Zobacz pełną wersję : [C-MAX 2003-2007] Światła dzienne w naszych autach


Strony : 1 2 [3] 4

schraczek
10-09-2013, 17:23
schraczek , a co z gwarancją?
Ponieważ gwarancja kończy mi się w kwietniu, poczekam, bo liczę, że ford jak chce dalej sprzedawać c-maxy musi zrobić ledowe światła do jazdy dziennej. Konkurencja nie śpi, dopiero co wszedł do sprzedaży Leon ze światłami w 100% ledowymi jak Mercedes, o VW, Skodach, japończykach i koreańczykach nie wspominając. Wtedy najlepszą opcją byłaby wymiana reflektorów. Proponowane przez kolegów światła są fajne, niektóre nawet niedrogie, ale to ciągle protezy.

Światełka już kupione. W czwartek montaż. Salon w Nysie zarządał całe 200 pln. Dla przykładu w Wawie 800 pln. Po wszystkim wrzuce fotki.

boncio
11-09-2013, 16:00
Zrób też zdjęcia przeciwmgielnych.

schraczek
12-09-2013, 17:14
Światełka już kupione. W czwartek montaż. Salon w Nysie zarządał całe 200 pln. Dla przykładu w Wawie 800 pln. Po wszystkim wrzuce fotki.

Zrobione. Fotka na szybko. Jutro sie przyłożę.

schraczek
13-09-2013, 09:54
To po kolei...
1. dzienne
2. przeciwmgielne
3. przeciwmgielne - w strumień swiatła

Bump: jeszcze filmik...

http://www.youtube.com/watch?v=uhYzqkCkcrg&feature=player_detailpage

boncio
13-09-2013, 10:45
Dzieki wielkie. Na Twoich zdjęciach widać, że świecą bardzo dobrze. Co ciekawe przeciwmgielne jakby słabiej (mniej rażą), ale to pewnie wynika z ustawienia aparatu i ich specyfiki świecenia ;)
Zdaj jeszcze relację z jakości działania przeciwmgielnych lub doświetlania zakrętów jak jest ciemno, bo widzę, że też masz podłączone. Już bez zdjęć.
Teraz mijania jakieś takie wydają się bardzo żółte przy przeciwmgielnych ;)
Ja niestety muszę dokonać zakupu paliwa na zimę do domu, więc światła odsuwaja się na dalszą przyszłość...

schraczek
13-09-2013, 11:00
Dzieki wielkie. Na Twoich zdjęciach widać, że świecą bardzo dobrze. Co ciekawe przeciwmgielne jakby słabiej (mniej rażą), ale to pewnie wynika z ustawienia aparatu i ich specyfiki świecenia ;)
Zdaj jeszcze relację z jakości działania przeciwmgielnych lub doświetlania zakrętów jak jest ciemno, bo widzę, że też masz podłączone. Już bez zdjęć.
Teraz mijania jakieś takie wydają się bardzo żółte przy przeciwmgielnych ;)
Ja niestety muszę dokonać zakupu paliwa na zimę do domu, więc światła odsuwaja się na dalszą przyszłość...

Jak sie patrzy na wprost to przeciwmgielne rzczywiście słabo widać, dlatego zrobiłem fotkę nr 3. One dosłownie puszczaja prostokątny strumień swiatła przy ziemi. Dobrze to widać jak się podjedzie do ściany.
Na marginesie doświetlanie zakrętów jest realizowane przez halogen...

Generalnie jak dla mnie rewelacyjnie wygląda i z powodzeniem udaje fabryczne rozwiązanie.

boncio
13-09-2013, 13:06
Na marginesie doświetlanie zakrętów jest realizowane przez halogen...

Wiem, wiem. Napisz czy coś dają w nocy lub we mgle :) Czy np. lepiej widać pieszych na zakrętach.
Ja u siebie się zastanawiam czy podłączać (jak kiedyś będę je montował :)), bo mam doświetlanie w reflektorze głównym i ono działa rewelacyjnie.
Generalnie jak dla mnie rewelacyjnie wygląda i z powodzeniem udaje fabryczne rozwiązanie.
Dlaczego od razu udaje? ;) Wygląda jakby tam zawsze było :D

schraczek
17-09-2013, 17:24
Podczas pracy świateł awaryjnych migają mi LEDy. Hmmmm

boncio
18-09-2013, 15:23
Schraczek i wszystko ok, tak ma być. Działają tak jak podłączysz doświetlanie zakrętów pod migacze.
Poczytaj instrukcję ;)

schraczek
18-09-2013, 16:35
Jeszcze nie miałem czasu ;-) a poza tym:
Po pierwsze co na to diagnosta ??
Po drugie ciekawostka bo doswietlanie zakrętów korzysta ze świateł pmgielnych a przy awaryjnych migają dzienne. Podobnie przy zazbrajaniu i rozbrajaniu alarmu. Migają kierunki a z nimi dzienne.

boncio
18-09-2013, 17:13
Jeszcze nie miałem czasu ;-) a poza tym:
Po pierwsze co na to diagnosta ??
Pokażesz mu klosz, a na nim homologację ECE R19 F3 E1 :one: dla przypomnienia.
Po drugie ciekawostka bo doswietlanie zakrętów korzysta ze świateł pmgielnych.
Podobnie jak w wielu innych autach fabrycznie. I masz na to homologację.

Te lampy mają dopuszczenie świateł dziennych (RL), przecimgielnych (B) i doświetlania zakrętów (K).
Miganie dziennych wraz z awaryjnymi jest funkcją dodatkową wynikającą z podłaczenia doświetlania zakretów. Ja widzę pozytywy takiego rozwiązania - lepiej widoczne auto :D

schraczek
18-09-2013, 17:28
Nie wiedziałem że fabrycznie rozwiązania tez charakteryzują sie miganiem dziennych...
Dzięki.

boncio
19-09-2013, 14:43
Nie wiedziałem że fabrycznie rozwiązania tez charakteryzują sie miganiem dziennych...
Dzięki.

A tego to akurat nie napisałem :) Pisałem o doświetlaniu zakrętów.
A co do rozwiązań fabrycznych, to niektóre modele przy awaryjnym hamowaniu migają kierunkami, a inne stopem, więc widocznie na takie coś nie ma zasad. Jakby to był chińczyk, to można by się zastanawiać czy zgodne z przepisami, ale to firma Niemiecka.

schraczek
21-09-2013, 19:44
A tego to akurat nie napisałem :) Pisałem o doświetlaniu zakrętów.
A co do rozwiązań fabrycznych, to niektóre modele przy awaryjnym hamowaniu migają kierunkami, a inne stopem, więc widocznie na takie coś nie ma zasad. Jakby to był chińczyk, to można by się zastanawiać czy zgodne z przepisami, ale to firma Niemiecka.

a czy może to być błąd przy programowaniu (wyłączaniu opcji skandynawskiej) ?? bo w serwisie z 2 godziny się drapali po głowie zanim ustawili....

boncio
23-09-2013, 13:48
a czy może to być błąd przy programowaniu (wyłączaniu opcji skandynawskiej) ?? bo w serwisie z 2 godziny się drapali po głowie zanim ustawili....

Masz na myśli miganie razem z awaryjnymi? To nie błąd, tak to przewidział Osram i tak ma działać. Cytat z ulotki:
Światło migające
1)Włącz przełącznik świateł awaryjnych, a światła do jazdy dziennej zaczną migać razem ze światłami awaryjnymi.
2) Zostaną one wyłączone razem ze światłami awaryjnymi

Wszystko działa tak jak wymyślił producent i wpisał do sterownika. Jak nie masz czasu czytać instrukcji, to załaczam rysunek z funkcjami.
Jeśli 2 godziny im zajęło wyłączenie jednej opcji, to tylko pogratulować serwisowi specjalistów :wink:

schraczek
23-09-2013, 13:52
Dzięki. Rysunek kojarzę z instrukcji ale o tym miganiu nie doczytałem.

Jeszcze raz dzieki !!

pueblo5
29-09-2013, 07:58
masz tam 60cm między lampami ? pytanie retoryczne, bo tablica ma 50 parę cm
więc chyba montaż niezgodny z rozporządzeniem
na tej aukcji gość ładnie opisał
http://moto.allegro.pl/item1058693650_swiatla_do_jazdy_dziennej_dzienne_l ed_rl_12cm.html
http://img97.imageshack.us/img97/2258/montazg.jpg

niestety w PL montaż takich świateł to proszenie się o kontrole, przynajmniej tak wynika z opinii w sieci :(
ludzie są często zatrzymywani i trzepanii ... ostatnio czytałem, że policjant chciał wyciąg homologacji lamp :(
to mnie dość skutecznie powstrzymuje przed montażem
a rozwiązanie super - bo wygoda i oszczędność żarówek

Witam
Mam taki zastaw w peugocie 206 jeżdżę już z tym kilka lat i ani razu nie miałem kłopotu z policją, na przeglądzie też ok i teraz zamontuje jeszcze w C maxie bo kupiłem niedawno sobie taki wózek. Ledy to fajna sprawa małe zurzycie prądu i prosty montarz.

kowal91
29-09-2013, 11:17
Zamiast ledów kup sobie słownik bo aż oczy bolą.

Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 4

panerai_47
16-10-2013, 14:59
zrobione

Milsik
17-03-2014, 16:16
Witam,
Zakupiłem światła do jazdy dziennej z opcją ring, czyli po włączeniu świateł mijania światła do jazdy dziennej przechodzą w postojowe tzn zapalają się wokół nich ringi. Moje pytanie brzmi jak podłączyć ów światła aby po naciśnieciu pilota zapalały się same ringi a po przekręceniu kluczykiem paliły się normalnie?
Wiem, że to troche zagmatwane ale chyba dobrze wytłumaczyłem:D

Dodam, że w lusterkach mam zamontowane podświetlenie które włącza się przy otwieraniu pilotem, więc myślę, że jest to do zrobienia:D

leszekzuber
28-06-2014, 07:24
Jestem nowy w temacie Fordów i tego forum więc wybaczcie jak coś zrobię niezgodnie z zasadami (człowiek uczy się całe życie). Próbowałem znależć informacje na temat włączenia w c-maxie z 2012 funkcji automatycznego włączania świateł (podobno można to zrobic bez ingerencji w instalacje elektryczną -nóz ,lutownica) ale na podstawia informacji zdobytych na forum nie udało mi się tego dokonać.Pozdrawiam

schraczek
28-06-2014, 08:15
Jestem nowy w temacie Fordów i tego forum więc wybaczcie jak coś zrobię niezgodnie z zasadami (człowiek uczy się całe życie). Próbowałem znależć informacje na temat włączenia w c-maxie z 2012 funkcji automatycznego włączania świateł (podobno można to zrobic bez ingerencji w instalacje elektryczną -nóz ,lutownica) ale na podstawia informacji zdobytych na forum nie udało mi się tego dokonać.Pozdrawiam

Ja byłem w ASO. Kilkadziesiąt złotych i wyłączyli mi opcje skandynawską.

radek70
28-06-2014, 08:49
Próbowałem znależć informacje na temat włączenia w c-maxie z 2012 funkcji automatycznego włączania świateł
Poczytaj tu: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108550 . Na początku piszą o wyłączeniu, ale dalej wątek się rozkręca i piszą jak włączyc. No chyba że C-Max z 2012 ma już inny GEM, to temat nie podajdzie.

mayak
28-06-2014, 09:09
Jestem nowy w temacie Fordów i tego forum więc wybaczcie jak coś zrobię niezgodnie z zasadami (człowiek uczy się całe życie). Próbowałem znależć informacje na temat włączenia w c-maxie z 2012 funkcji automatycznego włączania świateł (podobno można to zrobic bez ingerencji w instalacje elektryczną -nóz ,lutownica) ale na podstawia informacji zdobytych na forum nie udało mi się tego dokonać.Pozdrawiam

Jesli bywasz w Katowicach lub w Warszawie to zapraszam do tedi_k lub do mnie na wlaczenie tego. Jak podeślesz VIN na priv to sprawdzę co jeszcze można aktywować - jeśli nie masz fabrycznie, to da się: dds, hla, automatyczne ryglowanie i tempomat

luksuss25
13-07-2014, 13:51
Witam. Czy mógłby ktoś z forumowiczów łopatologicznie przedstawić mi gdzie te kabelki od świateł dziennych powpinać . Aku rozumię, ale ten + po stacyjce i który kabel od pozycyjnych. Prosiłbym o fotki lub o przekierowanie mnie do odpowiedniego miejsca. Z góry dziękuje.

arturfom
18-07-2014, 11:12
Witam. Czy mógłby ktoś z forumowiczów łopatologicznie przedstawić mi gdzie te kabelki od świateł dziennych powpinać . Aku rozumię, ale ten + po stacyjce i który kabel od pozycyjnych. Prosiłbym o fotki lub o przekierowanie mnie do odpowiedniego miejsca. Z góry dziękuje.

musisz mieć próbnik ( najlepiej Tobie z ledami i wskazaniem polaryzacji ok.40PLN ) lub miernik
- otwierasz skrzynkę bezpieczników ( deaktywacja zasilania ze stacyjki ma kilka sekund od wyjęcia kluczyka ) , nie wyciągasz bezpieczników ( nie poleca podłączania się pod przekaźniki ) na bezpiecznikach masz w obudowie "piny" kawałki metalu które wystają
- próbnik podłączasz do masy ( czarny kabel z "igłą" przy śrubie masy obok akumulatora ) i jedziesz na przekręconym kluczyku wpierw w wolnych slotach ( niepełnych ) i patrzysz gdzie masz +12V, potem bezpieczniki i spisujesz numerki na kartce ( u mnie był wolny slot na bezpiecznik z jednym pinem do wpięcia ( niepełny ) który miał 12 v ze stacyjki )
- jak masz kogoś to prosisz o wyjęcie klucza i lecisz po tych 12 i patrzysz czy gaśnie próbnik 0 V po kilku sekundach ( będziesz miał charakterystyczny dźwięk przekaźnika ) i tak dalej i tak dalej aż znajdziesz
- jeśli masz wolny - niepełny slot kabel na +12V stacyjka w pusty otwór i blokujesz bezpiecznikiem ( masz zabezpieczone 12V )
- potrzebujesz szybkozłączki ( wcinki do kabli ) - wyjmujesz reflektor odpinasz kostkę, włączasz pozycje i znajdujesz pin i kabel z zasilaniem na pozycje ( dobrze jak masz kogoś do pomocy kto pobawi się przełacznkiem )
- wpinasz szybkozłaczkę - sama tnie izolacje na kablu i blokujesz ( zapomnij o taśmie izolacyjnej )
- masę masz również na belce poniżej reflektorów jest tam przekaźnik dokręcony śrubą
- sprawdzasz działanie jeśli pasuje to proponuję zamontować wpierw światła i prowadzić kable w osłonie cięta ( organizer - łatwo się układa ) lub spirala ( trudniej bo musisz nią okręcić kable ) docinasz osłony do miejsc gdzie wpinasz kable
- nie tnij kabli bo często są zakończone złączkami ( obrobione do montażu ) lepiej je złożyć
- paski szybkozłączki i spinasz do elementów nadwozia

zapomnij o robocie na skróty bo prowizorka "na skrętkę" czy kable luzem na skróty po silniku grozi zwarciem i spaleniem bezpiecznika jak zabezpieczysz, bo jak nie to awaria tego do czego podłączysz


jak poczekasz to wieczorem podam który to slot i może wrzucę fotki

arturfom
20-08-2014, 15:50
Pytanie głównie do Tedi_k - umieszczam je na forum ponieważ może być przydatne

mam c-max 2006 wer. Silver X z GEM 4MST-14A073-DH - rozumiem że obsługuje DRL fabryczny, przełącznik świateł bez auto

patrząc na skrzynki bezpieczników na forum a na moją stwierdziłem że moja jest strasznie uboga w bezpieczniki i przekażniki

mając go po kupnie na 0 miałem brak świateł a potem wg oznaczeń na przełączniku, po uzupełnieniu bezpieczników na 0 mam kpl. pozycji a nie mijania jak niektórzy piszą, nie mam problemów ze zgaszeniem silnika

przekażnik r15 - rozumiem że do świateł DRL
przekażnik r19 ( brak ) - oznaczenie jak dystrybutor CPN - do czego służy?

z opisu rozumiem że mam pozbyć się jakiegoś bezpiecznika aby mieć normalne DRL jaki? bo 45, 48 i 71 w opisie są do świateł dziennych i mieć kabel oporowy oraz przeprogramować jedną funkcję w GEM - to wiem, jednak interesuje mnie tylko uruchomienie funkcji świateł dziennych bez kabla oporowego - do złącza podciągnę kabel do zasilania LED które już mam zamontowane

teraz co potrzebuję na 0 chcę DRL ale z podświetleniem wszystkich elementów kokpitu jak przy pozycjach - jeśli jest to możliwe to jak?

mayak
20-08-2014, 16:03
Gem 4M5T-14A073-DH to najwyższy model przedliftingowy, więc wszystko obsługuje

o światłach "dziennych" w FF2/Cmax było już chyba wszystko napisane - czy przegładałeś ten wątek: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108550 ?

s'marek
25-08-2014, 22:17
Było tak:
http://img.photobucket.com/albums/v733/smar/KopiaLED.jpg

Po ponad 3 latach jest tak:
http://img.photobucket.com/albums/v733/smar/inne/20140825_130844_zps1e3b6332.jpg (http://smg.photobucket.com/user/smar/media/inne/20140825_130844_zps1e3b6332.jpg.html)

http://img.photobucket.com/albums/v733/smar/inne/20140825_130906_zps4e9849b3.jpg (http://smg.photobucket.com/user/smar/media/inne/20140825_130906_zps4e9849b3.jpg.html)

http://img.photobucket.com/albums/v733/smar/inne/20140825_131009_zps91375a72.jpg (http://smg.photobucket.com/user/smar/media/inne/20140825_131009_zps91375a72.jpg.html)

:)

jacekk015
26-08-2014, 01:21
A można wiedzieć cóż to za lampiony DRL masz na przedzie?
Model, producent?

s'marek
26-08-2014, 09:49
Proszę bardzo: http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-dziennej-jazdy-led-rl-10-cm-ryb-i4335235915.html.

slyboots
26-08-2014, 12:15
s'marek rozumiem że wycinałeś otwory pod światła LED w plastikach od halogenów ? Możesz napisać czym to robiłeś i czy jest to lepsze rozwiązanie od tego co miałeś na początku czyli światła zamontowane poziomo w kratce ? Montowane te nowe są na klej czy jakieś uchwyty ?

Dzięki

s'marek
26-08-2014, 16:39
Wycinane było szlifierką kątową, poprawiane zwykłym, ostrym nożem, choć wycięte jest trochę za dużo i z bliska to widać. Z daleka jest ok :)
Nowe montowane są na dołączone wkręty. Światła trochę wystają, bardziej niż bym sobie życzył, ale cóż, podobały mi się takie skośne, to mam.
Co do starych, to pasowały idealnie, na wcisk, jednak nie było przepisowej odległości, no i z czasem trochę przygasły niektóre diody. Teraz jest odpowiednia odległość i mam nadzieję, że posłużą dłużej :)

Karwos00
14-09-2014, 15:59
Ja napiszę o Światłach do jazdy dziennej zamontowanych u mnie - C-Max hybrid 2013 z USA. Zakupiłem światła Karmax - zamontowali mi elektrycy i niby wszystko było - ale tylko niby - po odpaleniu światła nie gasły. Wszystko działało tylko jak kluczyk był przekręcony - ale jak już odpaliłem świeciły się cały czas.
Metodą prób i błędów + informacje z Elektrody finalnie wszystko działa, a finalnie zrobiłem tak:

Najpierw opis świateł DRL - 3 przewody (Masa; plus po stacyjce; plus z postojówek jako sygnał wyłączający DRL po odpaleniu pozycyjnych (mijania)).

Normalnie taki układ działa ok - okazało się, że nie u mnie bo sygnał z pozycyjnych to nie do końca prąd stały 12V - w momencie zapłonu robi się jakiś impulsowy cofający (ale nie wiem jak to dokładnie określić) - a taki nie był wykrywany przez układ świateł jako stały 12V plus.
Rozwiązanie ostateczne:
Na kablu sygnałowym zamontowana dioda prostownicza w kierunku oczywiście - do świateł DRL (jakaś 2A) - za diodą wstawiony kondensator 4,7 microFarad 25V (nie był dobierany na 100% ale póki co działa).

EFEKT - światła mam ustawione na Automat - wg czujnika zmierzchowego - zapala na zmianę DRL lub Mijania w zależności od w/w czujnika - póki co wszystko działa tak jak trzeba.

Pabaju81
28-09-2014, 21:30
5564855646

55647

Witam, w moim Maxie światła dzienne prezentują się tak.

slyboots
28-09-2014, 21:36
Pabaju81 możesz napisać co to za światła gdzie je można dostać i ile kosztują bo to jest bardzo dobre rozwiązanie tylko z tych co w necie można spotkać kosztują około 800zł ( co prawda z halogenami ) ehhh a to już trochę za dużo. Napisz jeszcze proszę czy były problemy z montażem i jak je rozwiązałeś.

tedi_k
28-09-2014, 22:29
....gdzie je można dostać i ile kosztują ...

Zapewne koledze zupełnie nie przyszło do głowy, że mogą być na Allegro...:027:
No to ogromna niespodzianka! Są! http://allegro.pl/swiatla-dzienne-ford-focus-ii-mk2-fl-dedykowane-i4579839935.html

slyboots
28-09-2014, 23:20
Piszą: Zastosowanie
- Ford FOCUS MK2 2008 - 2010 FACELIFT

- Ford FOCUS MK2 2004 - 2008
(PROSZĘ SPRAWDZIĆ CZY SĄ TAKIE SAME ZACZEPY) a więc zaczepy bedą pasować tedi_k do c-max z 2004 roku masz na ten temat jakies informacje ?

tedi_k
29-09-2014, 00:08
Piszą - "proszę sprawdzić" no to trzeba się pofatygować pod samochód i sprawdzić. Nie byłem pod Twoim samochodem... Na zdjęciu wyraźnie widać, że kolega założył do przedlifta. Więc właściwe zaczepy bywają...

Jakub85
07-10-2014, 20:11
Witam, a czy jest możliwość zamontowania (podłączenia) świateł dziennych do c-maxa przedliftem tak aby zapalały się w momencie otworzenia auta pilotem (droga do domu) i gasły po włączeniu świateł mijania lub po zamknięciu auta pilotem (droga do domu). Jeżeli ktoś już takie coś wykonał proszę o info.

Karwos00
07-10-2014, 22:50
Dać - na pewno się da - jeżeli nie korzystając z oryginalnie zamontowanych części w aucie to na pewno z zewnętrznych przekaźników/modułów - follow me home.

arturfom
08-10-2014, 14:12
Witam, a czy jest możliwość zamontowania (podłączenia) świateł dziennych do c-maxa przedliftem tak aby zapalały się w momencie otworzenia auta pilotem (droga do domu) i gasły po włączeniu świateł mijania lub po zamknięciu auta pilotem (droga do domu). Jeżeli ktoś już takie coś wykonał proszę o info.


moduł LEPARD AM.010.13 - programowany kompem lub manetką
- czujnik światła
- doświetlanie zakrętów
- funkcja świateł dziennych
- funkcja CLHome otwarcie/zamknięcie

światła dzienne na halogenach lub innych jakie podłaczysz - montaż wymaga wprawy ( podłaczenie centralny zamek, włacznik w drzwiach, impuls prędkości, stacyjka, no i światła )

Stasiu47
14-11-2014, 09:29
Czy w c-max od 2010 do demontażu przeciwmgłowych trzeba zdjąć zderzak?

Karwos00
14-11-2014, 18:06
Raczej nie = co prawda od dołu jest ciężko dostępne - osłony trzeba pozdejmować, można też zdjąć koła i odgiąć nadkola.

Stasiu47
16-11-2014, 22:16
Zamontowałem drl Osram fog. Poza światlami to 150 zł wyłączenie fabrycznych dziennych w germaz Ziel.Góra i 200 zł montaż w małym warsztacie. Ponieważ gość miał problem ze zdjęciem osłon przeciwmgłowych, zdjął zderzak. W sumie 2,5 godz. Solidnej pracy. W instrukcji napisano, że zdjęcie osłony przy użyciu specjalnego narzędzia, czyli w serwisie wymieniamy spaloną żarówkę. Rzeczywiście zatrzaski są b.mocne i jak się nie wie gdzie są to można pocharatać zderzak zanim osłonę da się zdjąć. Wszystko działa super, ale jak zwykle jest pewne ale. Otóż zamontowane światła są jak gdyby za głęboko obsadzone. Między lampą a niklowanym pierścieniem osłony jest szpara ok 1 cm. Mechanik twierdzi, że przed demontażem "starych" lamp sprawdzał jak są zamontowane i też była taka szpara. Czy tak jest rzeczywiście? Wydaje mi się, że przy tak cofniętych lampach przeciwmgłowe nie będą wystarczajaco szeroko świecić żeby doświetlić pobocze. Prośba do schraczka - jak to wygląda w twoim aucie.
Na marginesie - w książce Kopfa wiele pierdół, np.jak myć auto, czy zmienić koło ale o wymianie halogenu nic.

schraczek
17-11-2014, 08:35
Między lampą a niklowanym pierścieniem osłony jest szpara ok 1 cm
Mam tak samo. Poza efektem wizulanym w niczym to nie przeszkadza. Doświetlanie realizuje i tak ta środkowa część lampy (przeciwmgłowa) więc z doświetlaniem nie ma problemu a poza tym jak dla mnie to jedynie gadżet.

Pytanie przy okazji.Włączałeś już awaryjne ? Migają Ci również LED-y dzienne ??

slyboots
17-11-2014, 11:49
Panowie tak tylko chciałem dodać od siebie co do przeciwmgielnych światłach bo też mam zamiar wymienić na dzienne LEDy, mianowicie ostatnio były 3 dni porządnej mgły i co stwierdzam - a no to że te niby światła przeciwmgielne do niczego sie nie nadają nic w widoczności drogi nie poprawiają możliwe że powodują tylko lepszą widoczność naszego auta z przodu.

Stasiu47
17-11-2014, 14:13
Dzięki schraczek.
Przeciwmgłowe to dla mnie również gadżet, przez ponad dwa lata jak mam to auto nie właczyłem ich ani razu w innych podobnie. W tym przypadku jeżeli już to bardziej zależało mi na podświetleniu pobocza przy skręcie, szczególnie w prawo. Czasem się to przydaje. Do pasji doprowadzają mnie wszyscy, którzy tych świateł nadużywają. Może to wina zdjęć reklamowych samochodów - niemal zawsze są przedstawiane z włączonymi wszystkim światłami jakie są na pokładzie. Miłośnikom tzw. halogenów powiem, że tak jeżdżą (u siebie) Ruscy - albo nic albo wszystko co da się włączyć, chociaż powoli się cywilizują.
Co do awaryjnych to nie pomyślałem żeby sprawdzić, ale chyba migają bo jak będąc z przodu otwierałem pilotem auto to wraz z kierunkowskazem mignęło też dzienne.

Stasiu47
17-11-2014, 20:02
Sprawdziłem. Światła dzienne mrugają razem z kierunkowskazami przy włączonych awaryjnych.

adam612
21-11-2014, 13:11
A mi podoba się ta koncepcja - 57098
http://cartype.com/pages/2520/ford_focus_c-max__2002
Fajnie to wygląda, naprawdę fajnie.
Teraz idzie zima wiec temat raczej na wiosnę ale korci strasznie aby takie lub chociaż podobne sobie zrobić. Mam "dostęp" do drukarki 3D wiec myślę ze można coś zaprojektować i wkomponować :)

Bump: 57099 57100 57101 57102
:D

klamer87
21-12-2014, 11:17
Witam,
Ja też u siebie zamontowałem dzienne. Światła kupiłem już kiedyś dawno temu i postanowiłem, że je wykorzystam.
Ja mam wersję bez halogenów, więc wykorzystałem właśnie te zaślepki, ale nie obeszło się też bez podcinania zderzaka, bo było tylko miejsce tam na zaokrągleniu na halogeny i światła by wystawały. A wygląda to tak jak na foto.

Qto
10-01-2015, 02:19
Witam wszystkich, od niedawna jestem użytkownikiem Forda C-Max 1.8i Titanium 2010r (stara buda po lifcie). Przez 9lat użytkowałem (nadal użytkuję) i modziłem Golfa mk4...elektrycznie zmodziłem tam praktycznie wszystko co było do zmodzenia więc elektryka nie jest mi obca. Forda dopiero poznaję... Ogarnięcie świateł dziennych ma być pierwszym modem, przeczytałem cały wątek...sporo się dowiedziałem, ale też nie wszystko rozumiem.

7M5T-14A073-D* (obsługuje DLR, nie obsługuje czujnika deszczu/automatycznych świateł)
U mnie moduł GEM to 7M5T-14A073-DG - odczytany interfejsem diagnostycznym (Part number - chyba że jakiś inny numer jest ważny?...preferuję taki odczyt numeru bo mody w VW nauczyły mnie że nie ma problemu aby wgrać inną pamięć sterownika a wtedy naklejkę z modułu możemy wsadzić pomiędzy bajki - nie wiem jak to wygląda w sterownikach Forda). Jak mam rozumieć cytowany fragment jeśli u mnie w aucie jest czujnik deszczu, zmierzchu i włącznik świateł z pozycją "AUTO" (rozumiem, że czujnik zmierzchu idzie w parze z takim włącznikiem?).
Przed chwilą byłem wytargać skrzynkę bezpieczników...wiem mniej więcej czego brakuje (nie ma przekaźnika - piny w gnieździe są, nie ma bezpiecznika, nie wiem jeszcze jak z kablem oporowym - sprawdzę jak będę przystępował do działań), tylko ta cytowana wypowiedź nie daje mi spokoju...

Karwos00
10-01-2015, 10:02
Jeżeli jest czujnik deszczu i zmierzchowy - i wszystko działa - czyli zasłaniasz czujnik i światła się włączają ( na auto) to po podłączeniu DRL wszystko powinno działać - u mnie działa - czujnik włącza mijania + pozycyjne - co gasi DRL - i na odwrót. Z racji impulsowego sterowania świateł pozycyjnych mam to tak rozwiązane:

Na kablu sygnałowym zamontowana dioda prostownicza w kierunku oczywiście - do świateł DRL (jakaś 2A) - za diodą wstawiony kondensator 4,7 microFarad 25V (nie był dobierany na 100% ale póki co działa).

DRL Karmax 3 przewody

Powód tych dodatków - DRL działały prawidłowo tylko jak silnik był zgaszony ale jak silnik był odpalony DRL świeciły ciągle (zmiana sterowania pozycyjnych na impulsowych po zapłonie - może przez to że to hybryda).

Qto
12-01-2015, 00:41
Jeżeli jest czujnik deszczu i zmierzchowy - i wszystko działa - czyli zasłaniasz czujnik i światła się włączają ( na auto)
działa i generalnie wiem o co chodzi... zastanawiam się jedynie nad cytowanym fragmentem wypowiedzi tedi_k, być może się pomylił...ja mam ww nr GEM i czujnik deszczu/zmierzchu, którego rzekomo ten GEM nie obsługuje. :( - czujnik działają prawidłowo
Tak więc u mnie ten GEM obsługuje te rzeczy...o światłach dziennych wypowiem się jak ogarnę temat. Dodatkowych lampek nie planuję, ma być na oryginalnych lampach.

calus18
05-03-2015, 14:47
witam panowie juz zadawalem to pytanie na forum i zadam jeszcze raz, jestem posiadaczem (nie koniecznie szczesliwym) forda, moje pytanie jest czy musze kombinowac z kabelkami bezpiecznikami i przekaznikami zeby zalaczyc sobie taka opcje ze mam wlaczony caly czas wlacznik swiatel a gasna i zapalaje sie kiedy zapalam albo gasze auto ( i wlcznik jest bez opcji auto) poprzednio mialem 12sto letnia vectre do niej dokupilem na ebay sobie opcoma podpinalem sobie moja vici do kompa i bawilem sie roznymi ustawieniami i tam np tez moglem sobie pozmieniac jakie swiatla mialy mi sie palec po przekreceniu zaplonu. jesli jest cos takiego to mozecie mi podeslc jakiegos linka gdzie to kupic i za ile ? dzieki

Karwos00
05-03-2015, 17:22
Nie odpowiem na pytanie bo nie wiem. Ale dlaczego jesteś nie koniecznie szczęśliwym posiadaczem forda - coś się z nim dzieje w tym wieku?? Czy po prostu nie podpasował.

calus18
06-03-2015, 00:06
Karwos00 powiem tak, jak wyjechalem z salonu pogoda byla ladna sloneczna pierwsze zdziwienie spotkalo mnie jak lecialem autostrada i byla pogoda do bani i uzylem spryskiwaczy , ku mojemu zdziwieniu pryskaly przy predkosci 50 mil na godzine na sam spod szyby, ale co tam mysle sobie dojade do domu to zobie wyreguluje. Po powrocie do domu zdziwilem sie jak okazalo sie ze nie sa regulowane:/:/ to w duzym fiacie z 1989 roku mialem regulowane :);):) i jest jeszcze kilka szczegolow szkoda gadac . Pierwszy i ostatni ford w mojej "stajni" :0:0

weuek
06-03-2015, 06:47
No bo dzisiaj ford to chyba tylko przewyższa jakością wyroby pod szyldem dacia.

Ale jeden producent patrzy na drugiego: jak pierwszy wprowadzi dziadostwo, to zaraz i drugi przytnie koszty u siebie. Ogólnie, to mam wrażenie, że nowe samochody są obmyślane dla coraz mniej kumatych nabywców, którzy porównują auta wirtualnie, czyli analizują cyferki w katalogach, a nie jakość pod ręką. A bajeranckie kształty idą w parze z utrudnieniem samoobsługi. Takie czasy.

Karwos00
06-03-2015, 16:15
Dziwne - u mnie przy 110 dysze kierują pianę prawidłowo. Może te na USA robione są inaczej. Chociaż to już stwierdziłem w 2005 na kilku samochodach.

calus18
07-03-2015, 10:19
Karwos00 no nie wiem jak na USA, czy sa robione inaczej ale na UK napewno i po zatym smieszna rzecz jak dla mnie podloga bagaznika jest pod skosem( niewiem czy tak jest tez w c max ja mam grand cmax) :D:D:D i jak jedziesz na zakupy i nie masz jakis koszy na zakupy w bagazniku to po otwarciu klapy zakupy same sie rozladowuja na zewnatrz hihi i jeszcze jedna rzecz brak zapasowki ������chyba ze sobie dokupisz a w standarcie masz kompresor i niewiem jak to nazwac po polsku to jest taki srodek ktory trzeba wdmuchnac za pomoca kompresora, porazka hihi

Karwos00
07-03-2015, 10:56
Te zapasy to już standard - u mnie też to jest - mam mniejszy bagażnik przez baterie. Ale podłoga jest całkowicie płaska i prosta.
Ale to chyba raczej te drobne wnerwiające rzeczy które znajdzie się wkażdym samochodzie.

Hxpro
09-03-2015, 15:44
tylko ze w Polsce jeśli chodzi o światła dzienne muszą się też świecić pozycyjne na tyle pojazdu

pozdrowienia

ford_driver
Juz nie muszą od kilku lat

arturfom
10-03-2015, 08:47
standarcie masz kompresor i niewiem jak to nazwac po polsku to jest taki srodek ktory trzeba wdmuchnac za pomoca kompresora, porazka hihi

zestaw naprawczy - po użyciu czyszczenie felgi plus opona na śmieci - pianka

Leonardo6907
10-03-2015, 20:55
kochani gdzie i jaki przekaźnik kupić , chodzi o konkretny numer bo wymienione są tu dwa

tedii
11-03-2015, 16:03
tylko ze w Polsce jeśli chodzi o światła dzienne muszą się też świecić pozycyjne na tyle pojazdu

pozdrowienia

ford_driver

I nie masz racji- nie muszą

artool
13-10-2015, 11:48
Witam. Mam male pytanko w sprawie świateł dziennych. Jak dostać się przewodem z komory silnika do kabiny chodzi mi o podłączenie sie do stacyjki lub do czegos innego :) Mam C-MAXa 2008r 1.6 benzyna

weuek
13-10-2015, 12:16
Nie potrzeba do kabiny iść z przewodem, bo w komorze silnika masz skrzynkę bezpieczników, a tam wygodne 12V po stacyjce.

artool
14-10-2015, 12:07
dzięki !! musze poszukać.

wujot10
27-10-2015, 23:49
Panowie, a co sadzicie o czymś takim ?
http://ford.sklep.pl/product-pol-17899-swiatla-do-jazdy-dziennej-Led-DayLight-Set-w-miejsce-fab-halogenow.html

K@mix
28-10-2015, 08:33
Mam założone takie u siebie i jestem mega zadowolony.

c-matix
29-10-2015, 20:17
|Nie takie drogie ale szkoda że nie mają w tej cenie Ringów.

piniu10
30-10-2015, 12:35
A jak z montażem? Wystarczy wykręcić halogen i wstawić dzienne? Czy trzeba coś przerabiać?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

zbyl31
02-11-2015, 20:30
Trzeba je podłączyć. Nie możesz wykorzystać do tego przewodów po halogenach.
Ja też u siebie wywaliłem halogeny i w to miejsce mam do do jazdy dziennej. Wymiary zgadzają sie tak jak każą przepisy. reszta wpięta do bezpieczników i jeszcze jeden kabelek do postojowego światła i jak się załączają to gasną ledy.

tedii
03-11-2015, 19:32
Trzeba je podłączyć. Nie możesz wykorzystać do tego przewodów po halogenach.
Ja też u siebie wywaliłem halogeny i w to miejsce mam do do jazdy dziennej. Wymiary zgadzają sie tak jak każą przepisy. reszta wpięta do bezpieczników i jeszcze jeden kabelek do postojowego światła i jak się załączają to gasną ledy.

a ja wykorzystałem kabel z halogenów, i w ten sposób mam kontrolę z dziennych ( ta z halogenów)

zbyl31
05-11-2015, 08:23
a ja wykorzystałem kabel z halogenów, i w ten sposób mam kontrolę z dziennych ( ta z halogenów)

to może przybliż to rozwiązanie ( sposób podłączenia )
bo mam rozumieć że światła w pozycji wyłączone a świeci ci się że halogeny zapalone ? ( jako kontrole świateł dziennych ).

jacekmb1
06-11-2015, 16:12
Wczoraj poczytałem o tych światłach skandynawskich i dzisiaj postanowiłem to sprawdzić, faktycznie po wyciągnięciu bezpiecznika z poz 71 i dodaniu przekaznika wszystko działa. Dodam tylko że żaden jakiś specjalny przekaźnik nie musi być. Ja miałem dwa takie przekaźniki od escorta i działają oby dwa jak ktoś jest zainteresowany to dam przekaźnik za free.

kaspro
06-11-2015, 19:02
Wczoraj poczytałem o tych światłach skandynawskich i dzisiaj postanowiłem to sprawdzić, faktycznie po wyciągnięciu bezpiecznika z poz 71 i dodaniu przekaznika wszystko działa. Dodam tylko że żaden jakiś specjalny przekaźnik nie musi być. Ja miałem dwa takie przekaźniki od escorta i działają oby dwa jak ktoś jest zainteresowany to dam przekaźnik za free.


Chętnie wezmę ten przekaźnik. 😉

jacekmb1
06-11-2015, 20:13
Chętnie wezmę ten przekaźnik. 😉

Jak chcesz nie ma problemu tak jak napisałem za free.

c-matix
07-11-2015, 09:30
Ale musicie jeszcze sprawdzić czy posiadacie drut oporowy w kostce głównej w GEM, jeśli nie to trzeba 5m drucika 0,5mm bodajrze, lub kabelek oporowy od Fiesty.

jacekmb1 - a posiadasz światła AUTO, bo ja tak i po zapelaniu auta świecą mi się tylko drogowe o 30% słabiej a jak zrobi się szarówka lub wjade do tunelu automatycznie włącza się cała reszta (postojówki, tył, oświetlenie deski rozdzielczej ).

radek70
07-11-2015, 15:25
trzeba 5m drucika 0,5mm bodajrze
Dokładnie 5,53m 0,75mm/2 linki miedzianej, zmierzyłem :)

jacekmb1
07-11-2015, 19:55
Ale musicie jeszcze sprawdzić czy posiadacie drut oporowy w kostce głównej w GEM, jeśli nie to trzeba 5m drucika 0,5mm bodajrze, lub kabelek oporowy od Fiesty.

jacekmb1 - a posiadasz światła AUTO, bo ja tak i po zapelaniu auta świecą mi się tylko drogowe o 30% słabiej a jak zrobi się szarówka lub wjade do tunelu automatycznie włącza się cała reszta (postojówki, tył, oświetlenie deski rozdzielczej ).
Dzisiaj robiłem przegląd i światełka świecą u mnie normalnie jak powinny. U mnie nie potrzeba żadnego drutu oporowego. :one:

piniu10
12-11-2015, 21:52
Witam. Czy w waszych autach te które mają ksenonowe lampy tez tak słabo widać drogę w tych ciężkich warunkach które mieliśmy ostatnio? Szarówka, deszcz. ... Widoczność świateł praktycznie zerowa. Można w ksenony wsadzić jakieś mocniejsze żarniki? Dodam że jeden mi się wypala bo juz zmienił barwę. Macie jakieś propozycje co do nowych żarników?

gregorio hiszpa
12-11-2015, 23:00
ksenon jest najjaśniejszym jak do tej pory systemem oświetlenia przed autem.
Jeśli uważasz, że widzisz słabo (co da się zauważyć np. mijając inne auto, które rozświetla nam drogę).
Najprawdopodobniej masz wypalone wnętrze soczewki, możesz to sprawdzić wyjmując lampę i organoleptycznie ocenić, np wkładając lusterko laryngologiczne do otworu na żarówkę/palnik. Jeśli oględziny wyjdą negatywnie, czyli CIEMNOŚĆ, WIDZĘ CIEMNOŚĆ.....jak mówił Maxiu w pewnym znanym filmie....to
Masz trzy wyjścia.
1. Regenerujesz odbłyśniki
2. kupujesz inne, "lepsze lampy"
3. lub robisz swap z innej NOWSZEJ TECHNOLOGICZNIE i wkładasz wtedy całe, NOWE soczewki.

jak dla mnie, (bo jestem po takim zabiegu w audi A4) najlepszym rozwiązaniem jest 3 sposób.
możesz wtedy wykorzystać nowsze soczewki, które są BI...bixenon.
daje ci to dodatkową możliwość posiadania świateł drogowych na ksenonie.
elektryczne podłączenie to przy tym pikuś....mały pikuś.
to tylko dwa kabelki.

a oryginalne światła drogowe.... albo zostawisz albo włożysz moduł SD-2(ALLEGRO) i robisz sobie dzienne DRL.

arturfom
13-11-2015, 10:18
Szarówka, deszcz. ... Widoczność świateł praktycznie zerowa
barwa temperaturowa światła ma wpływ na postrzeganie przez kierowcę
masz w oku pręciki bardzo czułe, postrzeganie obrazu BW przy słabym oświetleniu i czopki mniej czułe a postrzeganie obrazu w kolorach
temperatura barwowa światła to ok 2500 K żarówka 3000 K halogen, 4000 K światło białe, powyżej mamy już odcień niebiesko biały charakterystyczny dla xenonów
w zalezności od barwy światła i warunków pogodowych nasze oczy postrzegają mniej lub więcej światła wynika to z adaptacji wzroku
halogen przeciwmgielny ma ok 2500 - 3000 K światło zbliżone do żółtego ulega mniejszemu rozproszeniu za widzenie w tym świetle można powiedzieć odpowiadają czopki
światła z żarówką w kol białym ok 4000 K mniejszy udział czopków większy pręcików i tutaj pręciki mają dłuższy czas adaptacji i zanim zobaczymy swoje światła w pełni musi oko się dostosować ale nie ma możliwości ponieważ co raz z naprzeciwka świecą nam inne samochody i otoczenie
xenony biało niebieski czopki i pręciki i światło zbliżone do dziennego do 6500 K
następnym czynnikiem jest rozproszenie światła w zależności od długości fali największe rozproszenie mają fale o mniejszej długości czyli fiolet i niebieski, najmniejsze to w kierunku żółtego i czerwonego - dlatego halogeny lepiej sprawdzają się od xenonów w trudnych warunkach
ostatnim parametrem jest współczynnik RA/CRI - oddanie barw w skali 0-100 i nie ma tu co się oszukiwać w większości żarówki i żarniki pomimo mocy i strumienia świetlnego czy temperatury barwowej nie mają podanych danych o CRI a to jest pomijany i bagatelizowany parametr
100 - światło dzienne słoneczne - pełne oddaniie barw
60 i mniej światło nieużytkowe - b.tanie ledy
60-70 - market led i żarówki dekoracyjne zaburzenia widzenia i oszukiwanie wzroku, męczące
70-80 - chłodne świetlówki, ledy o zimnej barwie, itp - wiekszość marketowych hitów określanych jak super jakość - oświetlenie do przyjęcia jednak nadal postrzeganie zaburzone
ponad 80 jest oświetleniem już komfortowym dla naszego wzroku halogeny i żródła z wyższej półki nawet specjalne świetlówki np Philips sam posiadam osobiście służace do oświetlenia witryn sklepowych mają Ra zbliżone do wzorca ( widać różnicę w oświetleniu gdy kupujemy warzywa czy mięso w sklepie - na wystawie piękne i kolorowe a poza nią stłumione barwy )
no i nasze żarówki w aucie jeśli mają filtry odcinające pewne barwy to współczynnik Ra spada i komfort widzenia również

dopuszczalna barwa światła w ksenonach to 5000 K a o dziwo wielu producentów montuje żarówki w swoich autach o temperaturze bliższej 4200 K - dlaczego ? bo nie świeci na niebiesko, nawet dobrze ustawiony układ optyczny ksenona z żarówką o super barwie bije kierowców po oczach bo nasze biedne pręciki są czułe na zmiany i wymagają dłuższego czasu adaptacji niż czopki - zostajemy oślepieni i mniej widzimy

piniu10
20-11-2015, 20:39
Żarówki zmienione. Jest różnica. Nareszcie coś widać.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/11/20/fc8505f17abdc46354bf34a66e0b036c.jpg

szafarek
20-11-2015, 20:48
Żarówki zmienione.

Po ile za sztukę położyłeś ?
U mnie jedna leciutko zmienia barwę na różową, mam wrażenie że jak miałem w passacie świeciły znacznie lepiej, w c-maxie jakoś zadowolony nie jestem. Jak przełączę na bi (długie) to jest ok ale mijanki jakoś jakby słabiej świecą.
Gdzie kupowałeś ? Wiesz, że trzeba uważać by nie kupić chińczyków ....

Bump:
No tak, teraz wytężyłem wzrok, masz D2S a u mnie D1S więc cena pewnie inna.

piniu10
20-11-2015, 21:24
Troszkę przepłaciłem bo 185zl za sztukę. Na allegro można dostać za 160zl. Ja kupowałem w sklepie inter cars. Mam go u siebie w miejscowości wiec nie ma opcji ze to chińczyk 😉😉

kaspro
21-11-2015, 11:54
Jak chcesz nie ma problemu tak jak napisałem za free.


Dzięki kolego za przekaźnik, dotarł zamontowałem bezpieczniki podokładałem bangla wszystko aż miło. ✌️skandynawskie światła świecą.
Faktycznie w pozycji auto światła świecą delikatnie ciemniej, nie wiem jaki jest tam drut nic nie dokładałem, i nawet nie zaglądałem czy jest zworka.

cudaczek17
13-12-2015, 10:39
Witam w deszczowo-zimową niedzielę :one:
Zastanawiam się czy można wykorzystać zgodnie z prawem światła drogowe czyli długie jako światła do jazdy dziennej ? Wiem że takie cuś jest przerabiane i montowane.Wiem też że fabrycznie jest też są montowana taka hybryda(żarówka dwuwłóknowa) i jest to dopuszczone do ruchu.Co o tym sądzicie ?

Grinch
13-12-2015, 10:43
Witam w deszczowo-zimową niedzielę :one:
Zastanawiam się czy można wykorzystać zgodnie z prawem światła drogowe czyli długie jako światła do jazdy dziennej ? Wiem że takie cuś jest przerabiane i montowane.Wiem też że fabrycznie jest też są montowana taka hybryda(żarówka dwuwłóknowa) i jest to dopuszczone do ruchu.Co o tym sądzicie ?

Nie można, na kloszu nie masz nabitej homologacji na takie modyfikacje.

jlm
13-12-2015, 10:48
Strasznie to dziwnie wygląda jak się na długich jeździ. Kiedyś migałem ludziom jak nie mieli świateł albo jakoś im dziwnie auto świeciło, teraz jest już taki przekrój "rozwiązań", że to olewam. Zamontuj porządne DRL w zderzak lub w miejscu halogenów albo użyj świateł mijania jako skandynawskich.

arturfom
15-12-2015, 09:21
Witam w deszczowo-zimową niedzielę :one:
Zastanawiam się czy można wykorzystać zgodnie z prawem światła drogowe czyli długie jako światła do jazdy dziennej ? Wiem że takie cuś jest przerabiane i montowane.Wiem też że fabrycznie jest też są montowana taka hybryda(żarówka dwuwłóknowa) i jest to dopuszczone do ruchu.Co o tym sądzicie ?

kabel oporowy, przekaźnik - temat jest na forum
ewentualnie światła skandynawskie

w obu przypadkach nie wykorzystywane są światła "długie" - drogowe, bo jest to niezgodne z przepisami i przeznaczeniem tych świateł - natomiast działa to na światłach mijania

tak na marginesie gdzie wyczytałeś o tych magicznych żarówkach i światłach drogowych jako dzienne?

adamon
15-12-2015, 10:19
Tu jest film jak to jest zrobione zgodnie z przepisami :
https://www.youtube.com/watch?v=sOv-TuAxjHg&feature=youtu.be
A tu jest aukcja samego modułu:
http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich-do-jazdy-dziennej-drl02-fvat-i5860004748.html
Mam tak zrobione w a2 - i spokój :)

cudaczek17
15-12-2015, 22:47
tak na marginesie gdzie wyczytałeś o tych magicznych żarówkach i światłach drogowych jako dzienne?[/QUOTE]

Od paru lat niektórzy producenci aut stosują światła Bixenon, które spełniają funkcję świateł mijania i długich.

arturfom
16-12-2015, 15:24
tak na marginesie gdzie wyczytałeś o tych magicznych żarówkach i światłach drogowych jako dzienne?

Od paru lat niektórzy producenci aut stosują światła Bixenon, które spełniają funkcję świateł mijania i długich.[/QUOTE]

Bixenon - radzę poczytać zanim spróbujesz domontować takie cudo do swego auta ( dowód do zabrania ) jak dasz rady

Bixenon to podwójna żarówka xenonowa wraz z układem optycznym - soczewką wyposażoną w elektromagnesy które otwierają blendę ( w ksenonie jest na stałe, żarówka taka sama ), konstrukcyjnie cały zespół lampy do wymiany bo homologacja jest inna

adamon moduł z aukcji ma dwie funkcje niezgodne z przepisami
- światła drogowe ( tzw długie ) nie mogą funkcjonować jako DRL
- DRL ma działać po przekręceniu kluczyka i wyłączane wyłącznie zmianą na mijania itd ( żadna dzwignia hamulca nie ma prawa odłączać DRL "uruchomienie świateł dziennych po zwolnieniu hamulca ręcznego;")

już tu na forum padało stwierdzenie o robienie druciarstwa ja natomiast jestem przeciwny oślepianiu innych cudakami z allegro

cudaczek17
16-12-2015, 21:09
Od paru lat niektórzy producenci aut stosują światła Bixenon, które spełniają funkcję świateł mijania i długich.

Ja żadnych nie chcę montować cudaków z aledrogo i niezgodnie z przepisami. Poprostu dyskutujemy na różne tematy i pojawiają różne wątki.Jak już coś zamontuję to musi być zgodnie z przepisami i homologacją :569: Ja nie uznaję półśrodków i jakoś to będzie :568:

jlm
18-12-2015, 10:11
Ja żadnych nie chcę montować cudaków z aledrogo i niezgodnie z przepisami. Poprostu dyskutujemy na różne tematy i pojawiają różne wątki.Jak już coś zamontuję to musi być zgodnie z przepisami i homologacją :569: Ja nie uznaję półśrodków i jakoś to będzie :568:

Problemem na naszych drogach są starsze auta i mentalność ich właścicieli, którzy bardzo chcą się popisać przed sąsiadami, bo też mają małe spalanie oraz nowoczesny wygląd auta do dołożyli sobie patent w postaci:

* Ledów z allegro, cienkie paski, świecące bardzo symbolicznie przykręcone do zderzaka lub nawet opaskami zaciskowymi przymocowane
http://www.audi-forums.com/attachments/b7-forum/6213d1272399891-audi-s4-b7-led-drls-image1.jpg

* Hardcorowcy mają paski LED zgodne normą IP42 (woda) przyklejone do zderzaka (pewnie ściągane przed przeglądem)

http://www.superfura24.pl/Files/product/600/2125.jpg

* ledów w halogenach, które oślepiają jakby na zwykłych halogenach jeździł (co jest zabronione ponoc) http://makar.webd.pl/zafira/ledy-halogeny.jpg
* ledów razem z lampą ala audi


* podziurawione zderzaki w które są włożone "lampki choinkowe" we wzorze własnego pomysłu

http://kspjura.pl/publiczny/ygreg/fr3.jpg

http://www.jbpartner.pl/zdjecia/allegro/import/dzienne/okm/4.jpg
* w światłach "długich"
http://www.ijdmtoy.com/BLOG/Showcase/BMW-LED-Lights-HID-Bulbs/galleries/2014_Vol_14/BMW-5-Series-LED-DRL-03_resize.jpg


Tylko brakuje, żeby takie auta były na porządku dziennym

http://www.proeltec.com/fotki/obciach1.jpg


oczywiście ktoś powie, że ma ledy bo coś tam widzi w oszczędności spalania, bo ma zrobione porządnie, niestety takich aut które mają to zrobione według jakiś zasad nie widzę, jeżdżę po Katowiach i okolicy i co drugi stary opel/VAG/Ford ma jakiś dziwny patent z listy powyżej, no ale lans i pozorne oszczędności są. Problemem jest gdy automatyka mojego auta twierdzi, że jest za ciemno i włącza oświetlenie w pełni a pan Zdzisiu z Golfa będzie jeździł na DRL dopóki nie będzie ciemnej nocy a nie obchodzi go, że jego auto jest mniej widoczne, ważne że oszczędza bo starczy na piwo z biedronki

Wracając do tematu:
Zamontuj sobie jakieś porządne z Osrama albo Philipsa w zgodzie ze sztuką i pod okiem normalnego elektryka, który "zgra to" z samochodem.

Nie zdzwiłbym się, jakby UE wprowadziła nakaz produkcji samochodów z automatyką oświetleniową zintegrowaną z DRL bo jak ludziom da się wolną rękę to powstają takie kwiatki jak wyżej ( o golfie już nie mówię).

weuek
18-12-2015, 10:28
Problemem jest gdy automatyka mojego auta twierdzi, że jest za ciemno i włącza oświetlenie w pełni a pan Zdzisiu z Golfa będzie jeździł na DRL dopóki nie będzie ciemnej nocy a nie obchodzi go, że jego auto jest mniej widoczne, ważne że oszczędza bo starczy na piwo z biedronki.
Też mam u siebie taką automatykę, ale nie używam, tylko robię dokładnie tak, jak pan Zdzisiu. Bo te światłą, które ona włącza to są właśnie do używania podczas ciemnej nocy, a wtedy to sam wiem i widzę, że potrzebuję włączyć.

Automatyka nie myśli. Niestety, współczesny kierowca jest w coraz większym stopniu od tego myślenia uwalniany, właśnie wszelakimi automatami.

Tak to chciałeś przedstawić ad absurdum, a problemem (nie tylko na naszych drogach) jest to, że ludziom brakuje prawdziwie własnego zdania, wyrobionego na podstawie rzeczywiście własnego doświadczenia, a zamiast tego większość jest "mentalnymi kopistami", którzy przyswajają pseudoprawdy przekazywane medialnie od twórców sponsorowanych kampanii społecznych. Taka wielka kampania została zorganizowana przed 2007 rokiem (Koalicja Na Rzecz Jazdy Na Światłach Przez Cały Rok), gruba kasa na to poszła i efekt to przyniosło: dzisiaj bez oświetlania jasnej drogi mało kto jest sobie w stanie wyobrazić jazdę samochodem I kaska leci: patrz ile jest tematów o szybko przepalających się żarówkach i krótko działających akumulatorach, nie wspominając o zużytych wyłącznikach świateł czy okopconych odbłyśnikach). Tylko w krajach o wątłej historii motoryzacji dało się to zrobić. Jakoś Japończycy na tą "oświeceniową" chorobę dotąd nie zapadli...

A czasem zdarza się i sensowne polskie piwko w biedronce. Okresowo, bo w stałej ofercie są same zagraniczne.

Karwos00
18-12-2015, 11:34
Ja mam ledowe z homologacją w miejsce halogenów - podłączone prawie normalnie - w samochodzie jest automat - czyli jak czujnik "widzi" dzień to świecą się dzienne, jak ściemnieje to włączają się mijania. Poza tym jak w dzień pada deszczyk i włączam wycieraczki (ale nie ta pozycja na jedno machnięcie) to po 10 sek włączają się mijania i gasną po 30sek po wyłączeniu wycieraczek. Wszystko działa tak jak trzeba.

jlm
18-12-2015, 12:33
Też mam u siebie taką automatykę, ale nie używam, tylko robię dokładnie tak, jak pan Zdzisiu. Bo te światłą, które ona włącza to są właśnie do używania podczas ciemnej nocy, a wtedy to sam wiem i widzę, że potrzebuję włączyć.

Automatyka nie myśli. Niestety, współczesny kierowca jest w coraz większym stopniu od tego myślenia uwalniany, właśnie wszelakimi automatami.


A dlaczego miałby nie być uwalniany? Cały system ESP+ABS+EBD i co tam jeszcze jest, pasy, elektryczne szyby, automatycznie podnoszona klapa bagażnika, auto hold, światła matrycowe, systemy zapobiegania kolizji itd, itp. Rozumiem, że czasy świetności motoryzacji minęły.

Chyba lepiej się podczas podróży w pewnym stopniu zrelaksować niż tylko być zfocusowanym na nie potrzebnych czynnościach, ale co kto lubi.

weuek
18-12-2015, 12:37
zfocusowanym na nie potrzebnych czynnościach

Łomatko! Jakim to lengłydżem jest?

Chcę jeszcze dodać, że w poprzednim aucie miałem światła dzienne właśnie paskowe (podobne do tych na wyśmianym zdjęciu wyżej), bynajmniej nie dla lansu, tylko zwyczajnie głupio się czułem jeżdżąc w dzień na światłach nocnych, a 100 zł i 2 punkty "za niemanie świateł" można u mnie wyłapać nadzwyczaj często, bo to prowincja. Akurat ojca autem się tak nadziałem w drodze do oglądnięcia któregoś z kolei fokusa.

jlm
18-12-2015, 13:20
Łomatko! Jakim to lengłydżem jest?

Chcę jeszcze dodać, że w poprzednim aucie miałem światła dzienne właśnie paskowe (podobne do tych na wyśmianym zdjęciu wyżej), bynajmniej nie dla lansu, tylko zwyczajnie głupio się czułem jeżdżąc w dzień na światłach nocnych, a 100 zł i 2 punkty "za niemanie świateł" można u mnie wyłapać nadzwyczaj często, bo to prowincja. Akurat ojca autem się tak nadziałem w drodze do oglądnięcia któregoś z kolei fokusa.

Ot, całe podsumowanie sprawy "mentalności wielu"

weuek
18-12-2015, 13:31
I jednej paradoksalnej kwestii nie mogę od dawna zrozumieć: dlaczego dla braku włączonych świateł w dzień jest powszechne potępienie, a dla jazdy z prędkością wyższą od dozwolonej znakiem czy typem drogi jest powszechne przyzwolenie? To sensu nijakiego nie ma. :-(

A dzienne maja jeszcze taka zaletę, że ludziska z naprzeciwka nie mrugają, dodatkowo oślepiając i tak już wystarczająco oślepionego/o(b)świeconego.

wrzoch
18-12-2015, 21:40
Ja ostatnio notorycznie spotykam pomykających w Krakowie bez świateł ... po zmroku.
Co takiemu zrobisz?

juri2069
18-12-2015, 21:59
dlaczego dla braku włączonych świateł w dzień jest powszechne potępienie, a dla jazdy z prędkością wyższą od dozwolonej znakiem czy typem drogi jest powszechne przyzwolenie? To sensu nijakiego nie ma. :-(

Dlatego , że nawet w biały dzień jadąc chociażby przez las samochód bez świateł lub z tymi dziennymi za 20 zł jest słabo widoczny i stwarza większe zagrożenie, a to że ktoś jedzie 70 na 50 tce patrząc na wiele bez sensu ograniczeń to bardzo słabe wykroczenie.
Jak to się mówi , jak masz pecha to i w szklance wody się utopisz , więc nie trzeba wielkich prędkości aby zrobić komuś krzywdę.

Przykład z dziś czy wczoraj - 64 latek zabił dwoje dzieci na pasach - trzeźwy i jechał z przepisami. Popatrz , gdyby jechał jak np ja, czyli szybciej niż 50 na 50 tce to by przejechał przez przejście zanim ta kobiety by na nie weszła.
To działa w obie strony. Gdybać można , życia nie oddasz

Oczywistym jest to , że jeżeli na drugim pasie w tym samym kierunku samochód się zatrzymuje to rzecz święta aby i drugi się zatrzymał. Chłop się zagapił , albo myślał za co zrobić święta bo funduszy brak. Jego wina

A co do pytanie to wiele osób jest takich , że na 50 tce jedzie 49 i każdy inny to pirat więc znowu nie ma takiego powszechnego przyzwolenia.
Osobiście ode mnie jest :diabel2:

radek70
18-12-2015, 22:38
Ja ostatnio notorycznie spotykam pomykających w Krakowie bez świateł ... po zmroku.
Za dużo turystów, którzy odwiedzili Egipt :) U nich to normalne, żarówki są drogie, trzeba oszczędzać :) Widocznie można i u nas jeździć bez świateł po zmroku :) Co mu zrobisz, zgłosisz na milicję?

cudaczek17
20-12-2015, 10:35
Dlatego , że nawet w biały dzień jadąc chociażby przez las samochód bez świateł lub z tymi dziennymi za 20 zł jest słabo widoczny i stwarza większe zagrożenie, a to że ktoś jedzie 70 na 50 tce patrząc na wiele bez sensu ograniczeń to bardzo słabe wykroczenie.
Jak to się mówi , jak masz pecha to i w szklance wody się utopisz , więc nie trzeba wielkich prędkości aby zrobić komuś krzywdę.

Przykład z dziś czy wczoraj - 64 latek zabił dwoje dzieci na pasach - trzeźwy i jechał z przepisami. Popatrz , gdyby jechał jak np ja, czyli szybciej niż 50 na 50 tce to by przejechał przez przejście zanim ta kobiety by na nie weszła.
To działa w obie strony. Gdybać można , życia nie oddasz

Oczywistym jest to , że jeżeli na drugim pasie w tym samym kierunku samochód się zatrzymuje to rzecz święta aby i drugi się zatrzymał. Chłop się zagapił , albo myślał za co zrobić święta bo funduszy brak. Jego wina

A co do pytanie to wiele osób jest takich , że na 50 tce jedzie 49 i każdy inny to pirat więc znowu nie ma takiego powszechnego przyzwolenia.
Osobiście ode mnie jest :diabel2:
Cały świat jest zwariowany i motoryzacja nie jest tego wyjątkiem.Nie można generalizować bo każdy kierowca jest inny.Jest wiele rzeczy lub zachowań na drodze, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć ale ludzie robią bo na przykład chcą być orginalni bez względu na konsekwencje. Zakładają do samochodów wiele rzeczy które są niedozwolone, nawet zagrażające bezpieczeństwu, a na przykład światła własnej roboty bez homologacji kupione gdzieś w necie.To tylko pierwsze z brzegu przykłady.Z drugiej strony nie możemy osądzać drugiego kierowcy jakie były przyczyny jego zachowania na drodze, w jakim on jest stanie psychicznym czy fizycznym ? Najczęściej osądzamy kogoś nieznajomego, ale inaczej jest jak to dotyczy nas lub naszych bliskich.

agatka
11-01-2016, 00:57
Witam, jestem tu nowa, do tego kobieta g:okulary
Mam takie pytanie, dziś zakupiliśmy Focus C max 2004, autko całkiem nawet, tylko strasznie denerwują mnie "dziadkowe" przednie światła, żółtawe i zamglone. Czy można do tego modelu zakupić nowe światła? Jakieś zamienniki czy światła z nowszego modelu? Tak żeby unowocześnić i rozjaśnić trochę przód auta? Jeśli ktoś na coś takiego się natknął proszę o jakieś linki, nie umiem znaleźć nic totalnie ( pewnie nie wiem nawet jak to hasłowo wyszukać gdyż czytaj linijka pierwsza :P )

Z góry dziękuję za pomoc,

Agatka

weuek
11-01-2016, 01:03
http://ford.sklep.pl/product-pol-14262-reflektor-halogenowy-Ford-L-1347463.html

Z nowszego modelu nie będzie pasował kształtem. A te, które są teraz można poddać (przynajmniej w Polsce) regeneracji - wyjdzie sporo taniej niż nowe. U ciebie to nie wiem czy takimi rzeczami zawracają sobie głowę.

jlm
11-01-2016, 09:14
IMHO lepiej odnowić oryginały niż kupować jakieś zmienniki, tylko kwestia ceny.

sstankie
11-01-2016, 09:44
Tylko, że te światła strasznie żółkną. Wygładzić powierzchnię im można, bo również strasznie się rysują, ale masa przezroczysta i tak robi się mleczna i tego nie da się cofnąć.

Zgadzam się, że świeże światła to dla samochodu wizualnie kilka lat mniej.

Agatka, a Ty jeździsz Maksymilianem po Polsce czy po UK? Trzeba tutaj pamiętać, żeby lampy kupić na "wiśta" albo na "hejtta"....

Uwaga na ksenony! Przy ich instalacji obowiązkowe są spryskiwacze reflektorów i chyba autopoziomowanie.

jlm
11-01-2016, 10:16
Ja miałem lekko zmatowione (nie żółte), odbłyśniki bez wypalenia, dałem do polerki i wyglądają jak nowe

http://i.imgur.com/7VhmMGb.jpg

arturfom
11-01-2016, 12:04
jeśli klosze masz mało uszkodzone to polecam zdemontowanie i polerkę - jesli nie czujesz się na siłach to do zakładu choć nie jest to trudne,
mycie reflektorów nie wymaga chyba opisu
papier wodny 500 / 1000 i trzesz ( ruchami nie kolistymi ) aż do zjechania warstwy zabarwionej i popękanej ( będzie ładny mat - nie martw się ) - polerujesz całą powierzchnię równomiernie pomimo że nie ma tam uszkodzeń
co pewien czas myjemy aby obejrzeć stan - gdy mamy piekny mleczny klosz bierzemy się za wstępną polerkę papierem
papier wodny 2000, 2500 potem 3000 - zabawa jak wyżej co raz myjemy aż będzie klosz z mgiełką ale w dotyku gładki
teraz potrzeba pastę do polerki, futro polerskie z padem polerskim i microfibra, woda i najlepiej polerkę lub wiertarkę - ja używałem wkrętarki AEG gdyż ma wolniejszy bieg
nakładamy środek na reflektor i pad - polerujemy tak aby nie trzeć zbyt mocno i na sucho aż do połysku gdy braknie środka - dokładamy na pad, gdy mamy błysk to przechodzimy na futro aby dopracować
myjemy i zabezpieczamy środkiem dowolny sealant z ochroną UV, dodatkowo twardy wosk
fajna zabawa a satysfakcja z własnej pracy gwarantowana

mario7738
11-01-2016, 14:06
Witam, jestem zainteresowany zakupem takich o to świateł dzienny http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-led-ford-focus-c-max-i5759434075.html
co sądzicie o tych światłach?

Karwos00
11-01-2016, 17:26
Ja kupiłem KARMAX z allegro - ledowe - z homologacją na DRL. Świecą od 1.5 roku - wszystkie ledy prawidłowo - jeżdżę cały czas na auto więc światła świecą praktycznie ciągle - światło białe - bardzo dobrze widoczne - sprawdzałem. Nie wiem czy te światła to jakiś badziew czy nie - spełniają funkcję i są w oryginalnych miejscach na p/mgielne.

wrzoch
11-01-2016, 20:13
jeśli klosze masz mało uszkodzone to polecam zdemontowanie i polerkę - jesli nie czujesz się na siłach to do zakładu choć nie jest to trudne


Łatwe też nie jest, a wymaga naprawdę dużo pracy i bez mechanicznej polerki lepiej do tego nie podchodzić w ogóle.

Pasują klozse od anglików, tylko trzeba przełożyć odbłyśnik. Jeśli udałoby się znaleźć klosz w bardzo dobrym stanie, to jest to chyba najlepsza opcja. Polerowanie bez odpowiedniego zabezpieczenia przed promieniowaniem UV na długo nie starczy - szybko pożółkną.

Kamil 3city
12-01-2016, 23:49
Witam,

Jeżeli ktoś chce korzystać z fabrycznych świateł mijania jako dziennych (świecących słabiej - podobno na ok. 80% mocy) i nie ma komputera z programem konfigurującym polecam poniższy filmik na yt - łopatologicznie pokazane co należy zrobić:

https://www.youtube.com/watch?v=AKNdbQ5ifQw&app=desktop

Pozdrawiam
Kamil

sstankie
13-01-2016, 00:31
Do Mario7738

weź kalkulator i policz ile te światła będą Ci się zwracać na "zaoszczędzonym" paliwie. Dojeździsz tak długo tym Maksem?

A sorry, pewnie CAN BUS friendly więc z dodatkowym dociążeniem, więc oszczędności nie będzie....

Nie zrobisz z Foki ani z Maksymiliana BMki! (bo i po co).... Nie psuj samochodu, jeździj (cie) na fabrycznych światłach, bo to bezpieczniejsze!

Sorry, ale odkąd przeprowadziłem się na "wioskę" i widzę efekty pracy "tjunerów" i domorosłych detailingowców to widzę jakie to niebezpieczne. W mieście mniej się to zauważa bo jednak lampy uliczne robią robotę. I nie chodzi mi tutaj tylko o jakość światła z zakładanych lamp ledowych, bo te są różne i niektóre rzeczywiście świecą, ale przede wszystkim, że jak jeden z drugim fragles założy takie lampy "do jazdy" dziennej (obowiązkowo wyłączające lampy tylne!), bez przełącznika zmrokowego, to często zapomina przełączyć w nocy na zwykłe oświetlenie.
I o ile ma ochotę ryzykować swoim zakutym łbem, jadąc na ciemno po nocy, to nie bronię, ale jak mam w niego wjechać, bo nie zauważyłem jegu du... w czasie szarówki, albo po skręceniu w uliczkę to mi się aż chce gościowi kazać do rowu wjechać.


Oszczędnik ..@#@!$@!$y!

NIE dla amatorsko założonych świateł dziennych! NIE dla ksenonów wkładanych w zwykłe odbłyśniki i bez autopoziomowania! NIE dla oszukujących ASO!

...starczy



PS. A propo matowienia/żółknięcia szkieł w lampach. Od tego właśnie są żarówki UV-Block, UV-Stop, UV-0%. Nie chodzi o oślepianie nadjeżdżających z naprzeciwka światłem UV, tylko o to, żeby emitowane światło własne nie działało na klosz od wewnątrz, powodując utwardzanie i żółknięcie. Niestety - Słońca nie zasłonisz........ :D

weuek
13-01-2016, 06:38
Witam, jestem zainteresowany zakupem takich o to świateł dzienny http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-led-ford-focus-c-max-i5759434075.html
co sądzicie o tych światłach?

Od ponad roku mam właściwie identyczne (pewnie jakiś inny klon). Wszystko jest z nimi OK poza jednym szczegółem: przewód jest w przekroju płaski, a uszczelka pomiędzy (aluminiową) obudową a tym przewodem ma otwór okrągły. I problem zeszłej zimy był taki, że tamtędy dostała się wilgoć do środka. Odkąd uszczelniłem to miejsce klejem na gorąco więcej wilgoci tam nie stwierdziłem.

A do tego przyczyniła się nieudana konstrukcja samego pojazdu, w którym woda przedostaje się szczeliną (całkiem sporą) pomiędzy reflektorem a zderzakiem, a potem ścieka właśnie w okolicach świateł przeciwmgielnych, gdzie zamontowane są te lampki dzienne/przeciwmgłowe. To miejsce tez uszczelniłem uszczelką okienną typu D.

A takie sprzęty kupuje i zakładam dlatego, że czuję się idiotycznie jeżdżąc na światłach nocnych w dzień. W ponad 90% państw się tego nie robi, więc ta naiwność/łatwowierność nie jest tak powszechna, jak by się z pokomunistycznego punktu widzenia wydawać mogło (czyli wcisną nam najgorszy kit i w sponsorowanych mediach dowiodą, że to dla naszego bezpieczeństwa).

mario7738
13-01-2016, 09:48
Od ponad roku mam właściwie identyczne (pewnie jakiś inny klon). Wszystko jest z nimi OK poza jednym szczegółem: przewód jest w przekroju płaski, a uszczelka pomiędzy (aluminiową) obudową a tym przewodem ma otwór okrągły. I problem zeszłej zimy był taki, że tamtędy dostała się wilgoć do środka. Odkąd uszczelniłem to miejsce klejem na gorąco więcej wilgoci tam nie stwierdziłem.

A do tego przyczyniła się nieudana konstrukcja samego pojazdu, w którym woda przedostaje się szczeliną (całkiem sporą) pomiędzy reflektorem a zderzakiem, a potem ścieka właśnie w okolicach świateł przeciwmgielnych, gdzie zamontowane są te lampki dzienne/przeciwmgłowe. To miejsce tez uszczelniłem uszczelką okienną typu D.

A takie sprzęty kupuje i zakładam dlatego, że czuję się idiotycznie jeżdżąc na światłach nocnych w dzień. W ponad 90% państw się tego nie robi, więc ta naiwność/łatwowierność nie jest tak powszechna, jak by się z pokomunistycznego punktu widzenia wydawać mogło (czyli wcisną nam najgorszy kit i w sponsorowanych mediach dowiodą, że to dla naszego bezpieczeństwa).

Jak na tych światłach prezentuje się autko i czy jest dostatecznie widoczne na drodze? Czy posiadasz czujnik zmierzchu jak tak to, czy te światła zmieniają się automatycznie na mijania.

weuek
13-01-2016, 11:19
Na pierwszej stronie fordclubpolska jest ostatnio dodany mój focus, to sobie pooglądaj. Czujnik zmierzchu mam, ale nie korzystam, bo nie chce bez sensu dyskotekować w garażu i na zadaszonych parkingach sklepowych. na mijania przełączam ręcznie wtedy, gdy uznam, że już trzeba.

Oczywiście, nie szkodzą tak w dzień innym kierowcom jak światła mijania. :-) (standard dla dziennych jest 400-1200 cd, a te nie wiem ile tam mają)

mario7738
13-01-2016, 12:19
Na pierwszej stronie fordclubpolska jest ostatnio dodany mój focus, to sobie pooglądaj. Czujnik zmierzchu mam, ale nie korzystam, bo nie chce bez sensu dyskotekować w garażu i na zadaszonych parkingach sklepowych. na mijania przełączam ręcznie wtedy, gdy uznam, że już trzeba.

Oczywiście, nie szkodzą tak w dzień innym kierowcom jak światła mijania. :-) (standard dla dziennych jest 400-1200 cd, a te nie wiem ile tam mają)

Możesz wkleić link do tej fotki bo nie mogę znaleźć, dzieki

weuek
13-01-2016, 12:32
http://fordclubpolska.org

Tu masz jeszcze nieco inne (wklejałem już kilka razy na tym forum):

starsze:
https://lh3.googleusercontent.com/-AXNa31Kb9LI/VGJdF-_v3LI/AAAAAAAAV6I/khfm2f6zKuE/s720-Ic42/IMG-20141111-00222.jpg

i nowsze (aktualne):
https://lh3.googleusercontent.com/-qNAI87CzyWM/VQwhGQRjwiI/AAAAAAAAXFk/oW3OB0IguoQ/s720-Ic42/DSCF1257.JPG

Jak świecą to na zdjęciach nie zobaczysz, bo efekt zależy od konfiguracji ustawień aparatu względem zastanego oświetlenia.

Karwos00
13-01-2016, 21:06
Przerabiając mijania żeby świeciły na 80% sprawiamy że są to światła nielegalne = takie światła nie mają homologacji na mijania.

tedi_k
14-01-2016, 18:46
Przerabiając mijania żeby świeciły na 80% sprawiamy że są to światła nielegalne = takie światła nie mają homologacji na mijania.

A o jakiej konkretnie przeróbce Kolega pisze? Ford standardowo stosuje w Fieście MK7 i FF2/C-maxie/Kudze rozwiązanie fabryczne z drutem oporowym obniżającym jasność świecenia świateł mijania jako świateł dziennych do ok 80% i jakoś zdołał otrzymać homologację europejską...:568: Tak więc może jakiś konkretny przepis/przypadek?

Niezgodne z przepisami jest stosowanie świateł DROGOWYCH (z obniżoną jasnością) jako świateł dziennych.

Karwos00
14-01-2016, 20:04
Napisałem - przerabiając - czyli stosując światła przystosowane do świateł mijania i drogowych bez homologacji na światła do jazdy dziennej. Jeżeli ford coś stosuje i uzyskał homologację to znaczy że takie światła są do tego przystosowane.

Jeżeli osoba prywatna przerobi światła bez homologacji to życzę powodzenia w uzyskaniu na nie homologacji.

Nigdzie nie napisałem o przeróbce świateł z homologacją na DRL bo skoro taką mają to nie muszą mieć przeróbek.

tedi_k
14-01-2016, 20:38
...Jeżeli osoba prywatna przerobi światła bez homologacji to życzę powodzenia w uzyskaniu na nie homologacji.
...

Nadal nie rozumiem. KAŻDY FF2 lub Fiesta MK7 mający lampy z żarówkami halogenowymi (w tym AFS) MOŻE mieć fabryczne światła dzienne zrobione na światłach mijania. Nie każdy je ma, więc czasem trzeba coś PRZEROBIĆ (dokładniej dołożyć) aby te światła fabryczne dzienne na światłach mijania uruchomić.
Normalna procedura. Światła takie zresztą - zgodnie z przepisami - nie muszą mieć oznaczenia DRL na kloszu. Więc o czym te wpisy?

Karwos00
14-01-2016, 21:22
Dołożenie czegoś to nie przerobienie świateł. Jeżeli klosze/światła mają homologację by były/mogły być światłami do jazdy dziennej to nie ma tematu. Ja piszę o przeróbkach świateł które nie mająhomologacji by były światłami dziennymi.

Dj_Kris007
19-01-2016, 01:51
A tak to wygląda u mnie...
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z671/6713163/big/1.jpg?screen
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z671/6713163/big/2.jpg?screen

schraczek
19-01-2016, 08:25
A tak to wygląda u mnie...

Do góry świecą, a do przodu ?? Zrób zdjęcie trzymając aparat 1 m nad ziemią.

jlm
19-01-2016, 09:47
A tak to wygląda u mnie...

przeszło przegląd?

Dj_Kris007
19-01-2016, 14:41
Przegląd zwykły przeszły, kontrole policyjną też (policja nawet nic o nich nie mówiła). Specjalnego przeglądu po montażu nie robiłem... Wstępnie miałem je montować w plastiku obok halogenów (tych rowkach), ale tam jest od razu za nimi podłużnica, a te LEDy są przykręcane i mają gwint ok 2cm i by to mi tam nie weszło... tak święcą od dołu (tak samo jak i od góry, bo te oczka LEDowe są soczewkowe):
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z671/6715362/big/1.jpg
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z671/6715362/big/2.jpg
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z671/6715404/big/1.jpg

arturfom
19-01-2016, 15:13
wyglądają ładnie ale chyba nie mają odpowiedniej odległości od zewnętrznego obrysu auta max 400 mm - na oko tablica 520 mm plus jakieś 200 mm każdy bok to ok 920 mm od siebie - szerokość auta 1825 mm czyli 905 / 2 = 450 mm

niezgodnie z przepisami :568:

zmierz ma mieścić się w 400 mm od bocznego obrysu auta ( po szerokości opony jako wzorca ok 200 mm widać że jest delikatnie poza granicą ) jak pamiętam u siebie mierzyłem to chyba szerokość reflektora jest granicą i czarny plastik przy halogenie

Dj_Kris007
19-01-2016, 15:24
Jest ok 42-43cm, ale tego to już raczej z miarą nikt tak dokładnie nie będzie mierzył, najważniejsze, że odległość między jest zachowana, bo chyba z 50% aut z dokładanymi LEDami ma odległość między nie większą niż tablica i wtedy to już miary nie trzeba, żeby to stwierdzić :) Montowałem te oczka u siebie i u ojca w stilo, i nigdy nikt się do nich nie przyczepił... Nawet homologacji, ani nic nie sprawdzali...

W razie problemów dołoży się po 3 oczka pod lampami i wtedy powstanie też nawet fajny zworek :)


Film jak to świeci --> https://youtu.be/WTknrfr-SRk

sonicsquad
19-01-2016, 17:42
No nie wiem czy takie dokładanie kolejnych lampek to będzie ok. Samochód ma mieć oświetlenie zgodne z przepisami. Robienie z auta choinki to nie jest dobry pomysł...

Dj_Kris007
19-01-2016, 18:07
Oświetlenie jest zgodne z przepisami, które weszły w życie podajże w 2009r. mówiące o światłach do jazdy dziennej i ich umiejscowieniu i mocy...

Karwos00
19-01-2016, 18:54
Jak mają homologację to są legalne, jak nie mają to nie są - choćby nawet były 100x lepsze niż te z homologacją.

wrzoch
19-01-2016, 19:21
Robienie z auta choinki to nie jest dobry pomysł...

Powiedz to tym:
http://4everstatic.com/obrazki/674xX/motoryzacyjne/ciezarowki/iveco-stralis,-ciezarowki,-oswietlenie,-tuning-162121.jpg

Jakoś takich się nie czepiają. No bo ciężko takiego niezauważyć, ciężko też stwierdzić, że pewnie mu w fabryce takie założyli. To jak to jest z tą równością?

sonicsquad
19-01-2016, 19:27
Ich chociaż widać... Nie mówię tu o ledach Dj_Kris007 ale dzisiaj mijałem takiego jednego - z daleka zacząłem kląć że szarówka na dworze a ten kołek bez świateł... dopiero jak pojechał bliżej okazało się że ma a jak - ledy włączone. Ale szczerze moja dioda w telefonie ma lepsze światło niż tamte....

wrzoch
19-01-2016, 19:30
Ich chociaż widać...

Tylko z daleka się zastanawiasz dlaczego choinka się porusza, przecież powinna stać w miejscu.

sonicsquad
19-01-2016, 19:44
Tylko z daleka się zastanawiasz dlaczego choinka się porusza, przecież powinna stać w miejscu.

Mikołaj :diabel2::diabel2::diabel2:

jlm
20-01-2016, 09:27
Przegląd zwykły przeszły


Zwykły czyli taki który można podpłacić, kiedyś opiekowałem się "flotą" aut pewnego serwisu, tam gorsze rzeczy przechodziły, ale nie o tym... auto wygląda (nie obraź się) szpetnie.

juri2069
20-01-2016, 09:31
Choinki tirowe są bardzo ładne i zawsze je podziwiam zwłaszcza w nocy, a co do przeglądu to wszystko przejdzie przegląd - mnie diagnosta się pytał:
Stan licznika? 205000
A ile wpisać?
I bądź tu mądry :D

schraczek
20-01-2016, 09:37
tak święcą od dołu (tak samo jak i od góry

No zdjęcia tego nie potwierdzają. Zdecydowwanie słabiej je widać od dołu, a ze 100-150m pewnie można ich nie zauważyć.
Nie mam na celu tutaj hejtować, ale dużo jeżdzę i już nie raz naciąłem się na takie wynalazki podczas próby wyprzedznia.

weuek
20-01-2016, 09:47
To musisz tylko zmienić przyzwyczajenia. Jak wyprzedzałbyś w krajach, gdzie jest normalnie i nie trzeba doświetlać słońca?

bartus07
20-01-2016, 15:45
Panowie a da sie miec zamiast przeciwmgielnych swiatla do jazdy dziennej?? A dokladnie chodzi mi o to abym mial przelacznik na auto i jak zapalam silnik to sie wlaczaly swiatla a jak bedzie ciemniej to zeby sie swiatla przelaczyly na te wyzej. Pomozcie. Z odp prosze pisac na PW.

weuek
20-01-2016, 15:49
Tak się da bez problemu i wielu forumowiczów tak właśnie zrobiło: poszukaj i poczytaj. Właściwie to ja też tak mam, ale z położenia "auto" nie korzystam.

Karwos00
20-01-2016, 16:27
Ja tak właśnie ma - fabrycznie zamontowana funkcja auto, dołożyłem DRL, podłączyłem - trochę kombinacji ze względu na napięcia przy włączonym/wyłączonym zapłonie - ale sie udało. Działa wszystko prawidłowo. Ledy świecą bardzo dobrze - kilkaset metrów widoczne w pochmurne dni. W pełnym słońcu oczywiście też.

piniu10
08-02-2016, 14:00
Czy ktoś już to montował u siebie? Trzeba coś ćwiczyć żeby to wsadzić czy wystarczy wyjąć halogen i wsadzić te światła? Maja być do focusa c maxa 2005r
http://ford.sklep.pl/product-pol-17899-swiatla-do-jazdy-dziennej-Led-DayLight-Set-w-miejsce-fab-halogenow.html

weuek
08-02-2016, 23:30
Nie wystarczy - zasilane muszą być +12V po stacyjce, a nie tak jak przeciwmgłowe. Najlepiej ze skrzynki bezpieczników pod pokrywą silnika.

piniu10
09-02-2016, 12:13
Nie wystarczy - zasilane muszą być +12V po stacyjce, a nie tak jak przeciwmgłowe. Najlepiej ze skrzynki bezpieczników pod pokrywą silnika.
Ok instalacja to najmniejszy problem. Chodzi mi tylko czy wyciągam halogen i w te same otwory wkładam te ledy i pasują otwory montażowe?

piniu10
10-02-2016, 12:35
Dzienne założone 😉😉http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/7e2cdc95b06d5adced2429d2b1aa06fb.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/1db5d5c45d1bda7d8350a5f99968108b.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/80927c715947b0e7e4358d5aa65b2475.jpg
Przy okazji natknąłem się na jakieś gniazda pod lampą. Ktoś wie do czego to? Ta na kablach od lampy jest też po drugiej stronie. Ta druga jest jednahttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/b92f28b34d83da3da31f43cc816eb99b.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/ee6a65a11baa54130dbec1ee70a8849d.jpg

schraczek
10-02-2016, 13:05
No i muszę sobie większy monitor kupić do tych Twoich fotek :619:

Przemo17101970
21-07-2016, 09:37
Witam.Jestem właśnie po lekturze o światłach dziennych i albo gdzieś przegapiłem albo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na dwa pytania. Czy będzie to po założeniu przekaznika i bezpieczników działało tylko w samochodach z przełącznikiem posiadającym funkcję auto i czy wymagany jest do tego czujnik zmierzchu

Karwos00
21-07-2016, 18:27
Sprecyzuj co ma działać - czy wyłączanie DRL po włączeniu mijania?? Czy automatyczne wyłączanie DRL po włączeniu mijania generowane przez czujnik zmierzchu??

Generalnie albo kierowca włącza mijania albo to czujnik je włącza.

Przemo17101970
22-07-2016, 06:04
Chodzi mi dokładnie o to, o czym napisał w swoim pierwszym poscie kolega łysyCmax. Kilka postów dalej jest zadane pytanie o to czy wymagana jest funkcja Auto ale jedyną odpowiedzią jaką znalazłem była "musisz sprawdzić sobie sam" Stąd też było moje pytanie, bo być może już ktoś testował tą funkcję zaświecania świateł bez obcji Auto i podpowie mi czy to działa czy też nie

krzys1968
22-07-2016, 08:00
Chodzi mi dokładnie o to, o czym napisał w swoim pierwszym poscie kolega łysyCmax. Kilka postów dalej jest zadane pytanie o to czy wymagana jest funkcja Auto ale jedyną odpowiedzią jaką znalazłem była "musisz sprawdzić sobie sam" Stąd też było moje pytanie, bo być może już ktoś testował tą funkcję zaświecania świateł bez obcji Auto i podpowie mi czy to działa czy też nie

post 88 http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=25342&page=57 lub tu filmk https://www.youtube.com/watch?v=AKNdbQ5ifQw

Przemo17101970
22-07-2016, 09:43
Bardzo Ci dziekuje za te linki i chyba nawet widziałem ten filmik.Czyli rozumiem,ze mamy dwie możliwości. Pierwsza to zmostkowanie przy przełączniku światel a druga to przekaznik i bezpieczniki.Tylko niestety nadal nie wiem czy będzie któraś z tych opcji działała w samochodzie bez czujnika zmierzchu oraz opcji Auto. Na filmiku pozycja Auto jest

wrzoch
22-07-2016, 19:16
Będą się palić albo dzienne albo mijania, ale przełączanie nie będzie automagiczne jak si ściemni.

Przy wyłączonych światłach będziesz miał DRL, przy włączonych DRL zgasną. Jakbyś miał czujnik zmierzchu, to dodatkowo samo by się to przełączało.

Przemo17101970
22-07-2016, 21:53
hmm i tu jest troche ryzyko ze jezdzac w miescie mozna zapomniec o recznym przelaczeniu swiatla gdy sie sciemni i mandat gotowy a tak jednak przyzwyczajenie przekrecenia swiatel jest Musze to jeszcze przemyslec czy warto

radek70
22-07-2016, 22:10
hmm i tu jest troche ryzyko ze jezdzac w miescie mozna zapomniec o recznym przelaczeniu swiatla gdy sie sciemni i mandat gotowy Przemek, to ja właśnie aktywowałem DTRL/skandynawskie, aby nie płacić mandatów, bo poprzednie auto włączało światła po zapłonie i zapominałem. Przy świeceniu na 70% nie zobaczysz różnicy w mieście, gdzie są oświetlone ulice, tym bardziej panowie niebiescy :) Wyjeżdżając po zmroku za miasto, sam sobie przypomnisz, że trzeba przełączyć na 100%, bo słabiej świecą. Mówimy o przełączniku bez auto.

Przemo17101970
23-07-2016, 07:03
a jak jest z tylem,czy swieci caly czas czy zaswieca sie dopiero po przelaczeniu przelacznikiem?

radek70
23-07-2016, 12:13
Jak nie włożysz F71 to pozycyjne będą świeciły tylko po przełączeniu. Tu też masz do poczytania: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108550 .

Przemo17101970
24-08-2016, 06:42
Mam pytanie.Wstawiony jest taki filmik o światłach dziennych:
https://www.youtube.com/watch?v=AKNdbQ5ifQw

Do tego filmiku jest taki komentarz:
To co tu jest na filmiku można zrobić stawiając jeden ptaszek elm327 i programem Elm Config - bez żadnych przeróbek! Auto nie musi mieć styków pod przekaźnik i bezpieczniki opisane w filmie. Zamontowana zwora to powinien być rezystor zmniejszający napięcie na lampy do 75% nap. znamionowego.

Nigdzie w ELMConfig nie widzę obcji odpowiedzialnej za to. Czy ktos wie może o co chodzi

wrzoch
24-08-2016, 07:02
O ptaszku w GEM mi nic nie wiadomo, jednakże musisz mieć odpowiednią wersję GEM (nie wszystkie obsługują DTRL) musisz połączyć piny 1 i 26 zielonej dużej kostki po prawej stronie na górze) kablem oporowym (albo zwykłym, wtedy będą świecić pełną mocą). Świecenie na 75% ma tą zaletę, że żarówki dużo dłużej wytrzymują. Kabel ma tą wadę, że się grzeje i to bardzo.
Na pewno musisz mieć też przekaźnik i bezpiecznik. Jak to zakładałem u siebie nic nie włączałem w ELMConfigu (przynajmniej nie pamiętam).

Przemo17101970
24-08-2016, 07:44
Bardzo dziękuję za odpowiedz. A jest jakis sposob na sprawdzenie czy wersja GEM podejdzie Czy to poprostu na zasadzie uda się lub nie?

krzys1968
24-08-2016, 07:54
Bardzo proste na filmiku juz zaznaczyl trzeba sprawdzic czy w gniezdzie gdzie powinien byc przekaznik sa piny zeniskie . Ja mialem GEM z 7M5T 14A073 konicowka BC i on nie obsluguje po wymiynie na DG i moglbym zalozyc sobie swiatla DRL . Nr Gem jaki? . Z tego co znalazlem z konicowka C.. tez nie obsluguja ,wiec wychodzi ze od D.. obsluza . A tu temat http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58894

Przemo17101970
24-08-2016, 10:01
Moj GEM ma nr 4M5T-14A073-DF Myslicie ze zadziala?

Taka ciekawostka. U mnie bezpieczniki już były przygotowane. Dołożyłem tylko przekaznik i wszystko działa

magico
24-08-2016, 20:15
Witam.

Panowie 1,5 roku przerwy jak sprzedałem Mondka Mk4, znów mam w domu forda.

Żonie kupiłem C-maxa ghia 2004. czytam temat świateł, oglądam na YT jak zamontować światła DRL automatyczne i nic!!

wyjąłem bezpiecznik 45 ( trzeci od lewej) i wsadziłem jako 6 nie pamiętam nr.
wsadziłem bezpiecznik 71 przekaźnik r15 i zrobiłem zworke.

generalnie na 0 światła drl sie nie zapalają jak na filmie z youtube.... ;(
Najgorsze, że jak wsadzony jest bezpiecznik 71 to elektryka świruje gdy włączę światła, nie da sie zgasić auta itp. dopiero jak wyłączę światła na 0 auto gaśnie.

To samo jak na wyłączonym zapłonie włączę światła zapalają się kontroli..

O co chodzi? czemu tak sie dzieje?

tedi_k
24-08-2016, 20:39
...O co chodzi? czemu tak sie dzieje?

Masz wyłącznik świateł z funkcją AUTO - wiele razy już było, że tak się dzieje ...

radek70
24-08-2016, 21:41
Zły duch F71 cały czas powraca :) Tak jak napisał Tadeusz, aktywny bezpiecznik F71 przy przełączniku z funkcją AUTO, powoduje podanie + na pozycję II stacyjki i nie można zgasić silnika...

magico
26-08-2016, 17:16
ok bez 71 światła dzienne działają.
ale znowu mam cały czas mijania i długie i nie da sie długich wyłączyć nawet jak jest wyłączony tryb auto.

czyżby to zworka?

magico
26-08-2016, 18:45
Tak zworka. Robiłem różne kombinacje aż doszedłem co to.

Przemo17101970
27-08-2016, 11:38
Mam taki problem. Dołożyłem przekaznik, w skrzynce okazało się,że bezpiecznik żółty już był i teoretycznie światła po przekręceniu kluczyka na zapłon świecą. Czy da się jakoś tak zrobić by świeciły ale po odpaleniu samochodu a nie zaraz po przekręceniu kluczyka?

tedi_k
27-08-2016, 11:49
...świeciły ale po odpaleniu samochodu a nie zaraz po przekręceniu kluczyka?

Przepisy mówią, że mają świecić po przekręceniu kluczyka a nie po odpaleniu.

Przemo17101970
27-08-2016, 12:40
Pierwsze słysze o takim przepisie. W czasie jazdy mają się świecic a nic nie ma o zapłonie ani kluczyku. A wracając do pytania to czy jest taka możliwość. Często coś robiąc w samochodzie muszę przekręcić zapłon i bez sensu jest nigdzie nie jadąc by zapalały się światła.

tedi_k
27-08-2016, 14:06
Pierwsze słysze ....

To bardzo niedobrze...:027:
Polecam Dziennik Ustaw z 5 marca 2015 poz. 305 "Obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia".

str. -52- Światła do jazdy dziennej - 1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika,

Na polski - kiedy stacyjka jest pozycji II...:one:

Przemo17101970
27-08-2016, 16:06
Dziękuję

tedii
28-08-2016, 08:33
To bardzo niedobrze...:027:
Polecam Dziennik Ustaw z 5 marca 2015 poz. 305 "Obwieszczenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 30 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia".

str. -52- Światła do jazdy dziennej - 1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika,

Na polski - kiedy stacyjka jest pozycji II...:one:
a jak jest w pozycji 1

tedi_k
28-08-2016, 14:33
a jak jest w pozycji 1

Pozycja I to pozycja ACC (accessories) - działa np. radio. Nie dotyczy powyższego przepisu.

Przemo17101970
28-08-2016, 20:07
Nie chce polemizować z Tobą tedi_k ale znalazłem też w necie kilka opisów tego przepisu przytoczonego przez Ciebie.Np
Światła do jazdy dziennej w nowych samochodach sprzedawanych w Europie montowane są seryjnie i włączają się wraz z silnikiem. Tylne światła pozostają wtedy wyłączone.Inny opis tego przepisu mówi o tym, że światła do jazdy dziennej powinny uruchamiać się zaraz po włączeniu silnika. Obowiązku takiego nie ma, ale warto dla komfortu zainwestować kilkanaście złotych w układ, który automatycznie włączy je za nas. Lampy do jazdy dziennej mogą być używane od świtu do zmierzchu przy warunkach normalnej przejrzystości powietrza. Gdy warunki są utrudnione, powinniśmy włączyć światła mijania.W tych dwóch przytoczonych artykułach/interpretacjach jest sformułowanie "po włączeniu silnika"

weuek
28-08-2016, 21:09
Bo to interpretacje i uproszczenia. A tedi_k zacytował przepis. I ma rację.

W czerwcu 2010 roku założyłem swoje światła dzienne a tu 6 lat później nadal nieznajomość przepisów ich dotyczących jest powszechna... :-(

jlm
02-09-2016, 13:23
Nawet skandynawskie tak działają, jak przekręcisz kluczyk to przed zapłonem już świecą.

dominikhok
25-09-2016, 11:08
Czy Szanowni Forumowicze mają może pomysł jak zrobić by w trybie AUTO za dnia świeciły się tylko światła postojowe (normalnie jak wiadomo nic się nie świeci), a po zmierzchu (i zadziałaniu czujnika zmierzchu) zapalała się standardowo reszta oświetlenia?

tedi_k
25-09-2016, 22:54
Mają. Było opisane. Dołożyć przewód oporowy (lub "mostek") w zielonym złączu GEM pomiędzy pinem 1 i 26, założyć przekaźnik R15 oraz bezpiecznik F48. Warunek - GEM musi obsługiwać światła dzienne.
Przy przełączniku z AUTO trzeba pamiętać o wyjęciu bezpiecznika F45 - inaczej nie da się wyłączyć silnika przy włączonych światłach...

Pawtom
09-11-2016, 19:59
Witam wszystkich. Mam pytanie. Napewno jest gdzies w tym poscie. Ale jak dla mnie to za duzo czytania :roll: A wiec. Gdy zamontuje swiatla dzienne LED. To jak je podlaczyc zeby dzialaly w trybie auto. Chodzi mi o czujnik zmierzchu. Mam C max ghia 2005
Bede wdzieczny za podpowiedz

gregorio hiszpa
09-11-2016, 20:36
Bardzo prosto.
Impuls wyłączający DRL, musisz podać ze świateł pozycyjnych
POSIADANIE lub brak czujnika zmierzchu tu nie ma znaczenia.
On jedynie wykona tę czynność za nas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

c-maxic
23-11-2016, 07:49
MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL - Światła drogowe 30% jako dzienne

Światła dzienne z świateł drogowych z mocą 30%. Zapalają się dopiero po odpaleniu auta po ok 4 sek., a nie po włączeniu zapłonu. Świecą tylko one, nic więcej. Nie wpływają na funkcjonowanie innych świateł. Możemy dawać sygnały długimi wtedy działają na 100%

Urządzenie posiada :

- Funkcję świateł dziennych.

- Doświetlanie drogi do domu.

- Regulację mocy świateł.

Posiada Soft-start

- Samoczynnie rozpoznaje pracę silnika po napięciu ładowania.

- Współpracuje z fabrycznymi czujnikami zmierzchu. (Po ustawieniu na auto, światła same zmienią się na mijania po zapadnięciu zmroku.)

- Działa na żarówkach tradycyjnych oraz LED.

Artu66
23-11-2016, 16:21
A co myślicie o takich światłach dziennych: LED DRL DIY flexible daytime running light soft article lamp switchback tube car styling strip with turn signal (https://pl.aliexpress.com/item/2-color-45cm-LED-DRL-DIY-flexible-daytime-running-light-soft-article-lamp-switchback-tube-car/32694434080.html?spm=2114.13010308.0.0.2t7C53) :roll:

http://www.athene-tech.com/Uploads/201404/534f9243c81bf.jpg

I czy da się w miarę łatwo i bezboleśnie zdjąć szkło z reflektora, aby zamontować tego typu światła :roll:

adamon
23-11-2016, 18:54
MODUŁ ŚWIATEŁ DŁUGICH DZIENNYCH DRL - Światła drogowe 30% jako dzienne

Światła dzienne z świateł drogowych z mocą 30%. Zapalają się dopiero po odpaleniu auta po ok 4 sek., a nie po włączeniu zapłonu. Świecą tylko one, nic więcej. Nie wpływają na funkcjonowanie innych świateł. Możemy dawać sygnały długimi wtedy działają na 100%

Urządzenie posiada :

- Funkcję świateł dziennych.

- Doświetlanie drogi do domu.

- Regulację mocy świateł.

Posiada Soft-start

- Samoczynnie rozpoznaje pracę silnika po napięciu ładowania.

- Współpracuje z fabrycznymi czujnikami zmierzchu. (Po ustawieniu na auto, światła same zmienią się na mijania po zapadnięciu zmroku.)

- Działa na żarówkach tradycyjnych oraz LED.

Mam takie założone w drugim aucie żony audi a2 działają jak opisane i nic nie robisz pod maską, tylko wszystko za skrzynką bezpieczników :)

weuek
23-11-2016, 20:04
A co myślicie o takich światłach dziennych: LED DRL DIY flexible daytime running light soft article lamp switchback tube car styling strip with turn signal (https://pl.aliexpress.com/item/2-color-45cm-LED-DRL-DIY-flexible-daytime-running-light-soft-article-lamp-switchback-tube-car/32694434080.html?spm=2114.13010308.0.0.2t7C53) :roll:

http://www.athene-tech.com/Uploads/201404/534f9243c81bf.jpg

Zgodnie z prawem taka rzecz powinna skutkować zatrzymaniem DR z powodu utraty homologacji na reflektor. :-)

Artu66
24-11-2016, 06:53
Przecież szkła nie zmieniam, więc z jakiego powodu ta "utrata DR" :roll: W wielu "fabrycznych" reflektorach jest stosowane takie rozwiązanie "świateł dziennych".

weuek
24-11-2016, 08:44
Nie rozumiesz. Stosowane jest fabrycznie, a gdy sobie włożysz do reflektora taki pasek, to tracisz nań homologację. DR jak najbardziej do zatrzymania i pasek do usunięcia. Kumaty policmajster będzie o tym dobrze wiedział (że c-max takich lamp nigdy nie miał).

Artu66
24-11-2016, 11:18
W takim razie muszę poszukać innego rozwiązania "świateł dziennych"... A miało być tak pięknie http://heli-team.pl/forum/images/smilies/wall2.gif

weuek
24-11-2016, 11:20
Najlepsze rozwiązanie to miejsce p-mgłowych.

Artu66
24-11-2016, 11:43
Raczej nie chciał bym ich "stracić". Mieszkam na wsi, a tutaj mgła jest częstym "zjawiskiem".
Widziałem rozwiązania dwu funkcyjne LED (na przykład Led Fog lamp + Daytime Running Lights (https://pl.aliexpress.com/item/Led-Fog-lamp-Daytime-Running-Lights-for-Ford-Grand-C-MAX-Tourneo-Courier-Transit-Ranger/32593123049.html?spm=2114.010208.3.59.lDDVRn&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10 068_10000007_10084_10083_10080_10082_10081_10060_1 0061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_100 99_10078_10079_10077_10073_10097_10100_10096_10070 _423_10052_10050_424_10051,searchweb201603_6&btsid=0ef72894-857c-4fd5-9441-832efa9a9db5)), ale tanie one nie są, i homologacji też nie mają... http://rc-fpv.pl/images/smilies/icon_curve.gif

weuek
24-11-2016, 11:50
Mają, niekoniecznie te z linku. Mam takie dwufunkcyjne od 2 lat.

https://sklephadron.pl/lampy-dzienne-drl/2927-swiatla-dzienne-drl-przeciwmglowe-maxled-duolight-okragle.html

Dodają też papier z kopia świadectwa zgodności.

Artu66
24-11-2016, 12:08
Trochę "drogawe", jak do 11 letniego auta http://rc-fpv.pl/images/smilies/icon_curve.gif
Może "wymodzę coś takiego jak na foto, tylko lepiej dopasowane http://heli-team.pl/forum/images/smilies/bit-norty.gif

magico
11-02-2017, 08:05
Bump: Masz wyłącznik świateł z funkcją AUTO - wiele razy już było, że tak się dzieje ...

nie, problemem była zworka która była w manualu. u mnie wystarczyło dołożyć przekaźnik i DRL działają nie trzeba było nic innego przerabiać.

dzięki panowie

artur_n
11-02-2017, 11:50
Witam,
panowie temat dotyczy C-MAXa 2008r czy również da się załączyć same mijania po dołożeniu przekaźnika. Mam wersję z BiXenon-em zastanawiam się nad jakimś sensownym DRL aby nie męczyć żarników ale ostatecznie dołożę przekaźnik.

Pozdrawiam
Artur

wrzoch
20-02-2017, 21:38
panowie temat dotyczy C-MAXa 2008r

Tak się składa, że temat nie dotyczy, Twoje zapytanie dotyczy.

Weź teraz wytłumacz o co Ci chodzi, bo ja jakoś nie mogę zrozumieć.

Które światła według Ciebie, to światła mijania?

Szendy
24-02-2017, 23:32
A co myślicie o takich światłach dziennych: LED DRL DIY flexible daytime running light soft article lamp switchback tube car styling strip with turn signal (https://pl.aliexpress.com/item/2-color-45cm-LED-DRL-DIY-flexible-daytime-running-light-soft-article-lamp-switchback-tube-car/32694434080.html?spm=2114.13010308.0.0.2t7C53) :roll:

http://www.athene-tech.com/Uploads/201404/534f9243c81bf.jpg

I czy da się w miarę łatwo i bezboleśnie zdjąć szkło z reflektora, aby zamontować tego typu światła :roll:

Szklo schodzi dobrze z ori lamp, , paski led sa w silikonowym wężyku, tak mi wyszlo, ale musialem zmienic bo nie dochodzily do konca srebrne wykonczenia, a ciąć ich nie chcę, bedzie od góry, a jak policja sie przyczepi to wlacze drogowe i co mi zrobią, mozna naklejke TYC nakleic to sie pogubić ich da , ze zamiennik.

maijkel
25-02-2017, 07:50
Pobić Cię pewnie nie pobiją, ale dowodzik zabiorą i będzie kłopot.

vacekw
21-04-2017, 14:57
Witam. Ktoś już podłączał DRL w Grand C-max-ie. Gdzie podpiąć kable?

darrow
28-04-2017, 14:01
Witam w nocar.pl są światła do jazdy dziennej w cenie 689 PLN jest to zestaw osram ledriving fog 103 wersja silver. Pytanko czy ktoś tam kupował czy to firma godna zaufania zależy mi głównie na rzeczywistej 5 letniej gwarancji na ten produkt którą daje producent ale wiadomo że w przypadku konieczności korzystania należy załatwiać to z sprzedawcą.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

schraczek
28-04-2017, 14:50
Witam. Ktoś już podłączał DRL w Grand C-max-ie. Gdzie podpiąć kable?

Najlepiej do instalacji elektrycznej :619:
W instrukcji świateł będzie instrukcja...

corneliusab
10-06-2017, 12:45
Ja kupilem i dzis zalozylem takie w miejsce halogenow.

http://www.hansen-styling-parts.de/epages/63246837.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63246837/Products/9558/SubProducts/9558-0001

Podlaczenie banalnie proste, 3 kabelki - masa, +12V z pozycji i +12V po stacyjce
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170610/d8b12b8341c96d147dc189c08d416f41.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170610/f47b92f3aba3f07e97f1c5b222ad17af.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170610/8a891dd9b14ac4670d4bfef5cd3da2fc.jpg

Pozdrawiam

slyboots
13-06-2017, 18:26
corneliusab słuchaj mógłbyś podać jakąś bardziej konkretną nazwę tych Ledów żebym mógł sobie wyszukać i kupić w dowolnym sklepie ?

corneliusab
13-06-2017, 18:27
Nie wiem czy sobie je kupisz w Polsce ale mozesz kupic z tej strony co w linku wrzucilem i adres wysylki do Polski. Za bodajze ok 160€ mozna u nich tez kupic dzienne razem z halogenami.

http://www.hansen-styling-parts.de/epages/63246837.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63246837/Products/19558/SubProducts/19558-0001

Pozdrawiam

zbys24
13-06-2017, 21:52
jest tego mnóstwo na alledrogo, 303 strony.Wpisz sobie DRL i masz wybór, ciekawe są dwa w jednym, czyli przeciwmgłowy i dzienne w jednym.

bartus07
15-06-2017, 20:33
Panowie montowal ktos w C-Maxie 2007r dzienne swiatla w miejscu przeciwmgielnych?
Prosze o jakas instrukcje.

lisek40
16-06-2017, 06:32
Już Ci odpisałem w innym wątku. Teraz jesteś w dobrym, wystarczy przeczytać uważnie. Niekoniecznie od początku

Piciu1991
19-10-2017, 22:37
Witam przeszukuje caly temat i niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mam Maxia z 2012r i po włączeniu trybu auto swiatla gasną. Czy miał ktos może taki problem lub wie jak uruchomić swiatla dzienne? Dodam ze auto sprowadzone z Belgii. Z góry dziękuję za pomoc

weuek
19-10-2017, 22:41
A ma on światła dzienne? Bo w Belgii nie jest wymagane włączone oświetlenie za dnia.

Piciu1991
20-10-2017, 09:54
A ma on światła dzienne?.

Niestety tego nie wiem. Jest to wersja titanium i 2012rok produkcji. Mam taka cicha nadzieje ze instalacja jest do tego przygotowana i kwestia będzie tylko w montażu jakiegoś przekaźnika i/lub bezpiecznika

darrow
20-10-2017, 10:06
Witam też mam cmaxa z 2013 i niestety jeśli masz zwykle lampy to dziennych w tym aucie nie ma. Moje autko też jest z Belgii więc normalnie światła krótkie po odpaleniu nie swieca mam czujnik światła więc albo on nimi steruje albo zapalam na stałe. Osobiście założyłem ledowe dzienne w miejsce przeciwmgielnych. Marki Osram dwufunkcyjne czyli dzienne i przeciwmgłowe w jednym wydatek dosyć spory bo mnie wyniosło z montażem 900 PLN ale teraz praktycznie nie dotykam żadnego przełącznika od świateł w samochodzie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Piciu1991
20-10-2017, 10:38
Dzieki za podpowiedź. Będę musiał rozważyć taki zakup. A czy mógłbyś wrzucić jakieś fotki jak to wygląda i jak świeci? Dziwi mnie tylko fakt ze poprzedni model posiadał gotową instalację do świateł dziennych a ten nie ale nie zbadane są pomysły producentów:) Pozdrawiam

darrow
20-10-2017, 12:00
Poniżej kilka zdjec. Obawiałem się że będą jakieś błędy w komputerze po podłączeniu ale wszystko śmiga jak należy ingerencja w układ elektryczny jest minimalna. Mój model to ledriving fog 103 wariant srebrny.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171020/6fadf4395684ea019d1be97419d7f2a6.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171020/a40939e4397161e2256ed77179baa541.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20171020/5daa7aa0fbce43f94921335a504ec9d5.jpg

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Piciu1991
21-10-2017, 10:40
Widzę ze pasują idealnie w miejsca świateł przeciwmgłowych. A ingerencja w instalacje ogranicza się tylko do podlaczenia "+" po stacyjce oraz "+" z żarówki postojowej czy cos jeszcze?

darrow
21-10-2017, 10:43
Widzę ze pasują idealnie w miejsca świateł przeciwmgłowych. A ingerencja w instalacje ogranicza się tylko do podlaczenia "+" po stacyjce oraz "+" z żarówki postojowej czy cos jeszcze?Dokładnie tak wersja ledfog 103 ma cała elektronikę wbudowana w jedną z lamp więc podłączenie elektryczne nie sprawia problemu prościej się już nie da


Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

adamsdz900
06-02-2018, 16:46
Dotrwałem do około 40 strony i dorzucę cegiełkę od siebie. Ponieważ mój gem nie ma blaszek pod przekaźnik r15 i bezpiecznik F135, a niezbyt chcę się bawić w jego zmianę:) zamówiłem z znanego portalu "Automat światła dzienne moduł długich 30% moc DRL". Moduł ten imituje fabryczną instalację DRL w naszych C-Maxach / Focusach, mimo tytułu zamierzam go podpiąć pod światła mijania. A może ktoś korzysta z tego rozwiązania?? Oczywiście nie reklamuje produktu a pokazuje możliwość obejścia konieczności zmiany gem i dokupienia przewodu oporowego :D

weuek
06-02-2018, 17:48
Większy sens byłby na długich, bo one świecą na wprost, bez odcięcia, tak właśnie jak prawdziwe światłą do jazdy dziennej.

adamsdz900
08-02-2018, 16:19
Większy sens byłby na długich, bo one świecą na wprost, bez odcięcia, tak właśnie jak prawdziwe światłą do jazdy dziennej.

Myślisz, że nie będą oślepiać? Nie wiem dokładnie jak są "wycelowane" światła drogowe

weuek
08-02-2018, 22:32
Są tak samo wycelowane jak dzienne.

ChceMiecCMAXa
23-03-2018, 08:36
Są tak samo wycelowane jak dzienne.

Mam wersję po FL, czyli przód jak na tym zdjęciu: https://i.wpimg.pl/730x0/m.autokult.pl/ford-focus-c-max-1-616x4-53959f5.jpg
Co będzie lepsze? Moduł jak kolega powyżej podał, czy domontować światła LED np. takie: https://www.ucando.pl/p/zestaw-reflektorow-do-jazdy-dziennej-philips-12831wledx1/N-U15C031D531-3232?gclid=Cj0KCQjwy9LVBRDOARIsAGqoVnuQXPZjjjFAZX0 rWcvW4Ebv9HurcKnsxl86FsoWcmIzdR5BuAJf5qwaAq5LEALw_ wcB

jaczyrek
17-04-2018, 17:31
Dotrwałem do około 40 strony i dorzucę cegiełkę od siebie. Ponieważ mój gem nie ma blaszek pod przekaźnik r15 i bezpiecznik F135, a niezbyt chcę się bawić w jego zmianę:) zamówiłem z znanego portalu "Automat światła dzienne moduł długich 30% moc DRL". Moduł ten imituje fabryczną instalację DRL w naszych C-Maxach / Focusach, mimo tytułu zamierzam go podpiąć pod światła mijania. A może ktoś korzysta z tego rozwiązania?? Oczywiście nie reklamuje produktu a pokazuje możliwość obejścia konieczności zmiany gem i dokupienia przewodu oporowego :DTeż kupiłem moduł na długie, w którym miejscu to najlepiej podpiąć?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

ChceMiecCMAXa
11-05-2018, 08:09
Są tak samo wycelowane jak dzienne.

A ostatnio zauważyłem po schemacie bezpieczników wnętrza samochodu, że bezpiecznik nr 135 odpowiada za światła dzienne. Blaszki są, więc włożyłem bezpiecznik 20 A i nic. Czy coś jeszcze należy zrobić? I czy te dzienne to takie 70%/100% czy może tam się wpiąć z światłami DRL?

frico32
18-07-2018, 09:17
do skasowania

michmarmik
19-07-2018, 21:02
Mój gem to 7M5T-14A073-CF. Czy dobrze rozumiem z postu #320 (https://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=1860139&postcount=320) że nie włączę sobie automatycznych świateł dziennych przez dodanie przekaźnika i bezpiecznika i tej zwory??

__GrzegorZ__
07-08-2018, 11:49
Witam, czy ktoś mógłby wyłączyć światła skandynawskie w okolicach Wadowic?
Z góry dzięki

Kierownik1982
13-09-2018, 11:51
Witam.co sądzicie o żarówkach H7 i H1 w technologii LED.ma ktoś założone u siebie w maxach

betap
13-09-2018, 13:54
nie wolno montować zarowek diodowych w reflektorach, które nie zostały do takiego źródła światła homologowane - chcesz mieć ledy to kup fabryczne - inaczej będziesz miał wiejski tuning

Bump: nie wolno montować zarowek diodowych w reflektorach, które nie zostały do takiego źródła światła homologowane - chcesz mieć ledy to kup fabryczne - inaczej będziesz miał wiejski tuning

Kierownik1982
13-09-2018, 18:14
A do c-maxa 2003r.sa takie lampy

betap
14-09-2018, 12:04
"chcesz mieć ledy to kup fabryczne" - czytaj kup samochód wyposażony w fabryczne homologowane

Remifer41
11-10-2018, 10:23
Witam.
Chciałem uruchomić w aucie światła dzienne tak by po przekręceniu kluczyka zapalały się światła mijania z przodu.
Auto jest z czujnikiem deszczu, zmierzchu oraz przełącznikiem z opcją auto.
Zakupiłem przekaźnik i bezpieczniki by uzupełnić baki w skrzynce bezpieczników.
Niestety przekaźnik oraz bezpieczniki wchodzą luzem w gniazda. Brak pinów w gniazdach.
Co to oznacza i co muszę zrobić by uruchomić światła dzienne.
Obecnie na ustawieniu AUTO światła zapalają się tylko po zmroku.

weuek
11-10-2018, 10:56
Obecnie na ustawieniu AUTO światła zapalają się tylko po zmroku.

I słusznie. Tylko tak powinno być. Światła mijania służą do oświetlania przestrzeni przed pojazdem tak, abyś widział dokąd jechać. Czyli przeznaczone są do jazdy nocą.

tedi_k
11-10-2018, 11:24
...
Niestety przekaźnik oraz bezpieczniki wchodzą luzem w gniazda. Brak pinów w gniazdach.
Co to oznacza i co muszę zrobić by uruchomić światła dzienne.
...

Wymienić GEM na taki z obsługą świateł dziennych. Zapewne też trzeba będzie dodać "zworkę" zamiast drutu oporowego.

Remifer41
11-10-2018, 12:22
I słusznie. Tylko tak powinno być. Światła mijania służą do oświetlania przestrzeni przed pojazdem tak, abyś widział dokąd jechać. Czyli przeznaczone są do jazdy nocą.

Z tego co pamiętam w pierwszych wersjach aut ze światłami dziennymi paliły się z przodu światła mijania. Dopiero później wprowadzono osobne lampy do świateł dziennych.

Bump: Wymienić GEM na taki z obsługą świateł dziennych. Zapewne też trzeba będzie dodać "zworkę" zamiast drutu oporowego.

Dziękuję za informację. Jeszcze jedno pytanie.
Z jakimi oznaczeniami szukać GEM?

Remifer41
11-10-2018, 14:20
Czy ma znaczenie z jakiego auta jest moduł GEM. Znalazłem moduł 7M5T 14A073 JE ale od TDCI. Czy model i silnik mają znaczenie?

corneliusab
11-10-2018, 14:45
J jest z keylessa

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Golin
23-02-2019, 03:56
Witam. Mam problem z montażem świateł dziennych Magneti marelli zamiast halogenow. Moje auto to Focus mk2 po lifcie 1.8 benzyna wersja Titanium z Xenonem. Auto pochodzi ze Szwecji i światła włączają się po przekreceniu kluczyka. Po wyjęciu bezpiecznika 110 światła uruchamiają się dopiero w pozycji 1 i 2. Zamontowalem włącznik świateł Xenon od focusa przed liftem z opcją AUTO (mój nie posiada tej opcji). Okazuje się ze po przekreceniu w pozycję auto siatła gasną(robiłem to po zmroku ). Na szybie jest czujnik deszczu/zmierzchu i jeśli chodzi o wycieraczki to działa bez zarzutu. Dodam również ze po włączeniu świateł w pozycje 1 i 2 uruchamia się zapłon pomimo kluczyka w pozycji 0. Po wyjęciu bezpiecznika 113 ten problem znika ale to nie uruchamia funkcji auto. Moja skrzynka bezpieczników ma numer 7M5T-14A073-DC. Owy numer oznacza ze nie ma czujnika deszczu/zmierzchu a jednak u mnie jest. Zastanawiam się czy winny jest gem czy może wina leży w innym miejscu.

Antej
23-02-2019, 08:24
110 i 113 wyjac a wlozyc w 135.

Golin
04-03-2019, 15:16
Światła dzienne zamontowane. Bezpiecznik wyjęty z pozycji 110 i 113, włożony w 135. Światła mijania pomimo włączenia na auto i ciemnej nocy nie włączają się, świecą cały czas dzienne. Trzeba coś jeszcze aktywować by uruchomić funkcję auto?

Antej
04-03-2019, 17:32
Napisales ze nie miałeś Auto, dolozyles tylko pokretlo. A gdzie cala reszta "systemu" Auto?
Skad ma byc info ze jest ciemno? Skad samochód (GEM) ma wiedziec ze nagle pojawiły się dodatkowe moduły?

Golin
04-03-2019, 20:23
Czujnik deszczu i zmierzchu jest zamontowany w aucie. Myślałem że wystarczy dołożyć przełącznik z auto i będzie działało.

corneliusab
04-03-2019, 20:28
Trzeba czujnik deszczu/zmierzchu i auto swiatla aktywowac o ile twoj GEM to obsluguje. U taty musialem zmienuc GEM. Jak masz GEM z przedostatnia literka B, to musisz go zmienic na conajmniej C, nie kupuj z przedostatnia J bo ten GEM jest tylko do keylessa

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Jotka01
09-04-2019, 10:32
Hej, możecie pomóc mi wybrać najlepsze lampy dzienne-przeciwmgłowe? Mam C-MAX II z X. 2010 roku, który posiada reflektory przeciwmgłowe i chcę wymienić je na te 2w1. Wiem już sporo z tego forum ale nie mogę zdecydować się na te jedne jedyne... Ceny są dość wysokie w związku z tym wolę podjąć przemyślaną decyzję. Chciałabym kupić takie, które da się zamontować bez wielkich ceregieli w miejsce obecnych.
Waham się pomiędzy DuoLight a Osram np:
https://sklephadron.pl/lampy-dzienne-drl/2927-swiatla-dzienne-drl-przeciwmglowe-maxled-duolight-okragle.html
https://m.ceneo.pl/54094138#tab=spec
https://m.ceneo.pl/54094140
https://m.ceneo.pl/44233240#tab=spec
Może nawet znacie jeszcze inne warte uwagi... Proszę o pomoc
��

lisek40
09-04-2019, 12:29
Jak dla mnie Osram najlepsze. Sam się wahałem. Założyłem Philips

Jotka01
09-04-2019, 13:10
Ale tych osram też jest sporo

weuek
09-04-2019, 14:51
Wziąłbym te 103. Chociaż mocno uważam, że nie ma sensu, bo wystarczą same dzienne, najlepiej na wymienną żarówkę P21W. Wtedy można dać LEDową i jest tanio, wydajnie i praktycznie.