Zobacz pełną wersję : [Ogólne] Sync Odtwarzanie plików album po albumie z pendrive


szukajacy
14-07-2014, 20:00
Witam :)))

Panowie nie mogę sobie poradzić z ustawieniem kolejki odtwarzania piosenek mp3 z pendriva w fokusie mk3

próbowałem zmienić nazwe plików 1 , 2 , 3 ....

później próbowałem programu mp3 tag i nic nie pomaga ....

nie próbowałem kolejności alfabetycznej jeszcze ... może jakieś porady z Waszej strony

z góry thx za wszystkie rady


pozdr

boncio
14-07-2014, 21:46
A masz wpisany numer ścieżki w tagu? Bo chyba po tym sortuje, a jak nie ma to alfabetycznie po nazwie. Przynajmniej u mnie w Sony, ale w Fieście o ile pamiętam podobnie, więc każde radio Forda tak ma.

arturek
15-07-2014, 08:05
Witam

A czy w programie MP3TAG, w rubryce tytuł, próbowałeś przed tytułem pisać kolejne cyfry

Ważne: jeśli chcemy mieć sortowanie po nr, to nie zaczynamy od "1" tylko od "01"
Jeśli wpiszemy "1" zamiast "01", to utwór nr "1", będzie obok utworu "10"

pozdrawiam
Arturek

szukajacy
15-07-2014, 21:10
ok Panowie dzieki za pomoc dziś przygotuje pena jutro dam znać jak poszło :)

pspot
22-07-2014, 10:15
Mnie trapi inna zagadka - mianowicie losowe odtwarzanie utworów z USB w moim Premium Sound System. Otóż zauważyłem, że na około 700 utworów jakiem mam wgrane, przy losowym odtwarzaniu kilkanaście z nich słyszałem już z 10 razy, a niektórych w ogóle nie. Ostatnio natomiast "losowo" wybrał mi kilkanaście piosenek, następnie po wyłączeniu auta i ponownym uruchomieniu, znowu "losowo" w tej samej kolejności wybierał te same utwory.... Nie wiem na jakiej zasadzie działa soft do losowego wybierania utworów, ale coś z nim jest nie tak... Też macie takie doświadczenia?

dagie
22-07-2014, 10:46
Cóż. Taki los :diabelek:

u08mlap
23-08-2014, 20:48
czy ktoś wie jak w jaki sposób ładować tel poprzez złącze usb bo podpinam kabelek do tel i nie ładuje ?

Kamils37
23-08-2014, 21:08
@pspot
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale w radiu które mam na 4GB muzyki przy losowym odtwarzaniu "znajduje "swoje" ulubione" ok 5-10 kawałków i mi je miesza po 10 razy... Wkurzające, radio Blaupunkt
Przepykanie na następne nic nie daje, muszę wyłączyć "mixa" włączyć znów i dalej miesza swoje ulubione, tym razem inne :P

@u08mlap

Mi wszystko ładuje po podpięciu po mini usb, tel, navi, epapierosa :P (radio niefabryczne)

u08mlap
24-08-2014, 09:17
chodziło mi o fabryczne usb a nie w radiu nie fabrycznym

boncio
24-08-2014, 20:46
Nic nie trzeba robić poza podłączeniem. Mnie fabryczne USB radia ładuje telefon tak jak każde inne, tzn. wolniej niż ładowarka sieciowa. Zakupiłem ładowarkę do gniazda zapalniczki, żeby nie wyjmować pendrive'a i mieć 1A. Może coś masz z kablem nie tak.

kosteg
26-08-2014, 09:48
Nie wiem jak w fabrycznych, ale sporo niefabrycznych sortuje po dacie utworzenia/modyfikowania/kopiowania a nie po nazwach czy tagach. Jakkolwiek kuriozalnie by to nie brzmiało dla producentów radioodtwarzaczy standard mp3 jest "małostandardowy" i co jeden to różne jego zapisy toleruje (tam jakieś poziomy tagowania są chyba).

Kubarally2
20-04-2016, 18:43
Odświeżam wątek. Czy komuś udało się ogarnąć temat? Może w jakimś nowszym sofcie wyszła poprawka z możliwością ustawienia kolejności?
U mnie nawet jak mam otagowane numery utworów to odtwarza mi np. 1,11,2,3,4...
W nazwach plików rzeczywiście są numery utworów. Ale wychodzi na to, że radio patrzy nie na tagi (winamp wyświetla poprawnie), tylko na nazwy utworów. A wtedy 11 jest przed 2...
Próbowałem otwierać plik z playlistą i z tego co pamiętam to radio robiło dokładnie to samo.

arturek
20-04-2016, 20:18
Witam

1) Prosta sprawa: przed nazwą utworu daj cyfrę
Istotna sprawa, przed pierwszym utworem NIE stawiaj cyfry "1" tylko cyfrę "01".

Jeśli nadasz numery: 01, 02, 03, ... , 10, 11, 12 ... itd.,
to wtedy odtwarzanie będzie wg Twojego życzenia

Byłem w ASO w kwietniu 2016 z pytaniem czy jest nowszy soft do wgrania ( Sync 1) => na dzień dzisiejszy NIE MA

2) Każdy plik edytuj programem MP3Tag i sprawdź czy są wpisane: tytuł oraz wykonawca
Odtwarzacz czyta tytuły utworów, które są zaszyte w pliku, a nie nazwy plików

http://www.mp3tag.de/en/download.html

Inne informacje - np. kompozytor - usuwam z pliku, bo one mają priorytet nad wykonawcą

http://www.republika.pl/fefk/usb04.jpg

pozdrawiam
Arturek

P.S. Jako ciekawostka

http://www.republika.pl/fefk/pen03.jpg

http://www.republika.pl/fefk/pen04.jpg

weuek
20-04-2016, 20:25
Jeśli nadasz numery: 01, 02, 03, ... , 10, 11, 12 ... itd.,
to wtedy odtwarzanie będzie wg Twojego życzenia
Od 16 lat tak robię i nawet nie przyszłoby mi do głowy, że jeszcze dzisiaj ktoś ma z tym problem. :-)

Jednak foldery lepiej zostawić nez cyferek, bo łatwiej przeszukiwać alfabetycznie. To akurat rozwiązania tworzone dla forda są bardzo sprawne - szybkie i intuicyjne (a przynajmniej jajowate sony mp3 takie jest).

Kubarally2
21-04-2016, 19:15
Ja za to od kilkunastu lat nie miałem takiego problemu. Kilka samochodów, kilka róznych radyj w nich. Zawsze radio odtwarzało po tagach, nawet to w Focusie 2 FL z nawigacją.
Sposób który podaliście pewnie zadziała, gorzej jak człowiek ma 90GB muzyki na dysku i raz na jakiś czas zmienia zawartość pendriva;)

Lza
28-07-2016, 08:14
Cześć, mam fabryczne radio forda, odtwarza ono pliki audio z pendrive USB. Nie mogę znaleźć możliwości odtwarzania plików album po albumie, tzn:
Na pendrive mam kilkanaście folderów, w każdym po kilka-kilkanaście plików. Chyba standardowa rzecz, po prostu każdy album w osobnym katalogu.

Domyślnie radio odtwarza w/g jakiegoś chińskiego klucza. Chyba losowo; z losowego katalogu losowy plik.
Jest opcja, żeby wybrać i odtwarzać album, (katalog), ale wtedy radio odtwarza w kółko pliki tylko ze wskazanego katalogu.

Czy ktoś wie, co i jak ustawić, żeby radio po odtworzeniu wszystkich plików w katalogu, zaczęło odtwarzać pliki z kolejnego katalogu?

Krzy_Ku
28-07-2016, 08:18
A nie masz przypadkiem zaznaczone opcji losowego odtwarzania? Ja przynajmniej tak sobie kiedyś nieświadomie ustawiłem i też miałem zdziwko

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Lza
28-07-2016, 08:34
Odtw. losowe wygląda na wyłączone.

http://i.imgur.com/b7aW17E.jpg?1

arturek
28-07-2016, 09:48
Witam

Z tego co się orientuję, obsługa USB / MP3 może być zależna od tego czy mamy
a) BT + Voice Control
b) BT + Ford SYnc

ALE mogę się mylić

W USB z BT + Ford Sync nie ma opcji aby odtwarzać katalogi po kolei

Ważne jest czy w plikach MP3 jest zapisana informacja o tytule utworu i wykonawcy

Kolejność odtwarzania - po wybraniu "odtwarzaj wszystko"
a) alfabetycznie - wg nazw plików (gdy brak informacji o tytule i wykonawcy)
b) alfabetycznie - wg tytułów utworów - jeśli plik MP3 zwiera informację o tytule i wykonawcy

Więcej informacji w instrukcji audio => patrz rysunek ze schematem kolejności odtwarzania

[dodano]
Widzę na fotkach, że kolega ma Ford Sync => brak odtwarzania wg kolejności katalogów

pozdrawiam
Arturek

Lza
28-07-2016, 18:34
Tak, mam sync. Czy dodanie tagów (album/artysta/nazwa utworu) do mp3 coś da?

adamleon
28-12-2016, 05:56
Witam
Coś o odtwarzaniu plików MP3

http://www.dobreprogramy.pl/DriveSort-lekarstwo-na-odtwarzacze-MP3-ktore-czytaja-pliki-w-zlej-kolejnosci,News,78158.html

Pozdrawiam

arturek
28-12-2016, 06:29
Witam

To teoria => pytanie czy ktoś to sprawdził z Ford Sync?

Wg opisu, program sortuje wg nazwy pliku,
natomiast Ford Sync odczytuje dane zaszyte w pliku MP3 i sortuje wg kolejności tytułów utworu,
które odczyta "z wnętrza" pliku, a nie po nazwie

Od razu zaznaczam, że czytałem opis tego programu, ale go nie testowałem

pozdrawiam
Arturek

Lza
28-12-2016, 08:23
Radio nie odtwarza w/g fizycznej kolejności plików na napędzie, tylko tak jak napisał arturek - po włożeniu pendrive odczytuje dane plików z idtagów i tworzy sobie własny index (bazę danych). Dopiero na podstawie tego indexu odtwarza pliki. Jedyną metodą jest staranne otagowanie plików (tzw idtag) (Autor / Album / nazawa utworu / nr. utworu.) Sa programy które w tym pomagają, (np. antyczny winamp) niemniej trzeba dużo pracy w to włożyć. (Ja sie poddałem, może jak kiedyś radio padnie zamienię je na takie z tabletem, nawigacją i androidem).

SRS
28-12-2016, 12:20
Domyślnie radio odtwarza w/g jakiegoś chińskiego klucza. Chyba losowo; z losowego katalogu losowy plik. trzeba w ACM zmienić ustawienia i będzie po problemie.

artur251
23-06-2022, 21:30
W ustawieniach radia nie widzę możliwości ustawienia kolejności odtwarzania plików z katalogu.
Co ciekawe mam wrażenie, że aktualne sortowanie jest po nazwach plików z pominięciem początkowych cyfr np. pliki
01_Tytuł B.mp3
02_Tytuł A.mp3
są odtwarzane w kolejności
02_Tytuł A.mp3
01_Tytuł B.mp3
(bo początowe 02 i 01 są "pomijane").

Pytanie:
Czy/jak/gdzie jest możliwość ustawienia kolejności odtwarzania plików z katalogu?
Ewentualnie jak zapisać pliki w katalogu by wymusić poprawną kolejność ?
(pliki mam zapisane z tagami kolejności z MusicBrainz Picard, ale one też najwyraźniej nie są czytane...)

arturek
24-06-2022, 15:50
[...]
pytanie:
Czy/jak/gdzie jest możliwość ustawienia kolejności odtwarzania plików z katalogu?
Ewentualnie jak zapisać pliki w katalogu by wymusić poprawną kolejność ?
(pliki mam zapisane z tagami kolejności z musicbrainz picard, ale one też najwyraźniej nie są czytane...)

https://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=2716522&postcount=22

Ważna jest nie nazwa pliku tylko, tytuł utworu "zaszyty"w pliku MP3 => wg tego jest sortowane alfabetycznie

Polecam program MP3tag
https://www.mp3tag.de/en/download.html

pozdrawiam
Arturek

artur251
25-06-2022, 14:55
Sprawa jest chyba trochę bardziej zawiła.
Mam pliki mp3 z tagami kolejności utworów na płycie i nazwami plików z kolejnością i tytułem np. 01_bTytuł.mp3, 02_aTytuł.mp3 <- w tym przykładzie celowo kolejność utworow nie odpowiada kolejności alfabetycznej tytułów
Z mojego testu wynika, że inna jest kolejność odtwarzania z opcji:
a/ Przeglądanie struktury katalogów i wybór katalogu np. zespół/płyta/... w którym są wszystkie utwory z płyty
<- tu pliki są odtwarzane w kolejności alfabetycznej tytułów: 02_aTytuł.mp3, 01_bTytuł.mp3 czyli NIE OK i to nawet w przypadku gdy pliki mają tagi
b/ wybór płyty i jej odtwarzanie
<- tu pliki są odtwarzane w kolejności utworów na płycie: 01_bTytuł.mp3, 02_aTytuł.mp3 czyli OK

Nie było by problemu z odtwarzanie z opcji b/ gdyby nie to, że lista płyt jest globalna i alfabetyczna dla całego USB, więc pomieszane są płyty różnych wykonawców :(
Czy dobrze rozumiem, że tagi "pomagają" tylko w przypadku odtwarzania a/ i nie ma sposobu na odtwarzanie w kolejnosci utworów z b/?

Ps.
Do "masowego tagowania" mp3 np. calych katalogów plików polecam darmowego MusicBrainz Picard