Zobacz pełn± wersję : [Fiesta 2001-2008] Od¶wieżenie plastików zewnętrznych


Barticf
10-08-2016, 09:51
Witam, od¶wieżał kto¶ może plastiki zewnętrzne w tym fordzie ? Chodzi mi tu o te listwy poziome na ¶rodku drzwi oraz klamki. Robił to kto¶ opalark± ?

Rad8k
10-08-2016, 12:28
Ja "od¶wieżałem" ¶rodkiem do listew i zderzaków autoland. Konkluzja strata czasu i pieniędzy. Równie dobrze można je nasmarować wazelin± :570:
Opalarka podobno przynosi efekty, ale żeby to dobrze zrobić to najlepiej zdemontować plastiki żeby nie uszkodzić lakieru.
Bez demontażu albo zniszczysz lakier zbyt wysok± temp. albo nie uzyskasz oczekiwanego i trwałego efektu przy niższej temp.

domino1985
10-08-2016, 17:38
Próbowałem opalark± zrobić klamki, ale tworzywo z którego zostały wykonane nie czernieje a jedynie zaczyna się nadpalać :P nie próbowałem na listwach bo uznałem że skoro klamka i tak zostanie szara to niech pasuj± kolorystycznie ;)

monetix
10-08-2016, 17:44
Używam "CarPlan Black Trim Wax czernidło do plastików" - efekt zadowalaj±cy, widać różnicę, wyblakłe elementy zrobiły się czarne.

huciap
10-08-2016, 18:10
Dzisiaj na TVN Turbo ogl±dałem program"101 napraw" i kole¶ od¶wieżał plastiki z poloneza czyszcz±c je a potem nagrzewał je opalark±. Różnica była ogromna, pewnie gdzie¶ na internecie idzie znaleĽć ten odcinek.