Zobacz pełną wersję : [Focus 2014-2018] Brzydki zapach z klimatyzacji


Pavells
08-05-2016, 11:30
Jak w temacie. Po włączeniu klimatyzacji, przez kilka sekund czuć brzydki zapach - taki kwasowaty. Dziwi mnie to, bo auto użytkuję niecałe 4 miesiące. :( Czym to może być spowodowane? Przecież wszystkie filtry są nowe. Czytałem gdzieś, że klimę powinno się wyłączać 2-3 minuty przed zgaszeniem auta, tak żeby wysuszył się parownik. Może niestosowanie się do tego zalecenia powoduje taki zapach?

Andrzej K.
08-05-2016, 15:50
Czytałem gdzieś, że klimę powinno się wyłączać 2-3 minuty przed zgaszeniem auta, tak żeby wysuszył się parownik. Może niestosowanie się do tego zalecenia powoduje taki zapach? Nie słyszałem o takiej opinii, choć możesz taką metodę zastosować, w końcu nic Cię nie będzie kosztować.
Generalnie autko nowe,więc nie powinno tego objawu być.
A sprawdz jednak jak wygląda filtr, nawet z ciekawości.

szkodnik85
08-05-2016, 21:21
Też słyszałem o takim sposobie żeby wyłączać klime wcześniej. Ale ze śmierdzi w nowym samochodzie to dziwne jedz z tym do ASO w ramach gwarancji.

damiasek
08-05-2016, 21:32
W zimnym układzie wentylacji skrapla się wilgoć z powietrza, i w tej wilgoci w ciemnych miejscach doskonale rosną grzyby i bakterie. Wcześniejsze wyłączenie klimy powoduje powrót do wyższej temperatury (powyżej punktu rosy) i wysuszenie z wilgoci, a na sucho życie wewnętrzne klimy jest zdecydowanie uboższe. Bakterie i grzyby potrafią błyskawicznie się rozmnażać, więc 4 miesiące jak trafią na dobre warunki wystarczy.

krzys1968
08-05-2016, 22:00
Czytałem gdzieś, że klimę powinno się wyłączać 2-3 minuty przed zgaszeniem auta, ?

Dla zdrowia napewno jest lepiej wylaczyc klime wczesniej przed dojechaniem do celu zeby temp sie wyrownala z zewnetrzna . A ten sam objaw masz jak wlaczysz nawiew bez klimy . Mozesz sprubowac w ramach gwarancji usunoc zapach , ale znajac zycie to powiedza ze to nie usterka i nie podlega gwarancji . Mozesz uzyc tego polusz tylko pod nogi pasazera i co jakis czas powiedzmy 10min zmieniajac kieunek nawiewu wewnetrzny naprzyklad cos takiego sam uzylem

Pavells
10-05-2016, 22:06
Przy okazji wizyty w serwisie zgłosiłem również ten problem z klimą. Jutro się okaże, czy coś zdziałali. :)