Zobacz pełną wersję : Wysoka temperatura


byku1401
23-05-2007, 14:43
witajcie
mam pytanko. jchalem swoim essim ostatnio w niedziele (upal jak cholera) dystans okolo 50 km glownie po trasie ale zdarzalo sie i przez miasto. i w polowie drogi stanolam w korku i widzialem jak wskazowka od temeraturywchodzi na czerwone pole. Po chwile troszke spadla (pewnie wentylator zadzialal ale go nie slyszalem w srodku) ale pozzniej znowu w innym miescie weszla na czerwone i znowu minimalnie spadla przed czerwone pole. czy to normalne??

chevidan
23-05-2007, 16:01
sprawdź czy załącza się wentylator i przy jakiej temperaturze-według wskaźnika w aucie,sprawdź poziom płynu w chłodnicy.jak wszystko będzie ok wymień termostat.gdyby to nie pomogło to niestety chłodnica jest do bani-zakamieniana itp.

byku1401
26-05-2007, 19:41
wentylator sie zalancza. a termostat moze z miesiac temu spr i bylo ok. wiec co to moze byc?? a moze to normalne?

Wojtekk
27-05-2007, 10:28
Może czujnik temp. do wymiany, możliwe że źle wskazuje.

byku1401
27-05-2007, 17:27
wymienilem ze 2 tygodnie temu

Wara
27-05-2007, 22:28
Szukaj dalej, w essim to normalnie wskazówka nie wychodzi powyżej połowy.

Uban
28-05-2007, 06:55
Tez tak raz mialem, jechalem na odcinku około 40km w straszny upał, wskazowka podeszła pod czerwone pole, odrazu sie zatrzymalem i popatrzylem pod maske , wentylator działał, płyn w chlodnicy nie uciekał, czyli bylo dobrze, zamknelem makse i pojechalem za jakis czas temperatura spadła do normy, i do dzis sie juz tak wysoko nie podnosi, cały czas jest w normie, tylko raz mi sie zdarzylo ze wskazowka podeszła pod samą góre ;) pewnie przez ten upał, zobacz jeszcze czy ci płyn chłodniczy nie ucieka...

byku1401
28-05-2007, 12:20
tzn jak stoje to zobaczyc czy nie ma plan pod samochodem?? ale to ma byc na zimnym silniki czy w momencie jak jest goracy? teraz ostatnio jechalem odcinek 20 km i pod koniec jazdy znowu to sie zdarzylo ze wszedl na czerwone pole. wiec szybko wyszedlem, otworzylem maske i wentylator chodzil. Moze glupio mowie a moze to wina tego ze stary plyn w chlodnicy jest??

bioly25
28-05-2007, 12:28
hej, ja mam takie pytanko odnosnie wskazówki od temperatury, czy jest mozliwe ze ona sie zepsuła czy to wina czegops innego, bo raz lezy na dole nie podnosi sie a drugi raz załozmy stoii pionowo i tez ani drgnie, z tego co wiem to wentylator sam sie załancza, ale ta wskazówka to moim zdnaiem jest cos nie tak, jakie moga byc przyczyny i co trzeba naprawic zeby wskażówka smigała??

byku1401
28-05-2007, 13:49
spr wszyskie czujniki u mnie np wogole nie chodzila , wymienilem ta przy termostacie i chodzi

[ Dodano: 2007-05-28, 14:50 ]
aha spr szczególnie ten czujnik ktory jest na deske.

-Ed-
28-05-2007, 14:21
byku1401, ,a masz klimatyzacje???

bioly25
28-05-2007, 14:44
spr wszyskie czujniki u mnie np wogole nie chodzila , wymienilem ta przy termostacie i chodzi

[ Dodano: 2007-05-28, 14:50 ]
aha spr szczególnie ten czujnik ktory jest na deske.


desce ?? moze jakas fotka??

Uban
28-05-2007, 17:06
byku1401 sprawdz czy masz tyle samo płynu w zbiorniku chłodnicy czy zauwazyles ze naprzyklad jest go coraz mniej, zobacz tez czy masz suchy silnik ( czy nie jest mokry ) czy nic nie cieknie po nim, przy głowicy, bo jak sie przegrzeje silnik to uszczelke pod głowicą mozesz wydmuchac, sprawdź tez w jakim stanie masz chłodnice wody moze jest zapchana od much i innych rzeczy i dlatego tak sie dzieje, sprawdź tez termostat a dokładnie tą gumową rure co idzie od termostatu jak zapalisz z rana silnik tak zeby był zimny to dotknij ta rure i patrz dokladnie kiedy robi sie gorąca, jeśli masz dobry termostat to powinna byc gorąca przy temperaturze silnika 80, 90 stopni, czyli jak wskazówka od temperatury bedzie dochodziła do połowy, wtedy termostat powinien puscic, jak puszcza wczesniej tzn ze masz walniety, sprawdź to...

byku1401
28-05-2007, 17:15
wiesz latwo powiedziec, jakis czas temu czytalem ze jedna rurka powinna sie szybciej nagrzewac a druga nie, u mnie tak bylo wiec jest ok. silnik wydaje mi sie ze jest suchy, a jak spr czy nie ma much?a w jakim polozeniu wskazowki jest ta temperatura o ktorej mowisz?

Uban
28-05-2007, 17:50
Jesli chodzi o polozenie wskazowki to chodzilo mi o termostat ze jak bedzie poziomo czyli w polowie to termostat powinien puszczac, 90 stopni silnik ma wlasnie wtedy jak jest wskazowka poziomo czyli w polowie całej skali,a jesli chodzi o chlodnice to sprawdz czy nie jest zabita, nie wiem jak jest u ciebie ale ja w moim escorcie z roku 91 jak odkrece grill czyli to na czym sie znajduje znaczek forda ( gdzie wlatuje powietrze ) to widac chłodnice, sprobuj moze u Ciebie tez da sie zobaczyc

bioly25
28-05-2007, 17:52
[quote="Uban"] hej,a powiedz mi gdzies znajde czujniki , bo moja wskazówka raz dizała a raz nie i takie to u mnie cuda sie dzieją

byku1401
28-05-2007, 18:24
ok poptarze na chlodnice. a powiedz mi jak ta wskazowka bedzie w polowie to mam spr rurki. tak?? tzn ze ktoras powinna byc chlodniejsza a druga cieplejsza tak??

[ Dodano: 2007-05-28, 21:45 ]
chlodnica czysta. a teraz lopatologicznie. jak czytalem ( z tego co pamietam to pierwsza grubsza rurka powinna sie nagrzewac sie wolniej od tej ponizej cienszej)o termostacie to dziala poprawnie jesli ta pierwsza grubsza wolniej sie grzeje od tej drugie pod nia cienszej. i teraz tak bylo. czy moge uznac ze termostat jest ok?

Uban
28-05-2007, 23:09
Termostat z tego co mowisz to masz dobry, ta cieńsza rurka powinna byc cieplejsza niz ta grubsza.Sprawdź jeszcze czy ci płyn nie ucieka czy go nie ubywa w zbiorniku, mozesz odkrecic korek, od zbiornika zeby odpowietrzyc i spowrotem zakrec, jeśli płynu ci ubywa to mozesz miec padnietą pompe wody ona tez jest odpowiedzialna za temperature,a jesli płynu chłodniczego w zbiorniku masz tyle ile miales, weze ktore prowadzą do chłodnicy sa ciepłe, chłodnica nie zapchana, i jak odpalisz silnik pochodził naprzyklad tylko chwile i wskaźnik podszedł na maxa a z nawiewu wieje ci jeszcze zimno pomimo tego ze dales na ciepło to masz walniety jakis czujnik...

byku1401
29-05-2007, 17:44
powiem tak. wszystko z tego co piszesz mam ok, tzn termostat. plynu mi nie ubywa, oba weze sa cieple te od chlodnicy. teraz co do reszty tzn.:"jak odpalisz silnik pochodził naprzyklad tylko chwile i wskaźnik podszedł na maxa a z nawiewu wieje ci jeszcze zimno pomimo tego ze dales na ciepło to masz walniety jakis czujnik..." wg mnie nagrzewa sie stopniowo w miare jazdy. a co nastepnej czesci tzn tego cieplego nawiewu to jak wlaczam ciely nawiew to leci cieple jak zimne to zimne. wiec co?? jakis czujnik??przeciez chyba ta wskazowka powinna stac pionowo

[ Dodano: 2007-05-31, 19:56 ]
jeszcze raz powrocte do tematu. przegladalem forum/archiwum, roznego rodzaju komentarze. i powiem szczerze ze zglupialem. zaczne od tego ze przy wskazowce od temp. mam napis NORMAL a nie NORM. wiec czy ktos moze mi powiedziec kiedy sie powinien wlaczac wentylator?? bo u mnie dopiero jak wchodzi mi na czerwone pole. to wkoncy dobrze czy zle?? Pozdrawiam :)