Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Radio Blaupunkt NX stream muzyki bluetooth


three_l
26-06-2014, 14:29
Witam wszystkich, czy na radiu Sony CD (2 gen.) da się odtwarzać muzykę ze smartfona za pośrednictwem Bluetooth?

tedi_k
26-06-2014, 19:33
Jak się ma fabryczny moduł BT/VC z USB to się da...

three_l
26-06-2014, 21:38
Jest BT fabryczny ale USB chyba nie (nie jesfem pewien, uzytkuje samochod od 2 dni). Telefon dziala z "Ford Audio" fajnie jesli chodzi o rozmowy ale nie wiem jak odtworzyc muzyke przez BT. Korzystam z AUX i kabelka

tedi_k
27-06-2014, 00:20
Moduł jest zapewne bez USB - w takim przypadku A2DP raczej nie będzie działać (teoretycznie powinno, ale pozytywnych przykładów brak).

three_l
27-06-2014, 12:21
Wyczytałem teraz na samym końcu instrukcji Ford Audio:

"* Funkcje odtwarzania muzyki z urządzeń przenośnych dostępne są jedynie przy wyposażeniu "USB/iPod". W takim przypadku samochód posiada złącze USB, które w zależności od modelu może znajdować się w schowku podręcznym, konsoli środkowej
lub w schowku w podłokietniku."

To chyba potwierdzenie Twoich słów. Dzięki

pawel283
05-08-2015, 08:37
Witam, Mam w fordzie mondeo radio SONY, chciałbym odtwarzać muzykę przez bluetootha z telefonu. Telefon Huawei łączy się z radiem, zestaw głośnomówiący działa lecz po włączeniu muzyki cisza.

tedi_k
05-08-2015, 11:15
Streaming muzyki po BT działa tylko w modułach BT/VC z USB. Jak nie masz gniazda USB to bez szans.

pawel283
06-08-2015, 06:55
Dzięki, pozostaje mi wejście AUX

maaju
02-12-2015, 15:16
Panowie a jaki może być problem jeśli moje radio łączy się z tel wszystko moge obsłużyć itd ale przy połączeniu nie ma wogule dźwięku...to samo jest przy odtwarzaniu przez usb czyli czyta widzi ale brak dźwięku....przez bluetotch i aux identycznie...

maaju
13-12-2015, 14:35
Nikt nie przerabiał takiego problemu?:)

tedi_k
13-12-2015, 16:43
Sto-czterdziesty-ósmy post "ratunku, nie mam dźwięku"...
A nie łaska trochę poszukać na forum? Podaje szczęśliwe słowo na dzisiejszy wieczór: "pajączek".
Po drugie warto dopisać, czy się coś popsuło czy też moduł świeżo dołożony... Wtedy tym bardziej "pajączek"...

maaju
13-12-2015, 17:29
148 post ale chyba nie w temacie Doinstalowanie modułu BT/VC bo tam wszystko co ma jakiś związek z "pajączkiem" mówi o podłączeniu mikrofonu a nie braku dźwięku...No i poza tym nigdzie nie znalazłem zdania z tekstem "ratunku, nie mam dźwięku"
Naprawde nie ogarniam niektórych użytkowników...Skoro ktoś o coś pyta to chyba znaczy że po prostu nie może znaleźć odpowiedzi na swój problem...To że znasz dany temat i masz to obcykane to nie oznacza że musisz odrazu jezdzić po kimś kto sie nie może do tego dokopać...Nie masz ochoty pomóc to może po prostu nie pisz skoro Cie to tak męczy

tedi_k
13-12-2015, 17:52
...Naprawde nie ogarniam niektórych użytkowników......

No to na początek ogarnij swoją ortografię (jak wyżej oraz słowo napisane w tym drugim wątku "za h..." pisze się przez "ch").
Po drugie jak umiesz używać tak wielu słów w jednym zdaniu to się skup i jak już wyżej wskazałem podaj podstawowe fakty:
1) "działało i nie działa"
albo
2) "dokładałem i nie uruchomiło się"
Jeśli 1) - co się stało, że przestało działać oraz czy była próba odłączenia aku na 10 minut (jeśli tyle wysiłku włożyłeś w sortowanie tematów, to porada o odłączeniu aku na 10 minut musiała się rzucić w oczy w co drugim wątku).
Jeśli 2) - to "pajączek" 22-pinowy krosuje i mic i wyjście audio...

Tak więc wróć do swojego pierwszego postu, włącz sprawdzanie pisowni i napisz co i jak a dopiero potem miej pretensje do całego świata...

maaju
13-12-2015, 18:12
No to na początek ogarnij swoją ortografię (jak wyżej oraz słowo napisane w tym drugim wątku "za h..." pisze się przez "ch").
Po drugie jak umiesz używać tak wielu słów w jednym zdaniu to się skup i jak już wyżej wskazałem podaj podstawowe fakty:
1) "działało i nie działa"
albo
2) "dokładałem i nie uruchomiło się"
Jeśli 1) - co się stało, że przestało działać oraz czy była próba odłączenia aku na 10 minut (jeśli tyle wysiłku włożyłeś w sortowanie tematów, to porada o odłączeniu aku na 10 minut musiała się rzucić w oczy w co drugim wątku).
Jeśli 2) - to "pajączek" 22-pinowy krosuje i mic i wyjście audio...

Tak więc wróć do swojego pierwszego postu, włącz sprawdzanie pisowni i napisz co i jak a dopiero potem miej pretensje do całego świata...

Dobrze, a więc zacznijmy jeszcze raz. Jeśli chodzi o moją ortografię to niestety pisane przez samo h też powoduje otrzymanie klapsa na forum...Tak większej różnicy to nie czyni jak widzę...
Po prostu mnie denerwuje jak ktoś na dzień dobry od razu stawia że nowy to nie szukał a zaraz pyta...Szukałem naprawdę dużo i to nie tylko na tym forum.
Sortuje ten temat od paru tygodni i uwierz mi, że gdybym coś konkretnego znalazł, to bym nie zadawał tego pytania. Owszem próbowałem z odłączeniem zasilania na 10 min i nie pomagało.
Sprawa jest taka, że nie jest to ani wersja numer 1 ani wersja numer 2.
Opcja nie działa od kiedy kupiłem auto a czy wcześniej działało tego też nie wiem... sprzedający się nie pochwalił...

SRS
13-12-2015, 18:49
tedi_k a czy maaju sprawdzał choć jaki ma moduł bo może ma Tylko interfejs telef. BT/VC Moduł aktywowany głosem

maaju
13-12-2015, 19:03
Nie wiem dokladnie jaki to moduł. Mam port usb i aux w schowku, mam mikrofon w podsufitce, miłą panią która gada domnie ale po niemiecku niestety. Telefon bez problemu łączy się z radiem i moge zrobić wszystko ale przy połączeniu głucha cisza, jak wepne nośnik do usb to wszystko zczyta i niby gra czas leci ale też brak dźwięku. Identycznie przy porcie aux czt też muzyce przez bluetotch.

artur1970
13-12-2015, 19:17
i ten post powinien być napisany jako pierwszy :one:

Kupiłem, jest ale nie działa, poczytałem na forum, wymontowałem schowek, moduł jest o nr ......, poczytałem, odłączyłem zasilanie na 10 min., 30 min. nic nie pomogło.

Koledzy z forum pomogą, lecz może być 100 przyczyn. Podaj konkrety :619:

tedi_k
13-12-2015, 22:58
...mam mikrofon w podsufitce, miłą panią która gada domnie ale po niemiecku niestety. ....

Trzeba kurczę ciągnąc za język... :027:
Napisz kolego wreszcie jakie masz radio - czy jest to navi dotykowa czy tez coś innego.
Do tego dodaj, czy jak powiesz do miłej pani "hilfe" to Cię słyszy czy nie?

W szklanej kuli za ... nic nie widać! (chyba mi już całkiem się popsuła).

maaju
14-12-2015, 04:47
Tak jest to radio z nawigacja dotykową tak jak piszesz, mondeo po lifcie (nie wiem czy to coś zmienia), pani gada ale moje gadanie to raczej ma gdzieś, chyba że ja jej całkiem nie rozumiem

tedi_k
14-12-2015, 10:42
W przypadku navi NX sterowanie głosowe robione jest przez navi a nie przez moduł BT/VC. Zmiana języka sterowania głosowego np. na angielski (bo polskiego brak) w menu nawigacji.
Jeśli nadal (już po angielsku) pani nie będzie rozumiała "help", to obstawiam, że ktoś wyjął "pajączek" i krosowanie toru audio i mic "wisi w powietrzu" (pajączek 22-pinowy w poliftach odpowiada za oba tory).

maaju
14-12-2015, 16:56
Podsumuje co zdołałem ogarnąć... Jeśli zaglądnę nad schowek do mojego modułu to "powinienem" znaleźć w nim wtyczkę "pajączek" Być może jest ale ma połączenia jak na schemacie po lewej. Jeśli go tam nie ma to powinienem zrobić połączenia jak na rys po prawej.... Dobrze?
http://forum.fordclubpolska.org/attachment.php?attachmentid=53453&stc=1&d=1403775406

tedi_k
14-12-2015, 18:12
Wtyk krosujący mic/AUX (tu popularnie zwany "pajączkiem") nie jest wbrew pozorom przy module BT/VC tylko mniej więcej na wysokości lewego górnego rogu schowka pasażera przy metalowym stelażu (rurze) deski rozdzielczej. Oczywiście dostęp po całkowitym wyjęciu schowka.
Schematy nie są właściwe. Tu są trochę lepsze, ale też nie mają krosowania mic dla NXa:
https://www.dropbox.com/s/qizm4l71qrvtwrw/MND4%20system%20audio%202.pdf?dl=0
Tu widać jak powinna wyglądać właściwa złączka dla navi NX (odwinięta z taśmy izolacyjnej, fizycznie na zdjęciu brak jest pary przewodów, zaznaczone są schematycznie): https://www.dropbox.com/s/ikvpnlvoeweji6k/22-pin%20mic%20jumper%20for%20NX.jpg?dl=0

maaju
14-12-2015, 18:32
Czyli powinno być jak na zdjęciu drugim tylko zamiast tych fizycznych brąz i niebieski powinno być tak jak dorysowano. Reszta jak na zdjęciu

maaju
17-12-2015, 14:25
No i lipa bo mostek był na miejscu i wygląda tak jak miał wyglądać czyli ze wszystkimi mostkami...czyli teraz pozostaje mi obstawiać zrypany moduł zapewne...

mkk1
17-12-2015, 14:59
Taka podstawowa sprawa .... Poziomy głośności sprawdziłeś w menu ? :) Albo zrób reset do ustawień fabrycznych

maaju
17-12-2015, 15:03
Taka podstawowa sprawa .... Poziomy głośności sprawdziłeś w menu ? :) Albo zrób reset do ustawień fabrycznych
Niestety Kolego to były pierwsze czynności jakich próbowałem.

mkk1
17-12-2015, 15:06
Spróbuj sparować jeszcze raz telefon. Może jakiś inny model. W ogóle podawało Ci 4ro cyfrowy kod do parowania ?

maaju
17-12-2015, 15:22
Spróbuj sparować jeszcze raz telefon. Może jakiś inny model. W ogóle podawało Ci 4ro cyfrowy kod do parowania ?
Tak próbowałem nie raz i zawsze był kod do wpisania itd i wszystko działa tylko zawsze ten sam problem brak dźwięku... Tylko że ten sam problem jest też z USB i aux

mkk1
17-12-2015, 15:26
No to się przyznaj skąd jesteś , umów się z jakimś magikiem i trzeba to obadać na miejscu. Bo jak hardware jest , software jest , to nie ma bata , powinno działać

maaju
17-12-2015, 15:33
No to się przyznaj skąd jesteś , umów się z jakimś magikiem i trzeba to obadać na miejscu. Bo jak hardware jest , software jest , to nie ma bata , powinno działać

Hah ja to od śląska po góry:P Mieszkam w Tarnowskich Górach ale pochodzę z Suchej Beskidzkiej. No muszę kogoś dopaść kto to ogarnia bo mnie trafia że zabawki są a nie działają
Tak więc jeśli ktoś jest w stanie polecić jakiegoś ogarniętego znawcę z śląskiego to bardzo bym prosił o namiar...

tedi_k
17-12-2015, 19:04
...pozostaje mi obstawiać zrypany moduł zapewne...

Jeśli już, to bardziej prawdopodobne uszkodzenie wejścia AUX w navi NX.
BTW - Katowice ostatnio jak wiadomo wypisały się ze Śląska i przyłączyły do Szwajcarii...:one:

maaju
17-12-2015, 19:32
Czyli jeszcze "fajniej"...istnieje jakaś prosta metoda na sprawdzenie tego wejścia?

tedi_k
17-12-2015, 19:36
Tak. Trzeba w miejsce złączki krosowej pod BT/VC do NX wpiąć złączkę zwykłą ("ubogą"). Wtedy trzeba coś podłączyć pod wejście AUX (będzie podłączone bezpośrednio - bez przejścia przez moduł BT/VC) i się zobaczy czy gra. Jak nie - diagnoza prosta: radio do naprawy.
Trzeba tylko przyjechać np. w sobotę z wyjętym schowkiem, bo nie mam zdrowia się w to bawić...

maaju
17-12-2015, 19:43
A czy ta uboga wersja to taka jak ta na tym zdjęciu bez tych dorysowanych?

tedi_k
17-12-2015, 19:46
Tu http://forum.fordclubpolska.org/showpost.php?p=2499804&postcount=17 podałem Ci schematy. Napisałem, że na tych schematach nieprawidłowo narysowany jest tor mikrofonu dla NX. W tym eksperymencie nie ma on znaczenia. Resztę widzisz wyraźnie - więc możesz sam sobie krosować gniazdo AUX z wejściem AUX w NX. Nic trudnego. Ja mam kilka różnych fabrycznych złączek krosujących na każdą okazję...

maaju
17-12-2015, 20:17
Czyli mostek 10;11 z 19;20 Jeśli nie gra to radio uwalone

tedi_k
17-12-2015, 21:28
I chcesz aby Ci to grało bez masy? Przecież masz narysowane jeszcze 18 na 9...

maaju
18-12-2015, 04:54
I chcesz aby Ci to grało bez masy? Przecież masz narysowane jeszcze 18 na 9...

Oj wiem że masa też....chodziło mi o sygnałowe, tamten to oczywisty w parze z nimi

maaju
18-12-2015, 15:39
No i wygląda na uwalone radio....:570:

maaju
23-02-2016, 15:33
Jako że nadal walczę z moim brakiem fonii to po przerobieniu ELMa zdiagnozowałem dziś mój system audio i wyszło mi takie coś

KOD B1D79 Wejście mokrofonu

Dodatkowe symptomy usterki:
obwód zwarty do masy

oraz przy samo diagnostyce na żądanie

kod B1215 Zewnętrzna karta pamięci

Dodatkowe symptomy usterki:
Osiągi lub nieprawidłowe działanie

Coś ktoś sugeruje?

Czukundur
06-03-2016, 20:43
Witam kolegów.
Ja trochę z innej beczki ale powiedzmy,że w temacie.Czy jest możliwość podłączenia dwóch nośników danych pod moduł ? W chwili obecnej mam podłączonego ipoda i gdy chcę podłączyć pena to muszę odpiąć ipoda i wpiąć pena. Pytanie czy da się aby te dwa nośniki były podłączone jednocześnie, a ja sam za pomocą radia będę wybierał z którego nośnika ma lecieć muzyka ? Nie mam rozgałęziacza USB i nie mam jak tego sprawdzić.
Może kolega tedi_k coś podpowie?

Pozdr

Kamil

tedi_k
06-03-2016, 21:20
Odpowie. Nie da się.

Czukundur
06-03-2016, 21:22
Krótko i na temat. Dziękuję za odpowiedź :razz:

Suchy_666
16-08-2016, 10:07
W tej chwili mam radio 6000cd z modułem BT bez usb czyli jak czytam muzyki poprzez bt nie da się puścić....

czy po zmianie radia na nx nadal będzie to niemożliwe? musiał bym wymienić moduł bt na ten z usb ?

Pawel
16-08-2016, 10:36
To raczej BT powinien posiadac profil A2DP jezeli tego nie ma to niestety wymiana radia nic nie da

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

weuek
16-08-2016, 13:19
Modul bez USB nie obsługuje BT audio. Możesz podmienić na taki z USB. Temu drugiemu można tez zaktualizować oprogramowanie, a pierwszemu nic nie zrobisz.

Suchy_666
16-08-2016, 13:25
a to ważne jaki model tego modułu ?

weuek
16-08-2016, 13:31
Ważne w jakim celu? Dla obsługi BT audio nie.

Suchy_666
16-08-2016, 13:33
tak żeby wszystko działało jak do tej pory tylko abym miał wejście usb i muza z bt :) muszę sprawdzić jaki mam model włożony ?

weuek
16-08-2016, 18:04
Nie musisz. Możesz kupić moduł z końcówką 112 albo 212. Jest tu milion postów na ten temat.

xelir
07-01-2018, 12:46
Witam serdecznie.
Dziś stałem się posiadaczem Mondeo MK4 2008r a więc przedlift.
Chciałbym się dopytać czy jest możliwość odtwarzania muzyki poprzez bluetooth?
W conversie przy wyborze auxa nie mam nawet widocznej opcji bluetooth.
Sam moduł oczywiście jest, tryb głośnomówiący działa bardzo dobrze.

Jeżeli taki temat był poruszany to przepraszam i proszę o pokierowanie mnie do niego.

artur1970
07-01-2018, 21:57
Masz za stary moduł, który nie obsługuje takiej opcji.

Jokers21
10-01-2018, 12:49
Tak czytam temat i się zastanawiam czemu u mnie nie ma opcji BT audio, kwestia aktualizacji softu ?
Streaming muzyki po BT działa tylko w modułach BT/VC z USB. Jak nie masz gniazda USB to bez szans.

matsen
13-09-2019, 13:31
Streaming muzyki po BT działa tylko w modułach BT/VC z USB. Jak nie masz gniazda USB to bez szans.

Odgrzeję trochę kotleta, posiadam NX DVD, mam VC oraz gniazdo USB i AUX w schowku i pytanko czy przy takiej konfiguracji można uruchomić streaming Bluetooth.?

pechozol
21-09-2019, 13:43
Odgrzeję trochę kotleta, posiadam NX DVD, mam VC oraz gniazdo USB i AUX w schowku i pytanko czy przy takiej konfiguracji można uruchomić streaming Bluetooth.?

Cześć ogarnąłeś już to, bo też mi się widzi....

matsen
24-09-2019, 11:26
Niestety zero odzewu, będę musiał poszperać w ELMC

ffelmer
28-12-2019, 17:25
Witam,
Dołączę się do tematu.
Przeszukując wątki oraz tematy natrafiłem się na temat ze strony:
https://www.conversmod.de/index.php?page=shop.details&id=160
Czy ktoś w Polsce takie coś zrobi?
Opisują, że można:
*Change of Bluetooth name
*Activate Bluetooth Audio Streaming
*Automatic locking by speed

dalsza część tematu:
No Bluetooth Audio? No Problem! On cars with Sound&Connect we can activate this nice feature for you.
Requirements: Sound&Connect (with USB port) and a suitable headunit (Sony, Sony 6CD, FX or NX).

Antej
28-12-2019, 17:56
*Change of Bluetooth name
*Activate Bluetooth Audio Streaming
*Automatic locking by speed

Chyba za mało wiem, ale...

1.moduł BT przedstawia się jako Ford Audio, jak sparujesz z telefonem to możesz mu zmienić nazwę w tym konkretnym telefonie
Jak mam kilka fordów zalogowanych w jednej słuchawce to muszę każdego inaczej nazwać.

2. BT streaming wymaga konkretnego modułu BT który wspiera takie rozwiązanie i fabryczne radio też musi być z tych wspierających

3. autmatyczne zamykanie po ruszeniu to akurat nie temat związany z BT i tak, włącza się to w każdym Smaxie.

Speedo
28-12-2019, 23:21
te rzeczy co tu wymienili to bez problemu się robi z modułem elmconfigiem na platformie focus/kuga/cmax - mozna se zmienic nazwe modulu i wlaczyc te locking by speed, mysle ze to cos innego niz blokada drzwi, blokada bt zeby nie dzwonil telefon przy 200 na budziku? jak juz sie modul wyjmie z "focusa" i wsadzi np do mondeo to te ustawienia pozostana, np moj moduł w smaxie nazywa sie teraz "speedo kuga" bo se zmienilem jak byl w kudze a teraz w smaxie juz sie nie da tego odkrecic ;)

a wlaczanie tego "bt streaming" to chyba polega na kliknieciu w opcjach "+ nav only"?

wracajac do pytnia kolegi powyzej to tak, mnostwo osob Ci to zrobi w polsce bez wyprawy do austrii/niemiec i placenia 20e bo jak przyjedzie klient z "Sound&Connect (with USB port) and a suitable headunit (Sony, Sony 6CD, FX or NX)" to to jedno klikniecie mozesz miec nawet za drmo ;)

ffelmer
29-12-2019, 13:13
+ nav only
Nie bardzo rozumiem.

SW system mam 0828_090731
i nie mam opcji BT streaming. To muszę zmienić poprzez zmianę w module przez kabel-się rozumie? :D

Speedo
29-12-2019, 17:59
Nie bardzo rozumiem.

a co napisał pan niemiec?

Requirements: Sound&Connect (with USB port) and a suitable headunit (Sony, Sony 6CD, FX or NX).

rozumiem, że masz nawigację FX a czy masz gniazdo USB? jak masz gniazdo usb i jest to w smaxie to programem elmconfig zmieniasz w centralnej konfiguracji pojazdu rodzaj modułu bt na "BT/VC High + USB, and BT Audio for NAV only" i gotowe, jak nie masz gniazda USB w aucie to znaczy, że masz moduł 488 i trzeba go zmienić -> więcej szczegółów tutaj https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841&highlight=nav

ffelmer
29-12-2019, 20:32
Nie rozumiałem tego zapisu:
a wlaczanie tego "bt streaming" to chyba polega na kliknieciu w opcjach "+ nav only"


A ok.Mam USB w schowku. Zakupię ELM327
Ten będzie ok?
https://viaken.pl/pl/polski-elm327-v4-interfejs-vscan-stn2120-usb.html

Speedo
29-12-2019, 20:36
chiba ten bardziej https://viaken.pl/pl/polski-elm327-v3-ford-mscan-hscan-euroscan-2014.html ale popatrz jeszcze w dziale mondeo "jaki interfejs kupic" czy cus bo ja sie nie znam

rajman
05-01-2020, 20:18
Jak chcesz kolego to podejdź do mnie to Ci przedstawię co potrzebujesz w elmconfigu