Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2012-2017] Wymiana szyby czołowej na podgrzewaną


smyk27
13-05-2016, 23:01
Witam,
mam fiestę z 2013r lift z ale z szybą nie podgrzewaną, udało mi się już kupić i zamontować szybę grzaną z czujnikiem deszczu oraz z lusterkiem fotochromatycznym.
Wymieniłem klimatronik z przyciskiem do grzania przedniej szyby, przełącznik do zmiany świateł z automatem .
Uzupełniłem główną zasilajcą wiązkę elektryczną do szyb aż do gniazda łączącego po prawej stronie kierowcy reszta była.
Wygląda że jest wszystko poprowadzone i połączone, powinno nawet działać ale nie załącza mi przekaźnika w komorze silnika .
Miałem nawet przekaźniki i bezpiecznik w komorze silnika już do szyby grzanej .
Mimo że działa przycisk podgrzewanej szyby nie mam napięcia na szybie ( nie działa przekaźnik mimo że ma podłączone wszystkie piny do przekaźnika.
Sprawdzając komputerem wyrzuca mi usterkę
B1097 - Zwarcie lub obwód przerwany
- Bieżący.
Czy może ktoś już próbował takiej podmiany szyby i udało mu się ją uruchomić .
Dzwoniłem do ASO twierdzą że muszę mieć innego GEM-a - ale nie są pewni.
Podejrzewam że nie jeden właściciel fiesty z tego by skorzystał.

Maniak
14-05-2016, 08:41
zmiana konfiguracji IDS-em rozwiaze twoj problem.
Blad w jakim module jest?

smyk27
14-05-2016, 21:58
Błąd wyskakuje w " Różne Funkcje - Moduł BCMii (Moduł kontroli nadwozia )" B1097
dostaję to z Delphi DS150E (New VCI )

radek70
14-05-2016, 22:07
Janek, zawitaj u kolegi mayak w Wa-wie. Powinien dać radę :)

smyk27
14-05-2016, 22:28
Zastanawiam się czy nie brakuje mi jakiegoś jeszcze kabelka pomiędzy GEM-em a przekaźnikiem w komorze silnika . Może macie jakieś dane jaki przewód i z której wtyczki z GEM-a powinien tym przekaźnikiem sterować. Dołożyłem tylko jeden kabel brakujący ( zasilający 12V) od złącza przy kierowcy do puszki z bezpiecznikami ( tego kabelka brakowało i wyprowadzeń do zacisków szyby. Zastanawiam się czy nie brakuje jeszcze kabelka pomiędzy GEM-em a tą złączką który to może sterować tym przekaźnikiem. Tylna grzana szyna załączana jest chyba prosto z GEM-a ponieważ naciskając przycisk grzania tylnej szyby słychać pstrykanie. Naciskając przycisk grzania przedniej szyby załącza się tylko kontrolka a dalej nic. Ciekawa w jaki sposób sprawdza sobie obciążenie ?

radek70
14-05-2016, 22:41
Tylna grzana szyna załączana jest chyba prosto z GEM-a ponieważ naciskając przycisk grzania tylnej szyby słychać pstrykanie. Naciskając przycisk grzania przedniej szyby załącza się tylko kontrolka a dalej nic. Raczej wystarczy aktywować. Przekaźnik nie pstryka, bo GEM nie wie, że ma to robić. To samo miałem ze światłami dziennymi. Wszystko było na pokładzie, wystarczyło aktywować.

smyk27
14-05-2016, 22:54
Ok dziękuje. W następnym tygodniu dzwonię do kolegi mayak aby umówić spotkanie. Zobaczymy czy zadziała szyba i dam znać .

mayak
16-05-2016, 09:00
dla 100% pewności, to przydałoby się zdobyć jakieś schematy Fiesty mk7 - ktoś ma?

radek70
16-05-2016, 09:44
przydałoby się zdobyć jakieś schematy Fiesty mk7 Marcin, sam bym chętnie przygarnął. Jest z tym problem, dostępne raczej tylko z poziomu ASO.

smyk27
16-05-2016, 22:26
Marcin, sam bym chętnie przygarnął. Jest z tym problem, dostępne raczej tylko z poziomu ASO.

Pytałem u znajomego ASO o schematy mogą mi cos podesłać jak podam im VIN jakiejś Fiesty z takim wyposażeniem tak to nie są w stanie nic mi poradzić. Wszystkie dokumentacje mają online. Ma może ktoś jakąś bogatszą wersje aby udostępnić VIN ?

mayak
16-05-2016, 23:34
Proponuję uśmiechnąć się o schematy do kolegi SRS ;)

smyk27
20-05-2016, 20:40
Napisałem do kolegi SRS, ale narazie nie odpowiada czy ma schematy. Muszę jeszcze sprawdzić gdzie się kończy kabelek od cewki przekaźnika szyb w komorze silnika. Może kończy się tylko na tej wstyczce po stronie kierowcy i dlatego wywala błąd że jest przerwa. mayak odezwę się do ciebie w następnym tygodniu jak to sprawdzę . Teraz zawalony jestem robotą w tym tygodniu, nie mam czasu aby grzebać w samochodzie.

dario6273
19-07-2016, 19:39
Panowie wymieniał ktoś przednia szybę zwykłą na grzaną da radę to jakoś ogarnąć .Mam całą instalację w komorze silnika włącznie z bezpiecznikiem i tyle a w kabinie nie ma nic Potrzebuję schemat Mondeo mk4 było lepiej doposażać bo na forum mondka jest wszystko .

smyk27
18-08-2016, 08:28
Wymieniałem w fieście 2013r - szybę zwykłą na grzana wraz lusterkiem fotochromatycznym . Musiałem uzupełnić wiązki w kabinie tj .w słupkach od kostki łączącej do lusterka i od przyłączy szyby grzanej do skrzynki z bezpiecznikami za schowkiem , oraz od skrzynki z bezpiecznikami do łączenia wiązek pomiędzy kabina a komorą silnika przy nogach kierowcy ( grube zasilające przewody )- tego u mnie na 100% tego brakowało, oprócz tego wymieniałem klimatronic aby miał sterowanie. Na razie na tym utknąłem z powodu braku czasu. Wywali mi na razie błąd przerwa w obwodzie grzanej szyby. Podejrzewam iż brakuje mi kabelka od GEM ( mam nadzieją że GEM-a nie będę musiał wymieniać ) do sterowania przekaźnikiem w komorze silnika i dla tego ten błąd - nie kompletna wiązka w kabinie. Próbuję się do tego zabrać ale zawsze brak czasu... Mam nadzieja iż jeszcze na wakacjach to uruchomię.