Zobacz pełną wersję : Ford Cougar 2.0 czy 2.5 za i przeciw ... automat czy manual


Bujot
06-05-2007, 13:55
Jestem zainteresowany kupnem Cougara ale zastanawiam sie czy z silnikiem 2.0 czy 2.5 .. Jeśli ktoś miał okazje jezdzić i jednym i drugim proszę o opinie. Zależy mi tutaj głównie na przyspieszeniu spalaniu i co najwazniejsze awaryjnosci silników.. ogółem wszystkie spostrzeżenia .. Tak samo odnośnie skrzyni biegów.. obecnie jeżdze automatem i jest to coś wpsaniałego ale domyslam sie że wielu ludzi może razić automat w typowo sportowym samochodzie.. jeśli ktoś ma to proszę o opinie... Pozatym na co powinnienem zwrócić uwagę przy zakupie tego samochodu. Pozdraiwam i z góry wielkie dzięki.

Krzysiek_81
06-05-2007, 15:33
Hej, zapraszam na http://www.cougarklub.pl tam jest (niemal) wszystko, również i takie dyskusje

Rafał A.(antek)
17-09-2007, 07:26
jesli osiagi to 2,5 jesli komfort to automat co tu duzo myslec czyli zostaje 2,5 w automacie :)

wg mojej opini 2.0 bedzie za słabe (niemowiac juz w zestawieniu z automatem)

davidos25
21-09-2007, 20:51
witaj bujot krotka prywatna opinia pomykam juz 18miesiecy 2.5 V6 i polecam tylko ten w manualu poniewaz w gronie przyjaciol moich sa jeszcze 2 jeden 2.5 V6 i 2.0 16V wiec ten ostatni to kibel straszny pali tyle samo a nawet wiecej i wiecznie jakie drgawki ten silnik ma okrutny srodek material na siedzeniach jak na odziez robocza i NIE JEZDZI pozatym po 18miesiacach uzytkowania mojego V6 juz tez mnie nie kreci moc silnika powinno byc 250kucy pozatym robilem kilka tras do polski wiec max speed max hamowanie jedyne co wlozylem do niego to olej co 10tys filtr K&N klocki i tarcze z przodu poniewaz troche jez przegrzalem i zaczely bic tak czy inaczej V6 full opcja skora itp i tylko ten oczywiscie CZARNY BO WLASNIE TEGO KOLORKU NASZE 3 KOTY SA pozdrawiam :fcp27

norbi333
23-09-2007, 22:03
Tylko v-ka w manualu :fcp2

bobo_seba
24-09-2007, 01:55
Ja osobiscie preferuje tylko skrzynie manualna tak wiec tylko taka polecam a jesli chodzi o silnik to polecam v6 2,5.Kotek ma zadziorny wyglad i troszke waży wiec i konikow pod macha musi miec odpowiednio duzo.

MUSTANG SHELBY
05-12-2007, 19:39
Ja Ci do radze silnik 2,5 ponieważ rozrząd jest na łańcuchach a w 2,0 masz pasek a przenosi sie na żywotność. jak dla mnie to tylko manual lepsze osiągi lepsza zabawa i w każdym razie tańsza w naprawie ;). Spalanie bardzo podobne ponieważ jednostka 2,5 jest na tyle mocna że nie trzeba jej wysilać do ciągnięcia Cocura ;)

CoUgi.ES
10-07-2008, 12:52
2.5 V6 i w manualu i do tego jak sie uda to moze jakas skora w srodku wtedy jest poprostu super hiper lamborghini

tomiscorpio
10-07-2008, 19:15
jest dobrze wtedy a nie super hiper bo nadal fwd zostaje wiec....


Lepiej kupic porzadne 2.0 niz zajechane 2.5, ogolnie co sie trafi i tylko manual.

Damian25
14-07-2008, 21:58
witam ja posiadam kota 2.0 i faktycznie za malo kucow
drgawek silnkiowych nie zauważyłem a jezdze nim codziennie i mam go juz ponad rok komputer w miescie pokazuje od 9l do 12l spalania w trasie najmniej spalilem 7l srednio 7.9 l i max 23l ale to juz przy 190km/h wiec mi sie dobrze jezdzi to zalezy czy kupujesz samochod by go zajechac czy go miec i nie ladowac w silnik wiadomo ze 2.5 da wieszka frajde z wyprzedzania i palenia gum i dzwieku silnika:) ale jesli ci tak barzdo nie zalezy na osoagach to 2 niczego nie brakuje ja swoim wyciaglem 215km/h skrzynia man:) trzeba czyms mieszac hehe pozdrowienia i zycze dobrego zakupu