Zobacz pełną wersję : [Fiesta 1995-2001] Bezpieczniki i przekaźniki - jakie powinny być w samochodzie?


ManiekN7
19-05-2016, 00:05
Witam. Mam Fiestę 1.25 16V Zetec-S 1998r. Silnik się mocno grzeje, na desce wskaźnik zatrzymuje się na literce "L", a wentylator się nie włącza. W skrzynce bezpieczników i przekaźników pod maską zauważyłem, że brakuje czarnego przekaźnika, w instrukcji oznaczony jako VIII i odpowiada on (tak samo jak ciemnozielony IX obok) za wentylator silnika. Czy obok tego ciemnozielonego powinien być ten czarny, skoro jest na niego miejsce, czy wystarcza ciemnozielony? Dodam, że jeszcze nie próbowałem poruszyć "manualnie" wentylatora.

skola
28-05-2016, 13:52
Dodam, że jeszcze nie próbowałem poruszyć "manualnie" wentylatora. To mogło by być widowiskowe :D . Sprawdź czujnik temp. jest w bloku silnika. Odłączając od niego kostkę na II na stacyjce powinien wystartować wentylator.

marko52
28-05-2016, 15:57
Ten czarny to 7ga tak na nim pisze, jest po prawej obok zielonego - specjanie zajrzałem a mam taki sam silnik, a bezpieczników powinno byc trzynascie.Pozdrawiam.U ciebie jest brak chłodzenia bloku silnika - być moze że to czujnik temp.silnika , u mnie nigdy nie włanczał sie wentylator , upały nie miały znaczenia - zawsze norma.Jeśli przegrzejesz silnik - to dopiero się narobi.