Zobacz pełną wersję : [EcoSport 2017- ] Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne


Strony : [1] 2

FrogsterPL
01-03-2018, 19:13
Wątek przeznaczony zarówno dla właścicieli EcoSporta, jak i dla osób, które po prostu miały okazję bliżej go obejrzeć czy też przejechać się :)

Ja miałem okazję odbyć jazdę próbną benzynowym EcoSportem ST-Line (1.0 125 KM) i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Samochód jest satysfakcjonująco wykończony (mam wrażenie, że lepiej od nowej Fiesty, aczkolwiek Fiestę oglądałem tylko jedną w wersji Trend, a EcoSporty dwa - Titanium i ST-Line) i naprawdę robi fajne wrażenie we wnętrzu. Jazda też przypadła mi do gustu - co prawda silnik mógłby być nieco lepiej wyciszony (mi co prawda nie przeszkadzał, ale staram się być obiektywny ;)), ale już na przykład poziom hałasu od powietrza opływającego nadwozie jest OK, zdecydowanie niższy niż się spodziewałem. Wrażliwość na boczny wiatr - mam wrażenie, że jest nie większa niż w wielu "zwykłych" autach segmentu B (Hyundaia i20 mojej mamy chyba nawet znosi nieco bardziej jak zawieje ;)). Fajny układ kierowniczy i skrzynia biegów (6-biegowa). Wydaje mi się też, że bardzo przyjemnie gra system audio Bang&Olufsen, ale nie jestem takim audiofilem, żeby mnie tu traktować w kategoriach znawcy. :) Dynamika w pełni wystarczająca jak na taki samochód, choć na pewno część potencjalnie zainteresowanych wolałaby 140-konnego EcoBoosta (dostępny w Titanium i ST-Line) lub diesla. Co ciekawe, na niektórych rynkach sprzedają EcoSporta z wolnossącą 2-litrówką.

Podsumowując - jeśli komuś zależy na podwyższonym samochodzie, to według mnie EcoSport wydaje się być naprawdę fajnym wyborem. Osobiście ciężko mi go jednak traktować w kategorii czegoś typu następcy Fusiona, choćby z racji cen, które chętnie zobaczyłbym nieco niższe ;) Te 67 tysięcy za wersję bazową - nawet biorąc pod uwagę fakt, że ma 125 koni - to jednak dość dużo. Ale cóż, Ford jest znany z tego, że można czasem urwać ładny rabat po umiejętnej rozmowie z handlowcem... :)

cadship
03-03-2018, 11:34
Zonie tak sie spodobał ze zamowilismy go w polowie lutego - wersja ST-Line 1.0 125KM automat, biala perla z czarnym dachem oraz kpl wyposazenia bez B&O (nie chciala). Jezeli chodzi o jazde probna mialem go na dwa dni i nic nie moge zarzucic (samochod do jazdy po miescie) oprocz lekko ograniczonej widocznosci slupka A po stronie kierowcy (mogło by byc lepiej). Na trasie nie jezdzilismy, bo nie bedzie tam uzytkowany. Odbior w polowie kwietnia. Jak odbierzemy napisze cos wiecej.

FrogsterPL
03-03-2018, 14:01
Z tym słupkiem A to się zgadzam, mocno rozbudowany. Ale w trasie według mnie - choć auto nie do tego stworzone - też powinien radzić sobie wystarczająco dobrze. :)

skylla1
04-03-2018, 13:06
Nie jechałem, ale dość dokładnie oglądałem w salonie w czasie przeglądu Focusa. Zastrzeżenia: 1. Przy wsiadaniu i wysiadaniu bardzo trudno nie wybrudzić sobie nogawek spodni - wysoki próg i oddalony fotel - zwłaszcza z tyłu, ale i z przodu. Łatwiej i "czyściej" wsiada się do Kugi - co stwierdziłem z dużym zdziwieniem! 2. Otwieranie bagażnika na bok to jednak porażka w warunkach miejskich. 3. zbyt szeroki słupek z przodu. 4. Jakość niektórych plastików we wnętrzu.
Dostajemy jakość Fiesty w cenie Focusa - spodziewam się, że podobnie będzie w wyciszeniem.
Auto tylko do miasta pewnie się nadaje (nie licząc tej klapy z tyłu), ewentualne koło zapasowe tylko na tej klapie za dopłatą! Na trasę słabo to widzę: opory powietrza, podatność na podmuchy, hałas, zużycie paliwa na autostradzie.
Ponieważ cena jest praktycznie identyczna jak cena Focusa to jednak ten drugi jest IMHO zdecydowanie sensowniejszym wyborem.

cadship
04-03-2018, 19:07
Ponieważ cena jest praktycznie identyczna jak cena Focusa to jednak ten drugi jest IMHO zdecydowanie sensowniejszym wyborem.

Zgadzam sie i zapewne wybor by padł na fieste bo jest zdeycowanie tańsza (focus za duzy do miasa dla zony), ale przesadzil moj dojazd do domu, ok 300m droga szutrowa ktora po roztopach zimowych (wylewa pole) dla nizszych samochodow praktycznie nie przejezdna - miala byc mazda cx-3, ale tez rysuje podwoziem (16cm przeswitu, a ecosport 19). Z takim przeswitem z tych mniejszych samochodow jest tylko seat arona, ale zonie bardziej podobal sie ford.

jarojaw
05-03-2018, 12:42
No cóż, tak może zacznę ten post. Autko odebrałem końcem lutego, wersja Titanium w kolorze Ruby Red z silnikiem EB 1.0 125KM. Autko dla żony bo z Focusa(jeździła do tej pory) miała problem z wysiadaniem(kolano). Nowy Ecosport zrobił 200km i się zepsuł.:( Jest teraz w serwisie i czekamy na nową sondę Lambda, jeżeli to będzie TO.
Samochód w prowadzeniu bardzo przyjemny, w miarę cichy i świetny w parkowaniu na zatłoczonym parkingu przy markecie :P
Tylne drzwi(klapa) bardzo fajne w wyglądzie , ale mało praktyczne w codziennym użytkowaniu, lecz aż tak bardzo to nie przeszkadza.
Siedzenia z przodu dość wygodne, miejsca więcej niż w nowej Fieście (sprawdzone organoleptycznie :> ) Z tyłu niewiele więcej miejsca niż w Fieście ale więcej. A dlaczego porównuje do Fiesty?? To ten sam segment i Ecosport jest zrobiony na tej samej płycie.
Ogóle wrażenie bardzo pozytywne.Cena...hm , dobrze doposażona Fiesta to podobny koszt - nawet widziałem ok 90tys. Dobrze wyposażony Focus to ponad 100tys. Dobrze wyposażone Mondeo , można wyrwać już za 105tyś.
Ale niestety ja(żona) potrzebowała coś takiego - weszła do salonu i powiedziała "TEN i TYLKO TEN" - cóż zrobić??:mrgreen:

boncio
05-03-2018, 14:02
dobrze doposażona Fiesta to podobny koszt - nawet widziałem ok 90tys.
Kogoś chyba poniosła fantazja. Mam na myśli dilera. Tyle cennikowo to wychodzi Fiesta Vignale 1.0, 140KM ze wszystkimi możliwymi dodatkami z cennika. A zwykła fiesta jest o 10 do 13tys. tańsza i ma więcej bajerów do kupienia niż Ecosport.
Porównując podobne wyposażenie Ecosport jest jednak o ok. 15tys. droższy od Fiesty. Choć faktem jest, że bazowo ma lepsze wyposażenie niż Fiesta.

Z tym ocieraniem o próg też mnie to zdziwiło w tak małym aucie. Mnie też było wygodnie, ale nie do końca ergonomiczne dla mnie są klamki wewnętrzne i już mi się opatrzyły po 10 latach...

cadship
06-03-2018, 16:18
Ale niestety ja(żona) potrzebowała coś takiego - weszła do salonu i powiedziała "TEN i TYLKO TEN" - cóż zrobić??
Mialem to samo - mam tylko nadzieje ze tak samo mi sie nie popsuje:D

jarojaw
06-03-2018, 16:42
No właśnie. Dzisiaj dostałem wiadomość ,że uszkodzona jest sonda lambda i nie ma jej dostępnej w magazynach całej Europy ???? Więc nie wiem kiedy dostanę samochód :evil:
Czy jest jakaś procedura w takich sytuacjach?? nowy samochód , a uszkodzony??

skylla1
06-03-2018, 18:20
Dostałeś auto zastępcze? Choćby z assistance?
A swoją drogą silnik 1,0 125KM jest w tylu modelach od tylu lat i nie mają sond lambda?? To niech przełożą z jakiegoś demo :-)

jarojaw
06-03-2018, 18:47
Dostałeś auto zastępcze? Choćby z assistance?
A swoją drogą silnik 1,0 125KM jest w tylu modelach od tylu lat i nie mają sond lambda?? To niech przełożą z jakiegoś demo :-)Dzisiaj mi zaproponowali samochód zastępczy. Ale w związku z tym, że auto jest wzięte na firmę , być może będę się domagał nowego. Jutro kontakt z odpowiednimi ludźmi, którzy powiedzą jak i z czym się to je [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

FrogsterPL
06-03-2018, 21:12
Sonda z Fiesty albo Focusa nie pasuje? Ja rozumiem, że układ wydechowy nie jest identyczny, ale to się wydaje nieprawdopodobnie durne, żeby EcoSport miał "własny" typ sondy...

jarojaw
06-03-2018, 21:18
Sonda z Fiesty albo Focusa nie pasuje? Ja rozumiem, że układ wydechowy nie jest identyczny, ale to się wydaje nieprawdopodobnie durne, żeby EcoSport miał "własny" typ sondy...Pewnie pasuje, ale mam obawy, że to nie tylko sonda. Może rozebrali pół silnika i nie chcą mi o tym powiedzieć, zwodząc brakiem części. Może uszkodzili samochód?? Którz to wie? Po Europie jeździ już pewnie kilka set tysięcy focusów,fiest i innych fordów opartych o taką sondę, więc mowa, że brak w magazynach nie trzyma się kupy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

szmelcmax
06-03-2018, 21:49
Ja także miałem przyjemność oglądania tego pojazdu. Tylko oglądania, ponieważ do jazdy próbnej zostałem tymi oględzinami zniechęcony. Była opcja zakupu, ale już nie jest. Za dużo wad ma ten pojazd. A jeśli nie wad, to znikomą ilość zalet. Wersja Titanium, a optycznie i w dotyku jak podstawowa. Plastiku ci dostatek w każdym miejscu. Smutno jak w Skodzie 15 lat temu. Ekran dotykowy jeżeli już musi być w tej w/g mnie nie estetycznej formie (wystający jak koszula przez rozporek) to chociaż powinien mieć odpowiednie pochylenie. Nie ma. Widoczność ogólnie słaba. Duży prześwit i wygodna pozycja za kierownicą to za mało aby zachęcić do kupna. Wykończenie bagażnika marniutkie. On sam niewielki. Jego drzwi dyskusyjne. Ten teleskop w poziomie może przeszkadzać. Ford poszedł na łatwiznę i odświeżył stary model. Bo taniej. A płacić każą jak za nową konstrukcję. Konkurencja też każe płacić, ale za nowości i lepiej to wygląda. Myślę, że tylko ceną Ford może coś zwojować w tym segmencie. A może i nie i polegnie jak z B-maxem. Szkoda, bo jak oglądałem wersje koncepcyjne to było na czym oko zawiesić. Od 10 lat odnoszę wrażenie, że styliści w Fordzie mają g...o do gadania i tworzą głównie do szuflady.

pasiek
06-03-2018, 21:58
W De jeździ tego trochę, tylko że, w de już jego sprzedają od jakiegoś czasu ,a w PL chyba teraz zaczeli ? Sąsiad dwa domy dalej ma takiego czarnego , nawet fajnie wygląda ale , dosyć małe to jest i za bardzo nie ma się co dziwić, skoro na płycie Fiesty jest.

foni
07-03-2018, 07:07
Z kwestii bezpieczeństwa, poza wspominanym nie raz słupkiem A bardzo mocno ograniczającym widoczność, zwróćcie uwagę na niewielki zakres pracy wycieraczek na przedniej szybie. Zaledwie niewielka jej część jest oczyszczana. Bardzo niebezpieczna sytuacja.

maarec
08-03-2018, 09:12
Jestem po jazdach większością proponowanych fordów w tym rozmiarze aktualnie w salonach. Fiesta, Bmax, Focus, Ecosport. Były też Skody, Kia, Opel, VW, Nissan, Fiat.... i tak mógłbym pisać.

Ecosporta odbieram więc za tydzień dla żony ( i dla mnie do miasta aby Smax odpoczywał czasem)... Owszem samochód ma wady (cena, tylna klapa, plastiki). Natomiast teleskop bagażnika działa ok, bałem się, że będzie gorzej), ekran nam pasuje. Brakuje we wnętrzu rączki do zamykania bagażnika, trzeba dorobić uchwyt jak w PKS.

Wersja titanum + pakiety (komplet czujników park, kamera, grzane fotele i kierownica), zbędny szyberdach, kluczyki bezprzewodowe, elektryczne i grzane lusterka.

Wygoda wsiadania wygrała nad rozsądkiem (miałem rezerwę na piękną fiestę w super wyposażeniu i kolorze turkus za fajną cenę i to rok 2018). Aktualnie śmigam nowym focusem od wczoraj i już plecy bolą, wsadzenie dziecka 13kg do fotelika i po mnie.

Samochód wygląda paskudnie z tym kołem zapasowym na klapie więc mój tego nie ma.

Silnik 1.0 125KM, jeździ lepiej niż 1.6 125Km - oba samochody tylko z kierowcą.

W wersji ST nie ma opcji aby spodniami nie wycierać poszerzanych progów...

skylla1
08-03-2018, 12:13
Podgrzewana przednia szyba jest? Ile to auto kosztuje w takiej konfiguracji?

maarec
08-03-2018, 12:32
Podgrzewana przednia szyba jest? Ile to auto kosztuje w takiej konfiguracji?

jest szyba, samochód 2018, ostateczna cena będzie ok 76 -77.000zł negocjacje dalej trwają

boncio
08-03-2018, 13:25
zbędny szyberdachPrzy jego mikro wielkości wymieniłbym na ksenony, nawet jak jazda tylko miejska. Chyba, że nie masz takiej opcji.

jarojaw
08-03-2018, 14:08
jest szyba, samochód 2018, ostateczna cena będzie ok 76 -77.000zł negocjacje dalej trwająJa dostałem jeszcze komplet opon zimowych 17"

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

maarec
08-03-2018, 18:08
Przy jego mikro wielkości wymieniłbym na ksenony, nawet jak jazda tylko miejska. Chyba, że nie masz takiej opcji.

samochód stoi na placu, jest gotowy, zostały formalności. Ksenonow brak, ale to będzie klasyczne auto miejskie. Szkoła, przedszkole, praca, zakupy, trening, czasem do lasu ;)

tedi_k
08-03-2018, 19:07
Ja dostałem jeszcze komplet opon zimowych 17"
...

No i dzisiaj także 8):
1) wizualizację klimatyzacji na Sync3 (zrobioną "szpagatem", bo soft Sync3 nie przewiduje takiej możliwości dla EcoSporta, choć nie ma przed tym oporów w identycznej pod tym względem Fieście MK8...)
2) menu autozamykania po ruszeniu
3) fabryczny alarm obwodowy

Brak jakiegokolwiek wyposażenia na szybie czołowej EcoSporta (poza czujnikiem deszczu) niestety nie pozwala "poszaleć" z automatycznymi światłami długimi, monitorowaniem zmęczenia kierowcy i temu podobnymi "wymysłami"...:D

jarojaw
08-03-2018, 19:13
No i dzisiaj także 8):
1) wizualizację klimatyzacji na Sync3 (zrobioną "szpagatem", bo soft Sync3 nie przewiduje takiej możliwości dla EcoSporta, choć nie ma przed tym oporów w identycznej pod tym względem Fieście MK8...)
2) menu autozamykania po ruszeniu
3) fabryczny alarm obwodowy

Brak jakiegokolwiek wyposażenia na szybie czołowej EcoSporta (poza czujnikiem deszczu) niestety nie pozwala "poszaleć" z automatycznymi światłami długimi, monitorowaniem zmęczenia kierowcy i temu podobnymi "wymysłami"...:DNiestety [emoji54], może kiedyś w przyszłości będzie można co nieco dołożyć, a pewne po lifcie te dodatki będą w standardzie , jeżeli model się przyjmie w Europie.
Na razie dzięki za to co jest [emoji106]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

szmelcmax
09-03-2018, 18:49
Z kwestii bezpieczeństwa, poza wspominanym nie raz słupkiem A bardzo mocno ograniczającym widoczność, zwróćcie uwagę na niewielki zakres pracy wycieraczek na przedniej szybie. Zaledwie niewielka jej część jest oczyszczana. To także miałem na myśli pisząc o słabej widoczności. Tego typu auto powinno ją mieć co najmniej dobrą. Jest spora karoseria i szyby też mogą być spore i odpowiednio rozplanowane. To nie auto sportowe gdzie aerodynamika i niska kabina powoduje ograniczenia. Ma być wygodnie pod każdym względem , a nie tylko wsiadania. I głównie z tego powodu kupuje się takie auta. Ale to stara konstrukcja na rynki mało wymagające to i nie trzeba było o wszystkim myśleć. Teraz na szybko podrasowana bo konkurencja daleko w przodzie, a Ford zaspał.

skylla1
09-03-2018, 20:01
Także odniosłem wrażenie, że nie jest to jeszcze auto które może konkurować i innymi crossoverami klasy B, których jest multum. Trzeba poczekać na następną generację, albo wybrać Focusa lub dołożyć do Kugi.

FrogsterPL
09-03-2018, 20:29
Panowie, zestawianie słabej widoczności z wiekiem konstrukcji (który zresztą wcale nie jest taki duży, EcoSport drugiej generacji produkowany jest od 2012 roku) nie ma tu wielkiego sensu. Trzeba raczej "podziękować" stylistom - tylko tyle. Aut ze słabą widocznością jest na rynku sporo, zarówno paruletnich, jak i aktualnie produkowanych. To już nie te czasy, że słupki były minimalnej grubości i w każdym aucie wszystko było widać. Nie bronię tu EcoSporta, bo słupek A ograniczający widoczność jest faktem, ale nie ma co się to doszukiwać jakichś wymyślnych powodów takiego stanu rzeczy.

A czy auto jest "na szybko" podrasowane względem wersji przedliftingowej - wątpię. Mocno zmieniona stylistyka zewnętrzna, całkiem nowe wnętrze... Tak, nie jest idealne materiałowo, ale nie uważam, żeby jakoś mocno odstawał na minus względem konkurencji. Jasne, taka np. Mazda CX-3 jest nieco lepsza pod względem wykończenia, ale za to zauważalnie ciaśniejsza (przynajmniej z tyłu).

cadship
09-03-2018, 20:54
Jasne, taka np. Mazda CX-3 jest nieco lepsza pod względem wykończenia, ale za to zauważalnie ciaśniejsza (przynajmniej z tyłu)

Juz prawie zamowilem CX-3, ale na szczecie przyjechał do mnie swoja CX3 moj kolega i niestety - zostala odrzucona ze wzgledu na mały przeswit 16cm - na mojej szutrowce z dziurami po zimowych roztopach szorowała podwoziem. Dlatego zamowilem Ecosporta - bo z podobnym przeswitem malych crossoverow (19cm) jest tylko seat arona , ale silnik 1.0TSI z dsg (a tylko z tym silnikime był automat) - jego kultura pracy to porazka, a po drugie zonie bardziej sie podobal ecosport.

szmelcmax
10-03-2018, 23:13
Mocno zmieniona stylistyka zewnętrzna, Przecież kształt (sylwetka) jest taki sam. Mocny lifting zrobili. zonie bardziej sie podobal ecosport. I to jest opinia wiążąca, ostateczna, nie podlegająca dyskusji. Co uszanować trzeba bo rozwiewa wszystkie wątpliwości co kupić.

weuek
10-03-2018, 23:17
I to jest opinia wiążąca, ostateczna, nie podlegająca dyskusji. Co uszanować trzeba bo rozwiewa wszystkie wątpliwości co kupić.
Współczuję zaawansowanego stopnia upantoflenia. :-(

FrogsterPL
11-03-2018, 10:50
Przecież kształt (sylwetka) jest taki sam. Mocny lifting zrobili.

Ale kto mówi, że to jest całkowicie nowy model? Nikt. Ja też nie. Chodziło mi o to, że to był zdecydowanie szerszy lifting niż w przypadku większości modeli innych producentów, dlatego też nie zgadzam się ze stwierdzeniem "na szybko podrasowany".

Współczuję zaawansowanego stopnia upantoflenia. :-(

Czyli żona ma nie mieć nic do powiedzenia, jeśli chodzi o auto DLA NIEJ. Spoko.

szmelcmax
11-03-2018, 15:49
Współczuję zaawansowanego stopnia upantoflenia. :-( Jest takie zjawisko jak ironia i poczucie humoru. Niekiedy bywa nie znane. I tu współczucie jak najbardziej pożądane... .

Bump: nie zgadzam się ze stwierdzeniem "na szybko podrasowany". Może przesadziłem. Po prostu spodziewałem się czegoś fajniejszego. Dopracowanego. Bo popyt na takie auta jest spory i warto w nie inwestować. Tu poszli na skróty.

maarec
11-03-2018, 20:29
Współczuję zaawansowanego stopnia upantoflenia. :-(

Nie przesadzaj. Ma kobitka 3-5 lat śmigać autem, które się nie podoba? Ja bym wsiadał z obrzydzeniem. Mojej w oko wpadła kia venga i mocno się uparła. Dopiero jak powiedziałem, że ja do tego bez torby ma głowie nie wsiądę to odpuściła. Ecosport zdaniem mojej to taka mała kuga ( też w jest w rodzinie ).

7 dni do odbioru. Alarm obwodowy mam. Wizualizacja czujników na sync 3 była w ecosporcie st na jazdach testowych, może u mnie będzie.

tedi_k
11-03-2018, 23:24
... Alarm obwodowy mam. ...

A skąd jeśli można wiedzieć?
Wg mojego doświadczenia to w Europie można mieć alarm "pełny" (z czujnikami ultradźwiękowymi) albo wcale...
Alarm obwodowy stosowany jest praktycznie we wszystkich autach w USA, więc z tego powodu daje się go aktywować także w Europie, ale "z europejskiej fabryki" to raczej nie wychodzą auta z alarmem obwodowym...

maarec
12-03-2018, 07:54
A skąd jeśli można wiedzieć?
Wg mojego doświadczenia to w Europie można mieć alarm "pełny" (z czujnikami ultradźwiękowymi) albo wcale...
Alarm obwodowy stosowany jest praktycznie we wszystkich autach w USA, więc z tego powodu daje się go aktywować także w Europie, ale "z europejskiej fabryki" to raczej nie wychodzą auta z alarmem obwodowym...

Prosto ze specyfikacji samochodu jaką dostałem od dilera. Alarm obwodowy wymieniony jak byk w zakładce zabezpieczenia.

jarojaw
12-03-2018, 08:08
Prosto ze specyfikacji samochodu jaką dostałem od dilera. Alarm obwodowy wymieniony jak byk w zakładce zabezpieczenia.To przy odbiorze zapytaj czy jest i niech go zademonstrują.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

citrovit
12-03-2018, 08:53
To przy odbiorze zapytaj czy jest i niech go zademonstrują.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

A na czym polega alarm obwodowy? Bo u mnie w specyfikacji zamówienia też jest taki punkt.

maarec
12-03-2018, 08:55
To przy odbiorze zapytaj czy jest i niech go zademonstrują.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

ok, chętnie zobaczę jak działa

jarojaw
12-03-2018, 08:57
A na czym polega alarm obwodowy? Bo u mnie w specyfikacji zamówienia też jest taki punkt.Otwarcie jakichkolwiek drzwi, klapy silnika czy bagażnika. Podobno również przy próbie kradzieży sprzęt audio. Pierwsze się pojawi komunikat na wyświetlaczu między zegarami a później włączy się klakson i kierunkowskazy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

boncio
12-03-2018, 10:08
Według katalogu i cennika alarm fabryczny w ogóle nie jest dostępny w Ecosporcie. Ciekawe co tam macie za alarm w takim razie. Chyba, że każdy ma alarm i dlatego nie ma opcji w cenniku.

A tylko obwodowy fabryczny był dostępny chociażby w Fieście mk7 i B-maxie. W PL nawet nie było opcji czujników...
Tutaj też widać, że Ecosport ma niewiele wspólnego z Fiestą mk8, a bardzo dużo z mk7.

Widać Ford uznał, że wystarczy sama dostępność auta klasy B z tego segmentu, aby była dobra sprzedaż i nie musi być mega nowoczesne i mieć wielu opcji wyposażenia.
A najzabawniejsze jest, że niestety miał rację...

maarec
12-03-2018, 10:20
http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/nowy-ecosport/cechy-i-funkcje

Autoalarm obwodowy

Alarm obwodowy uruchamia się po siłowym otwarciu drzwi lub maski. Ten zaawansowany system alarmowy uaktywnia się automatycznie po zamknięciu pojazdu i emituje głośny sygnał dźwiękowy w przypadku włamania.

Wychodzi na to, że chyba każdy Ecosport ma ten alarm.

dla mnie ten samochód ma być wygodny do miasta (krawężniki, wąskie i krótkie miejsca do parkowania) i ma być zdrowy dla pleców. Aktualnie śmigam od tygodnia focusem i boli mnie kręgosłup, do tego zawsze wysiadając walę prawym kolanem we włącznik świateł. Ecosportem zrobiłem 50km po mieście, wystarczyło do decyzji. Technologicznie mam wszystko co miało być - mały silnik, grzane fotele, czujniki przód i tył + kamera, ekran dotykowy, gada auto po polsku. W gratisie grzanie przedniej szyby i kierownicy. Jest klima automat i najważniejsze - siedzi się wysoko a foteliki dwa mieszczą się z tyłu.

a czy to jest fiesta mk7 czy mk8 jest dla mnie bez znaczenia. Jak zrobię kilkaset km to opiszę wrażenia.

1.0 ecobost 125KM - zmieniać olej po 1000km ?

jarojaw
12-03-2018, 10:22
Wszystkie wersje mają alarm obwodowy

http://www.fordszumilas.pl/dokumenty/Pobierz_katalog_Forda_EcoSport.pdf

Strona 59

boncio
12-03-2018, 11:05
Ok, też już znalazłem. Jak przeszukiwałem, to nie znalazłem, ale to dlatego, że dziwnej czcionki Ford używa w katalogach.

Żeby nie było, ja nie deprecjonuje Ecosporta, bo jest ok, ale akurat dla tego segmentu Ford mógł się bardziej postarać. Nawet takie low-costowe Ka+ dostało lifting po 2 latach i SYNC3...

jarojaw
12-03-2018, 11:09
Ok, też już znalazłem. Jak przeszukiwałem, to nie znalazłem, ale to dlatego, że dziwnej czcionki Ford używa w katalogach.

Żeby nie było, ja nie deprecjonuje Ecosporta,
Przecież nikt Ci tego nie zarzuca :) , piszemy o pierwszych wrażeniach i każdy może mieć swoje zdanie, a samochód cudem w tym segmencie nie jest :wink:
Są lepsze i są gorsze,są ładniejsze i są brzydale :lol: , ale jak się potrzebuję takie małe autko i lubi się FORDa to się kupuje ECOSPORTA g:P

boncio
12-03-2018, 12:06
lubi się FORDaNo i to jest sedno :) Wiem o co chodzi, bo mojej żonie Ecosport się bardzo podoba.

jarojaw
14-03-2018, 14:02
No i to jest sedno :) Wiem o co chodzi, bo mojej żonie Ecosport się bardzo podoba.Ciekawe czy się to da zrobić w nowej Fieście/Ecosporcie

https://youtu.be/RWlQmPCgCjY

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

skylla1
14-03-2018, 18:23
Ecosport ma Sync 3, tak?

jarojaw
14-03-2018, 18:25
Nawet nie wiedziałem, że to auto nie ma Sync 3. To ogromny minus.O którym piszesz?
EcoSport ma Sync 3 v.3.0
Mnie chodziło o motywy, bo ten jeden jedyny błękitny w dzień jest strasznie oczo..bny , a kolorki Linkolna są bardzo do przyjęcia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

skylla1
14-03-2018, 18:47
Tak wiem, załapałem z opóźnieniem ;-).

kenji
14-03-2018, 18:55
Dzisiaj Pertyn Ględzi o Ecosporcie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=Qz8jS5Z-q68

tedi_k
14-03-2018, 21:00
Ciekawe czy się to da zrobić w nowej Fieście/Ecosporcie
...

Wystarczy znów do mnie wstąpić i będzie odpowiedź...:one:

jarojaw
15-03-2018, 06:24
Wybieram się w połowie przyszłego tygodnia :one:

maarec
16-03-2018, 11:16
jest szyba, samochód 2018, ostateczna cena będzie ok 76 -77.000zł negocjacje dalej trwają

negocjacje zakończone pozytywnie i tyle w temacie :). Trwają właśnie dni otwarte, można wyrwać dodatkowy rabat do ok 4.000zł do jutra.

duster61
17-03-2018, 19:07
Witam
korzystając z dni otwartych podjechałem do salonu forda obejrzeć Ecosporta z zewnątrz jak dla mnie ok chociaż patrząc od tyłu to trochę wąski może gdyby był niżej zawieszony to byłby bardziej proporcjonalny (diesel jest niższy o 3 cm ) nie miałem okazji pojeździć bo chętnych było sporo i tu miałbym pytanie do tych którzy go testowali jak sobie daje radę ten 125 kM silnik, w mieście pewnie jest ok ale na trasie ?
katalogowy czas rozpędzania do 100km (12,7 sek ....sport ) raczej nie powala, wyprzedzanie może podnosić poziom adrenaliny, średnie spalanie w testowym aucie to 9,5l.....eco myślę że wprawiony kierowca mógłby zejść do do 7,5l i niżej się chyba nie da bo waga 1285 kg też swoje robi

FrogsterPL
17-03-2018, 20:13
Średnie spalanie w testówkach zawsze jest wysokie, bo większość osób od razu nagniata ile się da. W testowym Lexusie RC F średnie przekraczało 26 litrów na "setkę". ;)

W mojej opinii wersja 125 KM jest taka "na styk", w trasie daje radę bez problemu, ale i bez fajerwerków. Warto pomyśleć albo o wariancie 140 KM, albo o chiptuningu.

maarec
19-03-2018, 08:00
https://youtu.be/V2xlSw495gQ

jest kolejny test.

Odnośnie spalania - to mała benzyna z turbiną, dodatkowo silnik jest dość cichy. Po przesiadce z diesla początkowo kręciłem go za wysoko, trzeba to wyczuć lub patrzeć na obrotomierz. Ja jak spojrzałem to wyszło, że biegi zmieniam powyżej 4500 obrotów.

Test rozpoczynałem na -14C i spalanie początkowo wynosiło 9,5l aby przy normalnym miejskim użytkowaniu zejść do ok 8l. Myślę, że jest to realny wynik przy jeździe typowo miejskiej na krótkich odcinkach - porównywalny z dieslem z smaxa jaki posiadam, tylko tutaj silnik tak się nie męczy w mieście. Czas dogrzewania podobny :(.

wyprzedzanie ? sam jestem ciekaw, być może w przyszły weekend uda się to sprawdzić w trasie :)

Janisek
20-03-2018, 06:42
Byłem w sobotę pomacać. Wygląda fajnie, zwłaszcza wersja st-line (albo tylko ta - przynajmniej z zewnątrz). Otwieranie tylnej klapy wg mnie pomyłka. Trzeba sporo miejsca z tyłu zostawić przy parkowaniu żeby można się dostać do bagażnika. Największy minus to chyba cena... St-line 125 KM w kolorze Ruby Red wprawdzie super wyposażony ale wg cennika prawie 100 koła (z tylu belka)... wprawdzie "last minute" (jak to nazwali) 87, po wstępnych rozmowach do wzięcia za ok. 82 ale za tyle można mieć super wyposażonego focusa 1.5 EB. Wielowahacz z tyłu dopiero w najdroższej wersji AWD z dieslem EcoBlue. Nie jeździłem więc w tej kwestii nie mam nic do powiedzenia. Mam nadzieję, że przy konkretnych rozmowach można dostać go za niższą cenę bo tak to trochę doopa :/

foni
20-03-2018, 08:59
Ciekawe czy się to da zrobić w nowej Fieście/Ecosporcie

https://youtu.be/RWlQmPCgCjY


Zrobiłem sobie w Mondku. Przy wersji Vignale wygląda bardzo dobrze w połączeniu z ciemno brązową skórą na desce rozdzielczej i beżowymi (bo to nie biel) fotelami. W nocy, ten motyw, również prezentuje się genialnie.
Minusem jest inna paleta barw podświetlenia nastrojowego od Lincolna w stosunku do tego co jest we Fordach. Dla przykładu, pierwsze ustawienie we Fordzie to jasny błękit (notabene idealnie pasujący z podświetleniem przycisków) a na palecie schematu barw Lincolna, w tym miejscu jest biel. Tam gdzie we fordowskim motywie jest pomarańcz, u lincolna jest żółć. Problem jednorazowy w sumie (raz ustawiasz i masz), ale dla ciekawskiego użytkownika zauważalny.

boncio
20-03-2018, 10:21
inna paleta barw podświetlenia nastrojowegoRozumiem, że dotyczy to tylko przypadku jak chce się zmienić kolor? Czyli jak ustawimy według palety Forda, to taki pozostanie nawet po zmianie na motyw Lincolna?

foni
20-03-2018, 12:03
Klikasz biały (w palecie Lincolna) ale i tak dostajesz niebieski (zgodnie z paletą Forda)

boncio
21-03-2018, 12:46
Myślałem, że mniej prymitywne to jest, a tu się okazuje, że SYNC3 nie steruje kolorami, a jedynie zaprogramowanymi gdzie indziej ustawieniami kolorów :)

cadship
21-03-2018, 14:54
.....eco myślę że wprawiony kierowca mógłby zejść do do 7,5l i niżej się chyba nie da bo waga 1285 kg też swoje robi
Podczas jazd probnych - mialem na dwa dni (weekend) (1.0 125KM) srednie spalenie po Szczecinie wyniosło 7,3 przejechalem ok 200km.
Zamowilem ryzykujac ile bedzie to paliło, bo wybralem skrzynia automatyczna - niestety nie moglem przetestowac nigdzie takiego polaczenia gdyz nie bylo demo - ile bedzie palil? (pewnie 1-1,5l wiecej), ale wygoda to podstawa - teraz testy Pertyna potwierdziły ze automat pali 8,2-9,0 zaleznie od stylu jazdy - przy stylu jazdy mojej małzonki na emeryta stawiam ze max 8,5.
Dzis dostalem wiadomosc ze samochod w tym tygodniu bedzie juz na linii produkcyjnej i odbior w polowie kwietnia

maarec
21-03-2018, 19:24
Koledzy. Podobno nie ma głupich pytań, więc zadaję. Na fotce żarówka z ecosporta. Napisali na niej H18. Jest bardzo podobna do H7 ale ma na boku rowek w kształcie połowy koła ;).

Internet chyba nic o tym nie wie.

Po pierwszych 100km spalanie 8.7l 70% miasto

FrogsterPL
21-03-2018, 20:03
Też nic nie widzę na temat tych H18 O_O To jest do świateł mijania?

boncio
21-03-2018, 20:41
maarec nie tak nic https://www.osram.com/media/resource/HIRES/617160/974132/flyer-h18-gb.pdf&ved=2ahUKEwjih5PTov7ZAhUDZVAKHdTZA5QQFjABegQIAhAB&usg=AOvVaw2b58aoofVmgfcYGMuA1CMV
Po prostu ulepszona h7 o mocy 65W.

jarojaw
21-03-2018, 20:41
Jutro jadę na pierwszą wymianę oleju, zapytam co za cuda Ford włożył do tego Ecosporta i skąd wziąć zapas.
A przy okazji wklejam parę zdjęć.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180321/71324edf5cdf58a2f94364e79b9eb683.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180321/999e59c2105ea28a96d75213c2283cd9.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180321/a00431faa5b95b966b55d838b2c11076.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180321/37481e42c3ad87ab2fe76b3b7880b240.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180321/9d7c864812a21e51c3113d741f17a519.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

maarec
21-03-2018, 20:50
maarec nie tak nic https://www.osram.com/media/resource/HIRES/617160/974132/flyer-h18-gb.pdf&ved=2ahUKEwjih5PTov7ZAhUDZVAKHdTZA5QQFjABegQIAhAB&usg=AOvVaw2b58aoofVmgfcYGMuA1CMV
Po prostu ulepszona h7 o mocy 65W.
Dzięki za info. Na telefonie nie mogę tego otworzyć.

Da się gdzieś kupić taką żarówkę w barwie białej?

kuu33
22-03-2018, 07:01
Według mnie to zawsze pierwsze wrażenie jest najważniejsze

boncio
22-03-2018, 10:29
Na telefonie nie mogę tego otworzyćJa to na telefonie znalazłem :) To zwykły PDF. Wklejam zawartość.
New OEM halogen light source
—Halogen light source with increased luminous flux and higher precision compared to H7
—ECE standardization within ECE R37 1700lm±8% (13.2V)
—SAE standardization started 1530lm±8% (12.8V)
H18 within the application
—PY26d-1 base quite similar to H7 for minimum redesign cost
—With keeping the H7 reflector size, higher illuminance values on the street are achievable
—By using the higher luminous flux smaller and more rectangular optical apertures compared to the H7 reflector can be designed in order to match the headlamp outline with LED upsell solutions

Wersji 4200K raczej nie znajdziesz. Szybciej pewnie będą na alle ori ksenony D8S/25W. A one nie wymagają spryskiwaczy i auto-poziomowania.

wowo213
22-03-2018, 10:47
swoją drogą fajne theme na tych screenach wyżej szkoda,że nie ma w ustawieniach opcji zmiany

jarojaw
22-03-2018, 12:17
swoją drogą fajne theme na tych screenach wyżej szkoda,że nie ma w ustawieniach opcji zmianyJest, tylko tyle, że motyw działa to wyjścia z samochodu. Później znowu musisz ustawić na nowo.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180322/cf6f40f6f04941aa0f82be11280ca7a6.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180322/e7df62dcf5ac013d08efe781c8cde971.jpg

Wysłane z mojego SM-N950 przy użyciu Tapatalka

foni
22-03-2018, 12:21
Ja Forscanem włączyłem na stałe. Na wejściu mam animacje "ST Fordperformance". Potem schemat kolorów Lincolna i na wyjściu animacja Lincolna (jedyny element nie pasujący do auta)

jarojaw
22-03-2018, 12:22
I zostało ci na stałe???? W Ecosporcie się nie da, przynajmniej na razie.

foni
22-03-2018, 12:27
No tak. Mam na stałe. Nie odpalałem tego schematu spod menu testowego tylko od razu Forscanem. W Mondku działa.

DeLIsDel
22-03-2018, 12:39
Benzyna 1.0 125 to jakaś pomyłka, przyjechałem C-Max 1.5 150 na przegląd, przesiadłem się na Ecosporta (mam do wymiany 2 samochód) i szlak mnie trafił. Takiego muła jak 1.0 to dawno nie widziałem. Elastyczność na 4 biegu porównywalna do 6 z c-max-a. Poszukam gdzieś 140 do testów może tamto ma sensowne osiągi.

foni
22-03-2018, 12:45
Też o tym pisałem swego czasu. Problemem jest nie tyle silnik, co skrzynia. Do tego masa i opory robią swoje.

cadship
22-03-2018, 18:07
Takiego muła jak 1.0 to dawno nie widziałem

To jest samochod w 95% do jazdy miejskiej wiec jak ktos liczył ze bedzie to demon predkosci to sie mocno zawiedzie i na dodatek nie ma nic wspolnego ze swoja nazwa "...sport", a tak na marginesie przeciez w miescie max to 50km/h:wink:
140KM nie wiele zmieni, to jest wina skrzyni biegow - w automacie ma lepsze przyspieszenie niz w manualu - dziwne

FrogsterPL
22-03-2018, 18:30
Benzyna 1.0 125 to jakaś pomyłka, przyjechałem C-Max 1.5 150 na przegląd, przesiadłem się na Ecosporta (mam do wymiany 2 samochód) i szlak mnie trafił. Takiego muła jak 1.0 to dawno nie widziałem.

Ale czego Ty się w ogóle spodziewałeś, porównując silnik 1.0 do Twojego większego o połowę 1.5? To już bardziej miarodajne jest porównanie tego 1.0 125 KM do starego wolnossącego 1.8 125 KM (takiego jak był w Mondeo Mk3 i w Focusie Mk2), bo oba mają tyle samo mocy i tyle samo momentu obrotowego (170 Nm), tyle że inaczej rozłożonego. Focus Mk3 ze 125-konnym 1.0 EcoBoostem jeździ nie gorzej niż moje Mondeo 1.8.

1.5 EB ma już 150 koni i 240 niutonometrów, więc to jest oczywiste, że przy 1.0 to rakieta.

maarec
22-03-2018, 19:45
Dla mnie 1.0 125 ecobost śmiga lepiej niż 1.6 125 z nowego focusa, którym jeździłem 2 tygodnie.

To jest auto do miasta, jak się pociśnie do 4.000 obrotów to śmiga fajnie. 6 biegów daje normalną jazdę przy 130kmh bez wycia silnika z większej kosiarki.

brunoa
22-03-2018, 20:23
Potwierdzam 1.0 EB idealny ale do Fiesty (ma taką córka)
W Ecosport, którym dzisiaj jechałem to muł.
Chyba będę czekał na nowego Focusa.

DeLIsDel
23-03-2018, 11:42
To jest samochod w 95% do jazdy miejskiej wiec jak ktos liczył ze bedzie to demon predkosci to sie mocno zawiedzie i na dodatek nie ma nic wspolnego ze swoja nazwa "...sport", a tak na marginesie przeciez w miescie max to 50km/h:wink:
140KM nie wiele zmieni, to jest wina skrzyni biegow - w automacie ma lepsze przyspieszenie niz w manualu - dziwne

Do jazdy po dużym mieście to auto się nie nadaje. Jasne, że większość czasu jedziesz do 50km/h ale Ecosport bardzo wolno do tych 50 się zbiera. Przy ruszaniu z podporządkowanej zawsze będzie dodatkowa obawa czy zdąży wjechać w lukę.

skylla1
23-03-2018, 12:13
Jeśli 125KM to za mało aby wjechać z drogi podporządkowanej w mieście to pewnie wszyscy powinni mieć 911:-). Ludzie jeżdżą po mieście 40-80 KM wolnossakami, dojeżdżają gdzie trzeba coś tak czuję, że nie oni robią większość stłuczek.

DeLIsDel
23-03-2018, 12:27
Jeśli 125KM to za mało aby wjechać z drogi podporządkowanej w mieście to pewnie wszyscy powinni mieć 911:-). Ludzie jeżdżą po mieście 40-80 KM wolnossakami, dojeżdżają gdzie trzeba coś tak czuję, że nie oni robią większość stłuczek.

Jeździłeś ecosportem z 125KM ? Czy tylko piszesz na swoim przykładzie z zupełnie inną skrzynią i karoserią. 125 KM nie jest złe samo w sobie (sam mam teraz dodatkowo wolnossące 105KM w MITO). Złe jest to jak to zagrało w tym konkretnym modelu. Reakcja tego samochodu na pedał gazu jest zdecydowanie za wolna.

jarojaw
23-03-2018, 14:51
Tidal w Android Auto :)https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180323/781a37961ed871eb1eca33dc5f10ab45.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180323/7f57852d1d08352f66addfad8b4c5659.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180323/de7eadd804c6f9cae3db1f7cdebf7b44.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180323/dc476d7165d82b78546b5318f6fb06b6.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180323/d35cdacfb3916c6d4d5ecb97d3fc9eed.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180323/457c7df4fc669e095cb45c8722a6d02f.jpg

cadship
23-03-2018, 18:58
Jeździłeś ecosportem z 125KM ? Czy tylko piszesz na swoim przykładzie z zupełnie inną skrzynią i karoserią
Ja jezdzilem przed zamowieniem ecosporta przez dwa dni (taka dłuzsza jazda probna) i nic takiego nie zauwazylem, chyba ze wysiadles ze swojego samochodu i od razu ruszyles ecosportem to doznales takiego pierwszego wrazenia, ktore juz niestety tobie pozostało.

Do jazdy po dużym mieście to auto się nie nadaje. Jasne, że większość czasu jedziesz do 50km/h ale Ecosport bardzo wolno do tych 50 się zbiera. Przy ruszaniu z podporządkowanej zawsze będzie dodatkowa obawa czy zdąży wjechać w lukę.
Nie wiem czy Szczecin to duze miasto, ale moim zdaniem taki samochod idealnie pasuje do miasta, a wyjazdy z podporzadkowanej w "duzym miescie" w wiekszosci reguluje sygnalizacja swietlna.

FrogsterPL
23-03-2018, 19:39
Również nie zauważyłem żadnego problemu ze "zbieraniem się" ze startu zatrzymanego. Poza tym zastanawiam się teraz, skoro 125-konny EcoSport się nie nadaje do dużego miasta, to jakim cudem się nie zabiłem 55-konnym Peugeotem 205. :D

maarec
24-03-2018, 07:44
Wszystko zależy od oczekiwań. Jestem po 250km w mieście i przy tych 125KM tragedi nie widzę a przesiadam się z smaxa, kugi i cmaxa. Wszystko 2.0tdci z solidnym odejściem. Wczoraj jeździł tata - zamiana z kugi automat i twierdzi że kupuje ecosporta też z automatem. Podobno auto moje ma fajne odejście.

To auto ma wadę - spalanie 9+ nie do przebicia w dół w małym mieście.

nasedoo
29-03-2018, 07:58
Dzień Dobry,

Mam na imię Marek, i jestem tutaj nowy. Właśnie wpłaciłem zaliczkę na ecosoprta dla żony i mam trochę obawy. Chodzi o silnik 1.0 ecobust, czy rzeczywiście to dobry silnik i bezawaryjny ? W salonie bardzo go chwalili mimo trzech cylindrów. Przyznam że nigdy nie miałem do czynienia z fordami i silnikami trzycylindrowymi.
pozdr..

FrogsterPL
29-03-2018, 10:02
Litrowe EcoBoosty są na rynku już od ładnych paru lat, póki co nie słychać o żadnych poważnych awariach tych silników, mimo że są już samochody z przebiegami rzędu 200 tysięcy kilometrów.

Ford co prawda kiedyś wspominał (z tego co pamiętam), że resurs tego silnika jest obliczony na wartość rzędu 250 tysięcy kilometrów, ale biorąc pod uwagę, że faktycznie nic wielkiego się z tymi jednostkami napędowymi nie dzieje, myślę że można z ostrożnym optymizmem wypatrywać większych przebiegów. :)

Przyzwyczaić się na pewno będziecie musieli do dźwięku, ponieważ jest dość charakterystyczny, bardziej "warkotliwy" niż dźwięki benzynowych silników czterocylindrowych. Ale może się to podobać. Poza tym nie każdy zwraca na to uwagę. :)

citrovit
29-03-2018, 12:05
Mam dwa fordy z silnikami 1.0. Pierwszy B-Max zrobione już ponad 75 tyś i przekazałem to autko córce drugi właśnie Ecosport od 2 tygodni żona ujeżdża pierwszy 1tyś km zrobione.W B maxie nic przez te 5 lat się nie działo.Osiągi całkiem przyzwoite jak na autko miejskie dla kobiety powiedziała,że nie potrzebuje więcej jak te 125 KM pod maską,a dzwięk faktycznie taki inny ale jej się podoba.

maarec
29-03-2018, 20:33
Kolego Citrovit a jak u Ciebie że spalaniem?

U mnie dziś pierwszy bak paliwa skończony. Zatankowane 39 litrów, przejechane 389 km także spalanie 10.0l/100km w 95% miasto. Szczerze powiedziawszy wynik dramatyczny. Przy zakupie zakładałem max 8.5 a bardziej liczyłem na poniżej 8.0. Jazda normalna, bez szaleństw.

Dotrze się, czy kupiłem urządzenie do przepalania kasy?

foni
29-03-2018, 20:38
jako mazutowiec masz prawo być w szoku :)
sam tak miewam :)

musisz nauczyć się innego stylu jazdy
dieselek niestety jeździ inaczej niż benzynka

jarojaw
29-03-2018, 21:11
Na razie jest przejechane 1400km, żona jeździ do pracy ok. 40 km dziennie. W tym jazda po mieście i 10 km autostrady. Komputer pokazuje średnie spalanie 7.3l/100km. To i tak dużo jak na taki mały samochód, ale 10l to już przesada [emoji6]

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

FrogsterPL
29-03-2018, 21:21
Po pierwsze, tak jak pisze foni, trzeba się nauczyć innego stylu jazdy. Po drugie, po przyzwyczajeniu się do auta zużycie paliwa i tak niemal zawsze spada. Po trzecie wreszcie - jak się silnik trochę dotrze to też pomoże :) W testach długodystansowych różnych modeli też zwykle jest tak, że po przejechaniu jakiegoś dystansu auto pali mniej niż na początku testu, gdy przebieg był niemal zerowy.

maarec
31-03-2018, 15:49
Zrobiłem 60km od tankowania, całość w mieście. Jeździłem bez dynamiki i większej przyjemności. Wynik 8.2 który wygląda już lepiej.

citrovit
03-04-2018, 08:07
Kolego Citrovit a jak u Ciebie że spalaniem?

U mnie dziś pierwszy bak paliwa skończony. Zatankowane 39 litrów, przejechane 389 km także spalanie 10.0l/100km w 95% miasto. Szczerze powiedziawszy wynik dramatyczny. Przy zakupie zakładałem max 8.5 a bardziej liczyłem na poniżej 8.0. Jazda normalna, bez szaleństw.

Dotrze się, czy kupiłem urządzenie do przepalania kasy?

Witam
U mnie a właściwie u mojej żony w Ecosporcie po 3 tankowaniach spalanie utrzymuje się ok 8,2 L.To chyba dużo.B max wychodził średnio 6,5 ,w mieście 7,2 ,na trasie 6,3.Myślę ,że trochę może spadnie ale cudów raczej bym nie oczekiwał.

skylla1
03-04-2018, 20:46
Czyli mniejszy niż Focus, gorzej wykończony i wyposażony, gorzej się prowadzi, więcej pali, na autostradzie dramat, za to droższy. A ludzie i tak to kupują :-). Bardziej z powodu mody, czy żeby koniecznie wyżej trochę siedzieć? A jak już większość będzie w crossoverach to modne staną się małe ciężarówki, żeby być jeszcze wyżej?

jarojaw
03-04-2018, 21:55
Dramatyzujesz. Gorzej wykończony nie jest, wyposażony... tak sobie, bo nie ma wszystkiego co Fiesta. Jeździ jak na ten segment bardzo dobrze, zwłaszcza w miejskim gąszczu samochodów i ciasnych parkingów. Dlaczego porównujesz do Focusa, to większe autko i droższe. Wersja EcoSport Titanium to koszt 78 tys. Kup Focusa w tej wersji za te pieniądze.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

nasedoo
04-04-2018, 17:44
Witam,
Dosłałem ofertę na s-telein za 74 tys. Tak sie zastanawiam czy jeszcze się poszarpać z dilerem o cenę?
pozdr.
Marek

skylla1
04-04-2018, 18:48
Podałeś mało szczegółów. Zakup prywatny czy na firmę? Kredyt, gotówka? Zamawiany (termin?), z placu? Kupujesz w Bemo - to już z ciekawości:-)?

nasedoo
04-04-2018, 21:29
Zakup na firme, cena brutto, czy kredyt czy gotówka jeszcze rozważam.Czas oczekiwania dwa tygodnie.

skylla1
05-04-2018, 08:23
IMHO cena jest dobra. Wcześniej w tym wątku pojawiały się nieco wyższe - niech się wypowiedzą nabywcy. Kupujesz auto już wyprodukowane, czyli mają nadal zapasy, stąd pewnie łatwiej negocjować cenę.

citrovit
05-04-2018, 15:51
Pytanie do wszystkich użytkowników Ecosportów.Czy w waszych samochodach też słychać bardzo głośno szum opływającego powietrza.Powyżej 100km/h mam wrażenie że albo szyby są uchylone albo drzwi nie domknięte,a żona nawet mówi,że wieje zimnem po twarzy.Zaczyna to być bardzo denerwujace.I jeszcze jedna sprawa czy nie macie wrażenia ,że wycieraczki bardzo małą powierzchnię szyby wycierają?
Acha jeszcze co do ceny ja mam wersję Titanium 125 KM z dodatkami pakiet winter,pakiet parking3,lakier płatny i obręcze alu 17-cena końcowa 75000.

jarojaw
05-04-2018, 16:10
Cena dobra. Co do szumów to słychać w tylnej części samochodu
Czas na wygłuszenie [emoji16]

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

foni
05-04-2018, 20:02
że wycieraczki bardzo małą powierzchnię szyby wycierają?

Pisałem o tym jakiś czas temu. To plus szeroki słupek A stanowi IMHO bardzo duże zagrożenie dla bezpieczeństwa.

A co do szumów...gdy jeździłem demo (w tym również po autostradzie) to byłem pod wrażeniem ciszy. Coś musi być nie halo u Ciebie. Jedź do salonu i bierz demo dla porównania (gdyby marudzili że TTTM)

maarec
06-04-2018, 06:46
Ja nie słyszę nic niepokojącego. Cena stline mało miarodajna bo nie wiemy co ma do tego z wyposażenia dodane. W stline zawsze brudzi się spodnie przy wysiadaniu o szerokie progi.

jaceks
06-04-2018, 19:52
poza tym st-line to wersja trend z kilkoma wizualnymi bajerami i czasem mocnejszym silnikiem

skylla1
07-04-2018, 13:54
To dlaczego w katalogu i cennikowo pozycjonowana jest powyżej Titanium?

cadship
08-04-2018, 14:43
Cena stline mało miarodajna bo nie wiemy co ma do tego z wyposażenia dodane.
Ja zamowilem wersje STline ze wzgledu na srodek - żonie bardziej sie podobał oraz ze wzgledu na czarny grill (do bialego koloru jakos bardziej pasuje niz chrom)
A co do roznic to najwazniejsza sa w standardzie felgi 17 cali

maarec
08-04-2018, 19:03
Dziś przekroczyłem 140kmh pierwszy raz i ogolem była pierwsza wycieczka za miasto ok 200km. Spalanie spadło z 8.1 do 7.3 czyli dziś palił ok 6-6.2l. Do tego w środku cisza, zero szumów a słychać jedynie porywiste podmuchy wiatru.

nasedoo
10-04-2018, 13:46
Przepraszam ze się nie odzywałem...
Wersja s-telein w kolorze białej perły, pakiet zimowy,kamera, czujniki przód i tyl, w środku wstawki ze skóry obszyte nitką czerwoną, przyciemniane szyby tył, monitor mediów duży 8 cali, no i oczywiście czarny dach. Rocznik 2018. Myślę ze cena dobra 74 tys.....
pozdr.

Marek

analyzator
14-04-2018, 08:19
Pantoflenie. Piękny termin
Nie można pozwolić babie na wybór złego auta ale wśród sensownych w budżecie czego nie. To jej auto i niech się cieszy że ma takie jakie chce. Mojej jak oglądaliśmy fordy powiedziałem tylko że nie zgodzę się dla niej na stline bo ładny ale za duże alusy i woli balony. I tyle. Urodzi syna to idziemy po salonach oglądać i wybierać. Będziemy dużo rozmawiać ale jej auto to niech wybierze sobie co chce :) nie zgadzam się z opiniami o pantoflowaniu!

maarec
16-04-2018, 09:04
Wracam do tematu spalania. Kolejny bak przepalony, tym razem 50% miasto w trybie emeryta, lecz nie mega eco. Pozostałe 50% to trasa płynnie 110-130kmh. Wskazanie komputera 7.8 a z dystrybutora 8.2, ostatnio też komputer zaniżył o 0,5l/100kmh

Przy tak małym silniku bardzo duże znaczenie ma klima, aktualnie mimo temperatur wiosennych po 25C i słońcu jest raczej zbędna (samochód często stoi w garażu), po jej odłączeniu spalanie spada min 0,7l/100kmh - przynajmniej takie mam wrażenie. Płynna jazda za miastem znacząco obniża spalanie. Powoli uczymy się jazdy tym samochodem.

Przesiadka na drugiego mocnego diesla co kilka dni nie pomaga :)

skylla1
16-04-2018, 11:28
A jak hałas we wnętrzu, szum opon i powietrza i podatność na podmuchy boczne w trasach? Mój Focus też zaniża o min 0,5l więc to jak widać norma w 1,0EB. Tymczasem w testach wszyscy podają zużycie paliwa z komputera, mimo że realnie może być ono sporo inne. Lenistwo testerów.

FrogsterPL
17-04-2018, 20:25
Z tego co mi wiadomo, większość testerów raczej wylicza realne zużycie paliwa.

skylla1
17-04-2018, 21:06
Bardzo rzadko. Zwykle dostają zatankowane auto z parku prasowego a oddają z mniej lub bardziej pustym bakiem - nawet go nie tankują. No i po co się wysilać skoro jest wskazanie komputera. Tyle, że ono najczęściej przekłamuje i to sporo.

skylla1
21-04-2018, 21:49
Sądząc po aktywności w tym temacie, zbyt dużej sprzedaży Ecosprt nie osiąga. Konkurencja w tym segmencie potężna, a cenowo trzeba jeszcze walczyć z wciąż popularnymi kompaktami.

jarojaw
25-04-2018, 12:15
Koledzy. Podobno nie ma głupich pytań, więc zadaję. Na fotce żarówka z ecosporta. Napisali na niej H18. Jest bardzo podobna do H7 ale ma na boku rowek w kształcie połowy koła ;).

Internet chyba nic o tym nie wie.

Po pierwszych 100km spalanie 8.7l 70% miasto
A próbowałeś czy wejdzie w gniazdo żarówka H7??
Dzisiaj wałkuje z serwisami i działem części Ford zakup na zapas i.....:shock: , właśnie, wszyscy wywalają gały,że co....H18???? Nie ma i nie mają jak zamówić bo nie ma nr części :027:
Ford Polska,dział obsługi klienta nie zgłasza się - czekałem ponad 1,5h - wszystkie linie są zajęte i tyle (Ford Pomoc) q...a mać.:evil:
Jak mógł samochód dostać homologacje skoro podstawowych żarówek nie ma???
Ktoś mi podpowiedział,że skoro brak to wymiana na reflektor projekcyjny z żarówką H7

duster61
26-04-2018, 18:08
w zeszłym tygodniu miałem okazję trochę pojeździć (125kM ST-Line) 50%autostrada 50% miasto, sposób jazdy spokojny, średnie spalanie wg kom 7.1 czyli całkiem do przyjęcia bagażnik trochę mały ale.....no właśnie w cenniku z 02.01 jest inf. że tylnie siedzenia składają się wraz z siedziskiem do pionu w salonie powiedzieli mi że to jest błąd w druku (nie w tym aucie) i w następnym cenniku będzie poprawione ok od 23.04 jest nowy cennik i dalej to samo, ale to nie wszystko dla przykładu (NAVI Edition 125 kM M6) podrożał o 4000zł to rozumiem w cyklu miejskim spala już więcej było 6,2 teraz 6,4 zrobił się szybszy było 12,7 do 100km/h jest 11,0 no i przybyło mu na wadze masa własna było 1285 kg a jest 1349 kg ...!? :roll: no nie ogarniam Forda
według mojej oceny auto godne zainteresowania ale w cenie do max 80tys

FrogsterPL
26-04-2018, 18:41
Ktoś mi podpowiedział,że skoro brak to wymiana na reflektor projekcyjny z żarówką H7

W instrukcji obsługi nie ma nic odnośnie żarówek?

jarojaw
26-04-2018, 19:16
Jest, tylko w Fordzie nie czytają instrukcji.
Wersja podstawowa H7, wersja średnia H18, wersja najwyższa D1S.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

jarojaw
26-04-2018, 19:20
(NAVI Edition 125 kM M6) podrożał o 4000zł ..... no i przybyło mu na wadze masa własna było 1285 kg a jest 1349 kg ...!? :roll:
No i znalazło się te 4tys.....w bilonie [emoji12]


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

maarec
26-04-2018, 22:08
Osram miał wprowadzić h18 do Polski według aso jakoś teraz. Ja miałem obiecany import z Niemiec na szybko jakieś 4 tygodnie temu i dalej cisza.

Nie można wsadzać h7 bo jest za mały odbłyśnik i będzie za słabo świecić do tego nie wejdzie. Troche to słabe, bo komuś w końcu ta żarówka padnie.. Chyba będą z demo wyciągać.

Auto dalej pozytywne, jest małe, zgrabne i krótkie. Do miasta idealne. Dziś żona zdobywała mega kraweznik robiąc miejsce karetce i dobrze poszło.

cadship
27-04-2018, 08:20
podrożał o 4000zł to rozumiem w cyklu miejskim spala już więcej było 6,2 teraz 6,4 zrobił się szybszy było 12,7 do 100km/h jest 11,0 no i przybyło mu na wadze masa własna było 1285 kg a jest 1349 kg
Wyzsza cena jest konsekwencja wprowadzenia od produkcji majowej we wszystkich silnikach ecoboost filtra GPF, kolega mi mowil - zamawiaj w marcu, bo jak wejdzie filtr to bedzie drozej o ok4000 (tak mowili mu w centrali), ale ze ten filtr moze tyle wazyc to szok:shock:

mskgs
27-04-2018, 08:31
To ciekawe, bo np. Fiesta 1.0 125KM potaniała o prawie 2000...

boncio
27-04-2018, 16:46
Ceny poszły w górę o maks 2000zł. I to tylko w tańszych odmianach, droższe mają różnice 100-200zł. Oprócz GPFa dostaje się jeszcze odłączanie 1 cylindra.
D1S
A Ksenon nie jest przypadkiem D8S/25W?

jarojaw
27-04-2018, 17:14
D5S, moja pomyłka.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

zbigniew22
04-05-2018, 08:49
Nie możliwe żeby w instrukcji obsługi nie było nic o żarówkach

Jacs
04-05-2018, 18:08
Nikt nie twierdzi, że niema :
http://www.fordservicecontent.com/Ford_Content/vdirsnet/OwnerManual/Home/Content?bookCode=O36874&languageCode=PL&marketCode=WD&viewTech=IE&chapterTitleSelected=G1525318&subTitleSelected=G1935936&topicHRef=G1935937&div=f&vFilteringEnabled=False&userMarket=POL

maarec
05-05-2018, 12:46
Dostałem dziś telefon z Aso. Dotarła jedna żarówka H18 zamówiona ok 20 marca. 43pln. Podjadę kupić zapas bo jak padnie to 1.5miesiaca zonk.

jarojaw
05-05-2018, 13:00
Jedna???[emoji21]🤤🤤
Jakby przyjechał jeden karton, tir, pociąg to bym zrozumiał [emoji12]
Q...a co za kraj, co za marka, aby zamówić 1 jedną żarówkę jak zapotrzebowanie ogromne. H18 jest bezpośrednim zamiennikiem H7 i pasuje w gniazdo, odwrotnie nie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

maarec
06-05-2018, 21:24
Heh. Tą jedna to zamówienie awaryjne dla mnie. Lada dzień ma być w normalnej dystrybucji osram.

szmelcmax
12-05-2018, 21:07
Myślę, że tylko ceną Ford może coś zwojować w tym segmencie. Chyba to w końcu do nich dotarło. Byłem przypadkiem dzisiaj w salonie Forda i była wystawiona cena od 59900. Czyli nawet mniej jak w reklamie (64000). No tu już można co nieco się zastanawiać nad zakupem. I miałem też okazję się przejechać zachęcony przez sprzedawcę. Poprzednio skończyłem na oględzinach bo zbyt wiele w tym aucie mi nie pasowało aby prosić o jazdę. Wersja ST- line EB 125kM. Musze przyznać , że jedzie się wygodnie. Pozycja za kierownicą może nawet wyższa jak w S-maxie. Moje obawy o słabą widoczność nie potwierdziły się do końca. Nie miałem problemu z obserwowaniem drogi i innych pojazdów. Wyciszenie jakie takie. Praca silnika bez rewelacji. Przy rozpędzaniu warczenie jak w dieslu. Przełącznik świateł pochylony ku podłodze, a więc nie wygodny w obsłudze. Uchwyt w drzwiach nie pasujący do dłoni bo kanciasty. Nitka na obszyciu kierownicy szorstka jak pumeks. Kieszenie w drzwiach fatalnie zaprojektowane bo ich powierzchnia zmarnowana. Ogólnie bardzo mało schowków. Brak osłony na silniku i pod maską widok jak 30 lat temu. Takie proste i drobne sprawy i spieprzone. Kto to projektuje? Amatorzy?
Pierwszy raz miałem okazję jechać z systemem start-stop. Nie widzę problemu jak niektórzy. Natychmiast się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadzało. Kamera też ok. Ale bardzo oddala i nieco zniekształca obraz. Wyświetlacz dobrze widoczny nawet przy słońcu. Klima bardzo dobra. Komfort bardzo dobry mimo felg 17. Jednak auto jest bujliwe przy mocniejszych ruchach kierownicą. To spora wada. Bagażnik z mocno podniesioną podłogą. Zajrzałem pod auto i zobaczyłem tam dużo pustego miejsca. Czyżby na napęd na tylną oś? Ciekawe czy można tam zmieścić dojazdówkę? Nadal mam mieszane uczucia co do tego auta. Jest wygodne. Dobrze się prowadzi (tylko ta bujliwość), ale tyle drobiazgów nie tak jak trzeba... .

FrogsterPL
13-05-2018, 18:17
Praca silnika - cóż, to 3-cylindrowy benzyniak, rewelacji tutaj nigdy nie będzie, w żadnej marce. Ciesz się, że to nie 3-cylindrowy diesel ;) Miałem ostatnio okazję przejechać się kawałek Audi A2 1.4 TDI, to dopiero był warkot... :D A zakres użytecznych obrotów, łohoho...

Nie czepiałbym się też przełącznika świateł - biorąc pod uwagę, że samochód i tak ma światła do jazdy dziennej, to tego przełącznika używa się raczej sporadycznie. Jasne, można by to umiejscowić wygodniej, ale według mnie nie było źle.

Osłona silnika... no mogłaby być, fakt, ale w Focusie czy Mondeo z silnikami 1.0, gdzie taka osłona jest montowana, jest ona i tak bardzo niewielka, zasłania tylko pokrywę zaworów i trochę przewodów. No ale zgadzam się, mogliby do EcoSporta to też wrzucać.

Co do miejsca pod autem - bardzo możliwe, że chodzi o napęd na tylną oś. Z tego co kojarzę, EcoSport z dieslem (tylko nie pamiętam, w której wersji mocy) może mieć napęd na obie osie.

szmelcmax
14-05-2018, 17:51
Z tego co kojarzę, EcoSport z dieslem (tylko nie pamiętam, w której wersji mocy) może mieć napęd na obie osie. Tak. To któryś diesel.

cadship
16-05-2018, 07:26
Po 2.5 miesiacach oczekiwania (automat wiec trzeba było troche poczekac) w sobote odebralismy z zona Ecosporta - ponizej opisze swoje pierwsze wrazenia.

Wyglad - jaki jest kazdy widzi - sylwetka boczna mi sie nie podobała (w przeciwienstwie do opinii zony), ale troche mnie zaskoczyla na "+" , bo wybralismy wersje ST w kolorze biala perla z czarnym dachem i przez to ze w wersji ST jest duzy spojler auto zaczeło wygladac, a bialy kolor optycznie jeszcze je powieksza (jak znajde chwile czasu to zrobie zdjecia). W srodku samochod podobal mi się od początku czarna skora i alcantara z czerwonymi przeszyciami, spasowanie na niezłym poziomie, jedynie co mi się nie podoba to wykończenie podsufitki dookoła szyberdachu.
Otwieranie tylnych drzwi na bok – wcale to nie przeszkadza, bo jest otwieranie w dwóch położeniach – już przy pierwszym polozeniu jest dość dobry dostep na bagażnika.

1.0l 125KM z automatem naprawde daje rade - skrzynia zmienia biegi plynnie, kickdown działa szybko i nie wiem czy jest to standard w kazdej skrzyni automatycznej, ale przy lekkim nacisnieciu mocniej gazu (tak do polowy) redukcja jest o jeden bieg, a przy nacisnieciu gazu do konca zrzuca biegi o dwa przełozenia - pisze tu o trybie D. Jesli chodzi o tryb S działa jeszcze lepiej (mocno przeciaga obroty), a przyspieszenie, elastycznosc jest na zadawalajacym poziomie - samochod kupilismy dla zony do miasta wiec nie oczekiwalismy sportowych osiągów, a tu niespodzianka nawet bylem zdziwiony na trasie ze ten maly silniczek z automatem tak dobrze sobie radzi.
Przejechane na razie ok 600 km z czego 200 na trasie - napisalem o kickdown, bo ja jechalem na trasie, troche powyprzedzalem i juz wiem czego mozna sie spodziewac.
Manetek do zmiany biegow przy kierownicy uzylem z dwa razy tylko zeby wyprobowac, ale moim zdaniem przy takim samochodzie sa tylko bajerem.

Jezeli chodzi o spalanie to na trasie przy predkosci 110-120 (droga krajowa) srednie spalanie komp pokazal 7.4, natomiast po miescie (350km) srednie spalanie komp pokazuje 8.4 (jeszcze nie wiem czy komp oszukuje, bo drugi raz jeszcze nie tankowalem).

Minusy jakie do tej pory zauwazylem:
- lewa wycieraczka – nie chowa się do końca w podszybiu- wada projektowa (o tym wiedziałem już na jeździe próbnej)
- jest to samochod na tyle wysoki ze ciężko bedzie sobie nie pobrudzić o progi spodni wysiadając, a wystarczylo zrobić drzwi zachodzące na progi (tak jak ma Edge)
- wykończenie podsufitki dookoła szyberdachu - dobrze ze nie patrzy sie codziennie do gory
- miałem w gratisie jednego swierszcza – na szczecie udało mi się go szybko zlokalizować, skrzypiało polaczenie zamkniecia oparcia tylnej kanapy
- oryginalna mata gumowa do bagażnika pasuje tylko w najniższym polozeniu podłogi bagaznika

Jak cos jeszcze zauwaze z wad to napisze

szmelcmax
16-05-2018, 13:21
Po 2.5 miesiacach oczekiwania (automat wiec trzeba było troche poczekac) w sobote odebralismy z zona Ecosporta - ponizej opisze swoje pierwsze wrazenia.Trochę poczekać? Moim zdaniem to dosyć szybko. Czyżby bez automatu dostarczali jeszcze szybciej? A jak kwestia schowków? Bo nie zauważyłem innych poza : przed pasażerem i między przednimi siedzeniami. Podobno jest jakiś pod siedzeniem. Ogólnie chyba ubogo to wygląda.

cadship
17-05-2018, 05:18
Ze schowkami troche lipa - o tych co piszesz jest jeszcze mały po lewej stronie kierownicy (mi sie akurat przydał na pilota do bramy), a uscislajac pomiedzy siedzeniami sa cztery (dwa na napoje, taki mały np na klucze oraz w podlokietniku), natomiast sa duze schowki w drzwiach wchodzi butelka 1.5 litra a po szerokosci drzwi chyba wejdzie mala parasolka (bo schowek jest bardzo gleboki)

szmelcmax
18-05-2018, 23:15
po szerokosci drzwi chyba wejdzie mala parasolka (bo schowek jest bardzo gleboki) Przeciwnie. Schowek, a właściwie kieszeń w drzwiach jest bardzo płytka. Za to jest długa na szerokość drzwi. Nie mam pojęcia co się kryje pod tym plastikiem , że nie wykorzystano odpowiednio tego miejsca.

cadship
20-05-2018, 14:56
Za to jest długa na szerokość drzwi.
wlasnie o tym pisalem ze jest po calej szerokosci drzwi

losarturos
23-05-2018, 07:31
Tak. To któryś diesel.

Tylko z tym najnowszym Ecoblue. Brakuje mi tego z benzynkami. Widać uznali, że silnik benzynowy poniżej 200 Nm momenta obrotowego nie uciągnie napędu na wszystkie łapki. A na 1.5l ecoboosta raczej nie ma co liczyć. ;-)

FrogsterPL
23-05-2018, 16:15
Na którymś rynku EcoSport jest chyba dostępny z wolnossącym 2.0, ale na to chyba tym bardziej nie ma co liczyć :P

szmelcmax
24-05-2018, 08:20
Na którymś rynku EcoSport jest chyba dostępny z wolnossącym 2.0, To pewnie model przed liftem. Pewnie jeszcze gdzieś poza Europą jest w sprzedaży.

losarturos
24-05-2018, 10:39
Czyli ecoboost 1.5l też się powinien zmieścić. ;-)

boncio
24-05-2018, 13:58
Póki co można pomarzyć, chociaż Kuga z 2.0EB była, a Ecosport z 1.0 nawet 140-konny jest dość wolny, zwłaszcza porównując do Fiesty. Może kiedyś dodadzą EB 1,5 :)
A tak trochę obok tematu, to w tym roku od stycznia do kwietnia Ford sprzedał 33tys Ecosportów (ponad 80% więcej niż Mondeo) co plasuje go na 4 miejscu za Fiestą, Focusem i Kugą.

szmelcmax
24-05-2018, 15:18
w tym roku od stycznia do kwietnia Ford sprzedał 33tys Ecosportów (ponad 80% więcej niż Mondeo) co plasuje go na 4 miejscu za Fiestą, Focusem i Kugą. A to chyba dane z całego świata?

boncio
24-05-2018, 16:19
z całego świataNie, nawet nie z całej Europy, tylko z EU20, czyli 20 rynków Europy... Żródło: https://media.ford.com/content/dam/fordmedia/Europe/en/2018/05/Ford_of_Europe_2018_April_sales.pdf

szmelcmax
24-05-2018, 17:01
Nie, nawet nie z całej Europy, tylko z EU20,To zaskoczony jestem. Czyżby taki samochodowy Belmondo? Niby brzydal, ale jakiś urok z tego wynikał i powodzenie miał.

losarturos
24-05-2018, 17:24
To zaskoczony jestem. Czyżby taki samochodowy Belmondo? Niby brzydal, ale jakiś urok z tego wynikał i powodzenie miał.

Brzydal jak brzydal ale jest praktyczny. Przynajmniej dla mnie. Bo jest wysoki więc łatwo się do niego wchodzi i jeszcze łatwiej wychodzi. Pomijając oczywiście okryte progi. ;-) Wysoko się siedzi więc dobrze wsio widać i ci co serwisują swoje toczydła u wioskowego kowala tak nie oślepiają źle ustawionymi światłami. A do tego jest dosyć krótki więc fajnie się wszędzie mieści. Mnie tylko drzaźni otwieranie bagażnika bo z reguły staję pod domkiem przy żywopłocie po prawej stronie więc jak ktoś stanie za blisko z tyłu to można zapomnieć od dostępie do bagażnika. No i to, że technicznie to trochę stara wersja i nie ma takich bajerów jak nowy Focus.

boncio
25-05-2018, 10:43
Niby brzydal, ale na żywo wygląda w miarę ok, zwłaszcza w ST-line. Chociaż dla mnie jest już zbyt wysoki. Za duża jest różnica między Fiestą Active, a Ecosportem. Brakuje mnie osobiście czegoś o wysokości Mazdy CX3 i to w każdym segmencie, czyli trochę powyżej 1,53m wysokości. Fiesta Active ma dokładnie 1,5m, ale kabina nadal ta sama i te 3cm to jednak sporo.
Najlepiej jakby Ford zrobił obniżone, usportowione wersje crossoverów z przeprojektowaną linią dachu :) Skoro taka moda, to pomarzyć można ;)

nie ma takich bajerów jak nowy FocusI nowa Fiesta ;) No niestety to taki miks Fiesty mk7 i mk8 ;)
Ja myślę, że może tutaj być podobnie jak kiedyś z Kugą 1, która nie miała liftingu i po 4 latach od razu wprowadzili mk2. Pewnie za maks 2 lata będzie nowy Ecosport, a z tego wyciągną ile się da (kasy oczywiście).

szmelcmax
25-05-2018, 17:45
Pewnie za maks 2 lata będzie nowy Ecosport, a z tego wyciągną ile się da (kasy oczywiście). Nie sądzę, że tak szybko. Dołóż jeszcze 2.

losarturos
31-05-2018, 07:32
Nie sądzę, że tak szybko. Dołóż jeszcze 2.

4 lata to jeszcze wytrzymam bo moja Fiesta jakoś nie chce się okrutnie psuć. Choć nie wiem czy wymiana amorków po 150 tysiącach to nie za wcześnie ale się z przodu już tłuką. ;-( A pewne zmiany i tak zostaną pewnie wymuszone przez naszą kochaną UE i jej pęd do podnoszenia bezpieczeństwa na drogach. Więc może pewnych bajerów doczekamy się wcześniej. No i za nie oczywiście zapłacimy. :-)

FrogsterPL
31-05-2018, 11:31
W niektórych samochodach trzeba robić grubszą robotę przy zawieszeniu po 60-80 tysiącach, amortyzatory nierzadko też wymienia się wcześniej. Według mnie 150 tys. km na jednych amortyzatorach to i tak nie jest zły wynik, zwłaszcza że to nie jest aż-tak-znowu-drogi element. :)

Wracając do EcoSporta, też obstawiam, że będzie oferowany chociaż ze 4 lata.

boncio
31-05-2018, 13:25
4 lata to będzie 2022 rok, czyli model będzie produkowany 10 lat z 2 liftami. To nawet Fiestę wymienili po 9 latach ;)

szmelcmax
31-05-2018, 15:05
Według mnie 150 tys. km na jednych amortyzatorach to i tak nie jest zły wynik, Ja uważam, że to wynik bardzo dobry. Zależy też od stylu i warunków jazdy. Jak auto często mocno obciążane i po wszelakich drogach jeździ to i 100 tys nie wytrzymają i nie ma co się dziwić.

Bump: To nawet Fiestę wymienili po 9 latach Ale tu jest modernizacja na rok 2018. I niby tylko po to aby już za dwa lata wypuścić nowego?

boncio
31-05-2018, 17:18
Pierwszy lift był chyba 3 lata temu, jak wprowadzali Ecosporta do Europy. Fakt wiele wtedy nie zmienili, dodali ledy drl, zmienili lekko zawieszenie i dali nowy grill. Teraz dodali ksenony 25W, sync3, bliss, znowu nowy grill i wersję ST-line. To nie są duże zmiany i do tego dodali coś co od dawna jest w innych modelach od kilku lat. Dla mnie jak na segment o najwyzszej marży to ciut mało i odstaje od konkurencji oraz Fiesty.
Ale ciekaw jestem, kto ma rację ;)

szmelcmax
02-06-2018, 19:28
Ale ciekaw jestem, kto ma rację Swego czasu, chyba wiosną roku 2010 (do sprawdzenia na forum) była rozważana data drugiej wersji S-maxa. Moje zdanie że co najmniej cztery lata (2-3 lata optymiści chcieli widzieć) właściwie wzbudziło uśmiech politowania. I faktycznie się pomyliłem. Było to lat 5. Teraz mam podobne zdanie bo Ford nie jest skłonny do szybkiego działania. Tu z resztą nie ma takiej potrzeby, bo auto podobno ma sporo nabywców, a tu trzeba zrobić coś całkiem nowego co też wymaga czasu.

boncio
04-06-2018, 10:04
No ale z S-maxem to wynikało jeszcze z perturbacji w Genk, strajki itp, przez co Ford wydłużył tam produkcję. Z tego też wyszło opóźnienie Mondeo.
W Rumuni w zasadzie płynnie przeszli z B-maxa na Ecosporta. Mało tego będą tam jeszcze w tym roku robić kolejny model, nawet mimo dwukrotnego wzrostu produkcji, o ile dobrze pamiętam liczby.

Z jednym nie ma co dyskutować, Ford ma chyba najdłuższy czas życia modeli w ostatnich czasach. Chyba już tylko Focus mieści się w 6 letnim cyklu. Projektowanie samochodu zajmuje kilka lat. Jednak należy pamiętać, że tutaj baza w postaci Fiesty już jest. Reszta to inne blachy i relatywnie niewielkie zmiany.

Tylko użytkowników Ecosportów mało na forum :(

Terminator007
04-06-2018, 12:45
Witam wszystkich. W sobote odebrałem ST-Line 125KM automat ze wszystkimi możliwymi pakietami i dodatkami. Zatankowałem cały zbiornik ( weszło mi 52 litry pod korek ) i pierwszy dystans podczas powrotu do domu od dealera pokonałem różnymi drogami bez autostrady. Ok 190km. Dzisiaj pojeździłem po mieście. Średnie spalanie na komputerze 9l/100km ale trochę popróbowałem go na D i S. Nie mam większych uwag, jeździ się bardzo dobrze, wygodne siedzenia i cała automatyka działa prawidłowo.Skrzynia ustawiona na S daje większe możliwości bo silnik kręci do ok 6000 obrotów ale wtedy spalanie na pewno będzie większe. W położeniu na D jest ok i na skrzyżowaniach ruszam zawsze pierwszy a inni zostają z tyłu, nawet przy automatycznie wyłączonym silniku na postoju przed światłami. Do jazdy oszczędnej trzeba się przyzwyczaić bo mój stary Mondeo diesel 135KM spalał średnio 7,5l/100km nawet jak mu wciskałem pedał do podłogi jeżdząc 200km/H. No ale to diesel a tu benzyna. Gdyby była wersja Ecosport diesel ale automat to na pewno bym go wziął bo lubię tylko automaty, tu niestety nie ma wyboru. Trochę mnie zasmucił brak autoryglowania drzwi, które miałem w Mondeo a tu niestety serwis twierdzi że się nie da tego zrobić. W wersji amerykańskiej ( i już w paru krajach europejskich ) jest moduł Ford Connect z modemem 4G LTE, zdalnym uruchamianiem silnika z pilota i pare innych dodatków. My niestety dostajemy wersje okrojone. Ale jeżeli jest już taka wersja w Europie to i da się potem dokupić moduł i uruchomić te fajne dodatki w Ecosporcie a w szczególności zdalne odpalanie co w zimie jest frajdą. B&O audio gra zajebiście więc nie żałuję że na to wydałem kasę bo lubię słuchać dobrej muzyki, subwoofer w bagażniku i 9 głośników w aucie daje moc i dźwięk. Biksenony też świecą jak latarnie morskie. Chyba tylko niepotrzebnie brałem dach bo raczej go nie będę go używał ale z nim były inne dodatki więc trzeba było wziąć cały pakiet. Tak więc wersja ST-Line, kolor Ruby Red, wszystkie pakiety możliwe do kupienia, plus hak fabryczny demontowalny i cena poniżej 95tys więc nie jest źle. Salonowa wersja z tym wszystkim to ok 113tys. Lewy i prawy grubszy słupek trochę mnie wkurzał na początku bo w Mondku miałem wielką i szeroką szybę ale już po 2 dniach przwyczaiłem sie i widzę wszystko normalnie. Generalnie auto ok, nie będę go chipował do 140km bo nie chcę mieć spalania na poziomie 10l/100km. Ta moc jest wystarczająca a jeżdżę z reguły sam bez ciężkich bagażów więc jest ok. Jakby weszła cała rodzina to z manelami to może mieć trochę problemów z szybkim przyśpieszaniem. Wczoraj jeździłem w 3 osoby i też jest ok. Bardzo fajna rzecz to duży schowek pod siedzeniem pasażera, który dopiero dzisiaj odkryłem. Mam ściągniętą aplikację Ford Pass z amerykańskiego Apple Store ale jak wbijam VIN to mi mówi że ten model nie może być dodany niestety do konta. Szkoda bo w tej aplikacji odpala się auto, są wszystkie informacje z komputera o spalaniu, dystansie itd. Jest też możliwa lokalizacja auta ale w polskiej wersji nie ma modemu 4G/LTE więc i tak by to nie działało. Tylko to autoryglowanie i zdalne odpalanie i będzie fajnie... :-)

wowo213
04-06-2018, 13:36
autoryglowanie pewnie jest jak w nowej fieście,fabrycznie nie ma ale można odblokować u kogoś z komputerem

szmelcmax
04-06-2018, 14:12
Biksenony też świecą jak latarnie morskie.Aby na pewno? Bo to te 25W jak się nie mylę? A może po starym Mondeo i jego zmatowiałych odblaskach takie wrażenie?

Bump: Projektowanie samochodu zajmuje kilka lat. Jednak należy pamiętać, że tutaj baza w postaci Fiesty już jest. Reszta to inne blachy i relatywnie niewielkie zmiany. A moim zdanie zmiany duże. Baza to w tym przypadku tylko podłoga. Reszta musi być inna bo przy obecnej wersji jest już najnowsza Fiesta wykorzystana. Taka mieszanka poprzedniej z obecną. Teraz trzeba czegoś nowego.Bo niby co posklejają? Obecną z czym? Zakładam, że podłoga jako podstawa z obecnej, ale reszta musi być czymś nowym. No chyba, że drugi FL wymyślą, ale aby gonić konkurencję takie zabiegi to za mało.

Terminator007
04-06-2018, 15:10
Aby na pewno? Bo to te 25W jak się nie mylę? A może po starym Mondeo i jego zmatowiałych odblaskach takie wrażenie?

W Mondeo miałem bardzo dobre i czyste lampy oraz zawsze najlepsze żarówki i nie było źle ale tutaj na prawdę jest ok.

szmelcmax
04-06-2018, 15:31
czyste lampy oraz zawsze najlepsze żarówki i nie było źle ale tutaj na prawdę jest ok. Nie wątpię , że dbałeś. Chodziło mi o zwykłe zużycie. A może wysokość umieszczenia lamp lub geometria daje lepszy efekt?

Bump: Biksenony też świecą jak latarnie A te żarówki obok to dodatkowe drogowe, bo nie zwróciłem uwagi?

Terminator007
04-06-2018, 22:56
Nie wątpię , że dbałeś. Chodziło mi o zwykłe zużycie. A może wysokość umieszczenia lamp lub geometria daje lepszy efekt?

Bump: A te żarówki obok to dodatkowe drogowe, bo nie zwróciłem uwagi?

Tak, to są światła drogowe.

maarec
21-06-2018, 12:06
U mnie na liczniku od odebrania ok 2500km. Im dłużej nim jeździmy tym bardziej nas ten samochód cieszy. Ostatnio miałem małą trasę do zrobienia, 4 dorosłe osoby i bagażnik dopakowany - spalanie na lokalnych drogach ok 5.0. W mieście po solidnych staraniach da się zejść do 7- 7,5, niżej raczej nie.

Z ciekawostek, zastanawiam się gdzie jest te 20.000 sprzedanych sztuk. W Polsce spotykam tylko demówkę z "mojego" salonu, drugiego widziałem tydzień temu pod Dubrovnikiem.

Na Węgrzech widziałem za to 4 pełne lawety jadące prosto z Rumuni w naszym kierunku, jest więc opcja, że w końcu pojawią się na ulicach.

W wersji 1.0 125KM, spokojnie można zapiszczeć oponami przy dymanicznym ruszaniu, nawet przy zmianie biegu na 2. Nie jest to jednak rajdówka, a samochód na dojazd do pracy, zakupy czy rozwożenia dzieci na popołudniowe zajęcia. Przeważnie u nas jest wojna kto jedzie ecosportem a kto smaxem. Odnośnie bagażnika, u mnie w garażu 5,3 długim nie ma to znaczenia.

Czy kupiłbym go drugi raz ? na dziś tak. Dopłata lekko ponad 12.000zł w stosunku do czekającej obok wypasionej fiesty była dobrą decyzją, dziś nasze kręgosłupy już za to dziękują. Mam koła o wysokim profilu, nie muszę myśleć jakie krawężniki pokonuje moja żona :)

Terminator007
25-06-2018, 19:18
Na Węgrzech widziałem za to 4 pełne lawety jadące prosto z Rumuni w naszym kierunku, jest więc opcja, że w końcu pojawią się na ulicach.
Moze jechały do Czech ? :-). Ja we Wrocławiu nie widziałem ani jednego więc na razie poruszam się jak Samotny Wilk MacQuade :-) A propos spalania to wypowiadałem się w osobnym temacie na forum Ecosporta ale moja aktualna średnia wartość to 8,9/100km ... Tylko że to automat ST-Line więc używam często skrzyni w położeniu S... i słucham muzyki z B&O... :-)

Bump: No i dzisiaj także 8):
1) wizualizację klimatyzacji na Sync3 (zrobioną "szpagatem", bo soft Sync3 nie przewiduje takiej możliwości dla EcoSporta, choć nie ma przed tym oporów w identycznej pod tym względem Fieście MK8...)
2) menu autozamykania po ruszeniu
3) fabryczny alarm obwodowy
Moze się Kolega pochwalić jak zrobić te pierwsze 2 punkty ? Bo trzeci jest dawany fabrycznie...

Chica
26-06-2018, 15:01
Cześć
St-Line 1.0 125 km, Sync3 8 cali bez navi, biała perła z czarnym dachem, pakiet zimowy i parkowania z kamerą, szare przeszycia. Pierwszy Ford w rodzinie.
Auto kupione w zasadzie trochę pod wpływem impulsu. Był 3 oglądanym przez nas autem, nawet nie wiedzieliśmy, że takie auto istnieje, spodobał się nam w salonie. Kupiony z placu, niemal od ręki. Im dłużej nim jeżdżę, tym bardziej go lubię.

W tej chwili przejechałam nim ok 2300 km. Więc opiszę drugie wrażenia:
1. Bardzo wygodny. Zarówno pod względem wsiadania, wysiadania jak i miejsca dla dwóch osób z przodu. Szeroki próg w ogóle mi nie przeszkadzał, ale to pewnie ja tak mam, bo zauważyłam go dopiero po lekturze tego tematu.

2. Klapa bagażnika - dla mnie same plusy, ale fakt, nie mam specjalnych ograniczeń jeśli chodzi o miejsce do parkowania. Poprzednie auto mieliśmy sporo dłuższe i jak parkowałam tyłem do budynku to i tak musiałam się przysunąć na tyle blisko, że nie miałam szans, żeby dostać się do bagażnika.

3. Widoczność - słupek A, faktycznie słaba widoczność, ale to nie pierwsze auto, w którym się z tym spotkałam. Najgorzej jest na zakrętach, trzeba się wysunąć trochę, żeby zobaczyć czy pieszy nie wbiegł na przejście. Kwestia przyzwyczajenia, mi już tak nie przeszkadza. Wycieraczki - nie zaobserwowałam, żeby wycierały za mało, ale może macie rację i może przekonam się o tym zimą. Jestem dość niska i siedzę bliżej przedniej szyby niż 180 cm facet, więc może też dlatego. Natomiast samą przednią szybę sobie bardzo chwalę. Duża, wszystko widać, do tego siedzi się wysoko, naprawdę dla mnie super.

4 Genialne boczne lusterka. Ogromne. Mam nawet wrażenie, że nie ma problemów z martwym polem. Tzn. ono na pewno gdzieś tam jest, ale widoczność w tych lusterkach jest tak dobra, że jak się jeszcze korzysta ze wstecznego to trudno o niespodziankę.

5. Bardzo wydajna klimatyzacja. Jednym z warunków koniecznych była klima automatyczna. Ta naprawdę daje radę. Bez problemu można stosować się do zaleceń, żeby nie robić większej różnicy niż 8 stopni w stosunku do temperatury zewnętrznej. Tak, jechałam autem z klimą ustawioną na 23 stopnie przy temperaturze zewnętrznej 31 stopni - nie mam uwag. Widzę tu tylko jedną wadę, dla mnie poważną. Jeżdżę na klimie cały rok i zawsze używałam ustawień nawiew na szybę i nogi. Tu niestety nawiew na szybę dla mnie odpada zupełnie. Jest tu coś takiego jak kratka nawiewu na szybę boczną i niestety nie można jej zamknąć. A mi to wieje prosto w ucho. Przestałam więc korzystać z nawiewu na szybę, całe szczęście nawiew na przód da się fajnie ustawić, że nie wieje na człowieka. Poza tym, wydajność klimy jest tak fajna, że praktycznie wentylator mam ustawiony na 3-4, a teraz przy niższych temperaturach na 2.

6. Spalanie. Pisałam już o tym w drugim wątku, ale mogę się powtórzyć. Skrzynia manualna. Średnie spalanie w cyklu mieszanym ok 7 litrów. Ostatnio wzięłam go na przejażdżkę po Polsce. 600 km na autostradzie, z czego 400 km na tempomacie 140km/h, kolejne 200 na autostradzie między Łodzią a Warszawą - tam się nie da szybko, ale w miarę płynnie, 2 dni jazdy po Warszawie (korki nie były super duże) i około 250 (edit) km krajówką trzymając się ograniczeń prędkości. W sumie około 950 km, spalanie rzeczywiste według tankowania wyniosło 7.7 l/100km. Całkiem nieźle. Nie stosuję się w 100% do wskazań komputera w kwestii zmiany biegów. Tzn. nie zmieniam biegu poniżej 2000 obrotów, a komputer zawsze to pokazuje. Moim zdaniem zupełnie bez sensu, za wcześnie, za dużo musiałam wachlować drążkiem.

Auto ma już przejechane około 2300 km i zaobserwowałam od ostatniego tankowania wyraźny spadek spalania. Po przejechaniu 50 km w cyklu mieszanym, komputer pokazuje 6,3l (wcześniej nie miałam takiego wyniku).

7. Ja bardzo lubię mruczenie tego silnika. Zupełnie nie rozumiem o co Wam chodzi :)

8. Auto stop - rzadko korzystam. Na pewno nie w korkach. Natomiast zaobserwowałam, że jak jest upał to przy dłuższym postoju auto potrafi się samo odpalić, pewnie chodzi o chłodzenie. Zdażyło mi się to dwa razy.

8. Last but not least. Car Play na 8 calowym wyswietlaczu. Bajka. Jednocześnie działa nawigacja appla, spotif z możliwością obsługi (bez szukania, trzeba korzystać z biblioteki lub miksów tworzonych przez spotifa) i do tego Yanosik podaje komunikaty w tle. A ja się cieszę jak dziecko, tak można podróżować :) Informacji na temat równoczesnego działania aplikacji szukałam w całych internetach przed odbiorem auta i nigdzie nie znalazłam, więc o to i one.

P.S. Ostatnio widzę na ulicach same Kugi, to pewnie jakiś znak ;)

skylla1
26-06-2018, 17:13
Za tę recenzję Ford powinien Ci zapłacić ;-). Nie traktuj tego jako zarzut, tylko jako uwagę z przymrużeniem oka. Wiem, że pisałaś to od siebie. Napisz jeszcze o uzyskanym rabacie i sposobie finansowania. Dla kolejnych nabywców będzie interesujące za ile realnie te nietanie przecież auta sprzedają.

Chica
26-06-2018, 17:29
Za tę recenzję Ford powinien Ci zapłacić ;-)..

Coś w tym jest :)
Szczególnie biorąc pod uwagę takie recenzje, z których w zasadzie nic nie wynika. https://www.wyrwanezkontekstu.pl/rzeczy/ford-ecosport/
https://www.superstyler.pl/styl-zycia/podroze/szybki-powrot-do-korzeni/


Auto kosztowało razem z gwarancją na 7 lat 93690+1560 cena jaką dostaliśmy to 78960. Finansowanie Pekao Leasing.

w3m
26-06-2018, 23:23
Posiadam od dziś i mogę się wypowiedzieć rzetelnie tylko co do ceny.
Wersja Titanium, lakier Ruby Red, 17cali elu, pakiet winter, pakiet parkowania (czujki przód tył i kamera) CD, monitor 8cali - nieco ponad 75tys brutto.

szmelcmax
05-08-2018, 13:14
Czy ktoś posiada to auto z nawigacją? Jak się ona sprawuje? Można ewentualnie coś swojego do niej wgrać?

Terminator007
05-08-2018, 20:11
Mam już 4500km zrobione i widze że spalanie średnie powoli spada bo się już w miarę nauczyłem nim jeździć pomimo tego że to automat. Nie mam na razie nic do zarzucenia po ponad 2 miesiacach jazdy w różnych warunkach. Ktoś tam wspominał wczesniej ze mu wieje z bocznych nawiewów... wystarczy przesynąć regulator w nawiwie maksymalnie w kierunku drzwi i nawiew jest zamknięty ( a więc więcej bawcie się pokrętłami i suwakami :-) ). Skrzynia automat działa doskonale i w pozycji D i w pozycji S gdzie kręci max do 6000 obrotów /min. Ponieważ juz trochę się "dotarł" to wypróbowałem go na maxa i na autobahnie doszedłem do 195km/godz . To chyba dobry wynik i wcale nie musiał się wysilać przy tym. Chciałem dojść do 200km/h ale był duży ruch a potem roboty drogowe więc już nie było gdzie. Spalanie średnie zaczyna mi spadać poniżej 9l/100km ale przy bardzo dynamicznej jeździe i 50% miasto w korkach. Najbardziej jestem zadowolony z wydajności klimy bo po 1 minucie juz jest chłodno w aucie przy tych ukropach no i audi B&O jest po prostu odlotem. Co ciekawe z pendrive na USB odtwarza nie tylko mp3 ale i pliki muzyczne w formacie FLAC co po prostu oddaje pełnię muzyki i jakość. System jest tak zestrojony że nie ma warczenia ani charczenia przy sile głosu na max. Nawigacja działa ok, rzadko jej używam ale komendy głosowe wydawane po polsku są zrozumiałem przez system i nie ma większych problemów,, tak samo jak szukanie np restauracji czy hotelu. Wystarczy powiedzieć np " jestem głodny" i system już wyszukuje knajpy. Mapy mnie na razie nie oszukały ale chyba nie są tak dobre jak w google maps. Radio cyfrowe DAB to też dobry nabytek bo wreszcie słucham radia bez szumów, zaników itd... Wycieraczki działają sprawnie a wyraźnie szerszy lewy słupek już mi nic nie zasłania anie nie przeszkadza. Gdybym dzisiaj go jeszcze raz kupował to zrezygnowałbym z dachu otwieranego bo go wcale nie używam a koszt pakietu 2000zł. Hak składany jest super i uratował mi dupę bo kobita VW na światłach czerwonych wjechała mi w tył i nadziała się na hak. U mnie nic a ona ma tablicę i grill do wymiany ( więc warto :-) ) Inaczej bym płakał bo to nowiutkie autko :-).

boncio
06-08-2018, 10:28
Radio cyfrowe DAB to też dobry nabytek bo wreszcie słucham radia bez szumów, zaników itd.Oj to chyba mało oddalasz się poza miasto albo macie tam nadajnik sporej mocy, bo mnie potrafi zanikać sygnał.
Może jakbyś nie miał rozłożonego haka, to nikt by nie ucierpiał, tego nie wiesz. Wiem, że u nas jeszcze wolno z pustym hakiem jeździć, ale może kiedyś się to zmieni.
szmelcmax nawigacja jest przecież taka sama jak w każdym innym Fordzie z Sync3.

szmelcmax
06-08-2018, 10:48
@szmelcmax nawigacja jest przecież taka sama jak w każdym innym Fordzie z Sync3. Tego nie wiedziałem, a i nie miałem do czynienia z oryginalną nawigacją. Dlatego pytałem. Czyli można przyjąć, że warto to brać? Można coś swojego wgrać? Jak się nie dowiem tutaj to będę szukał gdzieś dalej na forum.

boncio
06-08-2018, 11:59
Wgrać nie można, ale może używać np. Google maps przez Android auto, wtedy masz navi googla na ekranie wyświetlacza. Jest gdzieś wątek o Android auto i Sync 3.

Chica
09-08-2018, 10:07
Ktoś tam wspominał wczesniej ze mu wieje z bocznych nawiewów... wystarczy przesynąć regulator w nawiwie maksymalnie w kierunku drzwi i nawiew jest zamknięty ( a więc więcej bawcie się pokrętłami i suwakami :-) ).

Ten ktoś to ja i strasznie mi się przykro zrobiło, że pomyślałeś, że nie umiem zamknąć kratki nawiewu :(

Chodzi mi o ten element, który zaznaczyłam na zdjęciu na żółto. Tu nawiew się uruchamia tylko przy opcji na przednią szybę i służy do nawiewu na boczną szybę. I nie da się tego zamknąć, bo nie ma pokrętła ani suwaka. I to mi wieje w ucho, ale rozumiem, że tego nie zauważyłeś, bo może nie używasz ustawienia na szybę, a na pewno jesteśmy różnego wzrostu.

To pod spodem zaś, co można zamknąć za pomocą regulatora, nie działa przy ustawieniu na szybę, tylko przy ustawieniu na przód, no i tak, tu się już wcześniej bawiłam pokrętłem jak i innymi suwakami ;)

Terminator007
09-08-2018, 14:37
Ten ktoś to ja i strasznie mi się przykro zrobiło, że pomyślałeś, że nie umiem zamknąć kratki nawiewu :(

Chodzi mi o ten element, który zaznaczyłam na zdjęciu na żółto. Tu nawiew się uruchamia tylko przy opcji na przednią szybę i służy do nawiewu na boczną szybę. I nie da się tego zamknąć, bo nie ma pokrętła ani suwaka. I to mi wieje w ucho, ale rozumiem, że tego nie zauważyłeś, bo może nie używasz ustawienia na szybę, a na pewno jesteśmy różnego wzrostu.

To pod spodem zaś, co można zamknąć za pomocą regulatora, nie działa przy ustawieniu na szybę, tylko przy ustawieniu na przód, no i tak, tu się już wcześniej bawiłam pokrętłem jak i innymi suwakami ;)

Próbowałem przy różnych ustawieniach i mi nie wieje. Być może inaczej siedzę albo po prostu mi to nie przeszkadza. Ja mam głównie ustawiony nawiew auto i wszystkie klapki lekko na dół. W tym miejscu, które wskazujesz mam kawałek telefonu, który teraz jeszcze bardziej zasłania nawiew niż bez niego ale to akurat jest dobre bo się telefon chłodzi przy okazji jak słońce mocno świeci przez szybę. W zimie też używałem zawsze wszystkich nadmuchów żeby szyby nie parowały. Tutaj jeszcze nie sprawdziłem bo auto nowe więc poczekamy na chłodną jesienną i deszczową porę.
96445

96446

96447

Chica
09-08-2018, 14:45
Dobre miejsce na telefon.
Na początku myślałam, gdzie phona umieścić, ale teraz po prostu sobie leży koło drążka skrzyni. Nie korzystam z niego bezpośrednio, wszystko przez SYNCA i CARPLAY.

Terminator007
09-08-2018, 14:49
Dobre miejsce na telefon.
Na początku myślałam, gdzie phona umieścić, ale teraz po prostu sobie leży koło drążka skrzyni. Nie korzystam z niego bezpośrednio, wszystko przez SYNCA i CARPLAY.

Ja ponieważ nieraz odbieram rozmowy video albo żeby lepiej widzieć kto dzwoni mam go z boku po lewej stronie i znalazłem taki uchwyt co dał się wygiąć a przyssawka jest przyssana do małej szybki po lewej stronie więc miejsce wymarzone :-) Nie lubię jak telefon jest na dole bo jak głowę schylisz to możesz nieźle gdzieś albo w coś lub kogoś puknąć a tak tylko oczy pracują a głowa prosto.

maarec
28-09-2018, 07:50
Witajcie.

czy Ktoś z Was ma problemy z systemem start stop ? U mnie zdarzyło się 4 krotnie, że samochód nie odpalił silnika kiedy zapaliło się zielone światło a ja wcisnąłem sprzęgło. Musiałem go z guzika odpalać, sprzęgło na siłę w podłogę i dopiero poszedł. W salonie wgrano mi nowy soft do modułu komfortu, czy coś takiego i niby miało pomóc, niestety w dniu wczorajszym efekt powrócił.

P.S. spalanie powoli spada, w związku z tym, że nauczyliśmy się tym autem jeździć. Ostatni wynik z miasta - 7.4 na kompie a z dystrybutora 7.9 l /100km - odcinki 5-10km miasto.

Na allegro pojawiły się dedykowane maty do bagażnika z wysokim rantem, całe 69zł - polecam.

Sorenyy
08-10-2018, 12:40
Dwa tygodnie temu miałem przyjemność jechać EcoSportem z 17’. Na początku byłem do niego nastawiony w sceptyczny sposób jednak okazało się, że niesłusznie. Jeździłem już kilkoma crossoverami i ten zrobił na mnie naprawdę bardzo pozytywne wrażenie. :)

losarturos
12-10-2018, 20:18
P.S. spalanie powoli spada, w związku z tym, że nauczyliśmy się tym autem jeździć. Ostatni wynik z miasta - 7.4 na kompie a z dystrybutora 7.9 l /100km - odcinki 5-10km miasto.

Ja właśnie odnośnie spalania. Trochę już się bujacie waszymi Ecosportami. Możecie się pochwalić ile jesteście w stanie przejechać na całym jednym baku? I ile kosztuje was następnie jego nasikanie do pełna? Chciałbym się zorientować jaki będzie mnie czekał wzrost kosztów jazdy przy wymianie autka na Ecosporta.

skylla1
13-10-2018, 17:38
Masz drugi wątek o spalaniu. Więcej ich nie ma, tylko te dwa, więc doprawdy nie wiadomo dlaczego piszesz to tutaj :-).

losarturos
15-10-2018, 08:08
Ups. Wchodzę tylko w to co mi na maila przyjdzie. Więc kompletnie zapomniałem o tym drugim wątku. Proszę o przeniesienie pytania tam.

blublu1
16-10-2018, 16:25
Witam . Mam do Was pytanie. A mianowicie , czy felgi od pierwszego ecosporta pasują do jego najnowszej wersji ? Aktualnie jeżdze na 17 calowych a chciałbym na zimę założyć stalówki 16. Wersja trend 1.0 125 KM....

FrogsterPL
16-10-2018, 17:27
Jesteś pewien, że chodzi o pierwszego EcoSporta? ;)

http://lookatthecar.org/wp-content/uploads/parser/Ford-Ecosport-2005-3.jpg

A tak już na serio, rozstaw śrub jest ten sam co w Fieście czy B-Maxie, czyli 4x108. Pozostaje kwestia szerokości felgi i odsadzenia (ET) - ale jeśli te stalówki masz na oku seryjne z przedliftingowego EcoSporta, to wydaje mi się, że powinny bez problemu pasować. Chyba że się mylę, to poproszę kogoś mądrzejszego o wyprostowanie tej informacji. :)

blublu1
16-10-2018, 17:47
Masz racje. Chodziło mi o ecosporta nr 2 czyli rocznik do 2017 :razz: Jeśli chodzi o felgi , to dopiero szukam. Niestety u autoryzowanych dealerów nie bardzo mają jak pomóc - niski stopień wiedzy w tym zakresie ;) . Na alledrogo , mają felgi tylko kwestia jest czy ET to 38 zcy może 48 ... jest taka i taka możliwośc ....

boncio
17-10-2018, 09:48
Wystarczy wejść na stronę z akcesoriami Forda :)
Cała lista kompletnych kół i felg z parametrami:
https://www.akcesoria-ford.pl/Ko%C5%82a?model=ecosport&year=2017
Całe koła są od 780 w komplecie z oponami i czujnikami.

Parametry felg do Ecosporta to: 6,5J x 16 ET 37,5. Śruby oczywiście 4x108, otwór 63,3.
Więc od Fiesty nie pasują, bo ET 47,5. Prędzej już od B-maxa lub Tourneo/Transit courier z ET 40.

blublu1
18-10-2018, 20:21
Na tej stronie , to nie koła tylko same felgi . Koła kompletne są troszkę droższe niż 1000 zeta. Ja zamówiłem felgi ALCAR STAHLRAD 7442. Jutro przyjdą , zobaczymy co i jak. Jeśli w poście powyżej są prawidłowe parametry felg to własnie takie zamówiłem.

boncio
19-10-2018, 15:05
blublu1 A wszedłeś chociaż na tę stronę? Nie odpowiadaj, bo wiem że nie.

Pierwszy przykład z brzegu:
Kompletne koło zimowe stalowe 40,64 cm (16") Z czujnikami monitorującymi ciśnienie w oponach.
6,5J x 16 ET 37,5, Semperit Speed-Grip 2, 205/60 R 16 92 H, 2 203 023
780,00 zł
https://www.akcesoria-ford.pl/ko%C5%82a/kompletne-ko%C5%82a-zimowe/kompletne-ko%C5%82o-zimowe-stalowe-40,64-cm-(16%22)/2203023?model=ecosport&year=2017

6 kompletnych kół zimowych do wyboru alu i stalowe.

spinoo
02-11-2018, 19:09
Sam nie wiem co mnie podkusiło... ale za tydzień odbieram 1.0/140 KM wersja ST line z czarnym dachem i pięknymi ciemnymi alusami i "lotką" z tyłu Mam nadzieję , że nie będę żałować. Czy ta wersja ma naprawdę inaczej zestrojone zawieszenie czy to tylko marketing .?

skylla1
02-11-2018, 20:04
Dają już dobre rabaty na koniec roku? To auto nie jest raczej hitem sprzedaży, przynajmniej w Polsce, więc powinny być ciekawe oferty z wyprzedaży rocznika.

spinoo
02-11-2018, 20:23
Tydzień trwało zanim doszliśmy do kompromisu ... do tego przedłużyłem gwarancje do 5 lat na koszt salonu . Moja konfiguracja wg forda 95310 do zapłaty 78000 , myślę , że nie jest żle ? Może gdybym sie tak nie napalił na tę wersję ..? to może by można było jeszcze coś uszczknąć, ale emocje to zły doradca. A mnie się to brzydactwo bardzo podoba .Choc "akcesoria " mają ceny z kosmosu .. Spoiler z tyłu 900 zł , szaleństwo , może ale tak cacuśnie wygląda.

marioolo
05-11-2018, 10:03
Jeżdżę tym samochodem od miesiąca.ST-line 125 KM benzyna. Na ulicach nie widzę ich wcale ( nie wiem czy nie ma popytu ). Chciałbym go trochę podsumować i porównać.
Mam 2 m wzrostu i 120 kg wagi - wsiadanie i wysiadanie - bajka. Jeżdżę głównie po mieście. Przymierzałem się do Focusa- wsiadanie i wysiadanie to porażka. Jeździ prawidłowo nie przechyla się na zakrętach - nie wiem jak to zrobili. Dynamika OK-ej - nie jest to sprinter ale wystarcza. Przejechałem ponad 1100 km spalanie średnie to 8 litrów.Mimo że dużo jest opinii że jest dziwny i pokraczny to nie spotkałem osoby której by się nie podobał.MI cały czas się podoba, a u mnie to się rzadko zdarza-szybko się nudzę.Jestem z zakupu zadowolony i kupił bym go ponownie. Dodam,że jest wysoko postawiony i nigdzie nie haczę podwoziem- miałem Mondeo, C-max-a, Focusa, Escorta wszystkie były niskie i tarłem podwoziem nawet o lekkie garby na jezdni, a podjechać pod krawężnik to była porażka.

maarec
05-11-2018, 12:42
Mnie wersja st-line drażniła na jazdach próbnych, zarówno osoby 160 jak i 180cm wycierały szerokie progi spodniami, dla mnie nie do przyjęcia. Wygląd oczywiście ok, odczucia z jazdy dla mnie identyczne.

odnośnie prześwitu, ostatnio pojechaliśmy ecosportem do lasu, na grzyby. Mimo napędu na przód ani sekundy nie martwiłem się, że gdzieś przytrę, czy nie przejadę. Na koniec pokusiłem się o przejazd po kopnym piasku (po wycince lasu), solidnie pod górkę. Piasek jak nad Bałtykiem. Mimo samochodu pełnego ludzi i z pełnym bagażnikiem (znicze :) ) spisał się wyśmienicie, nawet małżonka nie miała chwili zawahania przed wjechaniem w taki "teren". Do miejskiej dżungli jest jeszcze lepszy. Pod cmentarzem czekało na mnie miejsce przy samej bramie, nikt normalny nawet nie próbował tam wjechać. Jak wyjeżdżałem ustawił się za mną focus kombi z kierunkowskazem, jak zawisnąłem z jednym kołem 10cm nad asfaltem szybko zrezygnował :).

Małżonka przeszczęśliwa, czujniki przód / tył i dobra kamera cofania, 4,1m długości, 19cm prześwitu... i 6000km na blacie.

skylla1
06-11-2018, 10:37
Zrobiłem jazdę próbną, wiec wiem jak to auto jedzie po mieście. Dobrze, ale jednak gorzej niż mój Focus. Mniej komfortowo i skrzynia też wydaje mi się gorzej zestopniowana. Jednak generalnie jest OK. Ciekawi mnie jak to wygląda na autostradzie przy 130-140 km/h. Opory powietrza będą już wtedy spore. Jak trzymanie się drogi, podatność na wiatr oraz spalanie chwilowe? Focus pali wtedy do 7l, przypuszczam że Ecosport jakieś 8-9?

ULA-LA
06-11-2018, 18:13
Witam
Posiadam od 3 m-c Forda EcoSport 1.0 140KM czarny ,titanium , pakiet winter kamera tył ,sensory tył/przód ,alu 17.
Na blacie 6 tys polecam autko jest super. Dla 2 osób w miejskiej dżungli wystarczające z 4 os. też sobie radzi. Spalanie Ja trasa 6,8 miasto 7,4 żona 30% więcej.

spinoo
10-11-2018, 10:38
Mam i ja ... tyle że ponieważ chciałem auto na długi weekend , to dostałem w połowie umyty , nie wytarty ,z naklejkami z zerową ilością paliwa . Jednym słowem coś lub ktoś w salonie nie funkcjonuje. Ale trudno zainwestowałem w myjnie i auto wygląda jak z ...salonu. Jak dla mnie super , tylko te krótkie biegi do których trzeba sie przyzwyczaić . 70 km/h i domaga się 6 biegu . Nie rozumiem o co chodzi w stwierdzeniu ze brakuje mu dynamiki ? bo ja tego nie czuję a przy tym typie auta 1 sek mniej do 100 nie ma żadnego znaczenia . Niestety jeden czujnik drzwi odzywa się przy nierównościach na drodze ? Czyli już na dzień dobry dużyy minus dla FORDa

skylla1
10-11-2018, 11:43
Pojedź nim na autostradę i napisz jak jedzie i ile pali przy 140 km/h :-)

maarec
10-11-2018, 14:04
Pełnym jechałem 4 osoby, bagaże 6.8 przy 130 kmh jest dobrze.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

marioolo
11-11-2018, 14:57
Autostrada 130 km/h spalanie 8 litrów

kolopeter
21-12-2018, 07:52
Witam.
I ja , a raczej małażonka, zastanawia się nad takim autkiem. Ale ... jakoś nie jesteśmy przekonani. zapewne jeździliście innymi autami w podobnej cenie i klasie. Wiec moze jakies porownanie do innych aut ?
Poszukujemy automata, wiec wybór też jest mniejszy.
A oglądaliśmy : C3 aircross , captur i oczywiscie ecosport...i wszystkie filmy na YT.
Co ważne dla nas: jak najlepsze tłumienie nierówności i wyciszenie. Droga , którą jeżdzi żonka to płyty, tory tramwajowe i slaby asfalt.
Wygląd - no niestety ecosport nie powala, bardziej mi sie podoba c3 AC, a zonie captur.
Środek- wygrywa ecosport, gorna plastiki miękkie w wersji St-line, później c3 AC i na końcu surowy captur.
Jeździliście pewnie wieloma autami , Wiec prosze o jakieś porównanie normalnych ludzi , a nie dziennikarzy. Kuga jest swietna ... ale za duża dla żonki

maarec
21-12-2018, 08:57
jeżeli chodzi o nierówności, wyciszenie to aktualnie w ecosporcie jest ciszej niż w moim smaxie 2012. Lubię tym autem jeździć, zauważyłem też znaczący wzrost ilości spotykanych samochodów w mieście. Nie wiem czy ST-line nie będzie sztywniejszy od titanum ?

W dniu wczorajszym śmigałem podczas poważnej śnieżycy wieczorem. Droga natychmiast zrobiła się biała a w rejonach skrzyżowań pokryta lodem. Na oponkach goodyear ultragrip 9 jechało się jak po szynach. W bezpiecznych miejscach wykonałem kilka awaryjnych hamowań i było zaskakująco dobrze. Fajnie działa też kontrola trakcji przy ruszaniu, gaz w podłogę, kontrolka miga a samochód po cichu jedzie prosto, oczywiście z obciętą mocą.

Musicie przejechać się tymi samochodami, najlepiej bez obecności pracownika. Może być problem ze znalezieniem automatu na jazdy testowe w fordzie.

kolopeter
21-12-2018, 10:12
No u mnie też Smax i w sumie z zawieszenia jestem zadowolony. Kanapowiec. Ale miałem przyjemność jechania innym smaxem i było głośno... Zawieszenie mocno wybite... Raczej mocno kręcony licznik z uszkodzona skrzynia biegów. O ile wcześniej nie widziałem ecosportow, to dziś dwa. Jeden biały , a drugi biały z czarnym dachem. O ile przód jeszcze jako taki, to patrzenie na tył... aż boli w oczy.
Jeździłem tylko c3 AC . No fajne autko, ale siedzenia jakieś takie badziewiaste....ale grzania szyba jak w fordzie, więc jest dylemat. Szkoda Że w Eco nie ma ostrzeżenia przed przeszkodami i innych bajerów, które są w wyższych modelach.
Cena... Eco w st line to jakieś 90 tysi, sporo. Cytryna 80.
Naprawdę.. Jedyne co ratuje Eco to środek... Dlatego szukam potwierdzenia, że to dobry wybór.
Z drugiej strony podobnie wyposażony polo..... 97 tysi.... Masakra

Aaa i reno captur ma być z silnikiem 1.3 150 koni. Tylko ten środek jakiś taki smutny:) No ciągnie do forda, kable już mam. Zastanawia ie tylko czy mozna samemu dołożyć xsenony i ten spoiler na klapę.

gregmisz
21-12-2018, 16:18
Ja właśnie od dwóch dni mam Ecosporta - titanium 125 KM

Do kolego Kolopeter - testowałem automat i manual, chociaż byłem przekonany że wezme automat, ale ten w zestawieniu z silnikiem 125 KM to totalna porazka, nie zmiera sie przymula wolno zmienia.
Natomiast manual jest rewelacyjny, precyzyjny, biegi same wskakują, krótki skok lewarka, dobre długości.

Autko polecam, kupowalismy dla żony, jest naprawdę cichy, wersja Tiatanium ma świetnie zestrojone zawieszenie ( ST-Line troche twardsze), auto przy ostrych zakrętach przy 19 cm prześwitu nie przechyla się - zawieszenie pochwała.

Dla mnie kolor Ruby Red powala na kolana, w roznym oświetleniu jest różny,
wieczorem piękny odcień klarownego Burgunda, w słońcu pięknie się błyszczy żywą wisnią - naprawde piekny.

Ogólnie polecam, my się nie rozczarowaliśmy.

nasedoo
22-12-2018, 20:34
Ja dzisiaj odebrałem ecosporta w wesji st-line. Nie ukrywam że przymierzałem sie do tego samochodu od wiosny. Zawsze bylo jakieś ale.Bezpośrednio porównywałem do captura i c3 aircros. Jezeli chodzi o silnik to ford bije wszystkie na głowe. Przede wszsytkim jest cichy. Wykończenie wnetrza tez na plus. Konkurencja w reno i citroen na minus.
No a teraz wygląd zewnętrzny, który duzo osób krytykuje. Dla mnie to kwestia gustu, im dziwniejszy samochód tym bardziej rzuca się w oczy. Proponuje obserwować nissana juka ile tego jest na ulicach. I kobietą się podoba.
Ja osobiście kupiłem kolor biała perła z czarnym dachem przyciemnianymi szybami, z duża lotką z tyłu i na 18 felgach . Samochód wygląda super. Polecam też tą ciemn wisnie którą kolega kupił. Żonie też sie podobał.Ostatecznie wybrała biały. Samochód na ksenonach z szyberdachem czujnikami przód tył , kamera, pakiet zimowy, dostęp bez kluczykowy, duze radio z dab + bankolsen i dodatkowymi kołami zimowymi na alusach 16 ( tych grafitowych ) kosztował 84 tyś.

skylla1
22-12-2018, 21:11
Dają coraz zacniejsze rabaty:)

spinoo
25-12-2018, 19:20
Po przejechaniu pierwszego tysiąca powiem tak . Zdecydowanie kupiłbym ponownie ten sam model , choć . trzeba sie przyzwyczaić wysiadać z auta kiedy jest brudne bo łydka sama sie ociera o próg.. Jest twardy , ale to mi akurat nie przeszkadza bo wszystkie dotychczasowe auta utwardzałem. słupek z przodu owszem ogranicza widoczność ale nie bardziej niż w kia venga / miałem dotychczas/ Krótkie biegi , choc precyzyjne nie daja poszaleć do 4 biegu , przyjemnie zaczyna sie dopiero od czwórki choc trzeba się przyzwyczaić ze przy 65 km/h domaga sie szóstego biegu. W środku za to bez jakichkolwiek uwag , choć , spasowanie niektórych elementów jest takie sobie . Fotele jak dla mnie wygodne , elegancko wykonane z fragmentami " skóry " i niebieskim przeszyciem. Kiepsko umieszczone pokrętło świateł . ale za to system audio super ekstra . Na temat wyglądu choć mi się bardzo podoba nie wypowiadam się bo każdy ma inny gust . Szkoda , ze nie ma automatu do tego silnika bo brałbym automat ,, ale nie można mieć wszystkiego.

kolopeter
27-12-2018, 20:37
A jakieś porównanie stline do titanium? Wiadomo wygląd na plus w stline, ale czy dużo spada komfort?

gregmisz
28-12-2018, 10:53
Testowałem dw St-line w manualu i w automacie.
Komfort w Titanium zdecydowanie wyższy, chociaz nie ma w St-line tragedii, ale sztywniejszy jest.
W titanium zawieszenie jest bardzo dobrze wywazone,nie muja na boki w ciasnych zakrętach, bardzo dobrze wybiera nierówności.

Jeszczeraz podkreslam, nie brac automatu (chociaz od początku byłem na niego zdecydowany), zamula silnik , wyraźnie gorsze odczucia. Ta skrzynia sie nie udała. natomiast malual 6 biegowy super precyzyjny, biegi same wskakują.

nasedoo
28-12-2018, 18:57
St-line trochę twardszy, tak jak kolega pisał. Po za tym wszystko reszta to samo pomijając oczywiście wygląd i fotele. a i nie wiem czy titanum ma osłonę pod silnik. St-line posiada takową. Przed zakupem oglądałem samochód podniesiony.
Braliśmy też pod uwagę titanum .. ale żona zadecydowała ( w końcu to jej samochód ) i jest st-line.

maarec
28-12-2018, 19:23
Dla mnie główną wadą stline był szeroki próg, którym budziłem spodnie ja (180cm i syn 130 cm) dla mnie to niewypał.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

kolopeter
29-12-2018, 12:11
tu zona tez decyduje: automat. white platinum z czornym dachem. Jazda probna po nowym roku i bedzie decyzja ostateczna.

nasedoo
29-12-2018, 19:53
Polecam ten kolor. Mojej zonie tez się podoba. Samochód na ulicy zwraca uwagę.

kolopeter
02-01-2019, 18:31
Napisałem podobny post na forum fiesty, ale to teoretycznie inne auto.
Po jeździe próbnej byłem lekko zawiedziony silnikiem. Powyzej 3500 obrotów podłoga i kierownica wpadała w wibracje. Zachwyt nad silnikiem jest, więc ktoś by wyłapać takie wibracje. Jeździłem cytryną i takich wibracji wogole nie czułem. Do 3500 jazda tak jak benzyna, a później wibracje. Oczywiście przyspieszenania w różnych ustawieniach gazu nie próbowałem bo nie było możliwości. Jakkolwiek jestem zdziwiony. Może trafiłem na wadliwy egzeplarz

maarec
02-01-2019, 18:33
Nic takiego u mnie nie występuje.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

kolopeter
02-01-2019, 18:50
A jak wygląda pilowanie do odcięcia na 3 biegu? Ktoś próbował?

gregmisz
02-01-2019, 20:33
U mnie żadnych wibracji nie ma , przegoniłem go aż do 160 km, z odcinaniem na 3-4 biegu, chyba jakis wadliwy egz

nasedoo
03-01-2019, 05:39
U mnie tez wibracji nie ma. Co prawda więcej jeździ żona, ale wczoraj jeszcze sie przejechałem i jest git.
Coraz bardziej przekonuje sie do tego forda i tego silnika. :)

Chica
04-01-2019, 11:48
U mnie też nie ma żadnych wibracji.

Pokrętło świateł faktycznie fatalnie umieszczone. Gęsta mgła i bez szans na włączenie przeciwmgielnych. Nawet nie szukałam :(

maarec
04-01-2019, 12:02
A ja wiecznie przy wsiadaniu uderzam go kolanem i zmieniam ustawienia.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

boncio
07-01-2019, 14:51
Panowie (panie?), którzy mają ksenony, czyli np. nasedoo i Terminator007, mam do Was pytanie. To jest wersja bi-ksenon z przesłoną? Typ żarówki to sugeruje, ale przy mocy 25W ciekaw jestem jak to działa jako długie? Wiem, że dodatkowo są jeszcze H1 do pomocy. Widać tę żółtą H1 na długich?
Bo są chyba warte dopłaty w pakiecie design 2.

Swoją drogą D5S są na 12V, więc przetwornica jest zintegrowana z żarówką, czyli wymiana całych lamp powinna Być P&P.

nasedoo
07-01-2019, 15:17
Witam ,
Ecosport ma ksenony ( nie bi )- nie ma przesłony, żarówki są wymienne osobno, uzgadniałem to w salonie przed zakupem samochodu. A długie sa normalnie H1.
Przy mnie po numerze vin było sprawdzane w Fordzie.

kolopeter
07-01-2019, 18:14
A jak tam świecenia tych lamp xenonowych. Mam w Smaxie X i jak na próbnej jeździłem Eco ze zwykłymi lampami, to było tak sobie. Brak poziomowania ma też swoją wadę... Ale i zaletę, mniej się moze zepsuc.

maarec
08-01-2019, 15:46
Ja mam lampy w titanum z zarówkami h18 , które fajnie świecą, jedynie barwa żółtawa. Czekam na białe żarówki.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

gregmisz
08-01-2019, 16:40
A gdzie można kupić H18 w kolorze białym ?? Moze ktoś spotkał LED jako zamiennik

maarec
08-01-2019, 16:41
A gdzie można kupić H18 w kolorze białym ?? Moze ktoś spotkał LED jako zamiennikJeszcze nie ma moim zdaniem

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

boncio
08-01-2019, 18:19
Przesłonę to te ksenony mają, bo mieć muszą w reflektorze projekcyjnym, tylko jest ona stała. Szkoda, no ale to dodatkowe koszty. Spryskiwacze z doświadczenia wiem, ze mało dają, a regulacja wysokosci jest ręczna, co wystarczy.

Tak samo jest przeslona dla h7 i h18. H18 jeszcze nie ma w wersji bielszej i obawiam się, że nie będzie. Świeci coś pomiędzy h7 a d5s.

nasedoo
08-01-2019, 19:39
Ksenony w samochodzie żony ( ecosporcie ) świeca całkiem dobrze. Chociaż mam porównanie do pełnych ledów w nissanie qq. Ledy bardziej odcinają i chyba jaśniej świecą.

maarec
11-01-2019, 07:51
Przesłonę to te ksenony mają, bo mieć muszą w reflektorze projekcyjnym, tylko jest ona stała. Szkoda, no ale to dodatkowe koszty. Spryskiwacze z doświadczenia wiem, ze mało dają, a regulacja wysokosci jest ręczna, co wystarczy.

Tak samo jest przeslona dla h7 i h18. H18 jeszcze nie ma w wersji bielszej i obawiam się, że nie będzie. Świeci coś pomiędzy h7 a d5s.

Żarówka h18 nie jest stworzona tylko pod ecosporta, to żarówka która ma pozwolić jeszcze zmniejszyć rozmiar odbłyśnika i całego reflektora - na rzecz desingu. Przy rozmiarze h7 żarówka h18 daje więcej światła (i zużywa 3xtyle prądu). Liczę, że osram czy philips wypuści na rynek wersję o barwie zbliżonej do białej. Nie jest to bardzo zauważalne podczas jazdy, ale jednak barwa jest lekko żółta i kłuci się ze światłami dziennymi led.

marioolo
12-01-2019, 11:33
Mam pytanie - jak wyglądał wasz odbiór nowego samochodu z salonu ( czy były folie na siedzeniach itp.)
2 pytanie - silnik 1.0/ 125 KM w komorze silnika przewody są zabezpieczone taśmą izolacyjną ( zwykłą ),przewody cewek owinięte są jakąś srebrna folią - czy to standard u Forda, bo to jest mało profesjonalne

maarec
12-01-2019, 11:50
W Częstochowie odbiór jest samochodu bez foli w specjalnym pomieszczeniu. Jest szampan, prezent i ciepło ba oględziny. Pod maską fakt jest trochę prowizorki.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

maarec
12-01-2019, 12:02
W Częstochowie odbiór jest samochodu bez foli w specjalnym pomieszczeniu. Jest szampan, prezent i ciepło ba oględziny. Pod maską fakt jest trochę prowizorki.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190112/b3b45047d9bc4cc3ba7de53c8e59c25c.jpg

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

skylla1
12-01-2019, 13:01
Nie ma osłony na silniku? W moim Focusie jest. Czyżby przyoszczędzili na takim drobiazgu?

marioolo
12-01-2019, 18:56
W Toruniu samochód wystawiony był w salonie, dostałem kluczyki - obejrzałem pojazd i wyjechałem i tyle.

ołowiany
12-01-2019, 19:21
+Jest szampan, prezent i ciepło ba oględziny.
Ile tego "szampana" dają ?

maarec
12-01-2019, 19:48
+
Ile tego "szampana" dają ?Sztukę, butelkę i jakiś prezent w firmowym opakowaniu dilera. Syn dostał model mustanga a ja cenę lepszą niż teraz są na wyprzedaży titanum a my już 9 miesięcy jeździmy. Wcześniej na dni otwarte kredki, puzzle z eco i focusem i coś tam jeszcze. Wszystko niby pierdoły ale dla mnie to fajny gest. Sam prowadzę firmę i np w grudniu dla moich klientów mam 300 kalendarzy. Niektórzy wracają z pytaniem czy dostaną bo są najlepsze. Miło widzieć je później w różnych miejscach.

Ogółem w naszym salonie zawsze czeka dla nas kalendarz i koncentrat zimowy do spryskiwaczy. ( nie mamy floty)

Osłony u mnie brak

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

nasedoo
13-01-2019, 11:53
W wersji st- line osłona jest.

Ups.... nie doczytałem ( oczywiście myślałem o osłonie pod silnikiem )

kolopeter
18-01-2019, 20:00
Mam pytanko. Skrzynia automat. No cóż nie jest to dwusprzeglowka, ale liczyłem na troszkę plynniejsza pracę skrzyni. Chodzi mi o wyczuwalne zmiany biegów. Zmienia się bieg i jest takie lekkie przyhamowanie i jak już jest następny bieg, to nawet ma się wrażenie że auto tak jakby przyspiesza. Inna sytuacja. Rozpedzamy się i puszczamy gaz. Skrzynia wrzuca wyższy bieg i wtedy znowu jest to nito hamowanie, nito lekkie przyspieszenie. Irytuje mnie to lekko. Zdaje się że w grudniu wydali nastepne oprogramowanie, ale nie wiem, czy pomoże.
A pytanko? Czy ktoś ma takie samo odczucia?

gregmisz
19-01-2019, 10:51
No niestety ta skrzynia automat jest kiepska, np w porównaniu do skrzyni PSA (jeżdziłem w citroenie C4 i C4) to przepaść, dlatego wybrałem manual który jest bardzo precyzyjny i w sumie wygodny

Bump: W specyfikacja auta mam coś takiego jak alarm obwodowy, ktoś wie na czym to polega?? czy to jakoś wyje , świeci - brak opisu

kolopeter
19-01-2019, 13:23
Obwodowy musi mieć obwód :) czyli zamknięte wszystkie drzwi klapy. Otwórz okno, zamknij auto
i odejdź z kluczykiem. Po minucie podejdź bez kluczyka. Icotworz drzwi od środka przez otwarte okno

Terminator007
25-01-2019, 21:21
Jest już 16 000km na liczniku i poł roku jazdy to już można więcej powiedzieć na temat używania autka w róznych warunkach.
Ford Ecosport 1.0 125KM automat wersja ST-Line Ruby Red + wszystkie dodatki
POZYTYWY:
- jak zwykle w Fordach trakcja bez zarzutu, jazda jak po szynach, twardość nieuciążliwa
- spalanie średnie pomiędzy 8,5 a 10L/100km ( przy bardzo dynamicznej jeździe i w mieście i poza miastem dlatego pozytyw )
- komfort jazdy w fotelach bez zarzutu
- pojemność bagażnika jak na tak małe auto świetna a po złożeniu tylnych siedzeń jeszcze lepsza ku mojemu miłemu zaskoczeniu
- podgrzewanie kierownicy, szyby przedniej i tylnej, siedzeń przednich to komfort nie z tej ziemi właśnie teraz w warunkach zimowych, rozmrażanie auta do pełnej widoczności trwa ok 5 minut
- podjeżdżanie pod krawężniki, mieszczenie się pomiędzy autami na parkingach, bardzo dobrze działająca kamera wsteczna oraz czujniki to kolejny plus auta
- świetny zestaw audio B&O to kolejny dobry wydatek a cała stacja multimedialna to na prawdę dobra robota w porównaniu z innymi markami i poprzednimi wersjami SYNC. Jakość dzwięku jest bardzo dobra, subwoofer w bagażniku daje fajny basik i nawet przy największej sile głosu daje radę bez skrzeczenia. Słucham muzyki z Apple Music w iPhone, z radia DAB lub z płyt CD i nie mam zastrzeżeń. No może nieraz jak utwór ma zbyt wiele basowych partii to potrafii trochę gdzieś tam skrzeczeć plastik ale też zauważyłem że pasy tylne mi uderzały o drzwi lekko i dlatego był taki dziwny dźwięk. Radio ma bardzo dobrą czułość i jak zanika sygnał z DAB to automatycznie przełącza się na taką samą stację ale z pasma FM, prawie niezauważalnie.
- nawigacja bardzo dobra ale w mapach Google jest więcej informacji więc używam raczej swoich map biorąc też pod uwagę że integracja z iPhone teraz po update jest po prostu rewelacyjna. Nie używam już kabla a jedynie Bluetooth i mam muzykę bezprzewodowo, zestaw głośnomówiący oraz na ekranie czytam sms przychodzące na telefon więc teraz mogę go mieć nawet schowanego w torbie bo nic nie przeoczę.
A najbardziej rozbraja mnie konwersacja z Asystentką multimedialną gdzie po wypowiedzeniu " JESTEM GŁODNY " natychmiast wyszukuje mi najbliższe restauracje i po potwierdzeniu włącza nawigację do tego miejsca :-) ( ta funkcja działa bez podłączonego telefonu z oryginalną nawigacją zamontowaną fabrycznie , trzeba wyłączyć Siri w iPhone )
- zestaw głośnomówiący to dla w tej chwili majstersztyk Forda bo jakość połączeń jest rewelacyjna, żadnych szumów czy trzasków, wszyscy mnie wyraźnie słyszą nawet podczas szybkiej jazdy a i ja nie mam żadnych problemów bo rozmowy są z bardzo wysoką jakością dźwięku, super !
- ciekawa aplikacja na smartfony gdzie już jest sporo informacji pobranych z auta ale ma być niedługo rozbudowana i nawet mają się tam pojawić comiesięczne raporty o spalaniu . Dobrze byłoby aby aplikacja działała całkowicie wraz z Car Play po BT bezprzewodowo jak np w BMW ale może to kwestia czasu.
- największa dla mnie niespodzianka ( bo wcześniej tego nie sprawdzałem ) to podjeżdżanie pod górkę. Przed szaleństwem świątecznym pojechałem do centrum zakupowego gdzie parking jest wielopoziomowy i na kolejne pięterka wije się ślimaczek. Otóż podczas bardzo powolnego podjeżdżania bo był wielki korek w tym dniu auto samo hamuje pod górkę i wystarczy puścić pedał gazu w pozycji Drive a autko samo staje więc nie potrzeba używać hamulca. Aby podjechać znów kawałeczek do góry wystarczy ponownie lekko dodać gazu. Rewelacja bo nie sprawdzałem tego wcześniej a inne auta mają elektryczne hamulce postojowe i taka funkcja jest fabryczna. Tutaj jest postojowy ręczny więc nawet o tym nie myślałem iż autko tak się zachowuje. Brawo dla Forda. Funkcja ta działa tylko w automacie oczywiście.
- komfort przyśpieszania oraz zmiany biegów w automacie bardzo dobry jak na ten silnik i wcale nie czuje się małej mocy, silnik cicho pracuje, zawieszenie tłumi dziury i nierówności

NEGATYWY:
- szerokie progi co już wiele osób zauważyło i brudzi się niestety trochę spodnie
- zbyt duże jak na takie małe autko spalanie w wersji automat, tak na prawdę to nie należy przekraczać na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu prędkości 120km/h bo wtedy spalanie radykalnie rośnie
- nieraz za często wyłącza się automatycznie silnik w korkach ale już się do tego przyzwyczaiłem, w zimie rzadziej bo jest częściej doładowywany akumulator
- siedzenie kierowcy będę reklamował bo mam lekkie jego przesuwania od lewej do prawej strony albo jakiś taki mały przeskok przy jeździe np w zakręcie gdzie jest większa siła odśrodkowa i słyszę oraz czuję lekki przeskok siedzenia w szynach więc na pewno to jest do reklamacji
- lewy słupek na początku trochę przeszkadzał i nieraz mam ale bardzo rzadko sytuację że coś albo kogoś mi zasłonił natomiast są to sporadyczne przypadki i trzeba z wyprzedzeniem patrzeć na drogę
- mogliby pozwolić na zamontowanie modułu zdalnego odpalania auta( takie moduły montuje się w USA już dawno ) a i w Europie w innych krajach można już zamówić do nowego Focusa. Być może będzie taka możliwość do Ecosporta. Jeżeli nie to można kupić taki moduł w Amazon USA za ok 250$ i po prostu go podłączyć do gniazda serwisowego. Też działa a opisy są na Youtube. W zimie to fajna sprawa, odpalamy silniczek, autko się nagrzewa a my w tym czasie ubieramy się i wchodzimy do cieplejszego autka z rozmrożoną szybą.

Więcej negatywów nie przychodzi mi do głowy bo generalnie nie jestem malkontentem ale jak coś mi się nie podoba to na pewno o tym powiem. Z autka jestem zadowolony i teraz wiem już na pewno że dokupię tę dodatkową gwarancję serwisową do 7go roku życia Ecosporta bo to na pewno warto.
Acha i jedna usterka oprócz tego siedzenia się pojawiła otóż klakson podczas mrozów zaczął rozmawiać jednym tonem. Dwutonowy dźwięk oryginalny jest bardzo przyjemny więc jak mi zgasł jeden ton to od razu to usłyszałem ale zrobię to podczas pierwszego przeglądu bo na razie mi to nie przeszkadza.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego małego ale wygodnego, niezbyt taniego ale bardzo dobrze wyposażonego i generalnie bardzo fajnego autka :-)

eksar
08-02-2019, 22:15
- komfort przyśpieszania oraz zmiany biegów w automacie bardzo dobry jak na ten silnik i wcale nie czuje się małej mocy, silnik cicho pracuje, zawieszenie tłumi dziury i nierówności


Kolego napisz mi proszę dokładniej jak oceniasz automat? Zwróciłem uwagę na negatywne opinie na jego temat w tym wątku, a rozglądam się dla żony za EcoSportem i jest model z automatem w wyprzedaży 2018 w kolorze o jakim marzy moja żona. Finalnie nie wiem czy jest sens unikać automatu. Szczególnie, że 100% trasy to miasto.

Terminator007
08-02-2019, 22:48
Nie mam żadnych negatywnych uwag. Moim zdaniem pracuje tak jak trzeba i w zupełności jest wystarczający do jazdy miejskiej tak jak i poza miastem. 17tys na liczniku...

eksar
08-02-2019, 23:50
Mam pytanko. Skrzynia automat. No cóż nie jest to dwusprzeglowka, ale liczyłem na troszkę plynniejsza pracę skrzyni. Chodzi mi o wyczuwalne zmiany biegów. Zmienia się bieg i jest takie lekkie przyhamowanie i jak już jest następny bieg, to nawet ma się wrażenie że auto tak jakby przyspiesza. Inna sytuacja. Rozpedzamy się i puszczamy gaz. Skrzynia wrzuca wyższy bieg i wtedy znowu jest to nito hamowanie, nito lekkie przyspieszenie. Irytuje mnie to lekko. Zdaje się że w grudniu wydali nastepne oprogramowanie, ale nie wiem, czy pomoże.
A pytanko? Czy ktoś ma takie samo odczucia?

Terminator007 - dziękuje za informację. Jak widzisz powyższy post była negatywna uwaga co do działania skrzyni. Jazda próbna przed nami - niemniej miałem swego czasu auto zastępcze w automacie i komfort jazdy w mieście jest nie do przecenienia.

kolopeter
09-02-2019, 08:08
Komfort jazdy z automatem jest świetny, to trzeba przyznać. Ale skrzynia w Eco nie jest jakaś taka super. Jeśli jest to grupa skrzyń 6f, to liczyłem na plynniejsza jazdę. Może jest to wina silnika.
W fusionie jest skrzynia 6f35 zdaje się i wydaje mi się że ten model lepiej działa.
W kazdym razie jeżdżę na codzien powershiftem w dieslu, No i tu jest już ogromna przepaść. Ale. To diesel.
Jak to moja żona stwierdzila...jest to inna skrzynia i trzeba się do niej przyzwyczaić. Ale ma te same odczucia co ja, z tym przyhamowywaniem i przyspieszaniem po zmianie biegów. Myślę, że to może być spowodowane konfiguracją z takim małym silnikiem.

eksar
11-02-2019, 21:45
Dzięki za informację - czyli nie pozostaje nic innego jak jazda próbna, aby ocenić samemu.

eksar
12-02-2019, 19:43
Wersje mocy 125 <-> 140 KM. Czy ktoś miał okazję jeździć Ecosportami z tymi silnikami i ma porównanie?

Przy całkowitej cenie auta dopłata do 140 KM nie jest aż tak duża - niemniej czy warto dopłacać, bo zawsze można przeznaczyć te pieniądze na coś innego.

kolopeter
13-02-2019, 16:29
Jak cię stać, to bierz. Z mojej strony jakbym mial wybierać auto... To keyfree i światła ksenony to takie minimum. A że tu nie ma zbyt dużo dodatków.... I radzę brać co lubisz w wyposażeniu, bo aut jest mało na rynku i ciężko cokolwiek do nich dołożyć pozniej. Brakuje mi ostrzeżenia przed kolizja. Niestety nie ma tego systemu dostępnego. Niedługo będę próbował uruchomić doswietlanie zakrętów. Jakoś też mi brakuje takiej funkcjonalnosci

eksar
13-02-2019, 22:37
W piątek będę miał jazdę próbną, więc ocenię silnik. Generalnie nie chodzi o to czy stać, ale czy jest sens wydawać pieniądze. Jestem jeszcze z tych czasów, gdy człowiek obejrzał monetę z 2 stron zanim ją wydał.

Co do wyposażenia to oczywiście mam kilka obowiązkowych punktów w wyposażeniu i na nie wolę przeznaczyć finanse.