Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2001-2008] Wymiana modułu komfortu GEM


No Rules
15-08-2016, 08:40
Witam, mam forda fieste 2002 r. Nie posiadał on wcześniej sterowania centralnym zamkiem za pomocą pilota, chciałbym wymienić moduł na taki z wyższej półki, czyli: domykanie szyb, interwał wycieraczek, Migacze 3x, zamykanie nie otwartych drzwi po 40 sekundach itp.
Problem polega na rozszyfrowaniu symboli na modułach GEM. Czy ktoś może mi z tym pomóc ? ewentualnie wskazać taki moduł lub jakich mam szukać symboli na tych modułach.

Z góry dziękuje za pomoc.

slawomirro
15-08-2016, 08:43
Problem polega na rozszyfrowaniu symboli na modułach GEM. Czy ktoś może mi z tym pomóc ? ewentualnie wskazać taki moduł lub jakich mam szukać symboli na tych modułach.

Z góry dziękuje za pomoc.


Koncówka nr na obudowie musi mieć przedostatnią literę C lub D.

domykanie szyb/drzwi itp to się nie da przez GEM, to autoalarm lub coś innego.

No Rules
15-08-2016, 16:46
symbol mojego modułu gem 2S6T-15K600BF czy mam szukać wersji po liftingu ? czy dalej z literą C ?

slawomirro
15-08-2016, 18:23
a czy symbole CA, CE, CF, CL na module gem oznaczają że różnią się jakimiś funkcjami ? i czy ostatnia litera i dalej w alfabecie tym bogatszy w wyposażeniu moduł ?




http://a9a.pl/ssc/fiestamk6/gem.jpg

Antej
15-08-2016, 18:52
Dx nie zakładaj, podwójne ryglowanie nie będzie działać, bo go nie ma.
Szukaj 2Sxxxxx-Cx

Tu się już produkowaliśmy na ten temat:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224152

Mam jedno IMMO zapasowe na sprzedaż.
Kluczyków mam już tyle że nie będzie mi potrzebne.

No Rules
16-08-2016, 07:12
mam jeszcze jedno pytanie, chce wymienić immo na nowe w komplecie z 2 kluczykami, oprucz wymienienia obręczy na stacyjce trzeba coś jeszcze zrobić (coś zaprogramować).
Aktualnie posiadam tylko jeden kluczyk z niebieską kropką W1
z jednym kluczem da się zaprogramować inne ?

Antej
16-08-2016, 10:23
Obreczy immo nie wymieniasz.
Przeczytaj temat ktory podkleilem.
Jak masz tylko jeden oryginalny kluczyk to piloty zrobisz ale nie dokodujesz sam kolejnych immo, tylko klon u rzemieślnika (ASO zedrze), lub ktos z forum z kablem ucds to ogarnie z dopisaniem klucza a nie klonu.

EW1
16-08-2016, 13:28
nie jestem pewien ale ford do 2003 roku jest szansa że sam do programuje kluczyk oryginalnym

Antej
16-08-2016, 13:39
W linku jest podana procedura i potrzeba dwoch oryginalow.

No Rules
17-08-2016, 06:21
chętnie kupie immo z dwoma oryginalnymi kluczykami :) ma ktoś do sprzedania
pozdrawiam i dzięki za temat

No Rules
17-08-2016, 09:16
nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa , czy da się w jakiś sposób zaprogramować domykanie szyby po zamknięciu samochodu z pilota ?

slawomirro
17-08-2016, 10:03
nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa , czy da się w jakiś sposób zaprogramować domykanie szyby po zamknięciu samochodu z pilota ?

Fabrycznie nie ma takiej możliwości. Sprzedają osobne takie bajery na Allegro, wtedy jak zamykasz auto przednie szyby powinny się automatycznie domknąć. Tylne, że są ręczne - nigdy nie będą się samodomykać.