Zobacz pełną wersję : [Inny model] Ford Escape 3.2 v6 dużo pali


durasthedevil
29-01-2017, 16:06
Witam może ktoś z Formowiczów podpowie coś ciekawego, mianowicie mój Ford Escape z roku 2002 pali ok 20 litrów benzyny na 100 km, czyli ok 63 mil, czy jest to normalne spalanie ponieważ z informacji znalezionych w internecie wynika ze to zdecydowanie za dużo, skrzynia automat opony 235/70r16. dodam ze jeżdżę naprawdę bardzo spokojnie. Może jest coś uszkodzone? mechanik rozkłada ręce z odpowiedzią ze pewnie tak nabyć bo duży silnik i w układzie V. Żadnych błędów komputer nie pokazuje. Zastanawia się nad instalacją gazową i tu też pytanie może ktoś podpowie sprawdzoną dobrą instalację do tego modelu, STAG? BRC?
pozdrawiam

Juzek
29-01-2017, 16:10
Czasem brak błędu nie oznacza brak usterki. Trzeba odczytać kilka kluczowych parametrów silnika i wtedy można przyjąć jakieś typy do sprawdzenia

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Aedifico
29-01-2017, 16:15
Raczej powinien palić 12-16 niż 20/100. Coś nie tak jest. Chyba,że jeździ w kółko po lesie...

durasthedevil
29-01-2017, 16:28
Do lasu póki co nie zaglądam :) Escape jeździ raczej cykl dojazd do miasta ok 10 km i 10 km po mieście, i powrót do domu przy naprawdę spokojnej jeździe, zamówiłem nawet coś takiego zeby kontrolować spalanie ponieważ nie mam standardowo ekonomizera
http://www.ebay.com/itm/232038071480

i jeszcze takie pytanko dla posiadaczy Escape, dlaczego nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat silnika 3,2 litra który posiadam. wszędzie widnieją informację tylko na temat 2954 cm3

Aedifico
29-01-2017, 18:53
Nigdy nie było silnika 3,2 w escape/maverick*, musisz mieć błąd w dowodzie. Raczej chyba nikomu się nie chciało wkładać jakiś inny silnik, niemniej jednak jw. seryjnie taki nie występował.

Wtryski były sprawdzane ?

durasthedevil
29-01-2017, 19:46
Escape sprowadzony z Holandii, w dowodzie miał 3192 cm3 i tak zarejestrowali w PL, dziwne. Jeśli chodzi o wtryski to nikt ich nie sprawdzał ponieważ mechanik który diagnozował pracę silnika stwierdził ze nie ma żadnych objawów za dużej dawki paliwa, pracuje ładnie, ma wolne obroty i takie tam. Czyli rozumiem ze trzeba się tym zająć i równa praca silnika wcale nie świadczy o wadliwych wtryskach

Aedifico
30-01-2017, 07:08
Podepnij pod diagnostykę,może wiele rzeczy być źle bez widocznych oznak.

Książka serwisowa mówi:

1. Brudny/zatkany filtr powietrza
2. Niewłaściwe działanie układu wydechowego
3. Niewłaściwe działanie układu wtryskowego