Zobacz pełną wersję : Klima w Foce


krecisco
16-10-2004, 18:27
W czwartek odbieram swojego nowego Focusa, tym razem z automatyczna klima. Czy ktos ma jakies odświadczenia z tym urządzeniem? W obecnym jest manualna i jest niezbyt efektywna.

AT
16-10-2004, 19:31
Z automatyczną klimatyzacją w focusie do czynienia nie miałem, ale w mondeo mam cos takiego i jest to super "urządzenie" :!:
Naprawdę wielka wygoda.
Najbardziej podoba mi się to, że mam "włączoną" klimatyzację cały czas - ciepło, zimno, lato, jesień, zima, wiosna - non stop, ale to nie znaczy, że sprężarka fizycznie działa przez cały czas - np. w zimę włącza się tylko czasami, w zimniejsze dni od czasu do czasu, kiedy potrzeba.
Automat sam dopasowuje czas pracy sprężarki do regulowanej temperatury. To jest duża wygoda.
Podoba mi się też to, że kiedy uruchamiasz np. w zimę samochód po nocy, nie włącza się nawiew do wewnątrz dopóki silnik się nie nagrzeje i system nie może dmuchnąć ciepłym powietrzem. Dopiero, kiedy może ogrzać powietrze do nawiewu uruchamia dmuchawę.

Jedyne "ale" mam kiedy są duże mrozy. Po uruchomieniu silnika, kiedy już zacznie dmuchać ciepłym powietrzem, to przez kilka (2-3) minuty dmucha bardzo ciepło, i dopiero po tym okresie ustala temperaturę. Po prostu jakby chciał (pewnie chce) bardzo szybko nagrzać wnętrze. Jak ktoś lubi ciepło to mu to pewnie nie przeszkadza, ale mi czasami ten moment trudno znieść bez np. rozpięcia kurtki. Ale to tylko jeden mankament jaki znalazłem.

To wszystko dotyczy mondeo, ale przypuszczam, że w focusie jest podobnie.
Życzę wygodnej jazdy
:)

Adam

krecisco
02-11-2004, 17:17
Odebrałem i musze przyznac ze to naprawde rewelacja!!!!!!!!!!!!!!
Co do tego nagrzewania bardzo cieplym powietrzem potwierdzam. Jedna super sprawa ze nawet jesli nie pracuje jako auto to i tak elegacko trzymam temperature.
A focus sam w sobie tez niezly ale juz musze jechac do serwisu;( nie trzyma sie boczku drzwi obudowa klamki i sterownika szyb...........
Ale black panther robi wrazenie

AT
02-11-2004, 19:54
No to gratuluje i przyjemnego wentylowania :D

Adam

uxo
01-12-2004, 18:43
:D POSIADAM AUTOMATYCZNĄ KLIMATYZACJĘ W FOCUSIE. URZĄDZENIE JEST NAPRAWDĘ WYDAJNE I SPRAWDZA SIĘ W RÓŻNYCH WARUNKACH. POPRZEDNIO MIAŁEM MANUALNĄ I NIE MA DWÓCH ZDAŃ, ŻE AUTOMAT TO PRAWDZIWY KROK MILOWY W STOSUNKU DO MANUALNEJ.

POZDRAWIAM :twisted:

Greg
01-12-2004, 21:02
Nie pisz duzymi literami , wyglada ze krzyczysz :D