Zobacz pełną wersję : Pranie tapicerki materiałowej


kln1920
28-04-2018, 14:40
Witam. Macie sprawdzone sposoby na własnoręczne pranie tapicerki? Jakich materiałów używacie?

Antej
28-04-2018, 15:17
Zwykly domowy odkurzacz pioracy Thomas Orca.
Wyszło najszybciej i najdokładniej.

savo
28-04-2018, 15:31
Odkurzacz piorący Karcher + płyn do dywanów Karcher.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

lol19
28-04-2018, 17:14
A ja prałem już 3 razy karcher wd3 plus zwykłe apc i płukanie wodą z opryskiwacza. Efekty więcej niż zadowalające a koszt niski. Oczywiście nic za darmo, więcej pracy niż przy normalnym odkurzaczu.

gusiak11
07-05-2018, 10:27
Za pierwszym razem pożyczałem z Ramirenta puzzi, fajnie sie prało bo to typowy odkurzacz do prania, wada w Ramirencie mieli tylko szeroką ssawke piorącą.
Przy drugiej próbie pożyczenia okazało się że jest na dzierżawie nie wiadomo kiedy wróci... Kolejnych kilka tel. nie ma.... egh... zakupiłem Karchera 4001 i jestem bardzo zadowolony bardzo dobry odkurzacz 1400W wsysa dywan do rury :) a nie obecne 600W bo ekologia :) a w ciągu kilku minut można go przezbroić na wersje piorącą.
Piorę płynami do ekstrakcji litrowa butelka 40zł, 5L 80zł, jak sie w domu pojawił odkurzacz kupiony do prania samochodów to sie zaraz okazało że to by kanapę uprał, a to dywan a to coś tam jeszcze naprawdę dobry sprzęt, mi sie zwrócił juz kilkukrotnie licząc wypożyczenie a zawsze jest w garażu kiedy potrzeba.

koval1980
07-05-2018, 17:00
Witam. Macie sprawdzone sposoby na własnoręczne pranie tapicerki? Jakich materiałów używacie?
Nielsen Nap Low Foam lub ValetrPro Heavy Duty Carpet Cleaner. Najlepiej z małej pianowniczki i dać trochę czasu na działanie, potem szczoteczka i jeszcze raz i ścieramy mokrą szmatką. Prałem tak materac, kanapę, tapicerkę w samochodzie i zawsze wychodziło ładnie. Na szybko z marketowych to K2 Tapis używałem, też dobre efekty, ale w piance, jednakże w/w środki zawsze coś więcej ściągnęły.

gusiak11
07-05-2018, 22:33
Nielsen Nap Low Foam lub ValetrPro Heavy Duty Carpet Cleaner.

Polecam oba środki choć wydaje mi się że VP robi lepszy :)
ze środków gotowych do użycia mogę polecić STP Tuff Stuff, uprałem dwa samochody i efekt był bardzo fajny, troche pracy kosztował, odkurzaczem robi sie to znacznie prościej ale da się :)