Zobacz pełną wersję : Wymiana żarówki świateł mijania


zasadziu
16-07-2007, 11:21
Czy ktoś już zmierzył się z tematem wymiany żarówki świateł mijania. Dostęp do zabudowy lampy z tyłu jest żaden. Wygląda na to że trzeba wysunąć lampę. Próbowałem to zrobić odkręcając górną śrubę i odhaczając jakieś zatrzaski z dołu, ale za nic nie chce się ruszyć. Może jest jakiś sposób specjalny aby ją wyciągnąć.

zala_z1
16-07-2007, 17:28
Witam,odkrecasz od gory srube na torxa 30,pozniej za reflektorem po lewej i prawej stronie z tylu sa zaczepy ktore musisz od gory nacisnac w dol i wtedy bedziesz mogl go wyciagnac,Pozdrawiam :fcp29

bocheno
16-07-2007, 21:30
Te zaczepy po prostu często wracają na swoją pozycje tj. lekko zahaczają o miejsce mocowania i wtedy nie ma szansy wyciągnąć reflektora. Ja opierałem na niech po prostu jakiś długi śrubokręt, który powodował że zaczep nie powracał na miejsce mocowania i wtedy dawało się go wyciągnąć. Ładna pogoda jest więc można popróbować. Mi już się udaje.

zasadziu
18-07-2007, 13:36
Dziękuje bardzo za porady, żarówka wymieniona.

łysyCmax
06-10-2007, 15:29
Proponuje wymienić od razu obie żarówki (druga pada zazwyczaj tydzień po pierwszej ale wyjatki sie zdarzaja) Torx 30 to niestety podstawa bo zwykłymsrubokretem (można gniazdo w śrubie zniszczyć)