Zobacz pełną wersję : zakupu galaxy


icw
13-07-2007, 14:39
witam serdecznie,

do wczoraj mialem zamiar kupic forda mondeo, ale... po przypadkowym przejechaniu sie galaxy zmienilem zdanie, myśle teraz o galaxy.

slyszalem ze od 2000 roku sa w nowej budzie, czy cos sie zmienilo w nich jeszcze, ???

polecali mi tez silnik 19 tdi, zeby nie byl tdci - ciekawy jestem jak wtryski w tych silnikach i na co trzeba zwaracac uwage w takim autku, a mondeo to ponoc stardard padajace wtryski

jazda w galaxy jest niesamowita, jeszcze tylko rundka galaxy z zona i chyba kupujemy galaxego :)

zastanawiam sie nad autkiem do 40 000 zl, poradzcie, a moze do 30 000 tez bedzie fajna gablota ;)

pozdrawiam

LolleQ
13-07-2007, 17:21
Od 2000 jest nowa buda i sporo zmian wewnątrz - uważam, że na korzyść. W tej serii TDCi nie było, więc spokojna głowa... ale i tak warto lać dobre paliwo, bo to silniki PD zdaje się, przynajmniej mój AUY. Za 30k nie wiem czy znajdziesz coś wartego uwagi, a z silnikiem wysokoprężnym to już niemalże niewykonalne, prędzej benzyna. W miarę możliwości szukaj z czujnikami parkowania ;)

bary
13-07-2007, 21:01
Polecam Galaxy po 2000 roku.
Mam na myśli - z silnikiem TDI.

tomi98
14-07-2007, 00:19
mam nadzieję , że czytałeś

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=33012

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=32613

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=23254

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=26074

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=23386

kupuj im młodszy tym lepszy ( chyba ) :fcp20 i raczej bierz TDI dobre jednostki :fcp1 jakbym się nie liczył z kosztami paliwa kupiłbym wersję V6 4X4 200 koni w benzynie :fcp15

Stefano
14-07-2007, 09:16
Kupująć vana, popatrz na jego wyposarzenie, aby nie posiąś golasa....
Pozdr.

icw
16-07-2007, 10:01
Polecam Galaxy po 2000 roku.
Mam na myśli - z silnikiem TDI.

z tego co sie orientuje, do galaxy w dieslu sa trzy silniki: 90, 110/116 i 130 konikow - i koniecznie tdi ;)

zdecydowalem sie na diesla i rocznik jak najmłodszy :) mysle ze do 40 000 max

co do wyposazenia, to chyba nawet najsłabsza wersja bedzie juz miala klime, jakies poduchy i troche "bajerow"

glownie zalezy mi na klimie, moze byc polautomatyczna - reszta to "jak sie uda"

powiedzcie, czy silnik 90 konny nie jest za maly jak na takie auto??

LolleQ
16-07-2007, 12:14
z tego co sie orientuje, do galaxy w dieslu sa trzy silniki: 90, 110/116 i 130 konikow - i koniecznie tdi ;)W >2000 nie ma 110.zdecydowalem sie na diesla i rocznik jak najmłodszy :) mysle ze do 40 000 maxNie będzie lekko - ja za swojego dałem nieco więcej, ale stan i wyposażenie było super.co do wyposazenia, to chyba nawet najsłabsza wersja bedzie juz miala klime, jakies poduchy i troche "bajerow"Nie wiem, czy były wersje bez klimy - wątpię. Zależy o jakich bajerach myślisz ;)
glownie zalezy mi na klimie, moze byc polautomatyczna - reszta to "jak sie uda"

powiedzcie, czy silnik 90 konny nie jest za maly jak na takie auto??Moim zdaniem do miasta powinien wystarczyć... ale co do trasy to mam obawy - chyba, że nie lubisz szybko jeździć ;)

Stefano
17-07-2007, 08:09
Chodziło mi abyś nie kupił golasa.....tzn, patrz na przyciski konsoli wokół radia, aby nie było tam pełno zaślepek a i samo radio;1. najlepiej z navigacją MFD
2. Lewa strona konsolki, grzanie tylnej, a szczególnie przedniej szyby, grzanie lwego fotela, wył. ESP,
3. prawa strona światła awaryjne - standart, parktronik, grzanie prawego fotela, wyłączanie prawej poduszki pow.
3 webasto, najlepiej z zegarem do ogrzewania postojowego,
4. klimatronik, koniecznie dwustrefowy
5. zmieniarka płyt audio w schowku, tył prawy
6. instalacja głośnom, do telefonu
7. dodatkowe lampy przeciwgnielne w zderzaku przód.
8. elektrtyka wszyskich szyb.
9. alarm
10. przyciemniane fabrycznie szyby
11, alufelgi
12. ksenony
13. relingi
14. dodatkowe ; 2 fotele - szóste i siódme miejsce.
15. sprzyskiwacze na lampy przód
16. Tempomat.
17. komputer MFA
18. Licznik z temperaturą oleju i wskażnikiem ładowania.
19. Nadmuch na pasarzerów z sufitu.
20 Foteliki dla dzieci montowane fabr, w fotelach tył.

To tak po krótce na co masz zwrócić uwagę.
Nie kupuj golasa...!!!!
Pozdr.

icw
17-07-2007, 08:44
Chodziło mi abyś nie kupił golasa.....tzn, patrz na przyciski konsoli wokół radia, aby nie było tam pełno zaślepek a i samo radio;1. najlepiej z navigacją MFD
2. Lewa strona konsolki, grzanie tylnej, a szczególnie przedniej szyby, grzanie lwego fotela, wył. ESP,
3. prawa strona światła awaryjne - standart, parktronik, grzanie prawego fotela, wyłączanie prawej poduszki pow.
3 webasto, najlepiej z zegarem do ogrzewania postojowego,
4. klimatronik, koniecznie dwustrefowy
5. zmieniarka płyt audio w schowku, tył prawy
6. instalacja głośnom, do telefonu
7. dodatkowe lampy przeciwgnielne w zderzaku przód.
8. elektrtyka wszyskich szyb.
9. alarm
10. przyciemniane fabrycznie szyby
11, alufelgi
12. ksenony
13. relingi
14. dodatkowe ; 2 fotele - szóste i siódme miejsce.
15. sprzyskiwacze na lampy przód
16. Tempomat.
17. komputer MFA
18. Licznik z temperaturą oleju i wskażnikiem ładowania.
19. Nadmuch na pasarzerów z sufitu.
20 Foteliki dla dzieci montowane fabr, w fotelach tył.

To tak po krótce na co masz zwrócić uwagę.
Nie kupuj golasa...!!!!
Pozdr.

Witaj,

powiedz w jakiej wersji sa te wszystkie "bajery" mysle o autu do 40 000, jak bedzie z 5 000 wiecej to tez przejdzie, tylko sie zastanawiam czy warto inwestowac w wersje z "bajerami" czy moze lepiej kupic golasa a o rok młodszego??

mysle ze za 40 000 to kupie rocznik 2001 :)

pozdrawiam i dzieki za info

ps. gdyby sie trafil z takim wyposażeniem bo byloby super, prawde powiedziawszy nawet nie wiedzialem ze tyle bajerow moze miec to auteczko, tylko pytanko w jakiej wersji :)

[ Dodano: 2007-07-17, 09:44 ]
Chodziło mi abyś nie kupił golasa.....tzn, patrz na przyciski konsoli wokół radia, aby nie było tam pełno zaślepek a i samo radio;1. najlepiej z navigacją MFD
2. Lewa strona konsolki, grzanie tylnej, a szczególnie przedniej szyby, grzanie lwego fotela, wył. ESP,
3. prawa strona światła awaryjne - standart, parktronik, grzanie prawego fotela, wyłączanie prawej poduszki pow.
3 webasto, najlepiej z zegarem do ogrzewania postojowego,
4. klimatronik, koniecznie dwustrefowy
5. zmieniarka płyt audio w schowku, tył prawy
6. instalacja głośnom, do telefonu
7. dodatkowe lampy przeciwgnielne w zderzaku przód.
8. elektrtyka wszyskich szyb.
9. alarm
10. przyciemniane fabrycznie szyby
11, alufelgi
12. ksenony
13. relingi
14. dodatkowe ; 2 fotele - szóste i siódme miejsce.
15. sprzyskiwacze na lampy przód
16. Tempomat.
17. komputer MFA
18. Licznik z temperaturą oleju i wskażnikiem ładowania.
19. Nadmuch na pasarzerów z sufitu.
20 Foteliki dla dzieci montowane fabr, w fotelach tył.

To tak po krótce na co masz zwrócić uwagę.
Nie kupuj golasa...!!!!
Pozdr.

Witaj,

powiedz w jakiej wersji sa te wszystkie "bajery" mysle o autu do 40 000, jak bedzie z 5 000 wiecej to tez przejdzie, tylko sie zastanawiam czy warto inwestowac w wersje z "bajerami" czy moze lepiej kupic golasa a o rok młodszego??

mysle ze za 40 000 to kupie rocznik 2001 :)

pozdrawiam i dzieki za info

ps. gdyby sie trafil z takim wyposażeniem bo byloby super, prawde powiedziawszy nawet nie wiedzialem ze tyle bajerow moze miec to auteczko, tylko pytanko w jakiej wersji :)

wojtek60
17-07-2007, 09:13
To tak po krótce na co masz zwrócić uwagę.
Nie kupuj golasa...!!!!

Znam ten problem.
Każde auto sprzedawane jest w standarcie.
Wszystkie dodatki można zamówić w salonie za dodatkową dopłatą.
Czas oczekiwania wydłuża się automatycznie o kilka tygodni.
Używane z bajerami trzeba trafić.

LolleQ
17-07-2007, 09:29
Witaj,

powiedz w jakiej wersji sa te wszystkie "bajery" mysle o autu do 40 000, jak bedzie z 5 000 wiecej to tez przejdzie, tylko sie zastanawiam czy warto inwestowac w wersje z "bajerami" czy moze lepiej kupic golasa a o rok młodszego??

mysle ze za 40 000 to kupie rocznik 2001 :)

pozdrawiam i dzieki za info

ps. gdyby sie trafil z takim wyposażeniem bo byloby super, prawde powiedziawszy nawet nie wiedzialem ze tyle bajerow moze miec to auteczko, tylko pytanko w jakiej wersji :)Z takim wyposażeniem to zapomnij o 40k za 2001 nawet. Ja brałbym starszego - ale w lepszym stanie i z wypasem. Wszystko zależy od tego, co się trafi - okazje się zdarzają.

icw
17-07-2007, 09:37
quote]Z takim wyposażeniem to zapomnij o 40k za 2001 nawet. Ja brałbym starszego - ale w lepszym stanie i z wypasem. Wszystko zależy od tego, co się trafi - okazje się zdarzają.[/quote]

a czego moge sie spodziewac za 40 000?? w standardzie jakie bajery sie trafiaja z 2001 rocznika??

myślalem tez o sprowadzeniu autka z niemiec, tam z 2001 ok 8500 - 9000 to juz fajne bryki sa do wziecia, ale to ze strony mobile.de oraz autoscout.de , a jak to naprawde wyglada.... :)

napewno kupie galaxego lub jedo odpowiednika seata lub wolkswagenka :) z silnikiem diselka, a reszta to chyba bedzie przypadek ;) - oczywiście ze wskazaniem na galaxego :)

LolleQ
17-07-2007, 10:05
Nie ma reguły co do wypasu, ceny i rocznika. Jeśli trafisz coś w rozsądnych pieniądzach i wyposażeniu to sprawdź - i nie warto żałować kasy na diagnostykę. Może za 40k coś z dobrym wyposażeniem się trafi, zapomniałem, że swojego kupowałem w zeszłym roku... poza tym to automat, więc i cena inna ;) Jeśli szukasz manuala to może taka cena być realną za dodatkowe bajery.

Stefano
17-07-2007, 11:39
Trzeba szukać, pytac, oglądać, bo nie sztuka kupić golca. Patrz na deske i konsolę jak napisałem wcześniej wokół radia.
Autko za takie pieniądze to juz coś musi reprezentować, przyciemniane szyby, nawigacja, podwójna klima, MFA, elektr. szyby, bo jakoś w takim aucie nie wyobrażam sobie aby twoje dzieci, czy pasarzerowie z tyłu krecili korbami od szyb, no musisz przewidzieć z czym się chcesz ożenić na parę ładnych lat.

Tak w 80 % na rynku to golasy, tak połowa to już ma ESP, a ..........

Co tu gadać, chcesz miec fajną bryczkę, sama navi fabryczna np. MFD, to masz kolorowy duży ekran, oglądanie filmów DVD- opcja, mapy, odległości, prowadzenie głosowe i strzałkami w LCD - MFA /pełny FIS/ do celu, chodzi o komfort podrózowania i oczywiście pierwsze to bezpieczeństwo / tak że ten przynajmniej przycisk ESP na konsoli = OBOWIĄZKOWO

Pozdr.

[ Dodano: 2007-07-17, 12:48 ]
Nie ma reguły co do wypasu, ceny i rocznika. Jeśli trafisz coś w rozsądnych pieniądzach i wyposażeniu to sprawdź - i nie warto żałować kasy na diagnostykę. Może za 40k coś z dobrym wyposażeniem się trafi, zapomniałem, że swojego kupowałem w zeszłym roku... poza tym to automat, więc i cena inna ;) Jeśli szukasz manuala to może taka cena być realną za dodatkowe bajery.

Tylko manual 6 biegów, 1.9 TDI, żaden automat, tiptronik, mało tego że to więcej żre, ale awaryjność wyjątkowa, dlatego te autka z automatem sa dużo tańsze nawet do 10 tyś, rocznik 2001-2, zreszta zobaczyc można na Allegó..o, jest tego setki, moze tych trzech Sharan, Alhambra, Galaxy -ponad 1000 szt.

Jeśli można zasugerować markę to VW Sharan, Seat Alhambra, a dopiero póżniej Ford Galaxy, nie wiem czy nie podpadnę teraz adminowi .... forum w końcu tego ostatniego, ale tak to niestety realnie wygląda.
Ale się rozpisałem....
Pozdr

Patryk Muller
17-07-2007, 12:39
Stefano :fcp16 Pewnie gdybyś jeździł galaxy to kolejność byłaby odwrotna. Jak ci fordy nie pasują to po co yu piszesz. Mam galaxy z 2000 roku i nie narzekam. wszystko kwestią tego jak trafisz. Kastę mam starą,ale wolę dopracowany starszy model niż nowszy z usterkami. Co do wyposażenia to mam wersję ghia w automacie który na pzekór opiniom wogóle się nie psuje. auto od nowego ma prz. 215000.
Za te pieniądze szukaj dobrego wyposażenia, nie sztuka mieć młode auto z niczym.

icw
17-07-2007, 12:57
ja jednak mysle ze teoretycznie, im młodsze auto tym mnie awaryjne, oczywiscie znaczenie ma tu równiez duze przebieg autka

do chwili obecnej bujam sie fabcia która bajerami nie grzeszy :)

dlatego tez moje pytania, czy warto w bajery inwestowac :) czy lepiej młodsze o mniejszym przebiegu auto, a moze przez to pewniejsze

LolleQ
17-07-2007, 20:28
VW Sharan, Seat Alhambra, a dopiero póżniej Ford GalaxyEee... to akurat już dawno nieprawda. Każdy nowy samochód jest bardziej awaryjny od starszych - wiadomo, wzrasta stopień komplikacji konstrukcji więc i prawdopodobieństwo posypania czegoś. I czy to będzie VW, Ford czy MB - to się tyczy każdego. Legendarna niezawodność VW jest faktycznie "legendarna". Miałem Golfa III i VW już mieć nie chcę, zwłaszcza za ponure wnętrza ;) Co do automatu i straszenia awaryjnością oraz wszelkimi kataklizmami to również legendy. Fakt: manual jest prostszą konstrukcją, ale prawidłowo użytkowany automat powinien manuala przeżyć. Inna sprawa to to, jaką strukturę ruchu przyszły nabywca przewiduje: więcej miasta czy trasy. Ja mam z tyłu korbki i może wolałbym elektrykę - ale szczerze mówiąc to jeśli chodzi o moją wygodę, to mi to powiewa :fcp2

[ Dodano: 2007-07-17, 21:30 ]
ja jednak mysle ze teoretycznie, im młodsze auto tym mnie awaryjneZgadza się: teoretycznie. Najważniejszy jest stan samochodu a nie rocznik. Łatwiej trafić młodego truposza niż dojrzałą perełkę.

tomi98
17-07-2007, 20:51
icw spokojnie podejdż do tematu , szukaj aż trafisz na swój egemzplarz , pośpiech nie wskazany ( ale w tym temacie nie bedę się rozwodził, bo o tym wiesz :fcp4 ) natomiast uważam , że lepiej jest kupić auto dobrze wyposazone ze wzglądu na to , że człowiek szybko się przyzwyczaja do luksusów, a jak kupisz uboższą wersję bedzie Ci niektórych rzeczy brakować. Na pewno część bedzie mozna dokupić ale wtedy koszty bedą duzo wyższe. Więc lepiej czasami dołożyc parę tysi i mieć full wypas :fcp14 np. w wersji GHIA

Stefano
17-07-2007, 22:49
Stefano :fcp16 Pewnie gdybyś jeździł galaxy to kolejność byłaby odwrotna. Jak ci fordy nie pasują to po co yu piszesz. Mam galaxy z 2000 roku i nie narzekam. wszystko kwestią tego jak trafisz. Kastę mam starą,ale wolę dopracowany starszy model niż nowszy z usterkami. Co do wyposażenia to mam wersję ghia w automacie który na pzekór opiniom wogóle się nie psuje. auto od nowego ma prz. 215000.
Za te pieniądze szukaj dobrego wyposażenia, nie sztuka mieć młode auto z niczym.

E tam, miałem tych fordów całkiem już sporo i jeszcze nawet jednego mam, ale nie moge na tym forum pisać o moich refleksjach na temat tej firmy, szczególnie jej blacharce, bo dostanę bana od admina.

Tak jakoś ostatnio tylko wlazłem na to forum w dział Galaxa, bo to krewniak mojego Shreka i to tyle,........... jak mnie stąd wyganiacie to mogę nie zaglądać, ale starałem sie pomóc w niejednej sprawie, nawet zyskałem dwa punkciki za pomoc, a tutaj taka wdzięczność, be........................więc. :607:

Pozdr.

Ryba77
19-07-2007, 08:15
Aja powiem tak: szukałem vana przez ponad rok czasu. Chciałem kupić w tdi albo 2.3B a kupiłem 2.0B z wystarczającym wypasem bo nie sztuka jest kupić bitka i rwać włosy z głowy, trzeba zachować sporo zimnej krwi. Na pewno tdi są bardziej eksploatowane.
Pozdrawiam.

marwyk
19-07-2007, 09:17
Nie zawsze tdi sa mocno eksploatowane.
Mój rocznie robi ok. 15 tys.km i z tego ok. 5-7 tys. km to wyjazd na wakacje.
Czasami własnie te benzynowe z gazem maja wieksze przebiegi.
A trwałosc tdi przy normalnej eksploatacji jest wieksza.

Ryba77
19-07-2007, 10:56
W ogłoszeniach wszystkie są bezwypadkowe, z małym przebiegiem, w zimie nie jeżdżone w lecie garażowane :fcp4

LolleQ
19-07-2007, 11:16
Od pierwszego właściciela - starego dziadka, oczywiście z książką serwisową i obrazkami świętych poutykanymi tu i ówdzie ;)