Zobacz pełną wersję : [Focus 2008-2011] Nie działa pilot?


adamdomagala
07-05-2016, 07:13
Focus 1,6 TDCI 2008r.
Mogę otworzyć drzwi kluczykiem i normalnie je użytkować, ale nie mogę otworzyć i zamknąć drzwi pilotem. Bateria nowa, tester pokazuje że pilot wysyła sygnał, ElmConfig w polu częstotliwość pilota pokazuje 00000000, a ilość zaprogramowanych pilotów 1.

Danielq
07-05-2016, 09:10
Witam mam ten sam problem c max 2005 pilot wysyła sygnał, kodowanie kończy się na sygnale dźwiękowym. wtedy kiedy wduszam guzik na pilocie jest głucho.

michalknap
24-05-2016, 20:54
Stawiam na odlutowany mikrostik u mnie podobny problem po rozpołowieniu kluczyka okazało się że jeden z lutów był wadliwy

hindus
27-06-2016, 08:22
Może trochę spóźnione, ale ostatnio miałem taki sam problem. Auto z kluczyka otwierało centralny zamek, z pilota zero reakcji. Bateria wymieniona, nie pomogło. Pilota nie kodowałem.

Udało się rozwiązać problem starym, informatycznym sposobem ;) czyli restartem komputera.
Odłączamy akumulator na parę minut (ja czekałem ok. 5), podłączamy, kluczyk powinien zacząć działać. Oczywiście trzeba potem zaprogramować na nowo radio, ale to normalne przy odłączonym zasilaniu :)

piortr
25-08-2016, 18:40
Witam. Może ktoś mógłby mi pomóc. Otóż kilka miesięcy temu miałem problem z pilotem, tzn. miał słaby zasięg, nieraz dopiero po 2 czy 3 wciśnięciach centralny reagował. Wymieniłem baterię, poprawiło się, ale na krótko. Pojechałem do fachowca od kluczy, zaprogramował pilot na nowo i było ok do dziś, gdyż pilot całkiem padł. Spec od kluczyków sprawdził na jakimś sprzęcie, immo działa lecz pilot nie wysyła sygnału, jakiś element elektroniki popsuł się. Czy mogę kupić taki sam kluczyk i zaprogramować go? Czy producent elektroniki musi być taki jak w starym kluczu? Jak programuje się forda? Dzięki.

radek70
25-08-2016, 18:54
Czy mogę kupić taki sam kluczyk i zaprogramować go? Czy producent elektroniki musi być taki jak w starym kluczu? Jak programuje się forda? Dzięki. Możesz zaprogramować sprawną płytkę pilota po przełożeniu od dawcy:
Programowanie nowego pilota
zdalnego sterowania
1. Aby zaprogramować nowe nadajniki
zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w
ciągu sześciu sekund.
2. Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0.
Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość
zaprogramowania nadajników zdalnego
sterowania w ciągu 10 sekund.
3. Naciśnij dowolny przycisk na nowym
nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny.

piortr
27-08-2016, 08:45
Dzięki, ale producent płytki (u mnie jest Siemens) musi być taki sam?

michalknap
29-08-2016, 20:33
Stawiam na odlutowany mikrostik u mnie było podobnie nowy lut załatwił sprawę i pilot działa jak nowy - no może poza przyciskiem zamykania bo nie ma już charakterystycznego kliknięcia przy wciskaniu :)

hindus
11-07-2018, 07:14
Odkopię temat, bo ostatnio miałem kolejną ciekawostkę z pilotami w mk2. Może komuś pomoże.

Podchodzę do auta, wciskam przycisk, zero reakcji. Nie łapie nigdzie, nawet przy szybie. Myślę sobie - może bateria padła, wezmę drugi pilot. I faktycznie na drugim bez problemu udało się otworzyć auto. Następnego dnia otworzyłem samochód i po dojechaniu na miejsce zorientowałem się, że zamiast drugiego, używałem kluczyka z tą rzekomo rozładowaną baterią. Najwyraźniej sygnał pilota numer 2 obudził/zresetował układ w samochodzie i oba piloty działają już ok.

Tak więc jak komuś nie działa pilot, a ma jeszcze drugi, warto spróbować otworzyć nim i wrócić do pierwszego. Nie trzeba wtedy resetować całości przez rozłączenie akumulatora.

Dariusz_B
30-07-2018, 20:07
Koledzy, gdzie znajdę bezpiecznik od zamka centralnego w FFII FL, żeby nie odłączać całego akumulatora? U mnie procedura nie działa, bo auto nie wydaje dźwięku po 4-krotnym przekręceniu w pozycję II. Osiem czy sześć powtórzeń też nie działa...

maroD
26-06-2020, 18:41
Wczoraj zamknąłem auto z pilota. Nacisnąłem guzik i jakoś tak dziwnie się auto zamknęło. Jakby 2 razy. Chyba też podwójnie mrugnęło. Spróbowałem otworzyć z pilota i nic. Żaden przycisk już nie działał. Z zamka się normalnie otwiera i działa centralny. Zostawiłem na noc. Rano bez zmian. Po pracy odłączyłem akumulator na ok 10 min i też nic. Zmieniałem baterie i bez zmian.

https://files.tinypic.pl/i/01008/bx927tm0slfl.jpg
https://files.tinypic.pl/i/01008/5r5254rbzonw.jpg
https://files.tinypic.pl/i/01008/qv4eb6pwrgda.jpg

Coś wygląda podejrzanie?
Co jeszcze mogę zrobić?

Focus mk2 fl 2009

Antej
26-06-2020, 18:47
Bateria na pewno jest wlozona poprawnie?

Masz drugiego pilota? Działa?

Zawsze mozesz sprobować zakodowac od nowa piloty zgodnie z instrukcją uzytkownika (papierowa lub pdf).

W polifcie centralny jest w GEM wiec moze i GEM uszkodził się.

maroD
26-06-2020, 19:15
Mam drugi kluczyk, ale bez opcji pilota.
Bateria dobrze włożona. Tak jak było.
Mam książeczkę, ale po niemiecku :D więc tak jakbym jej nie miał. Czy sposób podany wcześniej jest właściwy dla ponownego zakodowania pilota?

Programowanie nowego pilota
zdalnego sterowania
1. Aby zaprogramować nowe nadajniki
zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w
ciągu sześciu sekund.
2. Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0.
Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość
zaprogramowania nadajników zdalnego
sterowania w ciągu 10 sekund.
3. Naciśnij dowolny przycisk na nowym
nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny.



edit:
Dobra znalazłem wersję PL

spróbuję

PROGRAMOWANIE PILOTA
ZDALNEGO STEROWANIA
Dla Twojego pojazdu można zaprogramować
maksymalnie osiem nadajników zdalnego
sterowania (łącznie z tymi, które były
dostarczone z pojazdem). Podczas procedury
programowania nadajniki zdalnego sterowania
muszą pozostawać wewnątrz pojazdu. Zapnij
pasy bezpieczeństwa przednich siedzeń i
zamknij wszystkie drzwi, aby sprzeczne
brzęczyki sygnalizacyjne nie rozbrzmiewały
podczas programowania.
Programowanie nowego pilota
zdalnego sterowania
1. Aby zaprogramować nowe nadajniki
zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w
ciągu sześciu sekund.
2. Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0.
Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość
zaprogramowania nadajników zdalnego
sterowania w ciągu 10 sekund.
3. Naciśnij dowolny przycisk na nowym
nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny.
4. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi
nadajnikami zdalnego sterowania, włącznie
z oryginalnym. Nie wyjmuj kluczyka z
włącznika zapłonu podczas naciskania
przycisku na tym nadajniku zdalnego
sterowania.
5. Ponownie włącz zapłon (kluczyk w
położeniu II) lub odczekaj 10 sekund nie
programując kolejnego nadajnika zdalnego
sterowania, aby wyjść z trybu
programowania kluczyków. Do otwierania
i zamykania pojazdu możesz teraz użyć
tylko nadajników zdalnego sterowania,
które właśnie zaprogramowałeś.

Antej
26-06-2020, 19:18
Tak, jesli nie bedzie sygnalu z klawiszy to oznacza problem z samym pilotem.

maroD
26-06-2020, 19:33
Działa 8) Może jakoś przypadkowo nacisnąłem wczoraj 2 guziki jednocześnie i coś się roztegowało.
Dziękuję za pomoc.

maroD
28-06-2020, 09:59
Jeszcze jedno. Czy w ten sposób dodaje się jedynie pilot od zamka centralnego? Czy również immo? Mogę wtedy sobie kupić używany kluczyk z pilotem, zmienić grot, dodać tą metodą i będzie można min otwierać zdalnie drzwi i odpalać i jeździć autem?

hindus
28-06-2020, 10:08
Immo programuje się inaczej, poszukaj bo tematów i dodaniu drugiego kluczyka już trochę było :)

Zapamiętaj po prostu że immo i centralny to dwa niezależne systemy

Majkel1988
05-07-2022, 07:06
Witam mam problem z zakodowaniem kluczyków w ford focus MK2 Fl 2008 1.6 benzyna. Centralka zamyka wszystkie drzwi z kluczyka ale z pilota nie reaguje. Podczas próby zakodowania nie ma dźwięku systemu.Mam drugi moduł komfortu ale też nie można zakodować

Antej
05-07-2022, 07:47
Czyli robisz coś źle.
Instrukcja obsługi auta w dłoń i robisz zgodnie z punktami.

Majkel1988
06-07-2022, 06:20
Robię prawidłowo jednym i drugim kluczykiem czy wina może leżeć po stronie przekaźnika na module ?

Majkel1988
07-07-2022, 19:18
Panowie pomocy próba z kodowaniem nie powiodła się ani jeden ani drugi kluczyk się nie koduje. Po cztero krotnym przekręceniu nie ma sygnału systemu. Ludzie opisywali identyczny problem ale żaden nie opisał rozwiązania tego problemu

Majkel1988
11-07-2022, 15:36
Nikt nie ma pomysłu jak to rozwiązać?

Bump: Nikt nie ma pomysłu jak to rozwiązać?

Bump: Nikt nie ma pomysłu jak to rozwiązać?

langolier
12-07-2022, 10:15
Panowie pomocy próba z kodowaniem nie powiodła się ani jeden ani drugi kluczyk się nie koduje. Po cztero krotnym przekręceniu nie ma sygnału systemu. Ludzie opisywali identyczny problem ale żaden nie opisał rozwiązania tego problemuJaki masz nowy kluczyk ?

Majkel1988
12-07-2022, 10:27
2 klucze z trzema przyciskami

hindus
12-07-2022, 10:45
Pokaż na zdjęciu (choćby z neta)

langolier
12-07-2022, 10:57
2 klucze z trzema przyciskami"scyzoryki" ?

Majkel1988
12-07-2022, 10:58
Nie te klasyczne

maciobyk
26-08-2022, 21:05
Z pilota focusa nie zamknę/otworzę- samym kluczykiem w zamku zamknę.
Błędy wyskakują jak wejdę w "testy" na forscanie. Jeżeli jest po zapłonie włączona blokada tylnych szyb to błędu nie ma.

Pilot raczej sprawny bo bateria nowa. Widać, że sygnał idzie do auta bo po kliknięciu w pilot włącza się wyświetlacz licznika. Tyle, że auta nie zamknie/otworzy.

Taki błąd wyskakuje: ===DTC B2086===
Kod: B2086 - Obwód wskaźnika blokady otwierania tylnych okien zwarty do akumulatora.

Moduł: Zespół sterujący drzwiami kierowcy

Szczegóły kodów usterek

Obwód wskaźnika blokady otwierania tylnych okien zwarty do akumulatora.

Uważnie sprawdź przewody elektryczne pomiędzy zespołem sterującym drzwiami a zespołem przełącznika okna sterowanego elektrycznie.

Bezpieczniki sprawdzone, wtyczki, podmiana przełącznika szyb kierowcy i modułu kierowcy na drzwiach. I dalej auta nie zamknę...


Gdzie szukać problemu ???

Vultar
27-08-2022, 10:18
Opis błędu wskazuje na przycisk blokady okien a z tego co napisałeś go nie testowałeś/podmieniałeś.
Sprawdzałeś czy otwieranie/zamykanie okien działa poprawnie korzystając z przełączników w tylnych drzwiach z blokadą otwierania i bez?

maciobyk
27-08-2022, 13:23
Przełącznik zespolony blokady szyb podmieniany. Po wciśnięciu blokady szyby tylne da się zablokować. Czyli działają poprawnie. Same wszystkie szyby normalnie się odsuwają.

noktovizor
02-07-2023, 14:35
Witam Wszystkich,

Mam problem z drugim kluczykiem do auta, pacjent ford focus mk2 kombi.
Mam dwa kluczyki, jeden działa w pełni.
Drugi tylko odpala auto ale nie chce się dać zaprogramować.

Przeczytałem wszystko w instrukcji, obejrzałem filmy na yt i nic. Bateria wymieniona na nową i kluczyk przy próbie programowania nie daje żadnego dźwięku.

Może to coś z układem scalonym, płytką ?

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co może być nie tak ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odzew.

lukaszooo
02-07-2023, 20:49
Wymień kluczyk.

noktovizor
03-07-2023, 07:20
No niestety, aż wstyd się przyznać, moja wina, bateria odwrotnie włożona i stąd problem.

Bateria odwrócona i wszystko się udało, dzięki za odzew.