Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2001-2008] Falowanie obrotów, "kangurek", gaśnięcie.


pbujoczek
28-09-2016, 19:27
Witam,
Od niedawna jestem właścicielem Fiesty ST 2.0 150 km z 2005 roku. Napotkałem się na pewna negatywna sytuacje kilka dni temu. Samochód zaraz po odpaleniu strasznie dziwnie się zachowuje. Obrotu falują, niejednokrotnie spadają poniżej 1000 i wtedy silnik gaśnie, jeśli tak się stanie odpala dopiero za drugim razem. Jeśli delikatnie podwyższam obroty, dziwnie strzela ale nie gaśnie. Jednak jeśli wcisne gaz do końca, silnik przez jakieś 5/7 sekund faluje między 2000/2500 obrotów, co chwilę dziwnie strzelając, po czym dojdzie do 7000 jak gdyby nigdy nic i tak sytuacja sie powtarza. Jeśli mimo to ruszę samochód robi tzw. "kangurka" mniej więcej przez 30s. Koło prędkości 30/40 km/h problem znika i nie pojawia się aż do wystudzenia silnika. Dodam iż auto ma LPG jednak podczas tych sytuacji zawsze wyłączam instalację.
Czy ktoś miał podobna sytuacje?

michal.socha94
29-09-2016, 14:42
Silniczek krokowy, świece kable. Miałem podobnie w takim samym aucie. W moim przy wykrecilem całą przepustnice, wymylem w zmywaczu przemysłowym i zmieniłem świece. Problem znikł.

hak64
29-09-2016, 17:57
Falowanie obrotów istotnie może być powodowane usterką silniczka krokowego, ale za jego prawidłową pracę odpowiada kilka innych czujników, które z nim współpracują, to jest sonda lambda, czujnik temperatury silnika, czujnik położenia przepustnicy, przepływomierz. Brak sygnału z któregoś z tych czujników upośledza pracę silniczka krokowego.

michal.socha94
30-09-2016, 05:58
A może Zawór egr jest przytkany?