Zobacz pełną wersję : [EcoSport 2017- ] Android Auto w Sync 2.5


razor1985
04-02-2019, 09:03
Witam,
właśnie odebrałem Ecosporta w wersji Titanium systemem Sync 2.5. Próbowałem uruchomić mapy gooole przez aplikacje android auto ale my wyświetlaczu pojawił się tylko komunikat że nie znaleziono aplikacji lomaptybilnych z systemem sync. Czy ktoś może miał już taki problem?
Pozdrawiam
----------------------

Problem rozwiązany. Pomogła wymiana kabla na oryginalny z ładowarki. :)

Chica
22-04-2019, 20:59
To kwestia kabla.

Edit: Dopiero po chwili zauważyłam edycję posta ��

TomPL2
19-06-2021, 10:11
Mam w telefonie zainstalowaną wersję 6.0.1... Oczywiście z pakietu z apkmirror, bo w sklepie google nie ma dla Polski. No i wczoraj krzyknął mi że jest aktualizacja i odesłał do sklepu a tam "w Polsce nie ma!".
Czy jedyna droga to odinstalować to co mam, znaleźć np. na apkmirror nową wersję i zainstalować od nowa?

kolopeter
20-06-2021, 11:28
Jeszcze opcja to nowy telefon z wbudowanym AA

TomPL2
20-06-2021, 12:13
Jeszcze opcja to nowy telefon z wbudowanym AA
Tiaaa, w ogóle to powinni w salonie Forda do nowego samochodu dodawać telefon z zainstalowanym FordPass i AndroidAuto :D Gdy odbierałem auto to bez instalacji i rejestracji Ford Pass nie chcieli mnie wypuścić! A że nie miałem przy sobie odpowiedniego telefonu to sprzedawca musiał na swoim zainstalować i zarejestrować, jaja jak berety były bo trafił im się klient bez telefonu...

Ale do rzeczy - od lutego miałem wersję Android Auto 6.0.6153 ( Version: 6.0.615314-release (60615314)arm64-v8a) i było OK. Oczywiście zainstalowana z pakietu ściągniętego z appmirror. Telefon Huawei Y5 2019, Android Pie 9, CPU MTK MT6761.
Parę dni temu krzyknęło, że konieczna aktualizacja i bez z niej nie ruszy. Na appmirror aktualnie jest 5 wariantów wersji 6.5.6121 i jakaś beta wersji 6.6, na moim Y5 udało się zainstalować tylko 6.5.612133-release (65612133) armeabi-v7a.
Na telefonie uruchamia się bez problemów, daje się w ustawieniach konfigurować. Problem zaczyna się po podłączeniu w samochodzie. Gniazdo USB i kabelek ten sam co był a jednak... SYNC daje komunikat mniej więcej taki: "Urządzenie USB zablokowane. Odblokuj i ustaw w tryb MTB"
Na telefonie jest info, że "Android Auto podłączony" ale też komunikat o podłączeniu do USB w trybie ładowania. Przy próbie przestawienia opcji podłączenia na "przenoszenie plików" (MTB) komunikat dźwiękowy i sam wraca do ustawienia "ładowanie". I koniec bajki. Kilkukrotne próby podłączania nic nie zmieniły a ja nie wiem jak mu wymusić tryb MTB - nie widzę nigdzie takiej opcji ani przy aplikacjach ani przy urządzeniach.
Ktoś pomoże? Jakieś pomysły? Czy mam czekać na jeszcze jakiś inny wariant appki?
A może to kwestia nakładki Huawei i tam coś spaprali?

ps. a w ogóle to są jakieś przecieki, kiedy w sklepie Google pojawi się wersja oficjalna Android Auto dla Polski ?

kolopeter
20-06-2021, 19:31
Tryb debugowania , opcje programistyczne . Tam możesz wybrać sobie domyślna opcje przy podłączaniu po USB . Domyślna konfiguracja USB -tu zmienisz

endrius33
21-06-2021, 02:47
Haj. Powinieneś zainstalować wersje arm64-v8a. https://userupload.net/vwgxr7jonwtt

TomPL2
21-06-2021, 06:38
Haj. Powinieneś zainstalować wersje arm64-v8a. https://userupload.net/vwgxr7jonwtt
Ta wersja na moim Huawei Y5 nie daje się zainstalować :evil:

TomPL2
21-06-2021, 09:41
Tryb debugowania , opcje programistyczne . Tam możesz wybrać sobie domyślna opcje przy podłączaniu po USB . Domyślna konfiguracja USB -tu zmienisz
Dzięki. Faktycznie jest taka opcja w trybie debugowania i daje się tam ustawić tryb domyślny MTP.
Tyle że sytuacja jest bardziej skomplikowana niż można by uwierzyć!:evil:
Zainstalowałem ponownie wersję 6.5.612133... po podłączeniu ten sam komunikat o konieczności odblokowania trybu MTP. Co jest?! Sprawdzam w opcjach debugowania - przestawiony na "ładowanie"??? Zmieniam znowu na MTP, podłączam - to samo! Niech to szlaq! Po podłączeniu do SYNC telefon(?) sam przełącza tryb na "ładowanie" a AA krzyczy, że potrzebuje MTP, kwadratura koła:evil::evil::evil:
Coś musi być skopane w tych wersjach, przy 6.0.6... nie było takich cudów :roll:

W wersjach dostępnych na apkmirror znalazłem jeszcze 6.4.611713 - dała się zainstalować.
Po podłączeniu AA nie krzyczy o aktualizację ani o MTP - działa! O dziwo na telefonie wyświetlany jest komunikat o podłączeniu w trybie "ładowanie" (i ładuje!) :D Może z wersją 6.0.6 też tak było ale nie zwróciłem uwagi...
No to na razie chyba spoko, do następnej aktualizacji ;)