Zobacz pełną wersję : [Ranger 2006-2011] Jak zrobić lifta zawieszenia ?


pumaf
26-10-2016, 19:49
Witam,
Zakupiłem Rangera z myślą o turystyce offroadowej, samochód jest z 2007 roku 3,0 Diesel.
Proszę o podpowiedź wskazówki jak zrobić lifta zawieszenia, chodzi mi o możliwie maksymalnie podnieść go do góry. Zależy mi także na zderzaku przednim stalowym pod wciągarkę i oczywiści jakie opony felgi.
Z góry dziękuję za każdy pomysł.

jaceks
27-10-2016, 19:06
na roadranger.pl masz akcesoria od firmy z homologacją m.in Forda. Salonowe auta są tam doposażane wg wymagań klientów.

siepiet
05-11-2016, 07:22
Zanim zrobisz lifta wsadz bardziej baloniaste opony z agresywnym bieznikiem. Ekstremalne lifty to spory koszt bo trzeba dodatkowych przerobek. Mysle ze optymalnie to 2", jako ze z tylu jest to dosc prosty zabieg to z przodem juz jest gorzej, podnoszac auto musisz od nowa ustawiac zbieznosc a to moze byc kilka wizyt w warsztacie. Dochodzi tez szybsze zuzycie półosi ktore pracuja przy mocnym wygieciu na przegubach, czasami trzeba przedluzac przewody hamulcowe. Jesli to ma byc turystyka to na poczatek jak juz mowilem daj oponki z wiekszym profilem i kostką. Liftow jest spory wybor najtansze pewnie na ebayu znajdziesz. Jak bardziej profesjonalne to mozesz popytac po firmach ktore przerabiaja 4x4, jest ich naprawde duzo w Polsce (trasek, ekspedycja4x4, sheriff4x4 itd....)
Co do zderzaka to zobacz na intercars, mieli kiedys takie a do tego mozesz zobaczyc oferte Ironman 4x4 - australijska firma ale maja dystrybutora w PL lub tez zderzaki firmy ARB, tez duzo firm sprzedaje ich produkty. Jak nie bedziesz mogl znalezc to napisz, pomoge poszukac
Pozdrawiam