Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2001-2008] 1.3 69km-dźwięk pracującego silnika, hałas


markus92
10-07-2016, 12:02
Witam, silnik mojej fiesty wydaje dziwny dźwięk jakby ocieranie łańcucha rozrządu lub zatartego łożyska. Po zdjęciu paska wielorowkowego nic się nie zmienia, nadal hałasuje.Dźwięk jest cykliczny, wraz ze wzrostem obrotów silnika zwiększa się jego częstotliwość. Odgłosy od strony rozrządu, wydaje mi się że w okolicy koła pasowego wału korbowego. Mechanik u którego byłem stwierdził że to normalny dźwięk pracy silnika z łańcuchem rozrządu...Męczy mnie to bo nie spotkałem się z czymś takim i nie wydaje mi się żeby to było normalne. Podpowiedzcie coś, czy mechanik ma racje i nie mam się czym przejmować czy jednak szukać innego warsztatu. Link do krótkiego filmu w którym nagrałem prace silnika https://www.youtube.com/watch?v=smOrC2Q-5Ls&feature=youtu.be

hebann
11-07-2016, 14:36
mam ten sam silnik i podobny dźwięk tez mnie to zastanawiało ale to normalne nie przejmuj się

markus92
11-07-2016, 15:06
Dzięki za odpowiedź, czyli teoria mechanika się potwierdza. Nie wiem dlaczego nie wychwyciłem tego przy zakupie dopiero jak wracałem autem do domu to wychwyciłem ten dźwięk... Mógłbyś z łaski swojej wrzucić jakieś nagranie z pracy swojego silnika ?? Czy ktoś jeszcze z przeglądających ten temat mógłby to potwierdzić??

slawomirro
11-07-2016, 19:04
Dzięki za odpowiedź, czyli teoria mechanika się potwierdza. Nie wiem dlaczego nie wychwyciłem tego przy zakupie dopiero jak wracałem autem do domu to wychwyciłem ten dźwięk... Mógłbyś z łaski swojej wrzucić jakieś nagranie z pracy swojego silnika ?? Czy ktoś jeszcze z przeglądających ten temat mógłby to potwierdzić??

LOL, ja w swoim 1.6 (wątek ciut niżej) mam podobny dźwięk, ale u mnie występuje on tylko podczas jazdy. Też mnie to niepokoi, bo znam kilka silników 1.6 Opla, Daewoo, Kia - i w żadnym czegoś takiego nie ma.