Zobacz pełną wersję : Czym oczyścić felgi do lakierowania?


aerografit
01-05-2016, 16:00
Mam felgi aluminiowe, które wypadałoby na nowo polakierować. Są używane zatem jak wiadomo mają na sobie pył hamulcowy, wszelki brud asfaltowy czy choćby przyklejone odważniki. Jaki środek najlepiej poradzi sobie z usunięciem tego wszystkiego? Piaskowanie nie wchodzi w grę gdyż jest niepotrzebne.

Dodam, że mam u siebie taki płyn w kolorze zielonym do czyszczenia felg, który po aplikacji na brudne felgi zmienia kolor na fioletowy i przy mniejszych zabrudzeniach (np na rotorze felgi od zewnątrz) zazwyczaj zostawia czyściutką piękną felgę. Czy taki poradzi sobie z "grubszym kalibrem"?
Dodam, że nie wiem jak się on nazywa, gdyż znajomy z auto-spa mi go ulał troszkę kiedyś, ale założę się, że każdy autodetailer wie o jaki środek chodzi ;).

ccLot
02-05-2016, 07:00
1. Do asfaltu i smoły Prickbort
2. Do pyłu z klocków Tenzi Prix
3. Do ogólnego umycia jakieś APC
4. A jak to nie pomoże to Tenzi Alux

jagmar
05-05-2016, 12:39
Czy taki poradzi sobie z "grubszym kalibrem"?
Dodam, że nie wiem jak się on nazywa, gdyż znajomy z auto-spa mi go ulał troszkę kiedyś, ale założę się, że każdy autodetailer wie o jaki środek chodzi .

stawiam na Tuge... poradzi tylko pytanie ile go masz ;) Dobrze by było najpierw jakimś mocniejszym APC to umyć a potem tuga...