Zobacz pełną wersję : [Focus 2011-2014] Co może oznaczać migająca kontrolka "i" - zaryglowany.


deusexe
02-05-2016, 16:13
Nie wiem czy to normalne czy jakiś zakamuflowany błąd? Jak zamknę auto z pilota, kontrolka "i" pomiędzy wskaźnikami paliwa i temperatury mruga na czerwono. Czy to może być od immobilizera?

gregor75
02-05-2016, 16:16
w mondeo też miga i jest to prawidłowy objaw

tedi_k
02-05-2016, 17:25
...Jak zamknę auto z pilota, kontrolka "i" pomiędzy wskaźnikami paliwa i temperatury mruga na czerwono. ...

Kontrolka włączonego alarmu fabrycznego.

edmun
02-05-2016, 21:21
zgadza się. wyłącz zapłon, zablokuj drzwi kluczykiem siedząc w środku. [i] zaczyna mrugać na czerwono a gdzieś po minucie zaczyna Ci wyć alarm. jeśli odblokujesz z kluczyka to będzie kazał Ci wykonać jeszcze manewr załączenia zegarów (FordKey Free umieść kluczyk w coś tam blablabla). Ile ja się naszukałem gdzie ja mam go umieścić (p.s. w MK3 przed FL nie ma "miejsca na kluczyk"... chyba że nie znalazłem :D)

radek70
02-05-2016, 21:48
Ile ja się naszukałem gdzie ja mam go umieścić (p.s. w MK3 przed FL nie ma "miejsca na kluczyk"... chyba że nie znalazłem :D) To nie ma czegoś takiego jak tu: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243175

edmun
03-05-2016, 09:07
No właśnie czytałem dzień wcześniej ten temat i jak zobaczyłem ten komunikat:
"Ford KeyFree Umieść kluczyk w uchwycie" to pierwsze co zacząłem robić to szukać w schowku gdzie jest ten magiczny znaczek.
Znaczka nie znalazłem, ale rozbroiłem alarm z pilota, zajrzałem na telefonie do instrukcji (zawsze mam pdfa w pamięci telefonu) i ciekawostka - nie znalazłem wyjaśnienia komunikatu.
Na stronie Forda niby znalazłem jak ten uchwyt ma wyglądać:

http://www.fordservicecontent.com/pubs/auxf/~WO/4673/E164869_EUR.JPG

ale tegoż uchwytu również nie odnalazłem :)

Tak czy inaczej, przy zaryglowaniu drzwi z kluczyka (czyli ze złożeniem lusterek) i migającym wykrzynikiem na desce rozdzielczej nie da się siedzieć grzecznie w środku, należy albo zamknąć drzwi za pomocą przycisku na konsolecie (jeśli chcemy zamknięte dzrzwi kiedy siedzimy w środku), albo uruchomić zapłon, można też nie robić nic po zgaszeniu silnika (jeśli w aucie pozostajemy) lub też jeśli mamy automatyczną blokadę drzwi, to możemy po zgaszeniu silnika również nic nie robić a auto pozostanie zamknięte (chyba że wysiądzie któryś z pasażerów). Przy okazji znalazłem że nie da się (jak to było w MK2FL) słuchać radia po zgaszeniu silnika. Jeśli wysiądzie ktokolwiek, radio zgaśnie, można je włączyć przyciskiem On/Off ale po 10 minutach i tak się wyłączy. Jak już się po tych 10 minutach wyłączy, wtedy pozostaje chyba tylko odpalenie silnika :/

razes
04-05-2016, 13:28
....Jak już się po tych 10 minutach wyłączy, wtedy pozostaje chyba tylko odpalenie silnika

Można właczyć ponownie (na 10 min) i jeszcze raz.....

edmun
04-05-2016, 13:48
Paranoja :P Siedzę na parkingu i czekam na żonkę (zakupy...) to muszę co 10 minut auto odpalać aby posłuchać po cichu radia. Ja rozumiem że po dwóch godzinach to akumulator powiedziałby "dość" ale żeby tak choćby na godzinę? :(

skorpion1159
04-05-2016, 16:00
zgadza się. wyłącz zapłon, zablokuj drzwi kluczykiem siedząc w środku. [i] zaczyna mrugać na czerwono a gdzieś po minucie zaczyna Ci wyć alarm. jeśli odblokujesz z kluczyka to będzie kazał Ci wykonać jeszcze manewr załączenia zegarów (FordKey Free umieść kluczyk w coś tam blablabla). Ile ja się naszukałem gdzie ja mam go umieścić (p.s. w MK3 przed FL nie ma "miejsca na kluczyk"... chyba że nie znalazłem :D)

W c-max awaryjny uchwyt do pilota jest pod zaślepką w kolumnie kierownicy w miejscu gdzie w modelach bez "fordkey free" jest stacyjka.Zaślepkę należy delikatnie podważyć wąskim śrubokrętem(jest wycięcie)

arturek
04-05-2016, 18:12
Paranoja :P Siedzę na parkingu i czekam na żonkę (zakupy...) to muszę co 10 minut auto odpalać aby posłuchać po cichu radia. Ja rozumiem że po dwóch godzinach to akumulator powiedziałby "dość" ale żeby tak choćby na godzinę? :(


Witam

O jakim aucie mówimy?
W Focusie mk3 2011-2014 radio, bez kluczyka gra przez godzinę
Podstawowa sprawa - gdy żona wysiądzie, to otwórz (uchyl) i zamknij drzwi kierowcy
Następnie, bez przekręcania kluczyka uruchom radio - powinno grać przez godzinę.

Jeśli tylko gasisz silnik i nie otwierasz (uchylasz) drzwi kierowcy, to wtedy radio gra przez ok 15 minut

pozdrawiam
Arturek

edmun
05-05-2016, 15:58
A widzisz.. tak nie robiłem bo w jakiej logice ma to być tak, że żeby włączyć radio na postoju to musze otworzyć i zamknąć swoje drzwi :D

Następnym razem sprawdzę :) I dziękuję za podpowiedź

boncio
06-05-2016, 12:59
powinno grać przez godzinęChyba, że system stwierdzi, że aku jest za słaby, to wyłączy wcześniej. A nie jest to takie rzadkie z auto start/stop :(

edmun
06-05-2016, 14:11
Na szczęście nie mam auto start/stop. :)