Zobacz pełną wersję : Scorpio - A4 LD - nie działa


school
23-10-2004, 14:46
Witam serdecznie.No i problem.
Mam Scorpio z ASB z przbiegiem 124 tyś.km,Po 107 tyś.wymieniłem tarczki, konwerter i zalałem olejem syntetycznym zgodnym z normą Forda.Wczoraj z prędkością 20-30 km - szybciej nie chciał jechać - ledwo dojechałem do domu.Kiedy zatrzymywałem się miałem problemy z ruszeniem.Dzisiaj nie wyjechałem już z garażu.Skrzynia nie reaguje na zmianę położenia dzwigni. Będę wdzięczny za podpowiedź, co może być przyczyną takiej sytuacji.Pozdrawiam

accobra
04-11-2004, 12:13
Mniemam, że posiadasz skrzynię automatyczną. Jeśli ją sobie djąłes sam i również sam pozmieniałeś sobie tarczki (tak zwane planeterki) i konwerter to masz problem. Takie rzeczy mozna robić tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu co sie też tyczy ustawień. Nie chcę być złym prorokiem, ale coś pochrzaniłeś i teraz nic tylko serwis skrzyń automatycznych. Miałem kiedyś Camaro z automatem i szarpało mi przy przełączniu biegów. Jak rozebrali skrzynię i powymieniali mi parę detali stwiedziłem, że bez fachowej nauki sam bym się tego nie podją zrobić. a ustawienie tego wszystkiego (podciśnienia i nadciśnienia sterujące) to czarna magia.
Pozdrawiam.