Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2006-2015] Elektryczny podgrzewacz silnika - kierunek obiegu płynu chodniczego


thinice
17-03-2018, 21:17
Witam,

Zamierzam zamontować elektryczny podgrzewacz silnika/płynu chłodniczego do 2.0TDCI Galaxy MK3. Podobno będzie łatwiej odpalić wstępnie podgrzany silnik.

http://allegro.pl/podgrzewacz-grzalka-silnika-z-pompa-1000w-defa-i6953285276.html

Mam pytanie o kierunek przepływu płynu z i do nagrzewnicy w małym obiegu.
Chciałbym wiedzieć czy wymiennik ciepła w kabinie/mały obieg ma jakąś blokadę przepływu cieczy przy odłączonym zapłonie.
Zamierzam zamontować podgrzewacz poza systemami samochodu. Tylko wpięcie w układ chłodniczy.
Jeżeli ktoś wrzuci schemat obiegu cieczy chłodzącej w 2.0TDCI Galaxy MK3 ( pewnie Mondek ma podobny) to będę wdzięczny.

jaceks
18-03-2018, 18:56
ten silnik, jeśli ma sprawne świece i instalacje elektryczną do świec, powinien palić od strzała przy mrozach do -20 stopni
z czym masz problem, ze rozważasz takie wynalazki?

rafni
20-03-2018, 12:15
ten silnik, jeśli ma sprawne świece i instalacje elektryczną do świec, powinien palić od strzała przy mrozach do -20 stopni


Nie chcę nic sugerować, ale widziałem sprowadzone auto z przebiegiem niby 150kkm w którym skrzynia i turbina chodziły jakby nakulał 440kkm. Cena adekwatna do tego wyższego nalotu (z poprawką na zarobek handlorza) :)

Po takim np.pół milionie to i kompra leci w dół -> no i start na mrozie wygląda gorzej...

Albowito
27-01-2019, 23:15
Odgrzeje ten temat i zapytam wprost- czy ktoś wie gdzie w Mondeo/Galaxy zamontować dodatkowy podgrzewacz z pompką na 230V? Z góry dziękuję o posty o odpalaniu diesla bo mój pali od dotyku a jedynie ze względu na krótkie trasy i chorą na płuca Żonę potrzebne ciepło od zaraz. Mam coś podobnego https://allegro.pl/oferta/podgrzewacz-plynu-grzalka-silnika-pompa-webasto-7799031534
i proszę konkretnie o czymś takim a nie o webasto za worek złota.Dziś zaglądałem od góry i stwierdziłem że nie będzie łatwo.Może z dołu na kanale w jakiś wąż? Ja mam Mondeo MK3 TDCi.

thinice
11-02-2019, 18:48
Podgrzewacz dawno zamontowany. W Galaxy po prawej stronie koło filtra powietrza jest miejsce na takie cudo. Konieczne przedłużenie węży małego obiegu. Silnik pali w największe mrozy, jak w lecie - od pierwszego razu. Jazda na wstępnie rozgrzanym silniku i szanowanie akumulatora... mjut!
Szkoda, że mimo tylu użytkowników na forum nikt nie pomógł.