Zobacz pełną wersję : Poznań dobry mechanik


jamax
04-06-2007, 22:37
Za dwa -trzy dni stanę sie posiadaczem Mk 1 kombi 1,8 automat( tyle wiem bo auto jedzie z niemiec)
Prośba , ponieważ na początku lipca wybieram sie tym autkiem daleko (2400km w jedną stronę po średnich drogach :fcp27 ) a mam mało czasu czy możecie polecić dobrego speca w Poznaniu. Myślę ,że rozsądnie będzie zrobić wymianę płynów itp.
Ostatnie lata jeździłem oplami (astra) i VW (Vento) boje sie ,że mój ( bardzo dobry) mechanik może nie podołać.

kuba71
13-06-2007, 10:51
Ja byłem w auto-axel na Żegockiego 15. http://auto-axel.poznan.pl/
Wymieniałem olej, filtry powietrza oleju i paliwa + odczyt komputera.
Miała być diagnostyka komputerowa, ale okazało się że cała diagnostyka sprowadziła się do zczytania błedów. Prawde mówiąc nie buntowałem się, bo nie do końca wiem co i na jakich komputerach można diagnozować.
Do tego, mimo że umówiłem się na konkretną godzinę na odbiór auta, to czekałem na miejscu ponad 40min, bo nie było szefa, a mechanik (jak ja byłem to sztuk jeden) miał baaaardzo spokojne i opanowane "ruchy".
Mimo, że serwis wygląda solidnie - do tego jest sklep z częściami, to jakoś mam mieszane uczucia.
Słyszałem, że jest jeszcze mechanik od fordów na ul.Drobnika 5a i nawet ktoś go chwalił, że to prawdziwy szpec od fordów.
Następnym razem może tam się wybiorę.
A może ktoś ma szersze doświadczenie z tymi dwoma warsztatami i mógłby się podzielić uwagami ?
No oczywiście są jeszcze ASO.

kalor
13-06-2007, 11:59
Ja zawsze jeżdżę na Morasko do Artur Service za Hacjędą chyba dokładnie Morasko 51.
Zawsze każde auto tam serwisuje i sprawdzam, nigdy nikt tam mnie nie oszukał i zrobił na odwal.

dresat
13-06-2007, 16:55
jamax, :fcp2 Od lat korzystam z warsztatu przy ulicy Łużyckiej 38; w lewo na łuku, gdyby jechać na Łokietka lub ku Naramowicom od Os.Śmiałego. Kilkanaście dosłownie metrów gruntówką i w lewo i po lewej; Robert Steltmann.

mateuszford
30-05-2009, 10:33
Odradzam Henryka Dominów na ul. Drobnika 5
straszne cfaniaki i jeden z obsługi był i pijany mam na to świadków no sorry lekkie przegiecie

odradzam naprawde czytałem o nich złe komentarze, ale nie wierzyłem ale juz wiem jak tam jest i podziekuje za dalsza obsługe!!!!!!!

ps. osłone gumową przegłuba wycenili sobie na 85 zł ...prawie ich śmiechem zabiłem !!!

cobrad
06-06-2009, 18:16
Ja jeżdżę do Żabikowa do jednego można powiedzieć magika i cudotwórcy, facet zna się na rzeczy, nie wypuszcza bubli, uczciwie mówi jeśli czegoś nie umie, przy tym widać, że lubi to co robi. Nie specjalizuje się w jednej marce co dla mnie jest bardzo istotne.

Mansell
16-06-2009, 22:05
Ja jeżdżę do Żabikowa

cobrad piszesz o tym serwisie koło policji ?

jabzo86
02-09-2010, 21:23
zdecydowanie jak jeden z przedmowcow rowniez odradzam serwis na ul drobnika 5

HENRYK DOMINOW

nigdy nie oddawajcie tam auta bo zostawicie kokosy, tak jak ja, a i tak nie wiadomo czy bedziecie mieli cos naprawione, jako najistotniejszy przyklad podam wymiane klockow i nie dokrecenie zaciskow, po dwoch dniach wypadla jedna sruba a druga mozna bylo odkrecic reka... zdecydowanie jeszcze raz odradzam, badzcie uwazni!

tomaj77
24-09-2010, 00:38
Polecam już 3 fordy tam daje Ławica ul Peżycka nr posesji nie znam jadę na pamieć od Złotowskiej w lewo ostatni dom przed lasem po prawej stronie

Jaraas
09-10-2010, 15:09
rowniez odradzam serwis na ul drobnika 5,
przede wszystkim ze względu na:
1. Bardzo wysokie ceny
2. Zarozumiały właściciel warsztatu
3. Jeśli w aucie jest coś ponadstandardowego to wtedy już jest problem, bo pan z warsztatu mówi, kto to tak spiepszył - on ma naprawiać a nie marudzić

UfoK122
11-10-2010, 08:17
Witam
Ja również odradzam warsztat Ford na drobnika. Pojechałem do niego z niesprawnym hamulcem ręcznym w moim escorcie. Fakt hamulec działa i auto odebrałem następnego dnia. Ale 1300zł to jak dla mnie kosmos za naprawę. Poza tym poziom obsługi skandaliczny. Właściciel krzyczy na klienta z byle powodu. Wymądrzają się. ODRADZAM

Pawel
10-12-2010, 22:37
Również nie polecam warsztatu na ul. Drobnika. Za wymianę tarcz i klocków policzyli sobie 200 zł ( za sama robociznę).
Właściciel faktycznie specyficzny - nawet jak zadzwonił z informacją , co jest z autem , to kazał do siebie oddzwonić , żeby nie płacić za telefon.

Kiedyś taksówkarz polecał mi dobrego mechanika od diesli (niekoniecznie fordów) na Smochowicach. Jeśli wiecie , o kogo mogłoby chodzić , będę wdzięczna za namiary.

TuneFORCE
17-12-2010, 15:17
W razie gdybyście niczego nie znaleźli to zapraszam do nas :)
Mamy w ofercie oryginalne części Forda w dosyć dobrych cenach, sprzęt diagnostyczny jak w ASO i klient u nas nie musi zaznaczać filtrów żeby mieć pewność że zostały wymienione :one:

Pawel
22-02-2011, 11:54
Witam!
Co do serwisu przy ulicy Drobnika 5 a, to powiem tak, z jednej strony byłem negatywnie nastawiony po przeczytaniu wpisów na forum, z drugiej jednak mój kumpel ich polecał. Zdecydowałem się tam wybrać i powiem szczerze że byłem pozytywie zaskoczony. Właściciel zna się na rzeczy, nie stosuje metody "wymienimy to, to i tamto" i zobaczymy co będzie, za wszystko i tak przecież zapłaci klient, tak jak to niestety często bywa w innych warsztatach. Rzetelnie informuje o kosztach naprawy, a i te nie są wcale wygórowane. Polecam!

LukaszW
07-03-2011, 18:14
Wiosna idzie więc trzeba będzie fieścinkę do warsztatu dać na parę napraw (ręczny, olej, podnośnik szyby, klima, klakson). Interesują mnie te rzeczy więc kogo polecacie w tych sprawach?

mihauuu
22-03-2011, 23:50
Mogę polecić mechanika- Piotr Karpik, ul. Fabianowska, Komorniki. Pierwszy mechanik, który zamiast snuć teorie, wymieniać na ślepo jak leci, straszyć kosztami części i przedstawiać dziwne ceny za zlecenia wykonywane przez osoby trzecie- po prostu wziął i naprawił mojego Mondzioła. Byłem u niego dwa razy. Nie był taki zupełnie najtańszy, nie ma myjni, ale przynajmniej ma normalnie wyposażony warsztat i niezłego mechanika na etacie. Teraz znowu mam kilka rzeczy do zrobienia i się do niego wybiorę.

Co miałem robione: regeneracja zacisków hamulcowych tył (co u innego mechanika podobno niemożliwe- że trzeba niby zaciski wysłać do wyspecjalizowanej firmy i zapłacić 450zł), łożysko tył, wymiana czujnika ABS przód (używka- wyspecjalizowany we Fordach szrot oddalony jest stamtąd jakieś 10minut drogi, ul. Malwowa).

Pawel
23-03-2011, 23:27
Mogę polecić mechanika- Piotr Karpik, ul. Fabianowska, Komorniki.

Jakiś dokładny adres może? Telefon?
Jak kosztowo to wygląda?

jarkam71
12-04-2011, 12:56
Odradzam również Henryka Dominow, nieźle kasuje za robociznę a ceny części takie jak w ASO, a przy tym niezły cwaniak

dr_carlos
18-05-2011, 07:48
qqq

dr_carlos
18-05-2011, 07:48
...

dr_carlos
18-05-2011, 07:53
witam!
Co do serwisu przy ulicy drobnika 5 a, to powiem tak, z jednej strony byłem negatywnie nastawiony po przeczytaniu wpisów na forum, z drugiej jednak mój kumpel ich polecał. Zdecydowałem się tam wybrać i powiem szczerze że byłem pozytywie zaskoczony. Właściciel zna się na rzeczy, nie stosuje metody "wymienimy to, to i tamto" i zobaczymy co będzie, za wszystko i tak przecież zapłaci klient, tak jak to niestety często bywa w innych warsztatach. Rzetelnie informuje o kosztach naprawy, a i te nie są wcale wygórowane. Polecam!
qqq

Pawel
21-05-2011, 15:49
no to chyba nie u tego mechanika byłeś, bo nic sie nie pokrywa z tym co piszesz.

Wymieniał części na ślepo, chciał wcisnąc swoje po ceneach jak w aso a jak kupiłem na giełdzie to wykasował mnie za przygotowanie części do montażu, szczerze odradzam

Witam! Przyprowadził Pan do mnie samochód mówiąc, że w innych warsztatach mechanikom skończyła się wiedza. Ja naprawiłem Pana auto, wychodząc uścisnął Pan moją dłoń. Po pierwsze, cena jednej zwrotnicy w ASO to 1500 zł. Ja natomiast zaproponowałem Panu zwrotnice w doskonałym stanie po 250 zł za sztukę. Pan z tej oferty nie skorzystał, w porządku. Przywiózł Pan do mnie zakupione przez siebie po 140 zł za sztukę strasznie skorodowane zwrotnice, mój pracownik spędził sporo czasu na tym, aby doprowadzić je do stanu używalności. Co więcej łożysko jednej ze zwrotnic było uszkodzone i wymagało wymiany, co nie jest przecież moją winą. Sam Pan przyznał że w innym warsztacie zamontowali Panu kiedyś tarcze na skorodowane piasty i w efekcie kierownica „biła” przy hamowaniu. Moja firma podeszła do sprawy solidnie i nie odstawiła takiej fuszerki. Oczyszczenie zwrotnic kosztowało Pana 80 zł, nie jest to chyba wygórowana cena, biorąc pod uwagę jak wielkiego nakładu pracy wymagało uczynienie zakupionych przez Pana części zdatnymi do użytku.

Nie chcę teraz wdawać się w polemikę z każdym z użytkowników forum, który zgłasza jakieś obiekcje względem mojego zakładu. Niemniej jednak sytuacja „ze zwrotnicami w focus’ie” przelała czarę goryczy i pragnę na jej przykładzie pokazać iż niektóre osoby są bardzo stronnicze w prezentowaniu przez siebie sytuacji.

Moja firma często obrywa za to, że klient wcześniej zostawił krocie w innym warsztacie, a samochód „jak nie chodził tak nie chodził”. Nie boję się wyzwań i z sukcesem naprawiam to, czego inni mechanicy często naprawić nie potrafią. I choć rozumiem rozczarowanie spowodowane postawą mechaników w innych warsztatach, to jednak nie mogę pracować za darmo.

Czasem klienci pomni złych doświadczeń w innych warsztatach, udają się do innego zakładu aby skontrolować efekty i mojej pracy. Nie mogę jednak brać odpowiedzialności za to, że podczas takiej kontroli w innym miejscu, ktoś czegoś nie dokręci. To kilka słów komentarza do jednego z wcześniejszych postów, którego autor również przemilczał pewne istotne fakty.

Opinie co poniektórych osób są bardzo niesprawiedliwe i wysoce subiektywne, dlatego proszę o podchodzenie do nich z dystansem. Serdecznie zapraszam też do mojego zakładu, to tak naprawdę jedyna szansa na skonfrontowanie cudzych opinii z rzeczywistością.

Zapewniam, nie taki diabeł straszny jak go malują :-)

Pawel
21-05-2011, 15:51
o fuck oddałem i sie przejechałem. kokosy zostawiłem i nie jestem zadowolony

Witam! Przyprowadził Pan do mnie samochód mówiąc, że w innych warsztatach mechanikom skończyła się wiedza. Ja naprawiłem Pana auto, wychodząc uścisnął Pan moją dłoń. Po pierwsze, cena jednej zwrotnicy w ASO to 1500 zł. Ja natomiast zaproponowałem Panu zwrotnice w doskonałym stanie po 250 zł za sztukę. Pan z tej oferty nie skorzystał, w porządku. Przywiózł Pan do mnie zakupione przez siebie po 140 zł za sztukę strasznie skorodowane zwrotnice, mój pracownik spędził sporo czasu na tym, aby doprowadzić je do stanu używalności. Co więcej łożysko jednej ze zwrotnic było uszkodzone i wymagało wymiany, co nie jest przecież moją winą. Sam Pan przyznał że w innym warsztacie zamontowali Panu kiedyś tarcze na skorodowane piasty i w efekcie kierownica „biła” przy hamowaniu. Moja firma podeszła do sprawy solidnie i nie odstawiła takiej fuszerki. Oczyszczenie zwrotnic kosztowało Pana 80 zł, nie jest to chyba wygórowana cena, biorąc pod uwagę jak wielkiego nakładu pracy wymagało uczynienie zakupionych przez Pana części zdatnymi do użytku.

Nie chcę teraz wdawać się w polemikę z każdym z użytkowników forum, który zgłasza jakieś obiekcje względem mojego zakładu. Niemniej jednak sytuacja „ze zwrotnicami w focus’ie” przelała czarę goryczy i pragnę na jej przykładzie pokazać iż niektóre osoby są bardzo stronnicze w prezentowaniu przez siebie sytuacji.

Moja firma często obrywa za to, że klient wcześniej zostawił krocie w innym warsztacie, a samochód „jak nie chodził tak nie chodził”. Nie boję się wyzwań i z sukcesem naprawiam to czego inni mechanicy często naprawić nie potrafią. I choć rozumiem rozczarowanie spowodowane postawą mechaników w innych warsztatach, to jednak nie mogę pracować za darmo.

Czasem klienci pomni złych doświadczeń w innych warsztatach, udają się do innego zakładu aby skontrolować efekty i mojej pracy. Nie mogę jednak brać odpowiedzialności za to że podczas takiej kontroli w innym miejscu, ktoś czegoś nie dokręci. To kilka słów komentarza do jednego z wcześniejszych postów, którego autor również przemilczał pewne istotne fakty.

Opinie co poniektórych osób są bardzo niesprawiedliwe i wysoce subiektywne, dlatego proszę o podchodzenie do nich z dystansem. Serdecznie zapraszam też do mojego zakładu, to tak naprawdę jedyna szansa na skonfrontowanie cudzych opinii z rzeczywistością.

Zapewniam, nie taki diabeł straszny jak go malują;-)

dr_carlos
28-07-2011, 09:30
Ja z pełną świadomością polecam Auto Axel-Ford na ul. Żegockiego 15. Przyjechałem z wadą której 2 mechaników wcześniej nie wykryło, fachowcy na Żegockiego szukali aż znaleźli. Właściciel powiedział że jeśli jest coś wadliwe to oni to na pewno znajdą i naprawią i tak się stało. Wada została konkretnie i szybko usunięta. Właściciel warsztatu wytłumaczył mi krok po kroku co zrobili w moim aucie oraz dał kilka cennych rad motoryzacyjnych. Ceny do przyjęcia. Części w dobrych cenach ogólna ocena "5"

AndrewMan
13-10-2011, 11:14
Witam mam Forda mondeo mk1 i mój silnik strasznie pali olej
Chcę wymienić silnik , moje pytanie czy mogę wymienić silnik na identyczny ale młodszy ja mam 1.6 16v zetec 1996 i czy ktoś mi poleci kogoś dobrego kto ten silnik mi wymieni. Ja mieszkam na ratajach w Poznaniu
Z góry dziękuję za wieści.:569:

Kam1l
26-08-2012, 23:53
Może ktoś polecić, gdzie zregeneruje sprzęgło w focusie TDDi w Poznaniu? Chętnie z montażem/demontażem, ale może być też sama regeneracja.

Pozdrawiam

machu
04-03-2013, 22:04
Szukam dobrego warsztatu na północy Poznania, w którym będę mógł wymienić olej, filtry i pasek klinowy.
Polecicie coś?
Galaxy 1.9 TDI

Szetland
04-04-2013, 19:19
Witam,
Panowie potrzebuje godnego polecenia specjalisty od silników (Ford Focus MKII) w Poznaniu. Robiłem regenerację głowicy i wymianę uszczelki i mój pseudo-zakład naprawczy (o którym poinformuje niedługo na forum) zepsuł mi przez przeskoczenie rozrządu. Proszę o informacje z góry serdeczne dzięki.

Pawel
23-10-2013, 11:46
Poszukuję dobrego mechanika od foczki :) mam rok 2001 kombi, 1.6 silnik. Chodzi mi najpierw o wymianę łożyska koła przedniego z abs. Kupiłam za 112zł sztuke. Mianowicie chodzi o stronę prawą. Następnie będą wchodziłyu w gre inewymiany i monitorowanie mojego autka :D

lejdee
30-01-2014, 11:17
Cześć, podaję namiary na dobry serwis - naprawy powypadkowe, blacharsko-lakiernicze, profesjonalny serwis naprawczy- http://www.autoszkody.pl/ Zachęcam do sprawdzenia, naprawdę wysoka jakość usług, rzekłabym- pełna profeska ;-)

laaik
13-03-2014, 21:59
nie bede sie rozpisywal, odradzam warsztat na Drobnka 5a Henryk Dominow. drogo i arogancja własciciela powala na kolana. ogolnie naprawione, ale sam styl wiele do życzenia pozostawia

Pawel
13-04-2015, 20:41
Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem focusa MK2 i chciałbym udać się z nim do jakiegoś sprawdzonego mechanika w Poznaniu lub najbliższej okolicy. Do tej jeździłem do swojego mechanika, który zajmował się tylko hondami... Hondy już nie ma i mechanika też nie ;)

Poczytałem i nie znalazłem jednoznacznej podpowiedzi gdzie jechać. Więcej rad jest gdzie lepiej nie jechać ;)

Generalnie za pomoc w odnalezieniu dobrego mechanika w Poznaniu będę wdzięczny !

J@colo
14-04-2015, 08:54
Odradzam Żegockiego 15, galaxy mi tak porobili przy wymianie upg że musiałem wszystko po nich poprawiać, niedokręcone świece, niewyregulowane pompowtryski, cieknący olej z przewodu olejowego turbiny, wymiana części na chybił trafił i cena inna niż umówiona i to sporo.

Monza spróbować na Rakoniewickiej 16, robili mi kiedyś w oplach i było całkiem sprawnie.

zgredzik
05-05-2015, 17:16
Sprawdz "białą listę warsztatów'' w Poznaniu.Po to jest utworzona.

chase1
07-05-2015, 09:39
Odradzam Żegockiego 15, galaxy mi tak porobili przy wymianie ...

Jak już jest biała lista - może zróbmy czarną ?!

Reflektory-Samochodowe
07-05-2015, 10:10
Odradzamy ten warsztat,
http://dobrymechanik.pl/mechanicy/poznan/e-quatro-auto-serwis-warsztat-samochodowy.html

Na stronie mechanik.pl ma same pozytywy z tego że administrator kasuje wszystkie negatywy,

tu opinia kolegi z innego forum :
http://megane.com.pl/topic/62781-e-quatro-auto-serwis-ul-gdynska-10-12-poznan/page__pid__429892#entry429892

J@colo
07-05-2015, 10:38
...

Jak już jest biała lista - może zróbmy czarną ?!

Jak najbardziej by się przydała, nie widziałem tutaj takowej więc dopisałem do tego tematu, jak by moderatorowi się chciało mógł by przenieść i utworzyć temat.

aln
19-07-2015, 16:23
Moje VW naprawiałem w Luboniu na Wschodniej 9. Zawsze skutecznie i za rozsądny pieniądz. Focusa też planuję tam oddawać. Jeśli naprawy po zakupie Foczki będą dobre to dopiszę do białej listy. A do naprawy kilka rzeczy jest...

Edit: link do strony na fb-> https://facebook.com/autonaprawawschodnia

Edit 2: odebrałem Focusa po pierwszych naprawach i tak jak problemów nie było z wymianą klocków czy amortyzatorów tak niestety nie poradził sobie z elektryką. Fakt, nie zdarł ze mnie za grzebanie przy sondach lambda ale też nie poprawił w żaden sposób działania auta. I mam wrażenie, że swoją przesadną oszczędnością portfela klienta może z czasem zaszkodzić.

griffin
29-08-2015, 09:44
Ja jeżdżę do Żabikowa do jednego można powiedzieć magika i cudotwórcy, facet zna się na rzeczy, nie wypuszcza bubli, uczciwie mówi jeśli czegoś nie umie, przy tym widać, że lubi to co robi. Nie specjalizuje się w jednej marce co dla mnie jest bardzo istotne.

Czy mogę prosić o jakieś namiary na tego mechanika?

Zajmuje się też diagnostyką? Dzięki

Kożuch
16-10-2015, 22:41
Byłem dzisiaj na wymianie rozrządu w swoim Mondeo MK IV w Pile. Jestem naprawdę zadowolony z usługi, ceny, doradztwa Pana Tomka.
Przeglądnęli mi auto za free, opony przełożyli przód, tył, za free, kawa w automacie w poczekalni za free, naprawdę fajny, choć bardzo kameralny serwis, polecam.
Nie będę podawał ceny za usługę bo za chwilę może być inna ale opłaca się jechać z Poznania do Piły i poczekać 4 godziny :razz:

Namiary:
Tomasz K....
Auto Kamag
ul. Kossaka 76
Piła
Tel. 668 841-551

MaxRob
01-12-2015, 22:11
Witam

Poszukuję odpowiedzialnego i rzetelnego mechanika w Poznaniu. C-MAX 1.8 benzyna, do naprawy: drgania kierownicy przy przyspieszaniu (koła sprawdzone, felgi proste), podczas jazdy wyskakuje 2 bieg, często problem z odpaleniem i falują obroty - czasem wtedy gaśnie i nie chce odpalić (świece wymienione, kable dobre).
Będę wdzięczny za wiarygodne informacje :)
Pozdrawiam

sallas
21-01-2016, 08:52
Ja korzystam z usług serwisu samochodów w Luboniu http://serwis.niedzwiedz-lock.pl - mog ich polecić z czystym sumieniem :)

Pawel
27-01-2016, 08:26
ja z kolei nie polecam FAST CAR na ul. Wilczak 45/47
coś co mogło kosztować 100 pln (naprawa) kosztowało 1600 pln (wymiana), bo główkować się nie chciało...

Janiszek
27-01-2016, 10:45
Ja jestem zadowolony z Maxauto (http://www.maxautoo.pl/). Jeżdżę do nich na przeglądy i gdy zdarzy się nagła usterka. Zajmują się elektroniką samochodową, diagnostyką komputerową, nabiją lub naprawią klimatyzację samochodową, zrobią przegląd auta, prowadzą historię napraw itp.
Ich adres:
MAXAUTO ELEKTRONIKA
ul. Morasko 17A
61-680 Poznań- Piątkowo/k Suchy Las

Pawel
27-01-2016, 14:41
A jak finansowo to u nich wygląda?

Pangrys
30-01-2016, 22:01
Właśnie, jak to wygląda w przypadku klasycznego przeglądu tzn. olej i filtry ??

pysiu5
31-01-2016, 17:14
Polecicie mi mechanika na Wildzie? Chodzi mi o rozrząd do Focus MK3, no i później olej, filtry itd.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Oliszka
05-03-2016, 19:42
Cześć. Niedawno zakupiłam Focusa 99r. Wymieniłam tarcze, hamulce, olej (to było pilne). Planuje wymienić jeszcze rozrząd i na razie nic więcej. Jednak mam problem, bo przerywa mi poniżej 2tys obrotów... Sprawdzone świece i kable (omometrem) i niby są ok. Podejrzewam (po milionie postów przeczytanych na ten temat :P ) ze może być to cewka zapłonowa. Wiecie kto mi to wymieni? W miare tanio? Nie chciałabym żeby ktos mnie skasowal 100zł za wymianę tego, bo już mam ją zakupioną ;)

Pawel
24-04-2016, 16:51
witam czytam te opisy o mechanikach i widzę że nie ma mechanika z powołania nie wiem czy jest to wina lokalizacji czy braku wiedzy nie znalazłem tu takiego który mógłby doradzić podpowiedzieć ewentualnie polecić innego bo jak przysłowie mówi jeżeli zna się na wszystkim czyli na niczym .ja znalazłem i w 100% mogę go polecić ,jest jednak mały problem . nie posiada warsztatu w Wielkopolsce lecz pod Bydgoszczą jest częstym gościem naszej giełdy i tam można się z nim spodka .warsztat mieści się w Stopce nie posiada żadnej reklamy a i tak samochodów ma od liku .drugim problemem jest termin , porostu są odległe jak ktoś jest zdecydowany na poważną naprawę to piszcie podam numer kon. do p Adrzeja

lagerro
27-04-2016, 14:34
Witam, Poszukuje magika który otworzy zepsuty zamek klapy silnika. Krece kluczem w lewo w prawo - zero reakcji - wiem ze na formu bylo o tym kilka tematow ale nie znalazlem informacji czy znalazłby sie ktos w Poznaniu kto ogarnie temat za przyzwoite pieniadze nie rozwalajac przy tym grilla..

Ktos cos ?

manius9_1
05-05-2016, 17:25
Potrzebuję wymienić na "cito" wąż idący z chłodnicy do pompy wody. Mondeo 2.0tddi 90km 2001r. Wąż mam jutro do odebrania w serwisie ok 10. Czy ktoś zna mechanika, który dał by radę jutro to zrobić ?? Niestety na dziurze załatanej taśmą długo nie pojeżdżę. :(

wojtekn
06-05-2016, 07:11
manius9_1 poczytaj temat do którego cię przeniosłem masz tu kilka namiarów. ;)

blabla1989
23-05-2016, 18:17
Potwierdzam na Henryk Dominów jest drogi i zadufany w sobie i czego to on nie wie itp
ale ja osobiście jeżdżę do mechanika na Firlika 4 obok sklepu miko na obornickiej 281 jest spoko i ceny sa przystepnę . Włodzimierz Józefiak

gutek81
02-01-2019, 09:12
Dzień dobry

Poszukiwany dobry mechanik na terenie Poznania lub okolic do wymiany rozrządu w Mondeo MK4 2009r. 1,8L Duratorq-TDCi 125PS.

Macie jakieś doświadczenia z modelem silnika jak wyżej lub możecie polecić kogoś zaufanego?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

DawidUK
04-01-2019, 20:27
cześć wszystkim ;)

Szukam warsztatu który zrobiłby przekładkę, domyślam się że nie wielu z was ma z tym styczność. Ja jestem z Bydgoszczy i znalazłem gostka pod Poznaniem

Mechanika Pojazdowa, Blacharstwo Edward Smoleń z Bolewice

Zna ktoś gostka ? Wie co robi ? (nie pytam tu o przekładkę a o samą mechanikę)

Dzięki i pozdrawiam ;)

gutek81
17-01-2019, 05:15
to jest mała wieś 70km od Poznania, więc nie sądzę, żeby ktoś stąd jeździł tam serwisować swoje auto.

Pawel
01-06-2019, 07:09
Właśnie po deszczach padło mi wspomaganie.

Czy macie jakieś opinie o warsztatach? Również szukam dobrego z normalnymi cenami.

http://www.serwis.niedzwiedz-lock.pl/serwis-ford/

https://auto-naprawa-ford.business.site/

Posiadaczford
06-11-2019, 15:40
Witam Wszystkich,
Pojawiłem się tutaj na formu ponieważ mam probelm z moim Fordem C-max 1,6 tdci rok 2010.
Jadąc autostradą nagle spadły mi obroty, wlączyła się kontrolka check engine oraz esp i informacja na wyświetlaczu awaria silnika. Samochód dodatkowo zacząl "tyrkotać" jak stare diesle. Niestety dalszą podróż odbyłem na lawecie.
Mam pytanie, czy miał ktoś kiedyś podobną sytuację. Może kojarzycie co mogło się zepsuć.
Ma też pytanie czy ktoś z Was na forum, mieszka w Poznaniu i ma możliwość podpięcia się pod komputer? Czy ktoś bylby w stanie poratować?
Już teraz Wam serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.
Pozdrawiam

Piasek80
24-11-2019, 06:21
Cewka zapłonowa w dieslu ?!?!

Drozd82
20-02-2020, 19:13
Hej przestrzegam przed ELECTRIC SERVICE z ul . Warszawskiej, a przede wszsytkim ich doradcę od DPF.
Poniżej moje perypetie:
Hej, również chciałbym opisać przygody nt. błędu P244C i ostrzec przed "fachurą" z Poznania.
Przygoda z błędem zaczęła się w grudniu. Za pierwszym razem "fachowiec" skasował błąd twierdząc, że to nic takiego. Drugi raz kolejny fachura stwierdził, że wystarczy włączyć statyczne wypalanie.
Za 3 razem jak mi wyskoczył błąd ( mądrzejszy o forum) pojechałem do kolejnego specjalisty - zależało mi na szybkiej naprawie, pojechałem do ELECTRIC SERVICE w Poznaniu na ul. Warszawskiej ( specjalizują się m.in w chiptuning i problemy z dpf). Tam jakiś znajomy z serwisu ( podjezdza jak są problemy z DPF), podpiął komputer i stwierdził, że to wina EGR. Z lekka zgłupiałem, opowiedziałem o 5 świecy i problemach z zapychaniem, ale on stwierdził, że to na 100% EGR i zaproponował, że naprawi za 500pln ( panie już setki Fordów robiłem - znam się). Zależało mi na czasie więc się zgodziłem. Po 2 godzinach fachowiec a raczej ZŁODZIEJ, zadzwonił, że EGR jest sprawny, ale do wymiany jest czujnik temperatury ( trunk 1 czy jakoś tak) i jak najbardziej to wymieni w cenie - czujnik 880, wymiana 600, wyczyszczenie EGR 500 plus kalibracja 300, razem jedyne 2280pln + EGR. Tego już było za wiele, powiedziałem, że zabieram auto, natomiast na pytanie , że jeśli nawet nie dotknął EGR i chce 500 pln to cena chirurga nie mechanika, stwierdził, że wiedza i doświadczenie kosztuje.
Suma sumarum udało mi się znaleźć mechanika na Naramowicach ( złoto człowiek - pierwszy mechanik który jak mu opowiedziałem historię i powiedziałem co bym chciał najpierw zrobić zgodził się ze mną i powiedział, że właśnie od tego zaczną), który wyciągnął "5 swiecę" przeczyścił, skasował błędy i powiedział, że to jest to. Nawet ( choć ma nowoczesną myjkę do DPF) stwierdził, że zapchanie jest 42% i nie ma sensu na razie czyścić ( poprzedni złodziej powiedział, że mam zapchanie 99%!!). Teraz jestem po samoczynnym wypaleniu się PDF - wszsystko OK więc zakładam, że usterka usunięta, także kończąc mój wywód ( musiałem się wygadać ), chciałbym poznaniaków uczulić na fachuro-złodzieja kręcącego się przy ELECTRONIC SERVICE ( mówił, że nie jest ich pracownikiem ale im pomaga, więc firmy nie chce oczerniać, ale zakłądając z kim się zadają ocenę pozostawię Wam). CO do P244C - kolejny raz okazało się, że wina leży po stronie zapchanej końcówki od "5 świecy" parownika paliwa.
Pozdrawiam i obyście trafiali tylko na prawdziwych fachowców.

makinen
21-02-2020, 02:54
To przed kim właściwie ostrzegacz?
Bo raz piszesz o firmie, a później o jakimś kolesiu.
Robiłeś w tej firmie, czy na lewiznę u tego człowieka?

TomaszSe
26-02-2020, 21:18
Witam
Dziś miałem bardzo pozytywne doświadczenie z mechanikiem z Poznania.
Kupowaliśmy auto w okolicach Poznania i po przewertowaniu forum zdecydowałem się na skorzystanie z usług:
GP Car Service
Wołczyńska 47
Poznań
Na początek osłona na fotel kierowcy przed zajęciem miejsca przez mechanika, małe a cieszy.
Autko sprawdzone kompleksowo, łącznie z komputerem.
Cena też bardzo dobra.
Gorąco polecam.

mazzy137
19-06-2020, 11:27
Ja znam chłopaków GP od lat i są bardzo rzetelnie podchodzący do tematu - mogę ich zdecydowanie polecić.

br0n3k
13-08-2020, 14:58
Cześć mam problem z klimą focus 2011-2014, 1.6 tdci,( prawdopodobnie wyciek bo była już nabijana w tym roku i po 3 miesiącach nie chłodzi) macie do polecenia jakiegoś mechanika który ogarnąłby temat z okolic Poznania?

B4Bci4 z Bydzi
17-08-2020, 10:09
To przed kim właściwie ostrzegacz?
Bo raz piszesz o firmie, a później o jakimś kolesiu.
Robiłeś w tej firmie, czy na lewiznę u tego człowieka?

nie skumałeś?, firma pewnie poleciła fachurę

llukass
17-08-2020, 13:29
Cześć mam problem z klimą focus 2011-2014, 1.6 tdci,( prawdopodobnie wyciek bo była już nabijana w tym roku i po 3 miesiącach nie chłodzi) macie do polecenia jakiegoś mechanika który ogarnąłby temat z okolic Poznania?


Mogę polecić Auto-Klima Przeźmierowo ul Dolina 65

baybus
06-09-2020, 12:00
W sumie przeszukałem cały temat i jakoś nie widze aktualnych porad odnośnie specjalistów od Fordów w Poznaniu. Czy ktoś jeszcze ma jakieś konkrety gdzie warto jechać?
Mój mechanik jest spoko, ale zawsze zamawia części z Intercars, a tam cena dwa razy wyższe niż za to samo na allegro i dlatego nie chcę do niego jechać.
Zależy mi na wymianie hamulców i tarcz przód, serwis olejowy, filtry. Fajnie gdyby mogli jeszcze sprawdzić klimę, odgrzybić no i ew. rzucić okiem na okładziny z tyłu. Jeżeli maja wymianę opon to będę wniebowzięty :D

mig30
24-05-2021, 22:19
no wlasnie, gdzie zrobic rozrzad zeby nie schrzanili? ;)

pp187
13-07-2021, 08:43
Dołączam się do pytania o ogarniętego mechanika w Poznaniu.
Do zrobienia rozrząd w Volvo V40 T3 = 1.6 Ecoboost.

Pozdrawiam
pp187

przemo_1981
17-07-2021, 20:51
Osobiście serwisuje auto w aso ze względu na gwarancję, ale prędzej jak i obecnie brachol swojego Mondeo MkIV z silnikiem 1,6 EB serwisuje u Romana Wikarskiego, Car Serwis Stefana, ul. Batorego 4 w Luboniu.
Polecam go z czystym sumieniem.

Pawel
16-08-2021, 19:01
Witam, potrzebuję dobrego zaufanego mechanika który się zna;) Nie koniecznie najtańszy we wsi;) Dla S-maxa 1.6 tdci 2012r. Jestem z Biedruska więc rejon Murowana Goslina, Czerwonak, Suchy Las, Morasko lub północ Poznania będzie git. Czytałem wcześniejsze posty ale niektóre są np z 2007r więc średnio aktualne. Pozdrawiam;)

Pawel
18-08-2021, 12:11
Jaka Cisza;) szukałem na dobrymechanik.pl ale tam same ideały podobnie jak opinie w google - większość opinii wystawiają sobie sami właściciele a znalazłem negatywy o tej samej treści u dwóch różnych mechaników...to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Auta serwisowałem do tej pory w Morasku u Pana Artura ale terminy za dwa-trzy tygodnie i tak zarobiony że nawet do auta nie wyjdzie żeby zobaczyć usterkę...Czy ktoś z Was serwisował auto w Bemo Motors w Jelonku? Po gwarancji serwisujecie w ASO Forda?

DAMIAN-24
18-08-2021, 13:43
Ja obecnie serwisuje w ASO Bemo Motors na Bukowskiej w Poznaniu i w Auto Serwis GG na Kopczyńskiego. O dziwo ASO daje radę jak coś robią, a w serwisie na Kopczyńskiego już kilka aut robiłem i znajomym poleciłem i jak na razie nikt nie narzekał.

Pawel
19-08-2021, 13:36
Ja obecnie serwisuje w ASO Bemo Motors na Bukowskiej w Poznaniu i w Auto Serwis GG na Kopczyńskiego. O dziwo ASO daje radę jak coś robią, a w serwisie na Kopczyńskiego już kilka aut robiłem i znajomym poleciłem i jak na razie nikt nie narzekał.

Dziękuję - dziś podjechałem z brzęczeniem spod machy i właściciel wyszedł osłuchał odgiął obudowę filtra powietrza i ustało...Stwierdził że to to i dzwięk nie pasuje do dwumasy;) Miodzio info bo już szykowałem 3-4 tys zł a tu 0 ;) Mógł mnie naciągnąć a podszedł uczciwie - rozmowa 5 minut a jaki pozytyw! Dzięki - będę tam serwisował auto.

mackoo
19-08-2021, 14:17
Witam, potrzebuję dobrego zaufanego mechanika który się zna;) Nie koniecznie najtańszy we wsi;) Dla S-maxa 1.6 tdci 2012r. Jestem z Biedruska więc rejon Murowana Goslina, Czerwonak, Suchy Las, Morasko lub północ Poznania będzie git. Czytałem wcześniejsze posty ale niektóre są np z 2007r więc średnio aktualne. Pozdrawiam;)

Jestem z Murowanej więc też miałem ten problem ;) ale okazało się, że teść chłopaka, od którego kupowałem S-maxa jest mechanikiem, więc u Niego serwisuje.

Wojtek Koprowski - Witex, Bolechowo Osiedle - zna Maxy bardzo dobrze, za każdym razem stoi u Niego kilka :D. Ceny ok, daje gwarancję, bardzo rzetelny, wyjaśni, wytłumaczy, pokaże itp. Minus to dłuugie terminy, ale jak coś się dzieje z autem poważnego to próbuje wcisnąć wcześniej. Ja polecam, jeżdżę do Niego od września zeszłego roku.

Do GG na Kopczyńskiego kiedyś jeździlem - mieszkałem na Piątkowie, ale po tym jak ukręcili mi śrubę w kole przy wymianie hamulcy i założeniu bez pytania własnych ramek tablicy dałem sobie spokój. Może akurat tak trafiłem :?

Pawel
20-08-2021, 11:21
Wielkie dzięki mackoo;)

danko777
21-09-2021, 08:47
Mackoo... A możesz podać numer telefonu do tego pana Wojtka?.

Bump: Jestem z Murowanej więc też miałem ten problem ;) ale okazało się, że teść chłopaka, od którego kupowałem S-maxa jest mechanikiem, więc u Niego serwisuje.

Wojtek Koprowski - Witex, Bolechowo Osiedle - zna Maxy bardzo dobrze, za każdym razem stoi u Niego kilka :D. Ceny ok, daje gwarancję, bardzo rzetelny, wyjaśni, wytłumaczy, pokaże itp. Minus to dłuugie terminy, ale jak coś się dzieje z autem poważnego to próbuje wcisnąć wcześniej. Ja polecam, jeżdżę do Niego od września zeszłego roku.

Do GG na Kopczyńskiego kiedyś jeździlem - mieszkałem na Piątkowie, ale po tym jak ukręcili mi śrubę w kole przy wymianie hamulcy i założeniu bez pytania własnych ramek tablicy dałem sobie spokój. Może akurat tak trafiłem :?

XDX
28-09-2021, 20:07
Ja potrzebuje mechanika co zna się na wymianie uszczelniacza przy wale pomiędzy silnikiem na skrzynią. Poznań i obrzeża mnie interesują.

mackoo
28-09-2021, 20:12
Mackoo... A możesz podać numer telefonu do tego pana Wojtka?.

Sorry, nie miałem powiadomienia, numer to: 601 736 860.

piehursson
20-10-2021, 09:51
Hej koledzy.
Jakiego mechanika polecicie w poniżej sprawie?
Kuga - padł mechanizm szyberdachu, ASO zawołało 5 koła za naprawę. Może jest jakiś spec w Poznaniu lub okolicach, który zrobi to dobrze i troszkę taniej?

XDX
25-10-2021, 16:17
Hej koledzy.
Jakiego mechanika polecicie w poniżej sprawie?
Kuga - padł mechanizm szyberdachu, ASO zawołało 5 koła za naprawę. Może jest jakiś spec w Poznaniu lub okolicach, który zrobi to dobrze i troszkę taniej?

A może się rozprogramował i wystarczy reset. Mi w Mondeo tez wołali koszty za naprawę panoramy a wystarczył reset i wszystko OK.

Bump: Bump: Czy ktos zna dobrego mechanika od wymiany uszczelniacza wału w MK5 z automatem ?

robsonlbn
25-11-2021, 07:49
Hej, poleci ktoś kogoś najlepiej z Poznania od Webasto?

piechu
28-11-2021, 08:47
A może się rozprogramował i wystarczy reset. Mi w Mondeo tez wołali koszty za naprawę panoramy a wystarczył reset i wszystko OK.

Bump: Bump: Czy ktos zna dobrego mechanika od wymiany uszczelniacza wału w MK5 z automatem ?

A mógłbyś podpowiedzieć jak taki reset zrobić? Wystarczy rozłączyć aku czy trzeba jeszcze jakieś czary-mary kombinować?

dandii
08-01-2022, 20:57
Hej, poleci ktoś kogoś najlepiej z Poznania od Webasto?

Co masz z webasto?

MortySmith
08-02-2022, 20:49
Regulacja zaworów 2.0 Duratec. Poznań i okolice. Ktoś, coś?

GZTL
23-02-2022, 12:42
Ja obecnie serwisuje w ASO Bemo Motors na Bukowskiej w Poznaniu i w Auto Serwis GG na Kopczyńskiego. O dziwo ASO daje radę jak coś robią, a w serwisie na Kopczyńskiego już kilka aut robiłem i znajomym poleciłem i jak na razie nikt nie narzekał.

Jak z cenami ? Też będę chciał się wybrać do BEMO przy przebiegu 90tyś na wymianę filtrów itp. Orientujesz się jak wygląda cena odnośnie rozrządu ?

Tymek_88
27-02-2022, 04:46
Jest ktoś taki jak Boro Cars, lokalizacja Suchy Las.
Gość pracował 17 lat w Bemo motors. Jeśli chcesz mieć dobrze naprawionego Forda bez wydatku walizki pieniędzy to polecam.
Dpf też naprawia, czyści itd.
Osobiście serwisuje u niego swoje 3 szt.
Pozdrawiam

XDX
08-05-2022, 11:37
A mógłbyś podpowiedzieć jak taki reset zrobić? Wystarczy rozłączyć aku czy trzeba jeszcze jakieś czary-mary kombinować?

Nie wiem czy już zrobiłeś ale trzeba przytrzymać środkowy przycisk tak długo aż szyber wykona pełen cykl.

ninalken
06-07-2022, 17:39
Czy ktoś poleci godnego zaufania mechanika do wymiany rozrządu w Fordzie 1.0 EB 2017 r. w okolicy Poznań - Września?

Krissss
03-09-2022, 08:10
Jest ktoś taki jak Boro Cars, lokalizacja Suchy Las.
Gość pracował 17 lat w Bemo motors. Jeśli chcesz mieć dobrze naprawionego Forda bez wydatku walizki pieniędzy to polecam.
Dpf też naprawia, czyści itd.
Osobiście serwisuje u niego swoje 3 szt.
Pozdrawiam

Cześć.Myslisz że poradzą tam sobie z regulacją zaworów w mk3?

Tymek_88
10-09-2022, 22:50
Oczywiście że tak, zadzwoń i się upewnij.

Kainorwaq
08-01-2023, 22:15
Regeneracja maglownicy ford focus mk3 2012 1,6 TDCI. Jakieś godne polecenia miejsce w Poznaniu? Ktos korzystal z usług "Skoczek Auto Mechanika Pojazdowa i Diagnostyka Komputerowa" na piątkowskiej? Ewentualnie inne miejsce gdzie dobrze mi to zrobią + inne naprawy?