Zobacz pełną wersję : Jakie jest zużycie gazu w Mondeo 1,8 ? Mój pali 13 litrów


andrzejm
25-10-2004, 10:22
Mam od niedawna instalację Mistral-Autronik. Podobno miała być taka super a pali ponad 40% więcej gazu niż benzyny. Po przejechaniu 1000km wyszło 12,6 l/100. I to przy wolnej jeździe. Ile powinno wynosić zużycie ?

rogue
25-10-2004, 13:33
9 w trasie, 11 w miescie.

sadze, ze gorna granica jest +30% w stosunku do Pb. u mnie jest +20%, a nie oszczedzam.

pzdr

PabloG
25-10-2004, 15:08
ja mam 2.0 kombi i 10 trasa 14 miasto

Dzekis
25-10-2004, 15:32
mój ok. 10-11l w mieście, trasa ok. 9 l/100 km. Generalnie miasto: robię 320-360 km (górna granica lato) na zbiorniku 45 l (ok. 36-37 l), trasa do 420 km (rekord w lecie, jazda bez szaleństw do 120km/h), średno na trasie spalanie wychodzi 9-9,5 l, zależy od stylu jazdy.

andrzejm
25-10-2004, 15:53
Dzięki za podpowiedzi. Mam mniej więcej obraz tego jak być powinno. Pojechałem do innego warsztatu na kontrolę i trochę się dowiedziałem. Głownie to to ,że była jakaś awaryjna partia wtrysków "15" i to może powodować przepał oraz ,że czasami regulacja gazu polega na metodzie prób i błędów. Zapłaciłem 45zł za diagnostykę i inne ustawienie parametrów i zobaczę co dalej. W ramach gwarancji mam kłopoty cokolwiek wyegzekwować. Stacja na której zakładałem gaz nie założyła nawet filtra gazu który być powinien i wypuściła mnie "w miasto" bez wstępnego podłączenia do komputera. I to nie tylko to ale nie będę się rozpisywał. Jestem z Wrocławia i zainteresowanym mogę podać kto to taki i gdzie firma się mieści.

misiek
25-10-2004, 17:40
Jestem z Wrocławia i zainteresowanym mogę podać kto to taki i gdzie firma się mieści.

Poda to tu na forum, nie ma czego ukrywac.
Mozesz naprzyklad opisac to tu (http://forum.fordclubpolska.org/viewforum.php?f=44), tak abysmy wszyscy wiedzieli. Opisz tez co jeszcze napaprali...

KOWALOM, PARTAczom i innym znachorom mowimy NIE :evil: :twisted:

andrzejm
26-10-2004, 12:11
misiek,
Chcę dać im jeszcze szansę. Dzisiaj wymusiłem założenie filtra jak im pokazałem schemat instalacji wg producenta. Źle trafiłem ale nie chcę pochopnie kogoś oczerniać na forum. NIE JEDŹCIE DO PRZYPADKOWYCH WARSZTATÓW !!! Ja tak zrobiłem i mam nauczkę.

misiek
26-10-2004, 13:24
Chcę dać im jeszcze szansę.

Uwazan, ze juz dales im szanse wybierajac ich zaklad przed montazem instalacji. Dales im szanse zarobic. I owszem zarobili, pozniej olewajac cie. Ty nie masz na nich nic wymuszac, ty jestes ich klientem. Oni maja obowiazek usuwac usterki zwiazane z ich osprzetem, masz cos takiego jak gwarancja.
Nie przejmuj sie nimi. Przyznam, ze jestem bardzo wyczulony na takich ludzi, z wlasnego doswiadczenia. Nie lubie placic za czyjes bledy...

woj111
01-11-2004, 07:13
misiek,
Chcę dać im jeszcze szansę. Dzisiaj wymusiłem założenie filtra jak im pokazałem schemat instalacji wg producenta. Źle trafiłem ale nie chcę pochopnie kogoś oczerniać na forum. NIE JEDŹCIE DO PRZYPADKOWYCH WARSZTATÓW !!! Ja tak zrobiłem i mam nauczkę.

Wiele razy na forum pisałem ,że wybieranie instalatora na chybił trafił jest tylko dobre w totolotku natomiast przy instalakach gazowych najlepiej oprzeć się na doświadczeniach innych i trafić do poleconego zakładu.

rafkowal
22-11-2004, 16:17
Jeżeli masz sekwencyjny wtrysk gazu Mistral to musiał być podłączony pod komputer bo inaczej by nie pojechał na gazie, ustawia się wtedy też próg przejścia z paliwa na gaz oraz awaryjny tryb przejścia z gazu na paliwo oraz jaki stopień spalania ma być " ekonomiczny nirmalny lub sportowy" oraz najważniejsze kontrola całej instalacji wraz z wtryskiwaczami. Trzeba to wszystko zakodować w komputer LPG inaczej się nie da. A spalanie powinno być ok. 10-20 % wyższe niż benzyna.

mougli
24-01-2005, 09:09
Ja posiadam w swoim Mondeo kombi 2.0 16v instalację II generacji lovato (jeśli to tak sie pisze). I pali mi 9,6l gazu. Przy czym 90% trasa a 10% poruszanie się po mieście (jazda do pracy) no i oczywiście jazda spokojna.

mundek
04-02-2005, 13:58
Ja mam instalacje jak w podpisie (czyli chyba tak jak autor watku). Jezdze na lpg z Shell'a i po miescie (zakorkowana stolica) pali mi (zima) ok. 11,5 a w trasie to ok 8l - sprawdzalem kilka razy.
Z tego co wiem to trzeba poddac te instalacje kilkukrotnej (auto)adaptacji - ona sie dostosowywuje za kazdym razem.

pablos
07-02-2005, 15:11
Mam 1.6 +Lpg IIIgen. Autronik i pali średnio 9,5 l/100km. Silnika nie oszczędzam często wkręcając go powyżej 4500 obr.

zimoch
20-07-2005, 23:06
[quote="rafkowal"] ustawia się (...) jaki stopień spalania ma być " ekonomiczny nirmalny lub sportowy" [quote]

czy w instalacji BRC też jest taki myk z tymi trybami pracy ekono,fast, &furious ??