Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Spawane bębny hamulcowe


Wari
01-05-2016, 23:51
Szanowni forumowicze.
Zaraz po zakupie używanego Focusa mk 2 zwróciłem uwagę na "oryginalne" zamocowanie bębnów. Otóż bębny są PRZYSPAWANE do tylnej belki. Co ciekawe w bębnach znajdują się cztery (puste) otwory na śruby mocujące bęben.

Stąd mam pytanie - czy to normalne? Czy tak właśnie w Focusach były montowane hamulce bębnowe?

Nie jestem specem ale te spawy nie wyglądają mi na fabryczne. Ale z drugiej strony po co ktoś miałby zadawać sobie tyle trudu z tym spawaniem zamiast zwyczajnie te bębny do belki przykręcić ?
Auto jest bezwypadkowe, ma znakomite właściwości jezdne. I dlatego machnąłbym na to ręką gdyby nie fakt, że muszę wymienić cylinderki hamulcowe (odpowietrznik przegnił). I teraz się zastanawiam czy dedykowane cylinderki będą pasowały. Nie uśmiecha mi się rozgrzebanie hamulców a potem poszukiwanie pasujących cylinderków :/

Czytałem gdzieś w internetach, że Focusy składane w Niemczech i przeznaczone na wschodni (polski) rynek (tak jak mój) miały w fabrykach przerabiane tylne zawieszenie z tarczowych na bębnowe (w Niemczech był lub jest wymóg hamulców tylnych tarczowych). To mi wygląda na bujdę, ale jest to jedyne w miarę racjonalne wyjaśnienie dlaczego te bębny są przyspawane do tylnej belki.

krzys1968
02-05-2016, 06:28
Bęben hamulcowy jest przymocowany 4 śrubami do belki czyli ta wewnętrzna czesc bębna.

hak64
02-05-2016, 10:32
Nie, no bęben hamulcowy jest przykręcany.

moons
02-05-2016, 11:36
Chyba pomieszałeś coś, poczytaj sobie o budowie układów hamulcowych, bęben jest przymocowany do piasty i nie da się go zamocować spawaniem bo nie ruszysz wtedy auta. Albo daj zdjęcie jak to wygląda albo poprawnie napisz nazwy części o które Ci chodzi.
Pozdrawiam

Andrzej K.
02-05-2016, 17:22
Koledze chyba chodzi o tarczę kotwiczną, która jest faktycznie przykręcana do belki czterema śrubami, a nie spawana. Do niej dopiero są mocowane szczęki, cylinderek etc. I dopiero na końcu nakładany jest bęben.

krzys1968
02-05-2016, 17:48
Dokladnie o to mi chodzilo zalaczajac fotke zeby kolega@Wari zobaczyl czy to mial na mysli

Andrzej K.
02-05-2016, 18:30
No to ma teraz komplet - graficznie + słowo pisane.
Wnioski pewnie wyciągnie sam.

striker
02-05-2016, 21:38
https://lh3.googleusercontent.com/-6bJ0LLupcu0/Vye6XKlIwXI/AAAAAAAABh0/QN3XVKfqJ6MESZdZwmtpXZ6cqZr1TYJBwCCo/s640/DSCF2291.JPG