać.
2. znajdz kogoś kto ci dorobi grot.
3. znajdz kogos kto ci przypisze klucz do auta (forscan lub ids)
4. po sprawdzeniu ze oba klucze działają mozesz przystapic przekładki zegarów

Jak zaczniesz procedure programowania immo nowych zegarów bez sprawdzonych 2 kluczy to auto unieruchomisz.

K@mix
28-04-2016, 11:45
Jeśli kupisz używane liczniki to w nim już będą siedziały kody przynajmniej 2 kluczy. Kolejny dodajesz nie kasując poprzednich i wszystko będzie działało bez konieczności dorabiania nowego kluczyka.