Zobacz pełną wersję : Problem z biegami


pumbi
30-08-2007, 10:42
Witam wszystkich
Mam dość problem z moim autkiem niby był u mechanika ale znowu dzieje się to samo a mianowicie, jak auto nie jest odpalone to biegi pięknie wchodzą wszystko gra. Natomiast gdy odpalę auto na luzie to biegi mi w ogóle nie chcą wejść a wsteczny wejdzie ale zgrzyta coś i dopiero przy dużej sile wejdzie. Następnie autko gaszę wrzucam jedynkę i odpalam i wtedy zaczyna się wesoło całe autko skacze dosłownie i trzęsie się. Na uparciucha żeby mi się nie trzęsło autko muszę dodać gazu na sprzęgle to jakoś jest i biegi też wskakują przy użyciu większej siły niż zwykle pod warunkiem że mam wysokie obroty. Nie wiem co z tym zrobić:( czy mógł by mi ktoś pomoc?
Pozdrawiam

skoch84
30-08-2007, 20:07
czy te objawy występują na wszystkich biegach?
Może sprzęgło do wymiany lub synchronizatory.

pumbi
30-08-2007, 20:18
tylko na jedynce, bo potem jak sie jedzie juz to jest dobrze nie trzesie auto ale trzeba na wysokich obrotach zmieniac biegi bo inaczej nie wejda, jak np. przychamuje zeby zdredukowac do 2ki to nie ma bata zeby szlo zmienic bieg. Byl u mechnika i mechanik mowi ze nie do wymiany cos tam niby zrobil i mialo byc oki ale nie jest. wlasnie boje sie ze to wymiana sprzegla bedzie a to dosc spore koszty. Ktos mi jeszcze mowil ze moze trzeba odpowietrzyc to sprzeglo? jak myslisz?

Kokosz_BB
29-12-2007, 14:20
Witam pumbi,
ciekaw jestem jak się zakończył temat z "podskakującą kaczuszką" a to dlatego że mam właśnie drugi egzemplarz z objawami pasującymi kropka w kropkę do opisanych i nie chciałbym wywarzać (mam nadzieję) otwartych drzwi a skorzystać z doświadczenia kolegi forumowicza.

drmario78
09-08-2008, 20:05
Witam wszystkich
Sorki ze odgrzebuje stary temat ale niestety w moim ka dzieje sie dokladnie to samo co zostalo opisane powyzej.
Niestety pomimo wydania na naprawy juz ok 1500 nadal jest ten sam problem a mechanicy tylko rozkladaja rece i mowia ze nie wiedza co moze byc nie tak. Zostal wymieniony wysprzeglik razem z przewodem jak rowniez pompka sprzegla, wszystko zostalo odpowietrzone a biegi nadal sie blokuja.
Czy komus udalo sie rozwiazac taki problem?

drmario78
09-08-2008, 20:09
Witam ponownie
Zapomnialem tylko dodac ze u mnie nie ma problemu trzesacego sie auta. Jest tylko problem z wbijaniem biegow. Przy wylaczonym silniku wszystko gra ale po odpaleniu nic nie chce wchodzic.