Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] 1,8 tddi nagle kopci na biało stuka tak jak by z wtrysków metaliczny dzwięk


lbn12
01-05-2016, 09:26
Witam kolegów czytałem już chyba wszystkie posty w google.pl ale dalej nie rozwiązałemproblemu a nim zacznę rozkręcać głowice to chce upewnić się codo usterki tak więc zacznę od opisu co i jak . Silnik to 1,8 TDDI endura 55kw . Tak więc po powrocie z trasy usłyszałem jak padły mi łożyska z sprzęgiełka od alternatora wymieniłem je na drugi dzień i po odpaleniu silnika okazało się że strasznie ale strasznie kopci na biało im większa temperatura silnika tym mniej ale do tego okazało sie że stuka w silniku odgłos taki jak by któryś z wtrysków padł kupiłem 3 wtryski i zaczołem wymieniać ,żadnej poprawy nie było w końcu pomyślałem że może pasek od pompy do wałka moze przeskoczył tak więc kupiłem pasek i napinacz z autoregulacją ustawiłem na nowo wał w pozycji GPW za pomocą orginalnej blokady i tak samo ustawiłem wałek rozrządu wkładając blokadę wsadziłem pasek napiołem rolką ,po czym ręcznie zaczołem kręcić wałem kilka razy by upewnić się że nie ma kolizji . odpaliłem auto i dalej to samo kopci niemiłośiernie i stuka stukanie nasila się gdy dodaje gazu na wolnych obrotach prawie nie słychać stukania silnik nie ma mocy kiedy włączę pierwszy bieg to tak jak by to był trzeci ,czytałem że wine za takie zachowanie może odpowiadać zawór EGR i zaślepienie go może pomoc ??? Ps. auto zostało sprawdzonę za pomoca komputera i nie wykazuje żadnych błędów po za czujnikiem dolotowym powietrza w intercoolerze nie słychac jest by łańcuch z wału do pompy dzwonił tak też nie sądze by przeskoczył włąśnie tam ,koledzy proszę o sugestie i jakieś pomysły bo jestem u kresu sił a nie chciał bym rozbierać silnika pozdrawiam i czekam na info .




Ps. Ładowałem akumulator dziś cały dzień i chciałem odpalić nie udało się na ropie ale jak psiknołem plaka to odrazu odpalił i pali tylko na plaku jak tylko przestane psikać gaśnie , zawór EGR zamknołem z tym że zawór jest połączony trzema przewodami żadnego nie dotykałem czy któryś mam odciąć ???



Witam dziś wykręciłem świece żarowe wszystkie widać że są nowe i każda po podłączeniu do akumulatora pięknie się rozswiecają tak więc odnoszę wrażenie że są dobre , Ps. zastanawiam się czemu nie mogę już odpalić auta jedynie jak dostaje plaka to pali dalej na ropie nie chce proszę o sugestie co sprawdzać i jak sprawdzać pozdrawiam i wielkie dzieki za pomoc .

Dzięki za pomoc samochod oddałem do serwisu