Zobacz pełną wersję : skrzynia biegów ciezko chodzi


JARASACKI
15-08-2007, 20:11
cos ostatnio zaczelo wchodzic ciezko jedynka i wsteczny a reszta biegów ok co to moze byc cos z linką czy wymienic na nowa i problem zniknie

Krzychu32
15-08-2007, 20:26
Witam nie chcę prorokować ale jeszcze jak miałem granadę to miałem podobną przypadłość też nie wchodziła jedynka i wsteczny.Jedynka wchodziła dopiero jak parę razy wcisnąłem sprzęgło na końcu to doszło do tego że musiałem gasić samochód żeby wbić jedynkę i skończyło się niestety wymianą sprzęgła.

bieniek
01-10-2007, 09:06
masz do wymiany automatyczną regulację na sprzęgle a dokładnie na pedale sprzęgła. jest to paltykowy półksiężyc z ząbkami , jak sie to wyrobi to sa takie efekty że ciężko wchodzi jedynka i wstek i reszta biegów na postoju a jak jedziesz to wszystko jest oki. i z czasem jest coraz gorzej i musisz gasić silnik żeby wbić jakiś bieg. Wymiana polegana wyciągnięciu pedałów z samochodu i wymianie tego półksiężyca. tylko ważny jest kolor księżyca i rozmiar bo jest kilka rodzai. Co ważne pedały są trzymane chyba jedną śrubą od serwa z tego co pamiętam. Po zmianie biegi chodzą gitara ale nie za długo bo yto się wyrabia szybko i już póżniej nie wchodzą tak super jak zaraz po zmianie

JARASACKI
03-10-2007, 16:36
tez myslalem o tym pólksiezycu okazalo sie ze mnialem cos z linką bo wymienilem i problem zniknal. kiedy mnialem cos podobnego ale w 2.3 dieslu byl uszkodzony ten pólksiezyc i po wymianie problem zniknąl