Zobacz pełną wersję : Światła drogowe-brak


piszta456
14-05-2007, 07:26
Witam
Podobne problemy ze światłami długimi już występowały ale sprawdziłem już wszystko co mogłem i dalej nic. Ale od początku. Światła mijana mi działają, w momencie przełączenia na długie gasną i zapalają się tylko pozycyjne, a jak wezmę na impuls długich to się nic nie dzieje.
Przekaźniki R23 (świałtła mijania) i R6 (światła drogowe) sprawdziłem i działają, bezpieczniki 4 i 18 sprawdziłem i są dobre, żarówki sprawdziłem i nawet wymieniłem (będą na zapas) - dobre, przełącznik zespolony sprawdziłem- dobry i nie wiem co jest dalej grane.
Pomóżcie
Za wszystkie rady z góry dziękuje

adrian1985
14-05-2007, 07:37
sprawdz dokladnie wszystkie kabelki idące od puszki z bezpiecznikami az do lamp. mozliwe ze jest jakas usterka.

-waldi-
14-05-2007, 08:04
Przekaźniki R23 (świałtła mijania) i R6 (światła drogowe) sprawdziłem i działają, bezpieczniki 4 i 18 sprawdziłem i są dobre, żarówki sprawdziłem i nawet wymieniłem (będą na zapas) - dobre, przełącznik zespolony sprawdziłem- dobry czyli zostaje Ci tylko skrzynka bezpiecznikowa i kabelki

czy przekaźnik "cyka" jak dajesz na długie?

piszta456
14-05-2007, 08:59
Tak przekaźnik zaskakuje, słychać go i napewno jest dobry.
No jeżeli to nie te kabelki to już wymiękam.

adrian1985
14-05-2007, 09:58
radze jechac do elektryka, to nie jest jakas poważna sprawa. napewno nie zaplacisz majatku za robote. po co sie meczyc jezeli ktos inny moze Ci pomóc. elektrycy mają swoje sposoby na takie usterki. wiem cos o tym bo podejzalem ich nie raz.

piszta456
14-05-2007, 12:47
No i chyba tak zrobie, ale miałem nadzieje że samemu uda mi się rozwikłać ten problem. Dzięki.

dejotzbych
14-05-2007, 20:25
Tak przekaźnik zaskakuje, słychać go i napewno jest dobry.
No jeżeli to nie te kabelki to już wymiękam.

Sorry za pytanie: po czym wnosisz, że przekaźnik jest dobry? Jeśli tylko po tym, że pyka, to spróbuj wyjąć przekaźnik i zmostkować (w skrzynce) styki 30 i 87. Jeśli zapalą się światła, wymień przekaźnik.
Miałem przypadek (co prawda z przekaźnikiem od św. mijania), że upaliły się styki, przekaźnik cykał, ale nie przewodził.

piszta456
15-05-2007, 09:17
Przekaźnik sprawdziłem ohmomierzem, tzn. rozebrałem go, zwarłem styki i przewodzi, następnie wsadiłem go do gniazda bez osłonki i widać że zwora przyciąga, więc po tym wnioskuje że działa