Zobacz pełną wersję : [Edge 2015- ] jak wyłączyć centralny zamek


leelo81
22-03-2019, 08:35
Wiatm,
wie ktos z kolegow jak wyłączyć centralny zamek albo gdzie znajduje sie cala centralka. Po wyjeciu bezpiecznika nr 24 centralne ryglowanie/odryglowanie dalej dziala.
Chodzi mi o fizyczne odlaczenie centralnego ktory bedzie podpiety pod nowy alarm uniemozliwiajac kradziez auta przez tzw walizke.
Pozdrawiam

Kostek12
22-03-2019, 08:59
Jeśli nie wiedza tego Ci co montują to grubo bym się zastanowił czy oddać im auto. Ja mam tez dodatkowe zabezpieczenia ale wszystko jest zsynchronizowane z fabryka. Działa zarówno keyless dodatkowa karta alarm fabryczna i dodatkowy

leelo81
22-03-2019, 09:30
u mnie tez bedzie wszystko zsynchronizowane i dzialalo bezobslugowo alarm montuje sam tylko pytam gdie znajde centralke zamka albo ktory bezpiecznik ja odcina.

Kostek12
22-03-2019, 09:35
Na etis za drobna opłata masz dostęp czasowy do wszystkich schematów elektrycznych. Mało popularne jeszcze te nasze Edki wiec chyba tak najszybciej znajdziesz. Ewentualnie amerykańskie fora

leelo81
22-03-2019, 09:57
Niestety malo popularne. Na etis nic nie zdzialam bo to chyba tylko dla firm :(
Moge tez przekopac cale auto ale moze ktos juz zlokalizowal ta centralke.

tedi_k
22-03-2019, 14:21
....alarm montuje sam tylko pytam gdie znajde centralke zamka ...

Wybacz Kolego, ale napiszę wprost i bez owijania w bawełnę - przy Twoim poziomie wiedzy szczerze wątpię w skuteczność tego "montuję sam"... :568::569:
W Fordach już od dawna nie ma czegoś takiego jak "centralka zamka"... Zamek drzwi (mechanizm) elektrycznie obsługiwany jest przez moduł drzwiowy właściwych drzwi a na przykład czujniki klamki danych drzwi wpięte są wprost w moduł BCMi, który zarządza całą elektryką wnętrza. Komunikacja odbywa się po magistrali CAN.
Niczego nie da się "odciąć", "odpiąć" albo "wyłączyć bezpiecznik".
Montowany system powinien być zintegrowany z samochodem poprzez CAN albo po prostu nie nadaje się do współczesnych aut.:568:

leelo81
22-03-2019, 18:33
Witam kolego Tedi_k
Dziękuję za lekką zj..kę.😀 do fachowców się nie zaliczam ale lubię coś sam przy aucie porobic.
Myślałem też ze wszystkim steruje magistrala CAN ale myślałem też że jest coś w stylu modolu do centralnego.
Coś pokombinuje żeby odciąć zamki, mam jeszcze koło miesiąca bo jesteśmy umówieni to może pokaże co mi się udało zrobić 😀