Zobacz pełną wersję : [EcoSport 2017- ] Czujniki ciśnienia opon w drugim komplecie


ULA-LA
06-11-2018, 18:41
Drugi zestaw opon (zimówki) na felgach.
-- Czy jest możliwość zaprogramowania oryginalnych czujników w aucie jako 5-8 sztuka ?
-- Czy należy wykonać klona? oczywiście nie na oryginale
---Co się dzieje przy braku czujników tylko kontrolka świeci czy też dżwięk
:roll::roll::roll:

skylla1
06-11-2018, 20:52
Załóż koła z nowymi czujnikami, odjedź daleko od starych ;-) i zrób reset ustawień ciśnień na komputerze. Powinno być ok.

ULA-LA
06-11-2018, 21:18
Reset ? w jaki sposób młotkiem czy za każdym razem podjazd do ASO

skylla1
06-11-2018, 22:05
W komputerze jest asystent kierowcy i tam reset czujników. Nie wiem na pewno, czy zadziała na nowym komplecie, ale powinien.

ULA-LA
07-11-2018, 21:49
Dzięki niedługo sprawdzę. Reset wyświetlanego ciśnienia opon jest wykonalny na małym wyświetlaczu między zegarami.

blublu1
14-11-2018, 06:47
Załóż nowe koła z czujnikami. Zresetuj czujniki w menu samochodu . Przejedz kilka kilometrów i gotowe. W aso na jasnogórskiej w Krakowie powiedzieli mi za to 60 zeta :mrgreen::mrgreen: ....

nieimke
06-12-2018, 18:08
w Opolu wołają 72zl ... lepiej dobrej wódki się napić

Terminator007
26-01-2019, 18:25
A ja nie kupowałem żadnych czujników, mam założony komplet bez czujników. Jak ruszam to po sygnale ostrzegawczym naciskam OK i jadę bez dokładania nowej kasy za czujniki bo nie są takie tanie. A poza tym te zimy teraz są krótkie więc chyba za 2 miesiące będą zmieniał na letnie :-)

jaceks
01-02-2019, 10:39
spróbuj z tym komunikatem podjechać na przegląd SKP.
pośmiejemy się razem z Twojej oszczędności pieniądza. Szkoda że trafisz tam dopiero za 3 lata, ale zapamiętaj ten moment jak diagnosta nakaże Ci usunięcie usterki systemu i ponowną wizytę

Terminator007
01-02-2019, 11:45
spróbuj z tym komunikatem podjechać na przegląd SKP.
pośmiejemy się razem z Twojej oszczędności pieniądza. Szkoda że trafisz tam dopiero za 3 lata, ale zapamiętaj ten moment jak diagnosta nakaże Ci usunięcie usterki systemu i ponowną wizytę

Diagnosta to mój kolega a właścicielem serwisu i dealerem jest mój kolega. Założy opaskę na oczy , zatka uszy i będzie nic widział ani słyszał tym sposobem... :-)

skylla1
02-02-2019, 13:44
Kupujesz nowe, dobrze wyposażone auto i zamiast wydać 4 stówki na czujniki, które mogą mieć też wpływ na bezpieczeństwo (przy szybkiej jeździe lepiej wcześniej dowiedzieć się, że powietrze uchodzi) wolisz januszować? Do tego chwalisz się publicznie, że kolega fałszuje przeglądy?

weuek
02-02-2019, 13:51
spróbuj z tym komunikatem podjechać na przegląd SKP.

Mam w rodzinie auto, które dobrych kilka lat jeździ na przeglądy z niedziałającym ABSem i pieron wie czym jeszcze. Oczywiście, świeci się to wszystko na zegarach. I przeglądy przechodzi.

Terminator007
02-02-2019, 17:41
Kupujesz nowe, dobrze wyposażone auto i zamiast wydać 4 stówki na czujniki, które mogą mieć też wpływ na bezpieczeństwo (przy szybkiej jeździe lepiej wcześniej dowiedzieć się, że powietrze uchodzi) wolisz januszować? Do tego chwalisz się publicznie, że kolega fałszuje przeglądy?

A po co 4 stówki wydawać jak w niczym to nie przeszkadza i nie jest to warunkiem dokonania przeglądu gwarancyjnego ? Zapytaj w Ford Polska czy odstawią Cię z kwitkiem jak nie będzie czujników, bzdura totalna. Dlatego nikt nie fałszuje przeglądów a ja sobie mogę o tym żartować publicznie bez problemu . Przyznam że chyba tylko raz z ciekawości zaglądałem w menu komputera aby sprawdzić jakie jest ciśnienie w oponach. Gołym okiem widać jak się podchodzi do auta czy jest ok. Dla mnie osobiście ten dodatek może nie istnieć.

kolopeter
02-02-2019, 22:44
Tpms jest systemem informacyjnym, a nie bezpieczenstwa, więc mógłby nie działać i nie powinien być problemem przy przeglądach, mimo iż jest obowiązkowy od 2014 chyba w nowych autach. Ale Nadgorliwosc jakiegoś agenta ubezpieczeniowego mogłaby utrudnić życie, gdyby auto wpadło na przeszkodę z powodu uszkodzenia opony.

Terminator007
18-02-2019, 21:11
spróbuj z tym komunikatem podjechać na przegląd SKP.
pośmiejemy się razem z Twojej oszczędności pieniądza. Szkoda że trafisz tam dopiero za 3 lata, ale zapamiętaj ten moment jak diagnosta nakaże Ci usunięcie usterki systemu i ponowną wizytę

No więc wyobraź sobie że byłem na pierwszym przeglądzie z założonymi kołami bez czujników i wszystko bez proszenia i głaskania przeszło jak po maśle. Nawet słowem nikt nie szepnął że się pali na konsoli uwaga i błąd w komputerze z powodu braku czujników... Jak zobaczyłem że są tacy grzeczni i mili to pomyślałem sobie...echhh jeszcze wyjde na sknerusa to kupię te czujniki bo 4 stówki za komplet to żaden piniondz a tu nagle pech bo mieli w magazynie tylko 3 szt... no i cały czar prysł ... :-) Ale zamówili cały nowy komplet wiec muszę teraz poczekać g:~

ULA-LA
29-04-2019, 20:36
Witajcie sorry że tak długo sprawdzałem czujniki.
Nabyłem drugi komplet felg ,opon oraz używane czujniki ciśnienia.
Niestety po montażu na felgach nie obyło się bez wizyty w serwisie .
Najprawdopodobniej pomieszałem czujniki przód z tyłem , lewo prawo .
Początkowo wszystko ok dopiero po przekroczeni 120 km/h wyskakiwał alarm.
Czujniki 4 szt 45 EUR programowanie 40 PLN Łódż Brzezińska
Pozdrawiam
p.s.
Czujniki są dwa rodzaje tzw kwadraty i trójkąty (namalowane na obudowie) przed kupnem polecam sprawdzić w jakie jest wyposażony wasze autko

TOMAS
04-05-2019, 09:53
Czujniki kupione noweczki, felgi też i opony. Teraz muszę pojechać do wulkanizatora aby złożyć kpl i zestaw na zimę gotowy. Tylko jeszcze 1.5 miesiąca trzeba czekać za autem :570:

ULA-LA
06-05-2019, 19:31
Czujniki kupione noweczki, felgi też i opony. Teraz muszę pojechać do wulkanizatora aby złożyć kpl i zestaw na zimę gotowy. Tylko jeszcze 1.5 miesiąca trzeba czekać za autem :570:

Tak wcześnie wiesz w jakie czujniki będzie wyposażone twoje cudo ?
Czujniki ciśnienia w Ecosport
2 036 804 oznakowane trójkątem
2 036 832 oznakowane kwadratem

TOMAS
06-05-2019, 20:19
Czujniki dobierała osoba która zajmuje się częściami Forda, więc chyba babola nie będzie.

A jaka jest różnica?

ULA-LA
11-05-2019, 16:35
Czujniki dobierała osoba która zajmuje się częściami Forda, więc chyba babola nie będzie.

A jaka jest różnica?

Czytaj wyżej

TOMAS
11-05-2019, 17:22
Ale jaka różnica między kwadratami a trójkatami?
Poza wzorem, czy oznaczają rocznik do któregoś któryś wzór był montowany czy co?

Hansolo
12-05-2019, 00:40
Ale jaka różnica między kwadratami a trójkatami?
Poza wzorem, czy oznaczają rocznik do któregoś któryś wzór był montowany czy co?

Pewnie chodzi o mocowanie wentyl - czujnik. W czujniku jest gniazdo trójkąt i wentyl musi mieć trzpień w kształcie trójkąta . Jak już masz zmontowane czujniki i wentyle to znaczenia to nie ma. Różne kształty występują w różnych czujnikach w różnych markach. U mnie są " trójkąty ".

TOMAS
12-05-2019, 06:23
Hansolo ale jak mam kupiony cały kpl (czujnik i wentyl) to chyba nie ma znaczenia?

Hansolo
12-05-2019, 07:04
to chyba nie ma znaczenia

Oczywiście że nie ma. Chodzi, że wentyl / mocowanie / musi mieć kształt taki jak gniazdo w czujniku i nic więcej. Jaki to będzie kształt sprawa drugorzędna. Tylko trzeba pamiętać, że jak byłaby konieczność jakiegoś demontażu czujników / wentyl raczej nie do uratowania / to nie każdy wulkanizator ma od ręki odpowiedni kształt , dlatego warto mieć z jeden w zapasie

TOMAS
12-05-2019, 07:34
Dzięki, to jest profesjonalne wyjaśnienie. Zostawię w garażu pudełka i namaluje wzór :D

Hansolo
12-05-2019, 07:46
Dzięki,
Nie ma sprawy. Rozkminiałem ten temat w ubiegłym roku po zakupie drugiego kompletu felg i czujników. Wentyle możesz kupić na alle po ok 10 zł. Cena oryginału Forda +- 40 zł to rozbój https://ford.sklep.pl/product-pol-18733-zawor-wentyl-czujnika-cisnienia-w-oponach-Ford-TPMS-oryginal.html

TOMAS
12-05-2019, 07:51
Taki małe OT

Ja kupuję części u naszego admina, nikt nie zbliżył się z ceną za jakie u niego kupiłem, paragon, faktura nie ma problemu co Pan sobie życzy :D
Kupuje tak już kilka lat

TOMAS
15-06-2019, 13:14
Całość zezbrojona, teraz czekamy do późnej jesieni.

am7
01-10-2019, 13:25
Cześć,

Czy można przełączyć czujniki TPMS na weryfikację ciśnienia z czujników ABS w oprogramowaniu EcoSporta? I przy okazji całkowicie zrezygnować z czujników w kołach?

jaceks
08-10-2019, 11:40
nie, od jesieni 2014 jest to wymóg homologacji każdego auta osobowego, jak ABS czy pasy bezpieczeństwa

Pawlik257
26-10-2019, 17:41
Witam.
Kupiłem gotowe kompletne z czujnikami koła zimowe z salonu forda.
Po montażu nie wiem jak zresetować czujniki czy zaadoptować nowe? Ciągle wyświetla mi się informacje ze starych czujników(z pierwszego kompletu kół), mogę tylko "zapisać" ale co zapisać - stare złe wskazanie. Podjechałem na stacje i napompowałem wg zaleceń producenta przód 2,3 i tył 1.9 - a w komputerze nadal przód 2.0 a tył 1.8 -nie mogę nic z tym zrobić. Nie mam żadnych sygnałów że jest coś nie tak, rozpędziłem auto do 120km/h i wsio jest ok.
Nie mam opcji zresetowania czujników tpms, w instrukcji jest komenda o hmmm pobraniu wartości z czujników ale u mnie to nie występuje? Zawiesiło się coś czy co?
Co zrobić?

TOMAS
26-10-2019, 19:26
Mam tak samo, ale rozmawiałem z kolegą z forum, co zajmuję się oponami, czujnikami mówił aby przejechać się ok 10 km i zobaczyć. U niego w foce 4 trzeba programować po każdej zmianie. Ja przejechałem zaledwie 2 może 3 km i mam efekt jak u Ciebie. Poczekam jak żona pojedzie do pracy i zrobi w jedną stronę 25 km

Pawlik257
28-10-2019, 05:59
Zrobiłem ponad 30km i nic się nie zmienia. Może odłączyć akumulator? Czy to coś da. Wiszą mi ciągle dane z poprzedniego kompletu kół i nic nie mogę z tym zrobić - tylko "Zapisz". Na poprzednim komplecie mogłem testować czujniki i zczytywać ich parametry....
Bez sensu że muszę teraz jechać do serwisu? i tak za każdą zmianą ogumienia?
Czekam na info od szwagra ma nową kugę zobaczymy jak to będzie u niego?

Pawlik257
28-10-2019, 17:33
Ufff. Po przejechaniu 40 czy 50km auto wyczuło czujniki z nowymi parametrami (po napompowaniu). Użyłem opcji Zapisz i wsio gra. Dziwne ze tak długo trzeba czekac. Hmmm

TOMAS
28-10-2019, 21:05
Te 40-50 to jednym ciągiem, czy total przebieg od zmiany kół??

Pawlik257
29-10-2019, 05:55
Totalny :) raz przejechałem 5km później 30, i później kolejne km.

TOMAS
29-10-2019, 06:35
I to jest dobra wiadomość

TOMAS
31-10-2019, 16:29
Działają

skrzypekps
05-11-2020, 07:18
Pewnie chodzi o mocowanie wentyl - czujnik. W czujniku jest gniazdo trójkąt i wentyl musi mieć trzpień w kształcie trójkąta . Jak już masz zmontowane czujniki i wentyle to znaczenia to nie ma. Różne kształty występują w różnych czujnikach w różnych markach. U mnie są " trójkąty ".

Sprawdzone: trójkąt i kwadrat mają te same gniazdo do wentyla.

Wymiana: bez jakiegokolwiek programowania oryginalne czujniki działają po wymianie na drugi komplet kół - przejechane 500 km bez błędów

Krzysztof-ford
09-12-2020, 22:17
Jak uruchomic procedure kodowania nowych czujnikow w drugim komplecie kół.????

TOMAS
09-12-2020, 22:43
Drugi komplet oryginałów dobranych po Vinie same się zaczytały po przejechaniu ok 30 kilometrów

skrzypekps
10-12-2020, 05:37
Założyć i jeździć.... ewentualnie jak masz inne ciśnienie zresetować ustawienia. A przede wszystkim przeczytać od początku ten wątek.

Przemoco
09-08-2021, 13:07
Ja kupilem 2 komplet alusow z czujnikami programowalnymi do ecosporta/ fiesty
zalozylem nowe oponki i przy wymianie w serwisie przelozylismy filgi z oponami jako letnie,
Nic nie trzeb bylo resetowac system sam wykryl nowe czyjniki, trzeba bylo tylko przejechac kilkaset metrow aby sie ustawilo wszystko samo,
tak tez mi powiedzieli w serwisie forda.
takze mam 2 komplety i nie musze niczego resetowac wszystko dziala, moge sobie zmieniac

minus tylko taki ,ze za wentyle z czyjnikami TMPS dalem 450 zl

pozdrawiam
przemoco

zetka7761
17-02-2023, 20:17
Witam,
Czy po wymianie czujnika ciśnienia opon używanego trzeba go na nowo programować? Wymieniłem wadliwy na używany o takich samych numerach i częstotliwości - 315 MHz, przejechałem ok 10 km i dalej pokazuje się błąd.