Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] centralny zamek przestał działać


dariuszrzezak
14-05-2016, 08:52
Ford Focus 1,8 TDI 3-drzwiowy- po wyjęciu akumulatora(rozładowany) przy otwartych drzwiach i ponownym go włożeniu centralny zamek przestał reagować(pilot wysyła impulsy i nic się nie dzieje).Zamykanie drzwi każde z osobna.Fachowiec stwierdził,że padły oba siłowniki drzwi.Jestem posiadaczem Forda od niedawna dlatego moje naiwne pytanie o co tu chodzi!!!!

CzerwonaMalyna
14-05-2016, 20:46
Słuchaj nie wiem czy to może być to ale sprawdź bezpiecznik, który jest na odwrocie tablicy bezpieczników nad nogami kierowcy. żółty bezpiecznik. Może to on. U mnie było podobnie nie działał centralny i otwierania klepy z przycisku. Winny był ten bezpiecznik.
Sprawdź i daj znać.
Pzdr.

Gascan
15-05-2016, 20:37
Mam to samo nie działa centralka i klapa. Sprawdzę ;)

CzerwonaMalyna
15-05-2016, 22:32
Powodzonka, daj znać jak pomoże.
pzdr.

nobilitas
18-05-2016, 08:41
Dziwne w tym wszystkim jest to, że elektryk z łatwością stwierdził, że padły dwa siłowniki. Po czym niby? Wyciągał zamki i podłączał każdy z osobna? Wątpię, bo byś nam chyba o tym powiedział. Czy klapa bagażnika się otwiera?
Za otwieranie klapy, a drzwi odpowiadają dwie różne rzeczy.
Jeśli się otwiera to w bardzo prosty sposób możesz sprawdzić czy te siłowniki naprawdę Ci padły.
Potrzebujesz wkrętaka krzyżowego i kawałka przewodu.
Demontujesz trzy śrubki aby ściągnąć schowek (czas 1 min)
Szukasz gdzie jest sterownik centralnego (jest na wierzchu). Musisz go odkręcić, żeby mieć łatwiejszy dostęp (1 min).
Wyciągasz wtyczkę żeby sprawdzić, który to pin 13. (masz 16 pinów we wtyczce a 4 skrajne są podpisane)
Bierzesz przygotowany wcześniej kawałek przewodu i wtykasz jednym końcem w pin 13 (odpowiedzialny za otwieranie drzwi) a drugim w masę, czyli np zawias drzwi. Oczyść go najpierw.
Powinny zamki się odryglować - przytykając i puszczając przewód w krótkim czasie oraz zaryglować, kiedy przewód przytrzymasz na dłużej i puścisz.

Ja chciałbym podłączyć się w tym wątku do pytania. Czy ktoś wie co jest odpowiedzialne za wysyłanie impulsu minusowego na 13 pin?