Zobacz pełną wersję : Ford Sierra - Kolektor siły hamowania


djkomuna
07-08-2007, 18:01
Siema. jestem nowy i nie pisze dokonca w swoim imieniu. moj sasiad posiada ową sierre . ma pewne pytanie jak działa kolektor siły hamowania ? czy on zwieksza siłe hamowania czy moze zmiejsza. a moze jest w jakis sposob obojetny. chodzi o tylne hamulce. (okladziny cierne bebny.) ogolnie słabo hamuje tył zmienił cylinderki od kombi ale nic nie dało. przedewszystkich chodzi mi wytłumaczenia działania tego kolektora. dzieki Pozdrawiam

JARASACKI
08-08-2007, 18:05
MOZE BYC zapowietrzony uklad zle odpowietrzony albo uszkodzona sekcja w pompie

sierra1991
22-08-2007, 04:31
Korektor siły hamowania jest umieszczony miedzy pompą hamulcową, a cylinderkami tylnych hamulców i ma za zadanie nie dopuścic do blokowania tylnych kół podczas gwałtownego hamowania. Działanie korektora zależy bezpośrednio od obciążenia tylnej osi. Korektor hamowania to specyficzy zawór zmniejszajacy ciśnienie płynu w tylnych cylinderkach w zalezności od uchylenia tłoczka korektora na które wpływa obciążenie tylnej osi oraz cisnienie płynu hamulcowego wytworzone przez pompę w trakcie hamowania. Siła hamowania zmniejsza się również gdy masz słabe amortyzatory. Pozdrawiam

gregor ross
19-10-2008, 03:24
Miałem ten sam problem w moim pirewszym Fordzie, czyli Sierce. Miałem ją w czasie, kiedy te auta były jeszcze w miarę nowością. Części były drogie, i trzeba było radzić sobie. Korektor siły hamowania lubi się wyrabiać na tłoczku przez który potem łapie powietrze. Tak więc pominąłem owy korektor, a Sierra odwdzięczyła mi się zawsze ostrymi hamulcami.

sierra1991
20-10-2008, 23:35
no proszę , dobre rozwiązanie tylko czy nie ryzykowne???

kor1011
25-10-2008, 15:22
Trochę ryzykowne przy hamowaniu na śliskiej nawierzchni lub na zakręcie.