Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2001-2008] Czy mechanizm wycieraczki z Fiesty po lifcie pasuje do tej przed liftem?


Rezyder
20-07-2016, 18:32
Zamontowałem mechanizm wycieraczek z Fiesty 2007 w mojej Fieście 2004 i działa jakoś dziwnie. Na 2. i 3. biegu działa dobrze, jednak na biegu 1. zatrzymuje się czasem w połowie, potem idzie do góry i znowu się zatrzymuje, potem wraca.

Na biegu -1. też działa nieprawidłowo, bo kiedy wcisnę ten bieg to wtedy chodzi, ale kiedy puszczę to się zatrzymuje gdziekolwiek zamiast powrócić na pozycję początkową.

Stąd moje pytanie czy mechanizmy są takie same i ten jest uszkodzony, czy może są jakieś inne przekaźniki, a może chodzi o coś jeszcze innego?

Rezyder
01-08-2016, 20:05
Okazało się, że zakupiony mechanizm z nowszej Fiesty był uszkodzony i dlatego tak dziwnie się zachowywał.

Po naprawie działa prawidłowo, a więc wygląda na to, że mechanizm z nowszej Fiesty (prawie na pewno) pasuje do starszej.

Jedyna różnica jaką zauważyłem jest w czarnej blasze, która mocuje mechanizm do karoserii. Obie mają wystające dynksy, tylko każda w innym miejscu. Po wycięciu tego dynksa nowsza blacha pasuje jak ulał do starszej Fiesty.

A co było uszkodzone? Wewnątrz mechanizmu na takiej pokrywce znajdują się trzy miedziane piny, które ślizgają się po metalowych szynach umieszczonych w plastikowym kole zębatym. Jeden z nich był wyłamany, a w plastikowym odcinku ww. szyny była wytopiona dziura na ćwierć paznokcia. To nie mogło działać.

Naprawa polegała na tym, że ze starszego mechanizmu wziąłem części z tym plastikowym kołem zębatym oraz miedzianymi pinami (na oko wyglądały tak samo jak w nowszym mechanizmie), a z nowego całą resztę.

Teraz wszystko działa dobrze, a może jakby sprawniej.

Jako ciekawostkę mogę podać, że w serwisie Forda w Gdańsku nowy mechanizm wycieraczek bez silnika kosztuje 817,95 zł, a sam silnik 981,54 zł. Sporo.