Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Czy to dwumasa?


AdamLCW
28-04-2016, 21:29
Witam.
Mam nastepujacy problem i pytanie.
Chcialbym sie dowiedziec jak powinna pracowac mechanicznie dobra dwumasa.Stara moja dwumasa po zrzuceniu ma luz gora-dol tak ze mozna uniesc na pare mm jej talez i mechanik stwierdzil ze jest do wymiany.Ale dzis kupilem inna uzywana i ma takie same ruchy ze mozna ja ruszac w gore,nie jest stabilny ten talez.Mialem 3 w reku i kazda tak samo sie porusza,czy to normalne?niewiem czy nowa tez ma taki luz w gore,a chyba to powinno byc stabilne i tylko lewo prawo chodzic..
Przyczyna zrzucenia skrzyni bylo jakby tarcie na wcisnietym do polowy sprzegla i lekkie pogwizdywanie.na nie wcisnietym bylo cicho.wcisniete do konca niby tez ale byl lekki szum. Wysprzeglik byl slaby,mial skosne ruchy,no i buczal przy zmianie biegu,moze to jego wina bylo te tarcie?auto plynnie zmienialo biegi i bez problemu byla jazda,nic nie walilo przy wyzszych obrotach,spokojnie i normalnie sie rozpedzalo i nie trzaslo zbyt..czekam pilnie na odpowiedz.Pozdrawiam.

Bump: Aha.no i robilem test dwumasy,gdzies tak wyczytalem by z piatki zwolnic ponizej tysiaca obrotow i czy plynnie sie rozpedzi wtedy i bylo okej,takze czy na zacisnietym recznym zgasnie z wysokiego biegu no i gasl przy puszczaniu sprzegla. Wiec jakby nic na to by nie wskazywalo ale ten luz na niej wskazywal ze to jej wina...

Zen-Kar
28-04-2016, 23:43
Podjedz do sklepu i popros zeby dali Ci pomacac nowa dwumase i bedziesz wtedy wiedzial :)
Po reszcie co piszesz predzej bym obstawial wysprzeglik, bo jak pada dwumasa to czuc na calej karoserii przy odpalaniu czy gaszeniu chociazby.

Jester
29-04-2016, 09:50
Nowa dwumasa LUK też miała taki luz.

AdamLCW
29-04-2016, 13:00
Potwierdzam.nowa dwumasa ma tez taki luz. Zaryzykuje wiec i zostanie stara a wloze nowe sprzeglo i wysprzeglik,zobaczymy co mi powie jak odpale.Dzieki.

AdamLCW
31-05-2016, 18:41
Witam ponownie.
Sprawa wygląda teraz tak.Wymienione sprzeglo kompletne na nowe wraz z wysprzeglikiem.
Dzień było git.
Ale teraz po czasie jest gorzej niz bylo. dzwiek slychac coraz wyrazniej,do tego doszly wibracje na pedale sprzegla.znalazlem na youtube identyczny dzwiek tez ze skrzyni focusa tylko niema tam diagnozy,dodaje: https://www.youtube.com/watch?v=GMrkCBYzlYM .Drugi mechanik ktory ogladal auto stwierdzil ze to skrzynia jest do wymiany.mozliwe to?

krzys1968
31-05-2016, 19:04
Mozliwe ze sprzeglo zle zalozone bez przyzadu do centrowania zalozyl

Basra
31-05-2016, 20:54
Witam

Jeżeli odczuwamy pulsowanie pedału sprzęgła mniej więcej w połowie jego skoku, oznacza to usterkę koła dwumasowego.

pozdrawiam

AdamLCW
01-06-2016, 20:42
No właśnie chyba też byłbym najbardziej do tego skłonny,ale no kurde..ogladalismy nowa i moja dwumase i wielkiej roznicy jakby w luzach nie było:/ ale w teorie ze skrzynia tez srednio mi sie chce wierzyc. niewiem..popytam jeszcze moze u paru mechaników.

erwinn
30-08-2016, 08:54
Mi tak stuka dwumasa jak na tym filmie. I bzdury gada mechanik ze to skrzynia.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka