Zobacz pełną wersję : [Tourneo Connect 2013-2022] Brak wygaszania świateł wewnątrz pojazdu i postojówek


bartmed1986
23-04-2018, 21:40
Witam,
Mam pytanie do użytkowników forda tourneo connecta. Jestem posiadaczem od roku connecta 1.5 120 km 2017 (osobowy). Od samego początku mam problem ze światłami wewnętrznymi. Przy otwarciu bagażnika ale również drzwi bocznych lampki wewnętrzne zaświecają się ale nie gasną po czasie. Również tak samo jest z postojówkami które świecą cały czas po otwarciu np. bagażnika. Nie wiem czy tak jest prawidłowo czy jest to jakaś usterka. Z instrukcji przeczytałem, że światła powinny wyłączyć się po kilku minutach, niestety u mnie to nie następuje. Próbowałem juz wszystkie pozycję oświetlenia, wyciągać kluczyki ale nic to nie daje. Odkurzanie auta przez dłuższy czas jest niemożliwe bo boję się ze rozładuję akumulator. Co to może być ?

jaceks
24-04-2018, 19:18
nie lękaj sie, na salonie lampki wnętrza zapalone non stop potrzebują 2-3 dni na rozładowanie akumulatora. Zresztą i tak po jakimś czasie zgasną, nie liczyłem ile, ale gasną.
odkurzanie pół godziny nic im nie zaszkodzi.

Lza
24-04-2018, 22:05
problem znany i wałkowany nie raz. lampki wnętrza możesz zgasić nad fotelem kierowcy, Pozycyjne gorzej, bo nie ma możliwości trwałego ich wyłączenia. Po około 20 minutach gasną, pod warunkiem że nie otwierasz/zamykasz w tym czasie żadnych drzwii. Jednorazowo można się bawić sposobem opisanym w którymś wątków, chyba wrażenia po zakupie.

tadek55
24-05-2018, 09:12
Jednorazowo zgasisz tzn do następnego otwarcia drzwi wajchą od długich świateł..