Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] kopcenie z rury wydechowej disel


wicio
19-07-2007, 00:47
Mam autko od tygodnia 2,0TDCI od początku kopci na czarno może nie non stop ale podczas rozruchu oraz przy małych obrotach. Podczas ruszania na małych obrotach mam wrażenie jakby mu mocy brakowało i się dusił w tym momencie wypuszcza z rury czarne sadze. To smo dzieje się podczas ruszania z ręcznego. Nie wiem czy jest to efekt świerzego silnika, złego ustawienia czy jakaś wada fabryczna. Czy to wada silnika?

bikej
19-07-2007, 07:49
pierwszy raz masz diesla?;]

wicio
22-07-2007, 22:29
Hm..to ten jest wyjątkowy bo żaden tak nie daje nawet sprzęt budowlany po rozgrzaniu dymi raczej na niebiesko a nie pluje gęstą sadzą

nacopoco
13-09-2007, 12:45
Gdzie tankujesz?
Zwróćuwagę na jakość tankowanego paliwa.
Zdarzyło się że tankowałem kilka razy na stacji przy jakimś supermarkecie-jest tam znacznie tańsze paliwo.Dymił mi wtedy równo.Wkurzajace!Brakowało mu tez nieco mocy.
Od tego czasu tankuje na sprawdzonych stacjach/konkretnie ja tankuje na Shellu w Częstochowie VP DIESEL/.Problem się skończył.

pozdrawiam

Hade
21-09-2007, 10:34
Przy rozruchu - normalne. Jak ruszasz - pammietaj ze to diesel z wiatrakiem. Dajesz za malo gazu, ruszasz, a kom sobie mysli: "jak ja mam tym silniczkiem bez turbiny wlaczonej rozpedzic te 1700 kg?"... i wpada na jedyny pomysl na jaki moze wpasc - daje wieksza dawke paliwa, ktore spala sie wlasnie tak, a nie inaczej. Wiecej gazu kolego... wiecej gazu.

tom seaman
11-10-2007, 13:40
Dajesz za malo gazu, ruszasz, a kom sobie mysli: "jak ja mam tym silniczkiem bez turbiny wlaczonej rozpedzic te 1700 kg?"... i wpada na jedyny pomysl na jaki moze wpasc - daje wieksza dawke paliwa
przeczytaj to po sobie jeszcze raz... a skąd niby twój samochód przewiduje że ty chcesz przyspieszać? Inteligencja 22wieku? A może chcesz jechać taką małą prędkością np.w kolonie aut...jadąc na 2 z min gazu...

Hade
11-10-2007, 14:01
Przeczytalem. Potwierdzam moja opinie. Moze kolega tak jeszcze raz przeczyta i zamiast krytykowac opinie innych cos odpowie? Czytamy miedzy wierszami rowniez Panie kolego, zwlaszcza jesli ktos pisze w tonie zartobliwym. A jesli kolega nigdy nie slyszal o sondzie lambda, wolnych obrotach, czujnikach, komputerze i kilku innych sprawach - qmam, ze nawet najjasniejszy przekaz nie dotrze. Pozdrawiam i niech Kolega na spokojnie rozwaza swoje krytyczne uwagi, a najlepiej skupi sie na dodawaniu swoich opinii, chocby byly w opozycji do moich. Peace. (nie mylic z PiS).

Shapir
11-10-2007, 14:09
Normalne w dieslach jeśli masz zły olej napędowy lub coś ci się wali w silniku

tom seaman
11-10-2007, 15:42
Pozdrawiam i niech Kolega na spokojnie rozwaza swoje krytyczne uwagi
sorki, jeśli tak zabolało, nie chciałem sie naśmiewać tylko pomyśl dajesz mało gazu bo chcesz pomału jechać i taka jest twoja intencja!!! A komputer za ciebie decyduje że masz przyspieszać i dodaje sam paliwo? Wiem o l.sondach,kompach czujnikach i innych ale te urządzonka mają dać właściwą dawkę paliwa (lub info o niej) dopasowaną do twojego stylu jazdy (nacisku na pedał gazu) a jeśli by to działało tak że samowolka-dodaje paliwo bo masz przyspiszać i tyle to urządzenie jest nawalone...
ja myśle że kolega ma nowiutki samochód na dotarciu i nam cieżko ocenić co to znaczy daje sadzą...jak bardzo to ktoś musi poprostu to zobaczyć..ma na gwarancji to niech to zobaczą w ASO i jeśli problem to ich...
Zimny diesel może kopcic trochę sadzy, zimą to widać po odpaleniu na śniegu...natychmiast sadza...ale ciepły silnik,młody nie zajechany nie powinien dawać kolorowych dymków, chyba że mocno deptniesz...to bywa troche ciemnego dymu ale wtedy czujesz że ciągnie mocno a nie że sie dusi....tyle mojej opini, jeszcze raz sorry nie chciałem cie wyśmiewać. :fcp4

[ Dodano: 2007-10-11, 16:50 ]
Podczas ruszania na małych obrotach mam wrażenie jakby mu mocy brakowało
na małych obrotach - ile to jest obr? Jeśli przed tym miałes benzyniaka to rzeczywiście diesle są "wolniejsze przy ruszaniu na światłach" ale to zależy jaki bieg, jakie obroty...zadaj dokładniej pytanie

EGON24
18-10-2007, 17:34
Witam.Kupiłem s-maxa 2.0 TDCi miesiąc temu zrobiłem 2000 km (dopiero) i też mi tak kopci przy ruszaniu z miejsca najczęściej jak cofam i póżniej ruszam . Miałem tydzień takiego samego z przebiegiem 5500km i miał tak samo.Więc stwierdziłem że tak mam być. pozdrawiam. :fcp4

gaussman
18-10-2007, 19:19
Od tego czasu tankuje na sprawdzonych stacjach/konkretnie ja tankuje na Shellu w Częstochowie VP DIESEL


polecam STATOIL i stacje , które mają podpisane z nimi umowy na dostawy

jest OK :fcp1

ford_driver
18-10-2007, 19:59
polecam STATOIL i stacje , które mają podpisane z nimi umowy na dostawy

czym sie rozni ON dowieziony przez Statoil od ON dowiezionego przez np Orlen ?

przeciez to to samo paliwo

pozdrowienia

ford_driver

gaussman
18-10-2007, 20:25
hm nie wiem co myślec , ale nie mam w pobliżu laboratorium badawczego

chyba , że kolega z takowych korzystał i wie kto co i gdzie wozi

pzdr

ford_driver
18-10-2007, 21:02
jesli chodzi o ON to poprostu kupuje go w ilosciach "cysternowych" tak samo robia znajomi widze skad to jezdzi bez wzgledu na to kto jest sprzedawca

cysterny jezdza do baz paliw i tam sie laduja ze tak powiem z jednego zrodla
przeciez jesli w takiej bazie oprozniaja zbiornik ON to bez wzgledu na to czyja cysterna podjedzie jest ladowana po czym jedzie do klienta

niektore bazy sa polaczone rurociagiem z PKN Orlen Plock i np cystrena Statoil powiedzy ladujaca sie ON w Koluszkach fizycznie bedzie miala na sobie paliwo wyprodukowane w Orlenie

laboratoria sa przy kazdej wiekszej bazie do kazdej dostawy mozna dostac wynik badan kontrolnych - oczywiscie wynik badan kontrolnich probki ze zbiornika magazynowego a nie komory z cysterny :-)

pozdrowienia

ford_driver

EGON24
19-10-2007, 05:28
WITAM . PISAłEM WYZEJ żE MIAłEM WYPOZYCZONEGO S-MAXA Z SALONU , BYł ON ZALANY TANIM ON ZE STACJI PRZY MARKECIE PONIEWAZ SALON TAM TANKUJE ( JA BYM SIE NIE ODWAżYł) . MOJEGO PO KUPNIE NATYCHMIAST ZATANKOWAłEM NA BP ULTIMATE DIESEL TYLKO TO LEJE I ZAWSZE . NIESTETY W OBU PRZYPADKACH JESDNAKOWE DYMIENIE . STąD MóJ WNIOSEK TAK MA BYć ALE MAM TO NA UWADZE I JAK BęDę W POBLIżU ASO WSTąPIE I ZBADAM . WTEDY NAPISZE . POZDRAWIAM :fcp4

leejones
06-11-2007, 08:56
BYł ON ZALANY TANIM ON ZE STACJI PRZY MARKECIE PONIEWAZ SALON TAM TANKUJE ( JA BYM SIE NIE ODWAżYł)

np na Tesco mają paliwo z Orlenu

ZATANKOWAłEM NA BP ULTIMATE DIESEL

Ultimate diesel to nic innego jak zwykły diesel z dodatkiem (cho...rnie to żrące) dolanym w trakcie tankowania cysterny

to samo jest V-power dieslem

jedynym "wypasionym" paliwem prosto z fabryki jest w Polsce V-Power Racing Shella