Zobacz pełną wersję : RaspberryPI - projekt sterownia piecem


kot_79
01-09-2016, 08:30
Drobna zabawa z IoT i sterowaniem piecem.

Sterownik który obecnie posiadam -Euroster ma ten minus, że nie można w prosty sposób zwiększyć bądź zmniejszyć temperatury (tylko dzień i noc).

Postanowiłem zmierzyć się z tym problemem sam za pomocą Raspberry i tableta (jako wyświetlacz).

Jako pierwszy krok dodałem pomiar temperatury w salonie i na zewnątrz oraz sterowanie na tej podstawie piecem, jak się pierwszy krok "uda" kolejnym będzie rozbudowa o domofon.

Efekty opisuję tutaj:

http://iotforum.pl/viewtopic.php?f=11&t=6

Zapraszam jeżeli jest ktoś zainteresowany

latar
01-09-2016, 08:43
Picie i wiercenie? Dziurę sobie zrobisz.

Ostatnio byłem na imprezie IoT w Berlinie i pełno było instalacji na Turbotcie.
http://wiki.minnowboard.org/MinnowBoard_Wiki_Home
Zaskoczyło mnie to trochę ale trzeba przyznać że x86 sporo ułatwia.

kot_79
01-09-2016, 09:07
Jedno pifko było tylko :-) BTW. Bock jest bardzo dobry.

Ja myślę, że jeszcze chwilka i jacyś więksi gracze uderzą w IoT ze swoim sprzętem (samsung, google etc.) Tak czy inaczej ja już miałem dość swojego sterownika a nic nie daje tyle satysfakcji jak zbudowanie czegoś własnymi łapami :-) Podobnie jak naprawa autka koledze :-))))

ciafka
02-09-2016, 09:00
Atomy stanowią pewnie jakieś 0,0001% platform mobilnych. RPI poszło w słusznym kierunku i wzięło ARMa, dzięki czemu osiągnęło potężny sukces.
IoT to nie technologia, to raczej buzzword, czysty marketing. Jakie nowe "technologie" wspiera IoT? Jedynie chyba taki Atmel próbuje upakować w scalaku lub na płytce coraz więcej - komunikacja, security, itp - ale to wszystko już znamy. A że w marketingu (inaczej niż np. w R&D) duzi są najlepsi, każdy już praktycznie ma coś - IBM, Siemens, itp itd. Chodzi o aplikacje, nie o technologie.
Generalnie, poza koniecznością zapewnienia stałego zasilania (lub innej organizacji karty pamięci i odpowiedniego doboru systemu plików pod względem odporności na nagłe zaniki zasilania) RPI to doskonała platforma do aplikacji IoT - zresztą, do takich celów właśnie RPI jest często używane. Sam mam "produkt" na RPI, i to jak najbardziej IoT-owy, bo mam też zdalne moduły na atmega328 :-) - całkiem przyjemna zabawa.

edmun
02-09-2016, 20:13
Ja tam może się do pieca nie podłączam ale w domu dzielnie chodzi 4x Raspberry Pi do różnych projektów :-) poluje na piątego z ktorego robię przenośne centrum wardrivingu

kot_79
05-09-2016, 13:37
Aż 4 sztuki? Do Czego Ci tyle potrzeba?

edmun
07-09-2016, 18:40
Jeden robi za serwer plików, torrentów, ftp, VPN i DLNA
Drugi za centrum multimedialne pod telewizorem
Trzecie za system CCTV (mam kilka kamer podpiętych)
Czwarte właśnie staram się uruchomić jako kamery na piętrze plus prawdopodobnie czujniki temp/wilgotności z wyświetlaczem LCD
Dzisiaj przyszedł mi piąty do którego dokupiłem ekran dotykowy i będzie moim przenośnym systemem wpinania się pod sieci i łamania sieci Wifi.
Ogólnie zauważyłem że mam tego za dużo :D