Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2001-2008] Głośna klimatyzacja - zmniejszenie hałasu


Dawid13ful
25-08-2016, 21:40
Witam :)

Jestem posiadaczem Fiesty MK6 2008 w wersji z klimatyzacją. Po załączeniu jej słyszę, jak uruchamia się sprężarka, a po chwili w samochodzie pojawia się miły chłodzik. Kiedy w środku jest przyjemnie, to na zewnątrz ludzie czują się jakby mijał ich 20 tonowy tir. Wiatrak od chłodnicy tak hałasuje, że moi znajomi mieszkający na 1 piętrze słyszą, że zaparkowałem naprzeciwko kamienicy :mrgreen: 2 tyg. temu przy okazji wymiany płynów poprosiłem fachowca o sprawdzenie klimatyzacji i mówił, że wszystko z nią w porządku i że hałas generuje wiatrak. Czy " ten typ tak ma " czy może zacząć się przejmować? A może mata wygłuszająca - pomogła by troszkę zmniejszyć ten hałas ?

slawomirro
25-08-2016, 22:25
(...) Wiatrak od chłodnicy tak hałasuje, że moi znajomi mieszkający na 1 piętrze słyszą, że zaparkowałem naprzeciwko kamienicy :mrgreen: (...) poprosiłem fachowca o sprawdzenie klimatyzacji i mówił, że wszystko z nią w porządku i że hałas generuje wiatrak.

U mnie też hałas generuje wiatrak i też jest bardzo głośno i też myślałem, że jest coś nie tak. Wyszło, że jest ok. Jak skończę operację wygłuszania auta, to napiszę czy to coś pomogło na hałas.

aprox99
26-08-2016, 12:30
A ja uważam że wiatrak powinien chodzić spokojnie i na pewno jest uszkodzone łożysko wiatraka.Pozdr.

Marco333
01-10-2016, 06:38
Witam

Mam podobny problem mk6 2003r 1.3 69km. przy włączonej klimatyzacji i zagrzanym silniku wentylator chodzi głośno tak jakby na najwyższych obrotach, przy czym obrotomierz wskazuje 1600 obrotów czyli ciut za dużo. Po wyłączonej klimie wszystko po chwili wraca do normy wentylator cichy i obroty 800-1000. Pytanie czy nie padł jakiś czujnik regulacji biegu wentylatora, no chyba ze te łożysko tak miesza. Proszę o info. Dzieki.

STFrozen
01-10-2016, 10:30
U mnie jest to samo, ale myślę ze to nie wentylator to raczej czynnik tak szumi. To jest takie buczenie, ale denerwuje strasznie

slawomirro
18-06-2020, 01:27
Odświeżam stary temat, bo obiecałem całe 4 lata temu napisać na temat efektu wygłuszenia na głośną pracę klimatyzacji.

Po gruntownym wygłuszeniu całej kabiny oraz nadkoli oraz maski matami butylowymi (w kabinie też i maty kauczukowe) przy zamkniętej kabinie, podczas jazdy - nie słyszę w ogóle wentylatora chłodnicy. Słychać tylko silnik.
Przy otwartych oknach wentylator jest słyszalny w kabinie, ale odgłosy nie przeszkadzają.