Zobacz pełną wersję : Automatyczna skrzynia w Scorpio z 97


Jakub80
10-11-2004, 13:22
MAM SCORPIO KTOREGO WLWASCICIELEM STALEM SIE z 2 MIESIACE TEMU KUPILEM W GO W ANGLI BO I TU MIESZKAM RAZU JEDNEGO ZPUSCILEM SIE I TROCHE MNIE Z PREDKOSCIA PONIOSLO I TO PRZEZ JAKIES 20 KM JECHALEM PONAD 190KMH a potem poczulem ze chyba jade na 3 biegu. No i nic nie dalo sie zrobic wiedz zeby wrocic mosialem przejechac jescze 200km. Wrocilem auto ostyglo i OK wszytko dziala, sprawdzilem olej bylo za duzo (zadzwonilem do serwisu w ktorym byl serwisowany i powiedzieli ze nigdy nie mieli klopotow z moim modelem). Po tym jak spuscilem 2 litry oleju bo o tyle bylo za duzo mam klopoty z 1 biegiem. Na pewno jest cos nie tak w serwisie powiedzieli ze olej zmieniali 5 miesicy temu. teraz mam dobry stan a 1 wchodzi jak chce podobnie jest ze wstecznym dziala jak i kiedy mu sie podoba. Chcial bym poznac choc jedna osobe co ma podobne auto bo wiem ze w polsce jest to raczej zadki model. Pozdrawiam Jakub

moonship
11-11-2004, 16:11
po pierwsze nie mozliwe ze bylo za duzo o 2 litry bo tyle wiecej by sie nie zmiescilo, problem z biegami jest na pewno spowodowany niedoborem oleju wiec lepiej go szybko dolej :-)

Jakub80
16-11-2004, 10:41
No wiedzisz sprawdzilem i bylo z malo ale gdzies o 0,7 l nie wiem jeszcze czy olej sprawdza sie na rozgzanym sielniku czy na zimnym i jest to pytanie ktorego odp. moze bys zasadnicza w moim problemie

misiek
16-11-2004, 10:44
na zimnym

teamt z mondeo przenosze do dzialu scorpio

jurand
26-11-2004, 00:02
Olej w skrzyni biegów automatycznej sprawdza się na PRACUJĄCYM silniku, skrzynia w pozycji P.

Marcin
08-01-2005, 12:25
a w dodatku olej w skrzyni musi być rozgrzany, trza przejechac kilka kilometrów przed sprawdzeniem, potem przemieszać dźwignią we wszystkich pozycjach, aż każdy bieg się załązy, potem wrzucić na P i na pracujacym silniku sprawdzić

Skuti
28-04-2005, 12:56
Dokładnie tak jak pisze marcin - tyle ,że 3xprzemieszć na rozgrzanym silniku we wszystkich pozycjach ,odczekać 5 min (aż opadnie kompresja) i sprawdzać bez wyłączania silnika (na uruchomionym).