Zobacz pełną wersję : [Tourneo Connect 2013-2022] Tourneo Connect tylne amortyzatory,pompka wysprzęglika


tatarak100
19-08-2016, 11:08
Mój złomek z 2003r w okresie ostatnich 3 lat stracił 2 pary tylnych amortyzatorów.Pomimo faktu ,że kupowane były Sachsa to pierwsza para siadła po 3 miesiącach a drugie zaraz po gwarancji.Wnerwiło mnie to niesamowicie a ,że już wiele fabrycznych bubli poprzerabiałem postanowiłem dopasować tylne amortyzatory z innego auta.Po zdemontowaniu okazało się że spokojnie podejdą od starej poczciwej Mercedes 123.Przeróbka banalnie prosta,za to wrażenia z jazdy bezcenne no i cena inna.Jeżdżę pól roku i jestem mega zadowolony do nigdy tyłek auta nie był tak stabilny.
Następna przeróbka dotyczyła pompki wysprzęglika 4 lata 2 pompki -szok!
Dobrałem się do pedałów jak i do samej pompki.Przerobiłem prowadzenie ośki pedałów ,jest ona przełożona przez plastikowe tulejki które wyrabiają się i pedał sprzęgła lata na boki a co za tym idzie patyk tłoka pompki ucieka na bok.Do pełni szczęścia aby pompka była na lata trzeba na patyk oraz korpus nałożyć ochrony kapturek aby brud i piach nie dostał się do środka ,zastosowałem gumkę z miecha centralnego zamka oczywiście z Mercedesa tym razem W124. Problem pompki odszedł do lamusa a ostatnia wymiana kosztowała mnie 800zł gdzie jak się okazuje pompka jest taka sama jak w Focusie.
Nigdy więcej forda.