Zobacz pełną wersję : [Transit Connect 2013-2022] Miska olejowa czy ona ma byc plastikowa ?


zuberekpm
10-10-2017, 18:03
Witam
Całkiem tak niedawno nabyłem Forda Transita Connect 2014 1,6 TDCI
Mój mechanik wymieniał olej w aucie i powiedział mi, że misa olejowa w tym aucie jest plastikowa. Powiedział, że pierwszy raz się*z czymś takim spotkał. Czy ktoś z Was się z takim przypadkiem spotkał? A może on źle zerknął i taki plastik jest jedynie jakąś dodatkową obudową do klasycznej metalowej miski która jest wewnątrz?? Jeśli to prawda i rzeczywiście tak się*zdarza to zastanawiam się nad tym czy może zamontować metalową osłonę silnika. Czy macie może jakieś propozycje zakupu takiej osłony? Na allegro jest możliwość zamówienia takiej osłony na zamówienie ;)
Pozdrawiam! :)

Basra
10-10-2017, 19:02
Witam

Silniki dieslowskie mają plastykowe.

pozdrawiam

zuberekpm
10-10-2017, 19:41
Witam

Silniki dieslowskie mają plastykowe.

pozdrawiam


Ale masz na myśli te modele??

tomaszjan31
10-10-2017, 20:27
Witam

Silniki dieslowskie mają plastykowe.

pozdrawiam

A ja mam metalową, w poprzednim miałem również metalową. A w jednym z samochodów po dwóch latach w szybkim tempie chwyciła ruda, z którą zacząłem natychmiastową walkę

Lza
10-10-2017, 21:57
A nawet nie wiem jaką mam. Niestety nie mam jak sprawdzić, od spodu auta jest osłona silnika i nic się tam nie da podejrzeć. Ale w sumie może to i dobrze. W aveo mam stalową i musiałem wymienić po 5 latach, bo przerdzewiała i zrobiła się dziura..

Jeśli nie jeździsz w terenie to nie ma się czego obawiać, no chyba że śmigasz po jakichś polnych drogach z wystającymi kamulcami. Ale nie jestem pewny czy metalowa osłona Ci pomoże w takim przypadku, musiała by być z balchy jak od czołgu i ważyć dziesiątki kilogramów. cienką blachę kamulec i tak rozwali z łatwością.

tomaszjan31
11-10-2017, 00:43
Jeśli nie jeździsz w terenie to nie ma się czego obawiać, no chyba że śmigasz po jakichś polnych drogach z wystającymi kamulcami. Ale nie jestem pewny czy metalowa osłona Ci pomoże w takim przypadku, musiała by być z balchy jak od czołgu i ważyć dziesiątki kilogramów. cienką blachę kamulec i tak rozwali z łatwością.

Kolego, piaskowanie podczas jazdy tez swoje robi na powłokę ochronną misy. Więc jakakolwiek osłona jest wskazana

zuberekpm
11-10-2017, 11:48
Jeśli nie jeździsz w terenie to nie ma się czego obawiać, no chyba że śmigasz po jakichś polnych drogach z wystającymi kamulcami. Ale nie jestem pewny czy metalowa osłona Ci pomoże w takim przypadku, musiała by być z balchy jak od czołgu i ważyć dziesiątki kilogramów. cienką blachę kamulec i tak rozwali z łatwością.


Nie jeżdżę tym autem specjalnie w terenie ale jest moim pierwszym tak nowym autem które używam do pracy.

Pracuje w branży weselnej więc zdarza się, że jeżdżę po polnych drogach jak jakaś sala bankietowa jest gdzieś w polu :D

A też sprawa jest taka, że auto będzie jeżdżenie czasem przez jednego lub drugiego pracownika lub żona.

Nie trzeba terenu i polnej drogi a nawet stary wysoki krawężnik wystarczy żeby coś uszkodzić. Niby to gdybanie ale na zimne dmuchać trzeba :)

Na Allegro jest coś takiego - http://allegro.pl/oslona-silnika-ford-connect-focus-3-grand-c-max-i6685968039.html#thumb/2

Co Wy na to?

Lza
11-10-2017, 19:33
Kolego, piaskowanie podczas jazdy tez swoje robi na powłokę ochronną misy. Więc jakakolwiek osłona jest wskazana

Ale zwykła plastikowa osłona przecież jest pod silnikiem.

Bump: Na Allegro jest coś takiego - http://allegro.pl/oslona-silnika-for...9.html#thumb/2

Co Wy na to?

Może i ma to sens w Twoim przypadku. Ja bym w to nie szedł, ale w zasadzie nigdy nie zjeżdżam z asfaltu, czasem jakaś dobrze utrzymana szutrówka się zdarzy. Na polnych drogach, wiadomo - różnie bywa.

tomaszjan31
11-10-2017, 20:20
Ale zwykła plastikowa osłona przecież jest pod silnikiem.


Kto ma ten niech sie cieszy :) Na na szybko muszę skołować