Zobacz pełną wersję : [Focus 2004-2008] Błędy świecące się kontroli oraz zalanie świec po opadach


Kendzyboss
03-05-2016, 08:48
Szanowni Państwo
Posiadam auto Forda Focusa mk2 hatchback 1.6 benzyna 100 km z 2008 roku.
Mam kilka problemów z którymi do końca nie mogę sobie poradzić, a także mam wrażenie, że mechanicy z którymi współpracuję także nie do końca mogą wyeliminować pojawiające się błędy mianowicie:
od jakiegoś czasu zapala mi się czerwona kontrolka wykrzyknik w zębatym kole oraz do tego dochodzi kontrolka lampka kontroli stabilizacji toru jazdy...
W momencie gdy zapalą się te kontrolki samochód traci moc i staje się mułowaty.

Kontrolki te zapalają się tylko czasem przy dynamicznym przyspieszaniu i obrotach powyżej 3 tys. na 2 lub 3 biegu, choć nie zawsze, nie jest to regułą choć ostatnio coraz częściej. Mało tego zdarza się czasami, że na jakąś chwilę zapalą się wszystkie możliwe kontrolki.
Generalnie kontrolki gasną po ponownym odpaleniu silnika, ale problem ciągle wraca.
Druga sprawa to taka, że podczas dużych opadów zdarza się, że do świec dostaje się bardzo dużo wody i samochód nie działa poprawnie. Rozwiązaniem problemu jest wysuszenie świec wylanie z nich wody, ale nie wyobrażam sobie robić tego zawsze po większych opadach. Czy jest jakiś sposób żeby to rozwiązać czy możliwe, że mam problem z nieszczelnym podszybiem?

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie ewentualne podpowiedzi i rady.
Bardzo mi zależy na tym, żeby samochód działał poprawnie, być może ktoś z Was miał podobne problemy z autem i w jakiś sposób je rozwiązał. Osobiście nie jestem wielkim znawcą samochodowym i liczę na pomoc będę wdzięczny.

Dziękuję i Pozdrawiam

longer007
03-05-2016, 14:10
Cześć co do wody na silniku/świecach po opadach deszczu to rozwiązanie jest tylko jedno, wyciągnij spryskiwacze z maski i je uszczelnij np. silikonem. Miałem to samo, po każdym deszczu kałuża przy wtryskach, po uszczelnieniu już problem nie występował.

Looq
04-05-2016, 07:35
Co do kontrolek to miałem podobnie już w zeszłym roku - wykrzyknik i ESP. Teraz świecą się wszystkie kontrolki podczas jazdy, opadają wskazówki - objawy wskazują na zegary - ja mam przedliftowe w polifcie - wymiana na poliftowe ew. reanimacja zimnych lutów - jest też kilka tematów na forum

szkodnik85
04-05-2016, 10:45
Według mnie z cieknącymi spryskiwaczami nie ma co sie babrać z silikonem, są lepsze rozwiązania jak np:
-dodatkowa pokrywa silnika z volvo (moje rozwiązanie na zdjęciu)
-spryskiwacze z focusa po lifcie
-wygłuszenie maski z diesla
Co do kontrolek na desce to komputer zapisał jakieś błędy ? może to wskazywać na zimne luty ale najpierw trzeba spróbować odczytać te błędy.