Zobacz pełną wersję : Fiesta 1.25 Duratec


marcin tyminski
11-10-2004, 12:00
Wita. Mam prośbę o wszelkie możliwe porady, opinie (również te krytyczne) i komentarze odnośnie fiesty 1.25 Duratec, nowy, z tego roku.Planuję kupić i przyda mi się wszystko co wiecie:) Z góry dziękuję.

Jaraku
12-10-2004, 11:39
:D Bardzo dobre auto. Mam od kilku miesięcy. Wady jakie dostrzegłem: bagażnik otwierany tylko kluczykiem - denerwuje, może można zamówić przycisk w środku w wersji FX Gold był w standardzie.
Odpadają osłonki od regulacji lusterek - przykleiłem na super glue i sprawa załatwiona, choć nie powinno było się zdarzyć. Spalanie - 6l/100 km w trybie miejskim 6.5l co już jest całkiem nieźle.
Poza tym same plusy. Bardzo dobry silnik, łatwo przyśpiesza, dość elastyczny. Ekstra hamulce. Doskonały układ kierowniczy. Warto zamówić audio - w najtańszej wersji kosztuje coś około 1500, ale warto bo jakość dźwięku super a nik radia nie buchnie.

marcin tyminski
12-10-2004, 13:19
Dzięki wielkie,że mnie przybliżyłeś do decyzji a nie odwiodłeś:)

Skolmi
12-10-2004, 13:44
Co do silnika się nie wypowiem, bo mam inny :(
Bierz audio fabryczne (nawet to najtańsze), w wawie się szybko "zwróci".
Autko jeździ jak po szynach i w ogóle jest super.

Jest dość poważna wada, która nie przeszkadza w jeździe, ale jak przyjdzie co do czego, to konsekwencje mogą być przykre. Zagłówki z przodu są zbyt daleko od głowy (to duży - w porównaniu np. z Corsą, w której nie dość, że przytrzymują głowę to jeszcze są "aktywne"),
na co zresztą wskazał NCAP: "wysokie ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego".

marcin tyminski
12-10-2004, 14:24
Jeszcze raz dzięki za pomoc. Gdyby ktoś coś jeszcze wiedział to piszcie ile się da!:)

Skolmi
12-10-2004, 18:11
Odpadają osłonki od regulacji lusterek

Aaaa, te gumowe? Mi też :twisted:

Do Marcina: może napisz lepiej co konkretnie chcesz wiedzieć.
Autko ma już/dopiero 2 lata, więc jakieś poważne eksploatacyjne defekty jeszcze nie wychodzą. Wychodzą za to niedoróbki montażu (to co powyżej i np. rdzewiejące niektóre śróbki).
Jak już będziesz odbierał auto to dopilnuj abyś dostał oryginalne wycieraczki (ja miałem jakiś chłam co zaczął rozmazywać po 2 miesiącach. :)
Plusem jest na pewno skrzynia: biegi "wchodzą same", dobrze ustawiony ABS
Minusem jest brak recyrkulacji (tylko wersje z klimą), elektroniczne (niedokładne) wskaźniki paliwa i temperatury, brak możliwości wyłączenia poduszki pasażera.

Dywaniki, chlapacze i radio (2500) powinieneś wywalczyć jako gratisy
:!:

Jacek
12-10-2004, 20:24
Brak mozliwosci wylaczenia poduszki pasazera to wogole rozwiazanie obce Fordowi. A szkoda :(
A w nowych Fiestach brakuje jeszcze takich uchwytow (raczek) nad drzwiami, ale to gadzet :wink:

Jaraku
13-10-2004, 13:16
W moim jest wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. W schowku jest zasłonka i tam można przekręcić.
Rączek brakuje, co by nie powiedzieć. Kierowcy nie przeszkadza :-)
Do wskaźników paliwa trzeba się przyzwyczaić, nie są precyzyjne ale u mnie kolejna kreska gaśnie zawsze mniej więcej po tej samej ilości kilomentrów.
z Temperatura silnika jest gorzej, na razie ufam napisowi NORM :-)
Zagłówki są trochę dziwne (podobno wszystkie fordy tak mają), dotyczy to jednak tylko przednich, tylne są ok.

marcin tyminski
13-10-2004, 14:31
Wszystko czytam i notuję:). Dzięki wszystkim za uwagi. Generalnie widzę,że chyba warto się zdecydować.Ale poniewaz to kwestia 1-2 miesięcy, to nadal czekam na wszelkie komentarze:)

axe
15-10-2004, 12:29
witaj mam mmozliwosc jazdy fiesta 1.25 ale zetecem IV generacji i jest tosuyper silniczek sadze za taki sam jest duratec a nowa jezdze 1.3 wiec prowadzenie super niezaleznie od sytuacji wskaznik paliwa kreska spada pookolo 90 km na rezerwie jest kolo10 litrow od zapalenia lampki sprawdzalem kilka razy ogrzewaie super ma radiobierz firmowe super odbior jest wada jest wlasnie brak uchwytow na drzwiami u mni skrzypiacy zamek w klapie tylnej po dziurach wd pomoglo jesli jestes wysoki wez regulacje fotela kierowcy zaglowki troszker zeczywiscie odstaja milego uzytkowania :573:

Jacek
15-10-2004, 23:17
axe, sprobuj dawac jakies przecinki i kropki, bedzie latwiej Cie zrozumiec... :roll:

marcin tyminski
18-10-2004, 09:37
Jeszcze raz dzięki za pomo.A gdyby ktoś jeszcze coś wiedział, to piszcie jak najwięcej.Pozdrawiam

misiek
18-10-2004, 09:55
axe, sprobuj dawac jakies przecinki i kropki, bedzie latwiej Cie zrozumiec...

Niesamowite zdanie, praiwe na 6 linijek :)